Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΙΚΗ ΚΟΥΝΙΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ 2 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΟΥΜΕ ,ΟΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ ΜΑΣ ,ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ ΜΙΑ ΒΡΕΦΙΚΗ ΚΟΥΝΙΑ ,ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΙΛΑΜΕ !!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΓΟΡΑΚΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΟΥΝΗΜΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΖΑΒΛΑΚΩΝΕΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΩ ΑΜΑ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΛΑΙΓΕ??ΑΜΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΡΗΛΑΞ ΜΕ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΣΑΝ ΚΟΥΝΙΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.ΕΜΑΣ ΤΟΝ ΗΡΕΜΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΠΟΝΑΚΙΑ.ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΖΗΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΥ!!!ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΚΙ ΕΣΥ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΘΕΡΑ ΚΟΝΤΑ,ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Η πεθερα ειναι σαν να μην υπαρχει,οποτε...υπομονη!Μου φαινεται καλη λυση,γιατι εμεις τον βαζουμε τον μικρουλη στο ρηλαξ και τον κουναμε με το ποδι!Εχουμε κανει μυς!!Παντως μια χαρα μου φαινεται,γιατι να ζαβλακωνεται ρε?

 

και 2ος γιος μου ειναι 4 μηνων και 3 ημερων!

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις λικνο! Να ζαυλακωνεται δεν νομιζω αλλα θεωρω οτι θα μαθει στο κουνημα κ αντε υστερα να κοιμηθει σε κανονικη κουνια.

Η αληθεια ειναι πως το σκεφτομουν κ εγω οταν καναμε τις αγορες αλλα πολλες φιλες μου ειπαν αυτο που σου λεω. Βεβαια ειναι βολικο οποτε ειναι στην κριση σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!ΑΜΑ ΤΑ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΧΕΣΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ(ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΙΟ ΚΙΟΛΑΣ)elias-christina ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ,ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ!! ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΧΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ,ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΑΝΧΟΣ ΜΑΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ?ΑΜΑ ΘΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ!ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΑ ΕΚΑΝΕ 5 ΜΕΡΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε αν κοιμαται κανονικα στην κουνια του, ειστε μια χαρα!

Αντε καλα κουνηματα! Παντως ειναι πολυ χαριστωμενα τα λικνα, γι'αυτο ηθελα να το αγορασω κ εγω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποια κουνια πηρατε? Εμεις εχουμε την aquarium swing ........την χρησιμοποιησαμε παρα πολυ (παρε επαναφορτιζομενες μπαταριες) και μας εσωσε..........καποια στιγμη σταματησαμε να τον βαζουμε αφου βρηκε αλλους τροπους ψυχαγωγιας......δεν παθαινει τιποτα το παιδι ουτε προσκολλαται σε αυτη.....φυσικα δεν τον βαζετε μεσα ολη μερα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εμεις έχουμε την κουνια-ρηλαξ της Fischer-Price. Η μπέμπα ξετρελένεται εκεί γιατί κουνιέται, είναι ψηλά και μας βλέπει. Απλά επειδή δεν είναι πολύ ξαπλωτή ο γιατρός δεν μας άφησε να την βάλουμε από πολύ νωρίς. Τώρα πάντως που είμαστε 5 μηνών το ευχαριστιομαστε...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

liarena μου, τωρα καταλαβα οτι δεν μιλαμε για λικνο αλλα για κουνια-ριλαξ! :shock:

Αχ χιλια συγνωμη! κ βεβαια δεν συνηθιζει το μωρακι κ βεβαια κοιμαται κανονικα υστερα στην κουνια του.

Νομιζα μιλαγαμε για λικνο-κρεββατι. Σορρυ! :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

GRACO SILHOUETTE. ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΩΘΗΚΑ ΜΟΥ ΕΛΥΣΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΡΕΜΟ !!!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ!!ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΡΗΛΑΞ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ?ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΜΩΡΟ ΣΕ ΑΠΛΟ ΡΗΛΑΞ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑΣΜΕΝΑ !!!!ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΦΥΓΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις έχουμε την κουνια-ρηλαξ της Fischer-Price. Η μπέμπα ξετρελένεται εκεί γιατί κουνιέται, είναι ψηλά και μας βλέπει. Απλά επειδή δεν είναι πολύ ξαπλωτή ο γιατρός δεν μας άφησε να την βάλουμε από πολύ νωρίς. Τώρα πάντως που είμαστε 5 μηνών το ευχαριστιομαστε...

 

kai emeis authn exoume kai i mpempa ksetrelenete! Ego thn bazo apo tote pou arxise na stirizei to kefalaki ths...prin epefte to kefali mprosta otan peigene i kounia piso :))))))

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Υψηλή γράψει έως 9 κιλά., Στη συνέχεια, ένα μήνα ήδη, και σας μπορεί να πέσει κάτω;! Και σκέφτηκα ότι θα ήθελα μια παιδική καρέκλα για χρήση στα τρόφιμα! Αλλά την ίδια στιγμή ότι θα γράψετε σε ένα χρόνο!

 

Στο χαμηλό παιδί μπορεί να ανέλθει ο ίδιος! Δεν ξέρω .....

fisher-price-ocean-wonders-aquarium-cradle-swing_9.jpg

 

η

 

 

C5858_b_gr_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
GRACO SILHOUETTE. ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΩΘΗΚΑ ΜΟΥ ΕΛΥΣΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΡΕΜΟ !!!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ!!ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΡΗΛΑΞ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ?ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΜΩΡΟ ΣΕ ΑΠΛΟ ΡΗΛΑΞ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑΣΜΕΝΑ !!!!ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΦΥΓΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!

Ποσο κοστιζει..? Απο που μπορουμε να το αγορασουμε..?

ΜΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ....?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...