Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γυναικολογος-κονδυλωματα


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!!εδω και 5μηνες ανακαλυψα οτι εχω εσωτερικα κονδυλωματα και τραχηλιτιδα.αρχικα πηγα στο Συγγρος οπου δεν εβγαλα ακρη γιατι απ'οτι καταλαβα η γιατρος ηθελα απλα να τα παρει (μου ειπε να παω στο ερρικος ντιναν οπου δουλευει και η αφαιρεση θα κοστιζε 800 ευρω).Υστερα πηγα στο ελενας και αφου περιμενα 2ωρες(ενω ειχα ραντεβου) με εξετασε 5λεπτα και μου εδωσε μια θεραπεια με κανενα αποτελεσμα.μετα απ'αυτην την ταλαιπωρια, μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιον γυναικολογο που επιτελους να εχει αποτελεσμα στο θεμα μου?? υ.γ.1 μενω Αθηνα

υ.γ.2 δεν εχω πολυ καλη οικονομικη κατασταση για ακριβο γιατρο

 

περιμενω ανυπομονα καποια βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Είχαμε κολλήσει όλες οι γυναίκες του σογιού μας κονδυλώματα.Μαμά,αδερφή,εγώ,θεία.Έχω έναν καταπληκτικό γιατρό που είναι εγγύηση.120 ευρώ όμως επίσκεψη.Αν σε ενδιαφέρει θα σου στείλω το όνομα του σε μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειχαμε κολησει ολες οι φιλες απο μια αισθητικο που καναμε αποτριχωση.

Αφου ταλαιπωρηθηκα πολλους μηνες και μεχρι και Θειαγενειο ειχα παει τοτε γιατι ηταν το μονο νοσοκομειο που ειχε μηχανημα λειζερ για χειρουργειο τοτε.......ξαναβγηκαν.Τελικα κατεληξα στο Λοιμοδων οπου μου κανανε κρυοπηξια και δεν ξαναβγηκαν για 10 χρονια.Τωρα στην εγκυμοσυνη ειχα βγαλει ενα μικρο......αλλα ειναι συνηθες φαινομενο στις εγκυμοσυνες.

Τωρα για Αθηνα δεν ξερω να σου πω αλλα αν εχετε Λοιμοδων θα σου προτεινα να πας εκει που ειναι και δωρεαν στο κατω κατω.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πονεμένη ιστορία το θέμα!!Ταλαιπωρούμουν ένα χρόνο με τεστ παπ θετικό στον HPV και κολποσκόπηση να βγαίνει θετική επίσης. Είμαι πολύ ευχαριστημένη γενικώς με τον γιατρό μου. Δεν μου έδωσε καμία θεραπεία -μετά από 2 τεστ παπ θετικά βγήκαν αλλά 2 αρνητικά οπότε θεωρητικά ήμουνα οκ,αλλά του ζήτησα και βιοψία που την κάναμε και ήτανε καλοήθεις οι βλάβες- γιατί όπως μου είπε σε αναπαραγωγική ηλικία που δεν έχεις κάνει παιδιά δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα αν δεν θέλεις να επηρρεάσεις την γονιμότητα σου και να έχεις προβλήματα. Προσωπικά τον εμπιστεύομαι αρκετά και τώρα που είμαι έγκυος γι'αυτό έμεινα σε αυτόν και δεν βρήκα κάποιον άλλο. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία του. Το ιατρείο του είναι στο Κολωνάκι, παίρνει 50Ε επίσκεψη ,νομίζω 70 μαζί με τεστ παπ -αν δεν κάνω λάθος γιατί έχω και καιρό να κάνω τώρα.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Γενικά τα τεστ Παπ που έκανα ανέκαθεν δεν έβγαιναν και τα καλύτερα. Το 2008 με παρέπεμψαν και για κολποσκόπιση, η οιοία βγήκε καλή. Τα χριστούγεννα το 2009 η γυναικολόγος είχε αναφέρει στα πεταχτά ότι έχω κονδυλώματα, και ψαχμένη, προσπάθησα όσο μπορούσα να δω τι συμβαίνει στη περιοχή, και είχα παρατηρήσει πώς κάτι σα σπυράκια υπήρχαν στα μικρά χείλη, αλλά αφού δε το σχολίασε παραπάνω η γιατρός, ή κάποιος άλλος μέχρι τώρα, κάπως ηρέμησα. Δυστυχώς, το Σαββατο έτσι ξαφνικά άρχισε να με ενοχλεί όλη η περιοχή και σήμερα που πήγα στο παθολόγο, είπε πώς πρόκειται για κονδυλώματα και που έδωσε κάποια φάρμακα για 5 μέρες και μετά από δυο βδομάδες να ξαναπάω να με δει.

Σας είχαν δώσει ποτέ εσάς φάρμακα? Απο ότι βλέπω, έιναι πολλά στον αριθμό και αρκετά ερεθισμένα! Δυστυχώς μένω αγγλία, και πέρα απο τον παθολόγο, δε μπορώ να πάω σε κάποιον άλλο γιατρο. Εσάς ο γιατρός σε παρέπεμψε κατευθείαν σε λειζερ?

 

Αχ έχω τρομάξει λίγο, θα περιμένω να δω τι θα πει ο γιατρος την επόμενη φορά αλλά μου φαίνεται πως άμα δε μείνω ευχαριστημένη θα πάρω το αεροπλάνο να έρθω Θεσσαλονική. Αμα ξέρει καμιά κανένα καλό γιατρο στη Θεσσαλονίκη ας μου στείλει μήνυμα. Επειδή δεν έχω ασφάλεια στην Ελλάδα, θα μπορούσα άραγε να πάω στο Λοιμωδών?

 

Γνωρίζετε αν έχετε μολύνει και τους συντροφούς σας?

 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά κάπως έχω αγχωθει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Γενικά τα τεστ Παπ που έκανα ανέκαθεν δεν έβγαιναν και τα καλύτερα. Το 2008 με παρέπεμψαν και για κολποσκόπιση, η οιοία βγήκε καλή. Τα χριστούγεννα το 2009 η γυναικολόγος είχε αναφέρει στα πεταχτά ότι έχω κονδυλώματα, και ψαχμένη, προσπάθησα όσο μπορούσα να δω τι συμβαίνει στη περιοχή, και είχα παρατηρήσει πώς κάτι σα σπυράκια υπήρχαν στα μικρά χείλη, αλλά αφού δε το σχολίασε παραπάνω η γιατρός, ή κάποιος άλλος μέχρι τώρα, κάπως ηρέμησα. Δυστυχώς, το Σαββατο έτσι ξαφνικά άρχισε να με ενοχλεί όλη η περιοχή και σήμερα που πήγα στο παθολόγο, είπε πώς πρόκειται για κονδυλώματα και που έδωσε κάποια φάρμακα για 5 μέρες και μετά από δυο βδομάδες να ξαναπάω να με δει.

Σας είχαν δώσει ποτέ εσάς φάρμακα? Απο ότι βλέπω, έιναι πολλά στον αριθμό και αρκετά ερεθισμένα! Δυστυχώς μένω αγγλία, και πέρα απο τον παθολόγο, δε μπορώ να πάω σε κάποιον άλλο γιατρο. Εσάς ο γιατρός σε παρέπεμψε κατευθείαν σε λειζερ?

 

Αχ έχω τρομάξει λίγο, θα περιμένω να δω τι θα πει ο γιατρος την επόμενη φορά αλλά μου φαίνεται πως άμα δε μείνω ευχαριστημένη θα πάρω το αεροπλάνο να έρθω Θεσσαλονική. Αμα ξέρει καμιά κανένα καλό γιατρο στη Θεσσαλονίκη ας μου στείλει μήνυμα. Επειδή δεν έχω ασφάλεια στην Ελλάδα, θα μπορούσα άραγε να πάω στο Λοιμωδών?

 

Γνωρίζετε αν έχετε μολύνει και τους συντροφούς σας?

 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά κάπως έχω αγχωθει!

 

Επειδή τα κονδυλώματα είναι ένας ιος που μπορεί να κολλήσεις και να μην εμφανίσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα, είναι πολύ πιθανό να έχεις μολύνει τους συντρόφους σου..Επίσης γενικότερα αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι γυναικολόγοι μάλλον δεν ξέρουν να τα αναγνωρίσουν όταν είναι στο δέρμα, ίσως θα έπρεπε να δεις κάποιον δερματολόγο-αφροδισιολόγο για πιο σίγουρα. Αλλά ναι αρχικά νομίζω δίνουν θεραπεία και μετά λειζερ αν χρειαστει

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή τα κονδυλώματα είναι ένας ιος που μπορεί να κολλήσεις και να μην εμφανίσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα, είναι πολύ πιθανό να έχεις μολύνει τους συντρόφους σου..Επίσης γενικότερα αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι γυναικολόγοι μάλλον δεν ξέρουν να τααναγνωρίσουν όταν είναι στο δέρμα, ίσως θα έπρεπε να δεις κάποιον δερματολόγο-αφροδισιολόγο για πιο σίγουρα. Αλλά ναι αρχικά νομίζω δίνουν θεραπεία και μετά λειζερ αν χρειαστει

 

συμφωνω,πρωτα θεραπεια με κατι που τα καιει και αν δεν πετυχει, λειζερ.να εισαι σχολαστικη με τα εσωτερικα, να σιγουρευτεις οτι θα μεινεις καθαρη εντος γιατι ειναι επικίνδυνο να μεινουν.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Γενικά τα τεστ Παπ που έκανα ανέκαθεν δεν έβγαιναν και τα καλύτερα. Το 2008 με παρέπεμψαν και για κολποσκόπιση, η οιοία βγήκε καλή. Τα χριστούγεννα το 2009 η γυναικολόγος είχε αναφέρει στα πεταχτά ότι έχω κονδυλώματα, και ψαχμένη, προσπάθησα όσο μπορούσα να δω τι συμβαίνει στη περιοχή, και είχα παρατηρήσει πώς κάτι σα σπυράκια υπήρχαν στα μικρά χείλη, αλλά αφού δε το σχολίασε παραπάνω η γιατρός, ή κάποιος άλλος μέχρι τώρα, κάπως ηρέμησα. Δυστυχώς, το Σαββατο έτσι ξαφνικά άρχισε να με ενοχλεί όλη η περιοχή και σήμερα που πήγα στο παθολόγο, είπε πώς πρόκειται για κονδυλώματα και που έδωσε κάποια φάρμακα για 5 μέρες και μετά από δυο βδομάδες να ξαναπάω να με δει.

Σας είχαν δώσει ποτέ εσάς φάρμακα? Απο ότι βλέπω, έιναι πολλά στον αριθμό και αρκετά ερεθισμένα! Δυστυχώς μένω αγγλία, και πέρα απο τον παθολόγο, δε μπορώ να πάω σε κάποιον άλλο γιατρο. Εσάς ο γιατρός σε παρέπεμψε κατευθείαν σε λειζερ?

 

Αχ έχω τρομάξει λίγο, θα περιμένω να δω τι θα πει ο γιατρος την επόμενη φορά αλλά μου φαίνεται πως άμα δε μείνω ευχαριστημένη θα πάρω το αεροπλάνο να έρθω Θεσσαλονική. Αμα ξέρει καμιά κανένα καλό γιατρο στη Θεσσαλονίκη ας μου στείλει μήνυμα. Επειδή δεν έχω ασφάλεια στην Ελλάδα, θα μπορούσα άραγε να πάω στο Λοιμωδών?

 

Γνωρίζετε αν έχετε μολύνει και τους συντροφούς σας?

 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά κάπως έχω αγχωθει!

 

ειναι νοσοκομειο Δερματικων και Αφροδισιων Νοσηματων και ειναι στη Δελφων 124 ( το μπερδευουν με το Λοιμωδων που δεν εχει καμια σχεση).

ακομα και αν εισαι ανασφαλιστη η χρεωση της κρυοπηξιας ειναι με το κρατικο τιμολογιο, δηλαδη 42,67ε. τουλαχιστον ετσι ηταν πριν μερικα χρονια.

το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν εχει καμια, μα καμια σχεση ο παθολογος(που ζουμε?) με τα κονδυλωματα.:shock::shock::shock:

και μετα θελουμε και εχουμε σαν προτυπο το συστημα υγειας στην αγγλια. μακρια απο μας!!

το

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Από ότι κατάλαβα πιο συχνά είναι να εμφανιστούν εσωτερικά. Το τελευταίο τεστ παπ στην ελλάδα που έκανα βγήκε αρνητικό για κακοήθεια, υπαρχει περίπτωση να έκανε λάθος και να είχα και τότε εσωτερικά?

 

Επειδή προσπαθούμε και για παιδάκι τους τελευταίους 15 μήνες, τον Αύγουστο έκανα σαλπιγγογραφία. Ξέρετε άμα θα έδειχνε αν υπάρχουν κονδυλώματα ή όχι?

 

Χωρίς να θέλω να σας κουράζω, εσάς σας πονούσα τα κονδυλώματα? Απο τη παρασκευή νιώθω λες και έχω μια πολύ άσχημη κολπίτιδα. Είναι φυσιολογικό? Ποιος μπορεί να περιμένει μέχρι τις 10/10και μετα καμια βδομαδα για τα αποτελέσμα?

 

Πεπα στο σχόλιο σου για το σύστημα θα συμφωνήσω, απ'τα καλύτερα :(

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Από ότι κατάλαβα πιο συχνά είναι να εμφανιστούν εσωτερικά. Το τελευταίο τεστ παπ στην ελλάδα που έκανα βγήκε αρνητικό για κακοήθεια, υπαρχει περίπτωση να έκανε λάθος και να είχα και τότε εσωτερικά?

 

Επειδή προσπαθούμε και για παιδάκι τους τελευταίους 15 μήνες, τον Αύγουστο έκανα σαλπιγγογραφία. Ξέρετε άμα θα έδειχνε αν υπάρχουν κονδυλώματα ή όχι?

 

Χωρίς να θέλω να σας κουράζω, εσάς σας πονούσα τα κονδυλώματα? Απο τη παρασκευή νιώθω λες και έχω μια πολύ άσχημη κολπίτιδα. Είναι φυσιολογικό? Ποιος μπορεί να περιμένει μέχρι τις 10/10και μετα καμια βδομαδα για τα αποτελέσμα?

 

Πεπα στο σχόλιο σου για το σύστημα θα συμφωνήσω, απ'τα καλύτερα :(

 

Το τεστ Παπ θα μπορούσε να βγει αρνητικό γιατί πάντα εξαρτάται από που παίρνει δείγμα ο γιατρός. Αν πχ νοσεί μία περιοχή και δεν πάρει δείγμα από εκεί για το τεστ παπ τότε δεν θα δείξει τίποτα. Όσο για τον πόνο, μπορεί όντως να έχεις κολπίτιδα..Κάνε μία βόλτα σε έναν γυναικολόγο θα έλεγα εγώ και μην αγχώνεσαι γιατί χειροτερεύει το πρόβλημα -αν υπάρχει:) Δεν ξέρω αν η σαλπιγγογραφία θα έδειχνε κάτι,ξέρω πως η κολποσκόπηση δείχνει - σου βάζουν πρώτα κάτι σαν υγρό στον τράχηλο με μπατονέτα και αυτό "χρωματίζει" την πιθανή περιοχή που νοσεί. Όλα καλά θα πάνε:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Από ότι κατάλαβα πιο συχνά είναι να εμφανιστούν εσωτερικά. Το τελευταίο τεστ παπ στην ελλάδα που έκανα βγήκε αρνητικό για κακοήθεια, υπαρχει περίπτωση να έκανε λάθος και να είχα και τότε εσωτερικά?

 

Επειδή προσπαθούμε και για παιδάκι τους τελευταίους 15 μήνες, τον Αύγουστο έκανα σαλπιγγογραφία. Ξέρετε άμα θα έδειχνε αν υπάρχουν κονδυλώματα ή όχι?

 

Χωρίς να θέλω να σας κουράζω, εσάς σας πονούσα τα κονδυλώματα? Απο τη παρασκευή νιώθω λες και έχω μια πολύ άσχημη κολπίτιδα. Είναι φυσιολογικό? Ποιος μπορεί να περιμένει μέχρι τις 10/10και μετα καμια βδομαδα για τα αποτελέσμα?

 

Πεπα στο σχόλιο σου για το σύστημα θα συμφωνήσω, απ'τα καλύτερα :(

 

 

οι γυναικες που εχουν HPV λοιμωξη παρακολουθουνται πιο συχνα-δηλαδη το τεστ παπ ανα 6μηνο. για τα εξωτερικα κονδυλωματα κοιτας και μονη σου με το καθρεφτακι, αμα δεις καποια -κανονιζεις κατευθειαν ραντεβου για καυτεριασμο .

ποια ειναι η διαδικασια εκει να σε δει ενας ειδικος-γυναικολογος?δερματολογος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποια ειναι η διαδικασια εκει να σε δει ενας ειδικος-γυναικολογος?δερματολογος?

 

Και πάλι σας ευχαριστω για τις απαντήσεις. Τελικά δε κρατήθηκα και πήρα σημερα και το γιατρο μου στην Ελλάδα να ρωτήσω και ήταν αρκετά καθυσυχαστικός, αν και μάλλον δε ξετρελάθηκε με τη θεραπεία με τα χάπια.

 

Πέπα επειδή ρώτησες για το σύστημα εδώ θα προσπαθήσω να περιγράψω περιγραμματικά, για να σας φτιάξω και κάπως τη διάθεση, μια και που με αυτά που διαβάζω για την καημενούλα την Ελλάδα φαντάζομαι και με το δίκιο σας αν πιστεύετε πώς χειρότερα δε γίνεται!

 

Αρχίζω από τα θετικά, η υγεία είνα δωρεάν (το μόνο θετικό δηλαδή) . Οταν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα θα απευθυνθείς στον gp (γενικός γιατρος) σου ο οποίος θα κάνει τη διάγνωσή του και ίσως και να σου δώσει και κάποια αγωγη (καλή ώρα σα και εμένα). αμά το θεωρήσει απαραίτητο θα σε παραπέμψει σε γιατρό ειδικότητας ή για περαιτέρω εξετάσεις. Οταν σε παραπέμψει (συνήθως κάνει μια δυο βδομάδες) λαμβάνεις ένα γράμμα από το νοσοκομείο με το ραντεβού σου. Θεωρείται εξαιρετική περίθαλψη άμα έχεις τη διάγνωση μέσα στις επόμενες 13 βδομάδες! Οπότε αν καταλαβαίνεις, άμα τελικά πείσεις το gp να σε παραπέμψει πρέπει να έχεις μεγάλη υπομονή μέχρι να δει τι συμβαίνει.

 

Αυτά τα λέω από προσωπική εμπειρία και από ότι ακούω. Τι να πω, μπορεί να υπερβάλω, απλώς να είμαι εγώ η άτυχη!

 

Πάντως γενικά σε καλούν για το τεστ παπ κάθε τρία χρόνια, το οποίο το κάνει νοσοκόμα. Υπερυχογράφημα κάνεις μόνο άμα υπάρχει πρόβλημα και έχεις παραπεμφεί σε γυναικολόγο.

Για τα υπογόνιμα ζευγάρια (σα και εμάς) στο χρονο κάναμε τις ορμονολογικές μόνο(ούτε καν γυναικολογικό έλεγχο) και σπερμοδιάγραμμα, οι οποίες δεν ήταν και οι καλύτερες, και για την ώρα μας είπαν να περιμένουμε ακόμα ένα χρόνο για να μας παραπέμψουν σε περαιτέρω εξετάσεις.

 

Συγγνώμη που ξέφυγα από το θέμα, αλλά δυστυχώς μια πικρία ως προς το σύστημα υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

χαλι μαυρο:shock:. αυτο δεν ειναι δωρεαν υγεια ειναι απλως ενα ουδετερο δωρεαν. ελλαδα και παλι ελλαδα! ελα δω να σε φτιαξουνε!!!

παντως χαπια για τα κονδυλωματα δεν υπαρχουν.:shock::shock:

και κατι παλι ασχετο- αυτος ο γενικος ιατρος σε κοιταξε κατω? εβαλε και κολποσκοπιο ή ετσι απλα...

Link to comment
Share on other sites

Πέπα

όπως το είπες χαλι μαύρο. Χτες ξαναπήγα σε άλλη γενικό γιατρό. Αυτή μου φάνηκε σα πιο καλή. Εβαλε και κολποσκόπιο, πήρε και δείγματα και περιμένω τα αποτελέσμτα από βδομάδα.

Μου σταμάτησε και τα χάπια, αφού δε νομίζει πως έπιασαν, και μου είπε πως μάλλον έχω κολπιτιδα, για αυτο και ο πόνος και το τσούξιμο!Μου έδωσε καινούρια θεραπεία μόνο για μύκητες. Μπορεί να έχω και κονδυλώματα, αλλά για αυτα να πάω σε sexual health clinic, πάλι καλά απο αυτές έχουμε αρκετές εδώ, τα αφροδισιακά νοσήματα είναι σε έξαρση, μπας και βρούμε τι φταίει!

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Φαντάζομαι ο συντροφός σου έχει και αυτός τον ιο. Εχει εκδηλώσει ο ιος σε αυτόν? Πήρε ποτέ του κάποια θεραπεία?

Με όλα αυτα που ακούω ανησυχώ για το στοματικό σεξ. Αν επιτρέπεται, εσείς το κάνετε? Υπάρχει περίπτωση μόλυνσης για το λαιμο? Γιατι εγώ το κόβω άνετα, ο άντρας μου όμως δε πείθεται!

Link to comment
Share on other sites

Πέπα

όπως το είπες χαλι μαύρο. Χτες ξαναπήγα σε άλλη γενικό γιατρό. Αυτή μου φάνηκε σα πιο καλή. Εβαλε και κολποσκόπιο, πήρε και δείγματα και περιμένω τα αποτελέσμτα από βδομάδα.

Μου σταμάτησε και τα χάπια, αφού δε νομίζει πως έπιασαν, και μου είπε πως μάλλον έχω κολπιτιδα, για αυτο και ο πόνος και το τσούξιμο!Μου έδωσε καινούρια θεραπεία μόνο για μύκητες. Μπορεί να έχω και κονδυλώματα, αλλά για αυτα να πάω σε sexual health clinic, πάλι καλά απο αυτές έχουμε αρκετές εδώ, τα αφροδισιακά νοσήματα είναι σε έξαρση, μπας και βρούμε τι φταίει!

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Φαντάζομαι ο συντροφός σου έχει και αυτός τον ιο. Εχει εκδηλώσει ο ιος σε αυτόν? Πήρε ποτέ του κάποια θεραπεία?

Με όλα αυτα που ακούω ανησυχώ για το στοματικό σεξ. Αν επιτρέπεται, εσείς το κάνετε? Υπάρχει περίπτωση μόλυνσης για το λαιμο? Γιατι εγώ το κόβω άνετα, ο άντρας μου όμως δε πείθεται!

 

Υπάρχουν έρευνες που έχουν γίνει για τον στοματικό έρωτα και μακροχρόνια (όχι σε 5 χρόνια ) και εφόσον γίνεται συνέχεια (τύπου κάθε μέρα υποθέτω) υπάρχει το ενδεχόμενο ανάπτυξης καρκίνου του φάρυγγα ή του στόματος ή τέλος πάντων εκεί. Αλλά ξέρεις..για να γίνει αυτό πρέπει να το κάνεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Πέπα

όπως το είπες χαλι μαύρο. Χτες ξαναπήγα σε άλλη γενικό γιατρό. Αυτή μου φάνηκε σα πιο καλή. Εβαλε και κολποσκόπιο, πήρε και δείγματα και περιμένω τα αποτελέσμτα από βδομάδα.

Μου σταμάτησε και τα χάπια, αφού δε νομίζει πως έπιασαν, και μου είπε πως μάλλον έχω κολπιτιδα, για αυτο και ο πόνος και το τσούξιμο!Μου έδωσε καινούρια θεραπεία μόνο για μύκητες. Μπορεί να έχω και κονδυλώματα, αλλά για αυτα να πάω σε sexual health clinic, πάλι καλά απο αυτές έχουμε αρκετές εδώ, τα αφροδισιακά νοσήματα είναι σε έξαρση, μπας και βρούμε τι φταίει!

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Φαντάζομαι ο συντροφός σου έχει και αυτός τον ιο. Εχει εκδηλώσει ο ιος σε αυτόν? Πήρε ποτέ του κάποια θεραπεία?

Με όλα αυτα που ακούω ανησυχώ για το στοματικό σεξ. Αν επιτρέπεται, εσείς το κάνετε? Υπάρχει περίπτωση μόλυνσης για το λαιμο? Γιατι εγώ το κόβω άνετα, ο άντρας μου όμως δε πείθεται!

 

 

 

απο τη στιγμη που ενας απο τους συντροφους πασχει απο τα κονδυλωματα και ο αλλος μπορει να εχει μολυνθει, αλλα οι βλαβες να μην ειναι ορατες, ομως και σε αυτο το σταδιο ειναι μολυσματικος. με το στοματικο σεξ κολλαμε ακριβως τα ιδια πραγματα που κολλαμε και με το κολπικο, το μονο θετικο ειναι οτι δεν μενεις εγκυος.

στις γυναικες που εχουν ιστορικο κονδυλωματων δεν συνισταται κολπικος τοκετος επειδη τα μωρα μπορουν να μολυνθουν στο φαρυγγα(λογω καταποσης υγρων κατα τον τοκετο) και να τα παρουσιασουν στις φωνητικες χορδες.

οποτε, μαλλον καλυτερα να το αποφευγεις (εννοω το στοματικο σεξ).

απο κει και περα να μην αγχωνεσαι, οι θεραπειες υπαρχουν, πολλα ζευγαρια εχουν το ιδιο προβλημα με σας και τις οικογενεις εχουν και τα παιδακια(και ειναι και καλα:-P).απλως χρειαζεσαι περισσοτερη προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

στις γυναικες που εχουν ιστορικο κονδυλωματων δεν συνισταται κολπικος τοκετος επειδη τα μωρα μπορουν να μολυνθουν στο φαρυγγα(λογω καταποσης υγρων κατα τον τοκετο) και να τα παρουσιασουν στις φωνητικες χορδες.

 

:shock::shock::shock:Εμένα δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο ο γιατρός μου και γενικώς πρώτη φορά το ακούω..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

να το ρωτησεις, ονειρακι, πρεπει να το ξερεις.

 

Νομίζω πως θα μου το έλεγε γιατί γενικότερα τον είχα ρωτήσει αν και τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσουν στον τοκετό αλλά δεν μου είπε κάτι:rolleyes::rolleyes:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εγω εχω ολοκληρωμενη σχεση μονο με τον συζυγο μου...κ εχω ενω σε εκεινος δεν φενεται κατι...βεβαια μετα απο 2 χρονια που εκανε τεστ γενικα φανικαν στην εγκυμοσυνη μου μου εδωσε μια κεμα για τα εξωτερικα που τα καυτιριαζει αλλα δεν...κ τωρα εχω ραντεβου την πεμπτη για λειζερ στο μητερα...κ θα μου παει 850 θα δω αποτελεσματα κ θα σας ενημερωσω...γνωριζει καμια εαν ποναει η διαδικασια??

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα μου το έλεγε γιατί γενικότερα τον είχα ρωτήσει αν και τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσουν στον τοκετό αλλά δεν μου είπε κάτι:rolleyes::rolleyes:

 

δε δημιουργει προβληματα στον τοκετο, απλως συστηνουν καισαρικη (οπως ειπαμε-οι βλαβες μπορει να μην ειναι ορατες αλλα μεταδιδεις).ξαναρωτα τον ιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...