Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εχω ενα παιδι 15 μηνων παει παιδικο πρωτη χρονια.εδω και 1 μηνα περασε μια ιωση πηρε αντιβιωση,σιροπι, otrivin για την μυτουλα του και ορο 5 φορες την ημερα..του περασε ο βηχας και το συναχι του αλλα ελα οταν ξαπλωνει να κοιμηθει ειτε μεσημερι ειτε βραδυ εχει φοβερο βηχα με συνεπεια να μην κοιμαται.σας παρακαλω βοηθηστε μας! εχει 10 ημερες το παιδι να κοιμηθει και γιατρεια μηδεν.του βαζουμε ορο συνεχως τσαγακι 2 φορες την ημερα αλλα ματαια. εν το μεταξυ

πηγαμε το παιδι χθες σε εναν αλλο παιδιατρο να παρουμε μια γνωμη και αυτην με την σειρα της το εξετασε πολυ καλα δεν ειναι καθολου κρυομενος και μας ειπε τα ιδια.οτι επειδη ειχε περασει ιωση μαζι με βηχα του εχουνε μεινει τα φλεματα στο λαιμο και οταν ξαπλωνει του ανεβαινουνε πανω και γι αυτο βηχει.ο βηχας διαρκει καθε βραδυ 1,5-2 ωρες και μετα το παιδι ηρεμει και κοιμαται.πως μπορω να τον σταματησω?εσεις τι λετε οτι μπορει να ειναι κρυωμα η κατι αλλο ? η αυτα που μας λενε οι γιατροι?.και εαν ειναι ετσι οπως μας τα λενε, εσεις τι εχετε να μας προτεινετε?ευχαριστω για τις συμβουλες σας ειστε το καλυτερο site.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κυκλοφορει καποια ιωση η οποια κραταει πολυ...εμας μας εχει ισοπεδωσει οικογενειακως.Εγω ειμαι μια εβδομαδα τωρα...ενω ξεκιναει σαν ιωση στο τελος μενει βηχας και φλεματα οπως λες και δε λενε να περασουν.Εγωκοιμαμαι καθε βραδυ με μια καραμελα για το λαιμο και την εχω ολη νυχτα στο στομα μου αλλιως βηχω ασταματητα.Δεν ξερω αν κατι αντιστοιχο συμβαινει και στο παιδακι σου απλα το λεω γιατι στο οικογενειακο μου περιβαλλον ειναι αρκετοι αρρωστοι με τα ιδια ολοι συμπτωματα και πολυ βηχα.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα παιδι 15 μηνων παει παιδικο πρωτη χρονια.εδω και 1 μηνα περασε μια ιωση πηρε αντιβιωση,σιροπι, otrivin για την μυτουλα του και ορο 5 φορες την ημερα..του περασε ο βηχας και το συναχι του αλλα ελα οταν ξαπλωνει να κοιμηθει ειτε μεσημερι ειτε βραδυ εχει φοβερο βηχα με συνεπεια να μην κοιμαται.σας παρακαλω βοηθηστε μας! εχει 10 ημερες το παιδι να κοιμηθει και γιατρεια μηδεν.του βαζουμε ορο συνεχως τσαγακι 2 φορες την ημερα αλλα ματαια. εν το μεταξυ

πηγαμε το παιδι χθες σε εναν αλλο παιδιατρο να παρουμε μια γνωμη και αυτην με την σειρα της το εξετασε πολυ καλα δεν ειναι καθολου κρυομενος και μας ειπε τα ιδια.οτι επειδη ειχε περασει ιωση μαζι με βηχα του εχουνε μεινει τα φλεματα στο λαιμο και οταν ξαπλωνει του ανεβαινουνε πανω και γι αυτο βηχει.ο βηχας διαρκει καθε βραδυ 1,5-2 ωρες και μετα το παιδι ηρεμει και κοιμαται.πως μπορω να τον σταματησω?εσεις τι λετε οτι μπορει να ειναι κρυωμα η κατι αλλο ? η αυτα που μας λενε οι γιατροι?.και εαν ειναι ετσι οπως μας τα λενε, εσεις τι εχετε να μας προτεινετε?ευχαριστω για τις συμβουλες σας ειστε το καλυτερο site.

Κι εμένα ο γιος μου σχεδόν 3 ετών ,στην ίδια κατάσταση είναι...εμένα τον βοηθάει να κοιμάται με την πλατούλα σε μαξιλάρι,λίγο ανασηκωμένος δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

και εμας , 23 μηνών , μας εχει εδω κ 1 μηνα!

τσαι ευκαλυπτος, αιθέριο έλαιο ευκάλυπτου, (3-4 σταγόνες πάνω στο πουλόβερ στο σβέρκο, πριν κοιμηθεί + 3 φορές την μέρα)

απόσταγμα πιπερρόριζας (ή τη βαζετε στον αποχυμωτή)

μέσα στο παγούρι με το νερό, (10 σταγόνες ανά παγούρι)

 

ή 50-50 τσάι ευκάλυπτου με νερό.

 

δε χρειαστηκε αντιβιωση ουτε κανενα σπρει.

 

το τσαι ευκαλυπτου όπως και το αιθεριο έλαιο της το βαζω (σε μικρότερη φυσικα ποσότητα κ πάντα στο ρουχο μονο πχ μια σταγονιτσα) απο αρκετά μικρότερη ηλικία.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...