Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δωράκια κάνετε στους νονούς?


helen18

Recommended Posts

Συνήθως τους φτιάχνω Βασιλόπιτα και τους πάω και γλυκά.

Και κάποιο μικροδωράκι.Φέτος θα τους δώσω κι από ένα άρωματάκι.

Εσείς τι ακριβώς δίνετε στους νονούς των παιδιών σας αυτές τις μέρες και ειδικά την Πρωτοχρονιά?

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κάνω δώρα στα παιδιά τους (ή λεφτά στον έναν που έχει μεγάλο γιο) και ένα στολιδάκι για το δέντρο τους και γλυκά για την επίσκεψη...

 

Καλή ιδέα η βασιλόπιτα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

πέρυσι είχα πάρει ένα ασημένιο ρόδι στους γονείς και ενα παιχνιδάκι στα παιδάκια τους..

φέτος "ένα ελαφάκι για τον Κωστάκη" που λέει η διαφήμιση :lol::lol::lol: δεν έχω αποφασίσει ακόμη αλλά μάλλον καταλήγω στη λύση του βιβλίου γιατι διαβάζουν πολύ :lol::lol:

angy ωραία η ψηφιακή κορνίζα, ηταν το δώρο του άντρα μου για την γιορτή μου..βάλαμε ένα σωρό φωτογραφίες μας μέσα και τώρα τις απολαμβάνουμε στο σαλόνι μας σαν βιντεάκι...τέλεια ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η ψηφιακή κορνίζα αλλά λίγο ακριβό μιας και εγώ έχω 3 κουμπάρους.

Ο 2ος γιος μου έχει 2 νονούς.

Το ελαφάκι πολύ καλή ιδέα... :lol::lol::lol::lol:

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

helen μου έδωσες ωραία ιδέα με τη βασιλόπιτα...

 

Εμείς το συνηθίζουμε εδώ αυτό.

Μπορείς να πάρεις φόρμα σε σχήμα έλατου και να την στολίσεις με άχνη και να βάλεις Smarties που θα μοιάζουν με μπάλες δέντρου και να πάρεις από μαγαζί που πουλάν είδη συσκευασίας - σελοφάν το λένε νομίζω -

αυτό το διαφανές χαρτί που βάζουν τα ζαχαροπλαστεία και να το τυλίξεις χαλαρά με ένα ΄φιόγκο αποπάνω.Γίνετε πολλή ωραίο!

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η κουμπάρα μου έχει γενεθλια την πρωτοχρονιά οπότε συνηθωσ της παίρνω κάτι προσωπικό.φέτοσ διάλεξα πιτζάμες.στον κουμπάρο φέτος έχω πρόβλημα.χωρίσανε με την κομπάρα μου,δεν ηταν παντρεμένοι αλλά είχαν σοβαρη σχέση,αλλά έχει ψιλοχαθεί και δεν ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

helen μου έδωσες ωραία ιδέα με τη βασιλόπιτα...

 

Εμείς το συνηθίζουμε εδώ αυτό.

Μπορείς να πάρεις φόρμα σε σχήμα έλατου και να την στολίσεις με άχνη και να βάλεις Smarties που θα μοιάζουν με μπάλες δέντρου και να πάρεις από μαγαζί που πουλάν είδη συσκευασίας - σελοφάν το λένε νομίζω -

αυτό το διαφανές χαρτί που βάζουν τα ζαχαροπλαστεία και να το τυλίξεις χαλαρά με ένα ΄φιόγκο αποπάνω.Γίνετε πολλή ωραίο!

 

helen ευχαριστώ!!!!

πολύ ωραία ιδέα!!!!

Αυτό θα κάνω!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παλι φετος σαν πρωτη χρονια και επειδη ειναι στην ηλικια μου και δεν εχουν οικογενεια...εβαλα τη μικρη και εφτιαξε δυο ζωγραφιες...(μουτζουρες αλλα τουλαχιστον της ειχα δωσει κηρομπογιες που ασημιζουν ) της ειπα οτι ειναι για το νονο και τη νονα πηρα και μια κορδελιτσα τα εκανα παπυρο και τους τα εδωσε η ιδια οταν πηγαμε λεγοντας μαζι και τα τριγωνα καλαντα.....πειραζει που μπηκα σε αυτη τη λογικη και οχι να τους παρω εγω κατι ??? :lol:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

helen μου έδωσες ωραία ιδέα με τη βασιλόπιτα...

 

Εμείς το συνηθίζουμε εδώ αυτό.

Μπορείς να πάρεις φόρμα σε σχήμα έλατου και να την στολίσεις με άχνη και να βάλεις Smarties που θα μοιάζουν με μπάλες δέντρου και να πάρεις από μαγαζί που πουλάν είδη συσκευασίας - σελοφάν το λένε νομίζω -

αυτό το διαφανές χαρτί που βάζουν τα ζαχαροπλαστεία και να το τυλίξεις χαλαρά με ένα ΄φιόγκο αποπάνω.Γίνετε πολλή ωραίο!

 

helen ευχαριστώ!!!!

πολύ ωραία ιδέα!!!!

Αυτό θα κάνω!!!! :D

τέλεια ιδέα :idea: :idea: θα την αντιγράψω :wink::wink::lol::lol:

με την άδειά σας πάντα βεβαίως :oops:

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη παιζει να μην τις δω τις μερες των Χριστουγεννων παιρνω κατι ασχετο...

Στη μεγαλη νονα φετος πηρα ενα ρολοι για το κομοδινο της αντικε με κατι ζωγραφιστα τριανταφυλλα και στη μικρη ενα κουνιστο αλογακι για το δωματιο της (αγαλματακι οχι παιχνιδι ειναι 20 χρ) :lol:

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αποκτήσαμε νονά :!: εδώ και μια εβδομάδα.

Θα της πάμε βασιλόπιτα στολισμένη, το έχουμε σαν έθιμο.

Είναι αρραβωνιασμένη και σκέφτομαι ίσως στείλω και μια βασιλόπιτα

στο σπιτι του αρραβωνιαστικού. (δε μένουν μαζί)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς μιας και οι νονοι είναι στη δική μας ηλικία και δεν μένουν μαζί, ούτε έχουν παιδιά πήραμε προσωπικά δώρα, μια γραβάτα για το νονο και γάντια με κασκόλ για τη νονα.

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Για τη μια νονα πηραμε ενα μεταξωτο φουλαρι και ενα βραχιολι swarovski kαι στο νονο 2 σαμπανιες σε ενα κασελακι στολισμενο με ελατο και φυσικα λουλουδια .

(Μας εχει παντρεψει , βαφτισει τη μεγαλη και ειναι η εργοδοτρια του πασα μου :lol::lol: )

Στην αλλη μας νονα (εχει πενθος- εχασε τον Μαρτη τον πατερα της)

πηραμε ενα φουλαρι απλο μουσελινα μαυρο και ενα μεταξωτο σε χρυσογαλαζιο για οταν βγαλει τα μαυρα .Και στο νονο 2 σαμπανιες σε συσκευασια απλη .

 

Α! και απο μια βασιλοπιτα.

 

Αυτα!!!!

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους.εμεις του πηραμε ενα αρωματικο κομπολοι.τρομαξα για να βρω εδω στη μυτιληνη.ειναι φανατικος συλεκτης!ειναι ελευθερο παιδι και κολητος του αντρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν τους παίρνω προσωπικά δώρα τώρα στις γιορτές ... μόνο στα γενέθλια και στην ονομαστική γιορτή τους. Για αυτές τις μέρες την πατροπαράδοτη βασιλοπιτα και δώρα στα παιδιά τους έτσι για το καλό του νέου χρόνου.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...