Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσύνη κατά την περίοδο.Είναι δυνατόν;


vasdeli

Recommended Posts

Έχει συμβεί σε καμιά κοπέλα από εδώ μέσα;

Υπάρχει πιθανότητα να μείνεις έγκυος ενώ είσαι στα τελειώματα της περιόδου(5 μέρα του κύκλου) και δεδομένου ότι η ωορρηξία γίνεται περίπου την 10 μέρα του κύκλου;

Να σημειώσω ότι στην κόρη μου έμεινα έγκυος την 8 μέρα του κύκλου. :D

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν το πιστεύω! Annamarkella μου αναπτερώνεις το ηθικό! :D

Μακάρι να συμβεί και σε μένα....Θέλω τόσο πολύ ένα τρίτο παιδί...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνωμη βρε κοριτσια,ειχατε γενικοτερα κανονικο σταθερο κυκλο (που υποτιθεται οτι η ωορηξια συμβαινει στα μισα του) αλλα μεινατε εγκυες στις πρωτες του μερες? Χωρις να εχετε ενδειξη ωορηξιας (βλεννη,πονακια χαμηλα? ) Εγω προσωπικα οταν καποιο μηνα δε δω βλεννη ή δεν νιωσω πονακια χαμηλα θεωρω οτι προκειται για ανωορηκτικο κυκλο-πραγμα που συμβαινει συνεχεια σε μενα απ΄ο,τι φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Ξέρω περιστατικό από γνωστή μου ,η οποία μου είπε πως έμεινε έγκυος την τελευταία μέρα της περιόδου της και μάλιστα έκανε δίδυμη κύηση !!! Αυτά για να παίρνουμε θάρρος και κουράγιο . Καλή Κυριακή σε όλες !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,κουκλα μου.Εγω εχω ακουσει το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Γνωστη μου εμεινε εγκυος κατα την διαρκεια της περιοδου.

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και περιμενουμε χαρουμενα νεα :!::D:D:D:D:D:D:D:D:D .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που καταλαβαίνω είναι πως η φύση ξέρει τι κάνει καλύτερα από εμάς που λειτουργούμε με τη λογική, τις γνώσεις κλπ. Η μαγική λέξη είναι χα λα ρά !!! Αυτά τα λέω και στον εαυτό μου για να μην αγχώνομαι ! Όλα καλά .Εδώ είμαστε όλες για να αλληλοστηριζόμαστε :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ ότι ξέρω ο τελευταίες μέρες της περιόδου είναι οι περισσέτερο μη πιθανές. ΑΛΛΑ.....όπως αποδέιχτηκε και εδώ είναι και αυτός κανόνας που επιδέχεται εξαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να παρατηρησω κατι..Βλεπω οτι κανατε ολες κοριτσια..Λετε τελικα να ισχυει οτι οι πιθανοτητες για κοριτσι αυξανονται στις μερες πριν την ωορηξια..?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ισχυει αυτο που λες Κορινακι....

 

κ εγω την κορη μου μετα απο περιοδο την επιασα...

 

...κ ειχα κανει εκτρωση :evil: στα 18 μου γιατι το καναμε τελευταια μερα περιοδου κ ειμασταν σιγουροι οτι δεν υπαρχει προβλημα.... :evil:

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Να παρατηρησω κατι..Βλεπω οτι κανατε ολες κοριτσια..Λετε τελικα να ισχυει οτι οι πιθανοτητες για κοριτσι αυξανονται στις μερες πριν την ωορηξια..?

 

Ετσι ξερω κι'εγω.Το θηλυκο σπερματοζωαριο ειναι πιο αργο και ανθεκτικο,μπορει να εχεις επαφη Δευτερα και να εχεις ωορρυξια Πεμπτη και να μεινεις εγκυος σε κοριτσακι,επειδη ζει παραπανω.

Δεν ειναι νομος,αλλα ειναι πολυ περσισσοτερες οι πιθανοτητες.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

και γω το πιστευω!! στο φυστικακι το καναμε πριν τη ωορρηξια... το ιδιο και τωρα... λογικα και τωρα ροζ βρακακια θα φοραμε!! (τρελα ο μπαμπας μας!! στο πρωτο ηθελε αγορι, και τωρα με τη μικρη εχει ξετρελαθει,ειναι καψουρης, και θελει κι αλλη!!! :lol: σαν τον αντρα της χριστιανας!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω στο club! Τελευταια μερα περιοδου και κοριτσι :-) . Απο οτι εχω διαβασει ισχυουν αυτα που λετε και για αγορι καλυτερα ειναι να το "προσπαθησουμε" στην ωορηξια. Εμ...απο σπερματοζωαρια ακομα τεμπεληδες αυτοι οι αντρες :lol::lol::lol:

 

Υ.Γ. Fistikaki εισαι εγκυος??? Καλα καταλαβα??

Link to comment
Share on other sites

και γω το πιστευω!! στο φυστικακι το καναμε πριν τη ωορρηξια... το ιδιο και τωρα... λογικα και τωρα ροζ βρακακια θα φοραμε!! (τρελα ο μπαμπας μας!! στο πρωτο ηθελε αγορι, και τωρα με τη μικρη εχει ξετρελαθει,ειναι καψουρης, και θελει κι αλλη!!! :lol: σαν τον αντρα της χριστιανας!!)

 

5 ΚΟΡΕΣ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΑΣΑΣ,ΝΑ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ.

 

 

DIANA DEE,ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ.

 

Η FISTIKOMAMMY ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ :!::!::!::!:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

και γω το πιστευω!! στο φυστικακι το καναμε πριν τη ωορρηξια... το ιδιο και τωρα... λογικα και τωρα ροζ βρακακια θα φοραμε!! (τρελα ο μπαμπας μας!! στο πρωτο ηθελε αγορι, και τωρα με τη μικρη εχει ξετρελαθει,ειναι καψουρης, και θελει κι αλλη!!! :lol: σαν τον αντρα της χριστιανας!!)

 

5 ΚΟΡΕΣ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΑΣΑΣ,ΝΑ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ.

 

 

DIANA DEE,ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ.

 

Η FISTIKOMAMMY ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ :!::!::!::!:

 

glitterfy042951T438D30.gif

 

Wow !! :shock: Συγχαρητηρια!!! Τι να πω??? Χαρας το κουραγιο σου fistikaki στα καπακια!! Το σκεφτομαι κι εγω...Αλλα κολλαω....Με το καλο λοιπον!! Αντε, βαλε και κανα tickerακι τωρα που ειναι επισημο :lol::lol:

Λεω κι εγω...Εχασα τετοιο topic στο forum???Μου διεφυγε???? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Diana Dee,κουκλιτσα μου,πηγαινε την θεματικη ενοτητα "Οι εκυμοσυνες των μελων" και θα τρελαθεις.

7 κοριτσαροι που εγκυμονουν και μια κοπελα στην ενοτητα "Ας γνωριστουμε".

Προκειται οντως για ιο :!::!::!::!::!::!::!::D:D:D:D:D:D:D:D:D .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

vasdeli με το καλό στο κλαμπ των τριτέκνων, εφόσον το θέλεις και το ήθελες πάντα σου το εύχομαι μέσα από την ψυχή μου.

Ένα γερό μωράκι να σας επισκεφθεί και πάλι και θα χάσετε τα μυαλά σας όλοι οικογενειακώς. :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι επισημο!! ουτε χοριακη δεν εχω κανει ακομα!!! ενα τεστ θετικο εχω μονο!! θα δουμε...

 

Καλα τοτε....Θα κανουμε υπομονη πριν σου ευχηθουμε ΕΠΙΣΗΜΑ!!!! :D:D ( Ολα τα καλα ετσι ξεκινανε :D )

 

Chritiana εχεις δικιο, ουτε ιωση λεμεεεεε!! Μακαρι!!! Τετοιες "ιωσεις" καλοδεχουμενες :lol: Μηπως να το σκεφτω πιο σοβαρα για δευτερο?? :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι επισημο!! ουτε χοριακη δεν εχω κανει ακομα!!! ενα τεστ θετικο εχω μονο!! θα δουμε...

 

Καλα τοτε....Θα κανουμε υπομονη πριν σου ευχηθουμε ΕΠΙΣΗΜΑ!!!! :D:D ( Ολα τα καλα ετσι ξεκινανε :D )

 

Chritiana εχεις δικιο, ουτε ιωση λεμεεεεε!! Μακαρι!!! Τετοιες "ιωσεις" καλοδεχουμενες :lol: Μηπως να το σκεφτω πιο σοβαρα για δευτερο?? :roll::roll:

 

ΝΑΙ,ΔΑΓΚΩΤΟ :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::D:D:D:D:D:D .

Και εισαι και κουκλα (ειδα φωτο του γαμου),τα παιδακια σου θα ειναι πανεμορφα :D:D:D:D:D:D:D:D .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι επισημο!! ουτε χοριακη δεν εχω κανει ακομα!!! ενα τεστ θετικο εχω μονο!! θα δουμε...

 

Καλα τοτε....Θα κανουμε υπομονη πριν σου ευχηθουμε ΕΠΙΣΗΜΑ!!!! :D:D ( Ολα τα καλα ετσι ξεκινανε :D )

 

Chritiana εχεις δικιο, ουτε ιωση λεμεεεεε!! Μακαρι!!! Τετοιες "ιωσεις" καλοδεχουμενες :lol: Μηπως να το σκεφτω πιο σοβαρα για δευτερο?? :roll::roll:

 

ΝΑΙ,ΔΑΓΚΩΤΟ :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::D:D:D:D:D:D .

Και εισαι και κουκλα (ειδα φωτο του γαμου),τα παιδακια σου θα ειναι πανεμορφα :D:D:D:D:D:D:D:D .

 

Εεεε τοτε να το κανω το χρεος μου στη κοινωνια!!! :lol::lol: Να βγαλω και εγω 2 μοντελα τουλαχιστον!! :lol::lol:

Ευχαριστω πολυυυυ!!!! (αν και η φωτο ηταν προφιλ, το en face δεν λεει τοσο :lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

Anthula μου σέυχαριστώ για τις ευχές σου....Μακάρι και να έχω να σας πω ευχάριστα νέα....

fistikaki όλα να έρθουνε βολικά!

Θα σας κρατήσω ενήμερες!

Φιλιά σε όλες!

Και όσο για τις κόρες....ναι!Η επαφή πριν την ωορρηξία δίνει περισσότερες πιθανότητες για κόρη!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...