Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ας παρουμε κουραγιο η μία από την άλλη...


Ιωαννα12

Recommended Posts

Καλημέρα Κορίτσια! Χρόνια πολλά σε όλες!! Για μένα αυτά τα Χριστούγεννα ήταν πααααρα πολύ δύσκολα.. Κάποιες ίσως με θυμούνται, έχω χάσει το αγορακι μου πριν κάποιους μήνες ενώ ήμουν στην 34 εβδομάδα. Έχουμε ήδη ξεκινήσει προσπάθειες για παιδί, αλλά δεν ήρθε ακόμα. Την πρώτη φορά άργησε 1 ολόκληρο χρόνο να έρθει, και πολύ φοβάμαι ότι πάλι θα είμαστε άτυχοι :( Βλέπω συνέχεια γύρω μου οικογένειες με μικρά παιδάκια και μελαγχολώ.. Δεν μπορεί κανείς να καταλάβει τον πόνο μου και την επιθυμία μου... Μόνο σε αυτό το φόρουμ είχα βρει συμπαράσταση.. Γι αυτό σκέφτηκα να ανοιξω αυτό το θέμα, με την ελπίδα να βοηθηθούμε η μία από την άλλη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Κορίτσια! Χρόνια πολλά σε όλες!! Για μένα αυτά τα Χριστούγεννα ήταν πααααρα πολύ δύσκολα.. Κάποιες ίσως με θυμούνται, έχω χάσει το αγορακι μου πριν κάποιους μήνες ενώ ήμουν στην 34 εβδομάδα. Έχουμε ήδη ξεκινήσει προσπάθειες για παιδί, αλλά δεν ήρθε ακόμα. Την πρώτη φορά άργησε 1 ολόκληρο χρόνο να έρθει, και πολύ φοβάμαι ότι πάλι θα είμαστε άτυχοι :( Βλέπω συνέχεια γύρω μου οικογένειες με μικρά παιδάκια και μελαγχολώ.. Δεν μπορεί κανείς να καταλάβει τον πόνο μου και την επιθυμία μου... Μόνο σε αυτό το φόρουμ είχα βρει συμπαράσταση.. Γι αυτό σκέφτηκα να ανοιξω αυτό το θέμα, με την ελπίδα να βοηθηθούμε η μία από την άλλη..

 

Χρονια πολλα ιωαννα!και εμεις ειμαστε σε παρομοια φαση.ΧΑσαμε το δευτερο παιδακι μας,αγορακι στη 30η εβδομαδα κυησης πριν 7μηνες.Εχουμε ηδη ενα αγορακι 4 ετων και εδω και 1 μηνα ξεκινησαμε δειλα δειλα προσπαθειες για νεα εγκυμοσυνη αλλα δυστυχως δεν ηρθε.Ας ελπισουμε η καινουρια χρονια να φερει σε ολες μας γουρι!!!

1Zlqp3.png

 

kGiyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ adgk για την απώλεια σου... Μπορώ να καταλάβω απολυτα τον πόνο σου. Πάρε δύναμη από το άλλο σου παιδάκι. Είναι πολύ ισχυρό κινητρο για να προχωρήσεις και να σταθείς στα ποδια σου. Εσύ από τι το έχασες το αγοράκι σου?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια. εχασα και εγω τα διδυμακια μου πριν 3 εβδομαδες στην 22η εβδομαδα. εχω αλλες 2 αποβολες στο ιστορικο μου. συνολο εχω χασει 5 παιδακια!ο πονος μου μεγαλος. δεν θα το βαλουμε ομως κατω.εμενα εφταιγε η ανεπαρκεια τραχηλου αυτη τη φορα. επρεπε να εχει γινει περιδεση.ευχομαι κοριτσια μου συντομα να ειμαστε εγκυουλες παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!

Η σκέψη μου είναι μαζί σας κορίτσια..εύχομαι το 2015 να σας φέρει αυτό που τόσο πολύ λαχταράτε και είμαι σίγουρη ότι αφού το θέλετε τόσο πολύ θα έρθει και θα φωλιάσει μέσα σας..

Μία μανούλα που έχασε και αυτή το πρώτο της παιδάκι το 2009 στην 23η εβδομάδα κύησης και ακόμη πονάει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Basiksiro ο γιατρός σου τί είπε για το εγκληματικό του λάθος;

Σε δίδυμη κύηση με ιστορικό αποβολών και δεν μέτραγε τον τράχηλο;;;;;;έλεος επιτέλους!!!!

Γιατί να χάνονται έτσι οι ψυχούλες;;;;;

Το ίδιο έγινε και σε εμένα...ήξερε ότι είχα διάφραγμα στην μήτρα και με άφησε χωρίς περίδεση με αποτελεσμα να πάω για β επιπέδου και μετά από μία ώρα και αφού είχε εξετάσει το έμβρυο και ήταν υγιέστατο πάει να μετρήσει τον τράχηλό...καταλαβαίνεις την συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κορίτσια, είμαστε τόσες πολλές τελικά... :(:(:(

basiksiro δεν είμαι σε αισιοδοξη φάση για να μπορέσω να στη μεταδώσω.. ευχομαι όμως μεσα από τα βάθη της καρδίας μου να πάνε ολα καλά την επόμενη φορά! Κάποιες φορες λέω, δεν μπορεί, ρόδα είναι και θα γυρίσει.. Ζήσαμε τα άσχημα, ήρθε ο καιρός να έρθουν και σε μας τα καλύτερα!

mama-ritsa να υποθέσω ότι τα καταφερες τελικά να κρατήσεις υγιές παιδάκι στην αγκαλιά σου?

Link to comment
Share on other sites

Basiksiro ο γιατρός σου τί είπε για το εγκληματικό του λάθος;

Σε δίδυμη κύηση με ιστορικό αποβολών και δεν μέτραγε τον τράχηλο;;;;;;έλεος επιτέλους!!!!

Γιατί να χάνονται έτσι οι ψυχούλες;;;;;

Το ίδιο έγινε και σε εμένα...ήξερε ότι είχα διάφραγμα στην μήτρα και με άφησε χωρίς περίδεση με αποτελεσμα να πάω για β επιπέδου και μετά από μία ώρα και αφού είχε εξετάσει το έμβρυο και ήταν υγιέστατο πάει να μετρήσει τον τράχηλό...καταλαβαίνεις την συνέχεια...

 

ο γιατρος μου οταν ειδα αιμα μου ειπε να παω στο νοσοκομειο. δεν φανηκε ποτε. εγω δεν εχω το κουραγιο και την ψυχικη δυναμη να παω απο εκει. δεν ηταν μονο το ιστορικο των αποβολων ηταν οτι ειχα κανει και loop 3 μηνες πριν την εγκυμοσυνη. και εστω και αν παραβλεψω και αυτο με ειδε 4 μερες πριν γινει το κακο και τα ειδε ολα μια χαρα. ποτε σας ειπαν ρε κοριτσια οτι μπορειτε να ξεκινησετε??εγω δεν μπορω να περιμενω πολυ καιρο γιατι θα τρελαθω.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κορίτσια, είμαστε τόσες πολλές τελικά... :(:(:(

basiksiro δεν είμαι σε αισιοδοξη φάση για να μπορέσω να στη μεταδώσω.. ευχομαι όμως μεσα από τα βάθη της καρδίας μου να πάνε ολα καλά την επόμενη φορά! Κάποιες φορες λέω, δεν μπορεί, ρόδα είναι και θα γυρίσει.. Ζήσαμε τα άσχημα, ήρθε ο καιρός να έρθουν και σε μας τα καλύτερα!

mama-ritsa να υποθέσω ότι τα καταφερες τελικά να κρατήσεις υγιές παιδάκι στην αγκαλιά σου?

 

δυστυχως τα μωρα μας δεν γυρνανε πισω κοριτσι μου. πρεπει να κοιταξουμε μπροστα και να μην αφησουμε το παρελθον να μας παρασυρει σε εναν δρομο καταθλιψης. οπλισου με δυναμη και τα παιδακια μας θα ερθουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα γεννήσει φυσιολογικά, οποτε έπρεπε να περιμένω 2 κύκλους μόνο. Ξεκίνησα πριν 3 μήνες προσπάθειες και ακόμα τίποτα.

Πάντως basiksiro η συμβουλή μου είναι να μην αναλωθείς με το ποιος έφταιγε... Δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει κάτι. Εγώ ακομα βασανίζομαι με τα γιατί και ξέρω πως μόνο πόνο με φορτώνουν.. Θα μου πεις πως απαλλάσεσαι από τα γιατί...? :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα γεννήσει φυσιολογικά, οποτε έπρεπε να περιμένω 2 κύκλους μόνο. Ξεκίνησα πριν 3 μήνες προσπάθειες και ακόμα τίποτα.

Πάντως basiksiro η συμβουλή μου είναι να μην αναλωθείς με το ποιος έφταιγε... Δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει κάτι. Εγώ ακομα βασανίζομαι με τα γιατί και ξέρω πως μόνο πόνο με φορτώνουν.. Θα μου πεις πως απαλλάσεσαι από τα γιατί...? :(

 

και εγω φυσιολογικα γεννησα. ουτε αυτους τους δυο μηνες δεν μπορω να περιμενω. εγω βεβαια εμεινα εγκυος με εξωσωματικη οποτε εχω παλι να κανω την διαδικασια απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι ακριβώς ένιωθα, ότι θέλω αν ειναι δυνατόν να μείνω αμέσως έγκυος. Τώρα πλέον καταλαβαίνω ότι καλύτερα που πέρασε κάποιο χρονικό διάστημα, γιατί πρέπει κάποια πράγματα να ηρεμήσουν μέσα μου, και μετα... Τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση και ενώ ποθώ όσο τίποτε άλλο να είμαι έγκυος, μόλις ήρθε η περίοδος μου ανακουφίστηκα.. Περιεργο πράμα... Ωστόσο όλα θέλουν το χρόνο τους τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια, με το καλο να ερθει η νεα χρονια κ να φερει σε ολες μας απο ενα υγιεστατο μωρακι!

Κι εγω μολις αδιαθετησα για 2η φορα μετα τη διακοπη κυησης (λογω δισχιδους ραχης) και μετα θα μπορουμε να ξαναπροσπαθησουμε..αν κ σκεφτομαι μηπως πρεπει να περιμενω αλλον ενα μηνα..

οι γιατροι μου ειχαν πει να παιρνω φυλλικο οξυ για 2-3 μηνες, εχουν περασει οι 2 γιαυτο λεω μηπως καλυτερα να περιμενω κι αλλο..η δισχιδης ραχη οφειλεται και στην ελλειψη φυλλικου.

Βεβαια δεν ξερουμε ποσο ευκολα θα μας ξαναερθει μωρακι..το προηγουμενο ηρθε με την 1η αλλα δυστυχως το αφησαμε να γινει αγγελουδι. :-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!

Η κάθε μία με την ιστορία της βλέπω...

Εγώ είμαι από τις "τυχερές" της υποθεσης με αποβολή τις πρώτες εβδομάδες.

1η Αυγούστου απέβαλα, η γιατρός μου είπε να περιμένουμε έναν κύκλο και μετά να ξεκινησουμε προσπάθειες. Από τότε όχι μόνο εγκυμοσύνη δεν είδα, αλλά έχω έναν κύκλο ασταθέστατο (από 28άρη νταν που ήταν προ αποβολής) και απέκτησα και μία ωραιότατη κύστη στην ωοθήκη που δεν είχα ξαναβγάλει ποτέ στη ζωή μου (από ωοθηλάκιο που δεν κατάφερε να σπάσει), η οποία ευτυχώς έφυγε κατευθειαν με την αγωγή της γιατρού...

Γενικώς δεν έχω άγχος, απλώς, η αλήθεια είναι, ότι πικραίνομαι λίγο που περνούν οι μήνες κι εμείς είμαστε στα ίδια, κι αντί να ασχολούμαστε με εγκυμοσύνες ασχολούμαστε με κύστες και βλακείες. Την πρώτη φορά στους έξι μήνες ήρθε η εγκυμοσύνη, αυτή τη φορά να δούμε πότε θα ξανάρθει.

Τέλος πάντων!

Να είμαστε αισιόδοξες!

Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλα τα ταλαιπωρημένα κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κορίτσια, είμαστε τόσες πολλές τελικά... :(:(:(

basiksiro δεν είμαι σε αισιοδοξη φάση για να μπορέσω να στη μεταδώσω.. ευχομαι όμως μεσα από τα βάθη της καρδίας μου να πάνε ολα καλά την επόμενη φορά! Κάποιες φορες λέω, δεν μπορεί, ρόδα είναι και θα γυρίσει.. Ζήσαμε τα άσχημα, ήρθε ο καιρός να έρθουν και σε μας τα καλύτερα!

mama-ritsa να υποθέσω ότι τα καταφερες τελικά να κρατήσεις υγιές παιδάκι στην αγκαλιά σου?

 

Ιωάννα12 τελικά απέκτησα ένα αγοράκι που τώρα είναι 2μιση ετών...αφού πέρναγε ο καιρός και δεν έμενα έγκυος, είχε περάσει 1μισης χρόνος και η ηλικία μου δεν μου αφηνε πολλά περιθώρια να περιμένω..αποφάσισα πως εάν δεν έμενα έγκυος άμεσα πραγματικά θα τρελαινόμουν..ντρέπομαι που το λέω αλλά η λαχτάρα μου να γεμίσω την αγκαλιά μου με ένα βρεφάκι με ξεπερνούσε..έτσι πήγα για σπερματέγχυση και έμεινα με την πρώτη έγκυος..η εγκυμοσύνη μου ήταν πολύ δύσκολη με συσπάσεις από πολύ νωρίς και αιμμοραγίες..έκατσα απο την 9η εβδομάδα στο κρεβάτι μέχρι 36+2 που μου τον πήραν με καισαρική..

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες φέτος να τα καταφέρουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Όντως, η καθεμία με την ιστορία της τελικά.. mama-ritsa συγχαρητηρία! Να χαιρεσαι το αγγελούδι σου και να αντλείς δύναμη απο αυτό! Ελπίζω να είμαστε και οι υπολοιπες πιο τυχερές στο μέλλον.. Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται αισιοδοξια. Το θέμα είναι πως γίνεται να είμαστε αισιοδοξες με όλα αυτά που μας συμβαίνουν.. Τι να πω.. Κουραγιο μονο..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου και εγω ειμαι κοντα σας και σας καταλαβαινω απολυτα....μετα απο μια αποβολη και επειτα το χαμο των αγγελιυδων μου στις 36 εβδιμαδες εχει 53 μερες που εχω στην αγκαλια μου το αντρακι μου....περυσι εκανα τις ιδιες σκεψεις με εσας ειχα τα ιδια δυναισθηματα και να που μετα απο εναν χρονο θα ζησω ακριβως τις αντιθετες στιγμες....πιστεψτε το οτι και εσεις του χρονου πρωτα ο καλος θεουλης θα ζητε τα χριστουγεννα με τα μωρακθα σας και αυτος ο πονος που νιωθετε τωρα θα απαλυνει χωρις βεβαια να ξεχαστει.... Πιστεψτε στο θαυμα των χριστουγεννων.....χρονια πολλα και καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...Ιωάννα12 καταρχήν σευχαριστώ για τις ευχές σου..ταυτίζομαι απόλυτα με αυτά που γράφεις..άν έγραφα στο φόρουμ εκείνη την περίοδο νομίζω θα ήταν τα ίδια λόγια..είχε κλονιστεί η πίστη μου σε βαθμό που αμφισβητούσα τα πάντα..:-(

Έβλεπα έγκυο και μωράκια και τα γιατί με έπνιγαν..σε καταλαβαίνω καλή μου, μακάρι καμμία κοπέλα να μην πέρναγε αυτές τις δοκιμασίες...όσο πέρναγαν οι μήνες ήθελα όσο τίποτα άλλο να ξαναμείνω έγκυος, ώσπου διάβασα σε κάποιο πόστ για την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω στην λυκόβρυση και το μηλαράκι της..δεν είμαι θρησκόληπτο άτομο, ούτε πηγαίνω συχνά στην εκκλησία, όμως ένοιωσα την ανάγκη να προσκυνήσω στην Χάρη της και να φάω το μηλαράκι..το έκανα και μετά από 3 μήνες κράταγα πάλι θετικό τέστ στα χέρια μου...ο γιατρός μου έλεγε ότι ίσως να είχα μείνει έγκυος πρίν την σπερματέγχυση

Επειδή το μωρό έβγαινε μεγαλύτερο στις εβδομάδες...ποιός ξέρει..ίσως και να είχε δίκιο τελικά..

 

Εγώ είχα γεννήσει φυσιολογικά, οποτε έπρεπε να περιμένω 2 κύκλους μόνο. Ξεκίνησα πριν 3 μήνες προσπάθειες και ακόμα τίποτα.

Πάντως basiksiro η συμβουλή μου είναι να μην αναλωθείς με το ποιος έφταιγε... Δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει κάτι. Εγώ ακομα βασανίζομαι με τα γιατί και ξέρω πως μόνο πόνο με φορτώνουν.. Θα μου πεις πως απαλλάσεσαι από τα γιατί...? :(

Link to comment
Share on other sites

mama-ritsa είναι πολύ σημαντικό να ξέρω ότι υπάρχει κατανόηση.. κάποιες φορές νιώθω σαν η ακοινώνητη που δεν θέλει κανένα και τίποτα.. Τουλάχιστον ξέρω ότι κάποια που έζησε το ίδιο, μπορεί να καταλάβει όλη αυτή την αντίδραση που έχω μέσα μου...

Βλέπω ότι και εσύ, όπως και η katerinaadra παρόλο που έχετε τα παιδάκια σας, εξακολουθείτε να μπαίνετε στο φόρουμ για να δίνετε κουράγιο στις υπόλοιπες. Εχετε πολύ μεγάλη καρδιά και σας ευχαριστώ πααααρα πολύ για τη συμπαράσταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελιές και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Ιωάννα12 τι κάνεις;

Λέγαν οι παλαιοί εκεί που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θάρθεις και εσύ και όλες οι κοπέλες που παλεύουν για το ποιό επιθυμητό πλάσμα στον κόσμο..το παιδί τους..:)

Μακάρι να φωλιάσει στην κοιλίτσα σας πολύ σύντομα το σπλάχνο σας κορίτσια..εδώ θα είμαστε να το ανακοινώσετε για να δώσετε κουράγιο και στις υπόλοιπες!!!!:)

 

 

 

 

mama-ritsa είναι πολύ σημαντικό να ξέρω ότι υπάρχει κατανόηση.. κάποιες φορές νιώθω σαν η ακοινώνητη που δεν θέλει κανένα και τίποτα.. Τουλάχιστον ξέρω ότι κάποια που έζησε το ίδιο, μπορεί να καταλάβει όλη αυτή την αντίδραση που έχω μέσα μου...

Βλέπω ότι και εσύ, όπως και η katerinaadra παρόλο που έχετε τα παιδάκια σας, εξακολουθείτε να μπαίνετε στο φόρουμ για να δίνετε κουράγιο στις υπόλοιπες. Εχετε πολύ μεγάλη καρδιά και σας ευχαριστώ πααααρα πολύ για τη συμπαράσταση!!!

Link to comment
Share on other sites

O πονος δεν περναει, απαλυνεται.. και οι αναμνησεις μενουν...

Εχουν περασει σχεδον 17 χρονια απο την αποκολληση πλακουντα και τον χαμο της κορης μου (33 εβδομαδων).. 17 χρονια.. απιστευτο.... και151/2 απο τον χαμο της 11 ημερων κορης μου (προωρη 32 εβδομαδων). Η ζωη συνεχιστηκε.. η 15 1/2 χρονων διδυμη της κορης μου ειναι εδω, οπως και ο 11 χρονος γιο μου για να μου το υπενθυμιζει..

Θρηνηστε, κλαψτε, φωναξτε, βγειτε, αλλα συνεχιστε την ζωη σας.. καπου εκει εξω ειναι ενα μωρακι που περιμενει να μπει στην κοιλιτσα σας, στην αγκαλια σας και να φερει την ευτυχια στο σπιτι σας!!! <3

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κ καλη χρονια!

Εύχομαι απο καρδιάς όλες να έχουμε ενα μωράκι στην αγγαλίτσα μας το 2015!

Να σας πω την ιστορία μου. Ήμουν παντρεμένη, ο σύζυγος είχε ασθενές σπέρμα και κάναμε 2 εξωσωματικές αποτυχημένες. Εγώ δεν ανταποκριθηκα στα φάρμακα και έκανα μόνο ένα ωάριο.

Λόγω άλλων προβλημάτων, χώρισα, και τώρα έκανα μια καινούρια σχεση. Η λαχτάρα μου και το όνειρό μου είναι ένα παιδάκι, μόνο αυτό ονειρεύομαι. Ο τωρινός μου συντροφος θεωρεί οτι είναι λιγο νωρις για παιδι και μου λεει να περιμένουμε. Λογω όμως του παρελθοντος, εγω αγχωνομαι, έκανα κάποιες ορμονολογικες και νομιζω δεν είναι καλες. Η FSH είναι 16,5 και στο παρελθον μου είχαν πει οτι επειδη δεν ανταποκριθηκα στα φαρμακα εξωσωματικης, φαινονται γερασμενες οι ωοθήκες μου.

Είμαι 32 ετων, και αγχωνομαι πόσα χρονια έχω μπροστα μου, για να μπορεσω να πραγματοποιησω το ονειρο μου...!

Θα χαρω οποια κοπελα μου απαντησει ειτε εδω, ειτε με προσωπικο μηνυμα...

Ειναι η πρωτη φορα εδω και δεν ξερω και πολλα!

Ευχομαι απο καρδιας κοριτσια ολες να επιτυχεται το πιο μεγαλο σας ονειρο. Σας καταλαβαινω απολυτα οπως κ εσεις εμενα....Ελπιζω να βοηθησουμε η μια την αλλη....

Link to comment
Share on other sites

O πονος δεν περναει, απαλυνεται.. και οι αναμνησεις μενουν...

Εχουν περασει σχεδον 17 χρονια απο την αποκολληση πλακουντα και τον χαμο της κορης μου (33 εβδομαδων).. 17 χρονια.. απιστευτο.... και151/2 απο τον χαμο της 11 ημερων κορης μου (προωρη 32 εβδομαδων). Η ζωη συνεχιστηκε.. η 15 1/2 χρονων διδυμη της κορης μου ειναι εδω, οπως και ο 11 χρονος γιο μου για να μου το υπενθυμιζει..

Θρηνηστε, κλαψτε, φωναξτε, βγειτε, αλλα συνεχιστε την ζωη σας.. καπου εκει εξω ειναι ενα μωρακι που περιμενει να μπει στην κοιλιτσα σας, στην αγκαλια σας και να φερει την ευτυχια στο σπιτι σας!!! <3

 

Σε ευχαριστώ πολύ που μοιραστηκες την ιστορία σου μαζί μας!Με συγκίνησε.. Πραγματικά μας δίνεις δύναμη και κουράγιο να προσπαθήσουμε ξανά!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

1Zlqp3.png

 

kGiyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονιά σε όλες μας!!

 

mama-ritsa προσπαθώ να ειμαι καλα.. Επιστρατεύω τις δυνάμεις μου... όσο γίνεται δηλαδή.. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

 

ΖWH είναι απίστευτο ότι μετά από 17 χρόνια είσαι εδώ για να μοιραστείς μαζί μας την ιστορία σου και να μας δόσεις κουράγιο! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! Άνθρωποι με τόσο μεγάλη καρδιά αξίζουν κάθε ευτυχία!

 

Όλες μας ποθούμε το ίδιο... ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μας! Ευχομαι απο τα βάθη της καρδίας μας το 2015 να είναι πιο γενναιόδωρο μαζί μας και να μας χαρίσει αυτό που τόσο πολύ ποθούμε!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ που μοιραστηκες την ιστορία σου μαζί μας!Με συγκίνησε.. Πραγματικά μας δίνεις δύναμη και κουράγιο να προσπαθήσουμε ξανά!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου. Να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο ο νεος χρονος να σου φερει ενα ακομη παιδακι.

Ιωαννα μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Θυμαμαι τοτε που περνουσα δυσκολα, δεν ηταν διαδεδομενο το ιντερνετ και ολο αυτο το περνουσα μονη.. Θυμαμαι ανθρωπους που δεν μου εδιναν καν την ευχη να ερθει γρηγορα ενα μωρο στο σπιτικο μου, θυμαμαι γυναικες να κρυβουν την εγκυμοσυνη τους.. Ποσο λαθος ολα αυτα, με πληγωναν ακομη περισσοτερο...Θυμαμαι ακομη, μετα την προεκλαμψια και αφου ειχα ενα μωρο τουλαχιστον γερο υπεθεταν ολοι οτι ειχα κλεισει ως μαμα. ΜΑλιστα ρωτηθηκα αν ειχα κανει και στειρωση κατα την διαρκεια της συγκεκριμενη καισαρικης τομης. Αν βλεπατε τα βλεμα των ανθρωπων οταν εμεινα εγκυος στον γιο μου.. Εγω ομως το ηθελα πολυ. Παροτι ειχα ενα παιδι, γερο και ενω ενιωθα ευλογημενη, δεν ενιωθα ολοκληρωμενη... θα φανει πολυ περιεργο σε καποιες κοπελες, ισως φανω και αχαριστη... Αλλα κοριτσια το ηθελα πολυ.. και ηρθε.. με δυσκολη εγκυμοσυνη και παλι, με φαρμακευτικη αγωγη για να τον κρατησω... και δεν το μετανιωσα ποτε..

Οτι και αν λενε ή δεν λενε οι αλλοι, συνεχιστε κοριτσια.. Αργα ή γρηγορα, δυσκολα η ευκολα, το μωρακι θα ερθει .

Ευχομαι σε ολες, μεσα απο την καρδια μου, αυτος ο χρονος να σας φερει το μωρο σας!!!!! Οπως σας ειπα και στο προηγουμεμνο ποστ... ειναι εκει εξω και περιμενει!!!! φιλια σε ολες και δυναμη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...