Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΕΣΕΙΣ INNOHEP


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

 

Ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα την βοηθεια σας η γυναικα μου ειναι 41 ετων και εγκυος 5εβδομαδων και ο γιατρος συνεστησε INNOHEP ΤΩΝ 0,35 ML ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΩ η γυναικα μου δεν εχει καποιο ιστορικο θρομοφιλιας και αν θα υπαρχει προβλημα στο εμβρυο ??? Υπαρχει καποια αναλογη περιπτωση θα με βοηθουσε πολυ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω για ποιο λόγο ο γιατρός σας συνέστησε innohep, ισως το βάρος της μητέρας? ιστορικό θρομβόσεων? ενδείξεις θροβμοφιλίας? φαρμακευτική αγωγη που λαμβάνει ή ηλικία μπορεί να παίζουν ρόλο. Παντως απο την πείρα μου (εργάζομαι σε φαρμακειο ) μπορώ να σε βεβαιώσω πως πολλές μανούλες κάνουν αντιπηκτικές χωρίς καμμία επίδραση στο μωράκι τους. Και εγώ τον πρώτο μήνα της εγκυμοσύνης έκανα clexane χωρις να ξέρω πως είμαι έγκυος λόγω ενος χειρουργείου που έκανα και οι γιατροί μου χειρουργός και γυναικολόγος με διαβεβαίωσαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και τις συνέχισα για όσο καιρό χρειαζόταν. Αυτό που θα πρέπει να κάνεις είναι να ρωτήσεις το γιατρό για ποιό λόγο στις δίνει είναι υποχρεωμένος να σου δίνει απαντήσεις δεν είστε παιδάκια (απο την ηλικία της γυναίκας σου) να σας αφήνει σε απορία :wink:

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε!!!

Εγώ χτυπάω τις innohep 0.45 μετά απο εξετάσεις που έκανα και έδειξαν ότι έχω τη νόσο του ερυθηματώδη΄λύκου και η αλήθεια είναι ότι τώρα που είμαι έγκυος έκανα και πάλι εξετάσεις και βγήκαν καθαρές αλλά ο γιατρός μου είπε ότι θα τις χτυπήσουμε προληπτικά γιατί είχα 3 παλίνδρομες!

Δεν επηρεάζει πουθενά το μωράκι η ηπαρίνη , ίσα ίσα βοηθάει στην ανάπτυξη του και στην καλύτερη αιμάτωση της μήτρας.

Ρώτησε τον γιατρό για τον λόγο που σας τις έδωσε αλλά μην φοβάσαι!

Όλα θα πάνε καλά :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...