Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΓΕΝΝΑΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΩΡΕΑΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ (ΝΟΜΙΖΩ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ) ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ?

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Σε ποιά περιοχή θέλεις?

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ? ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΕΔΩ.

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβα! Νόμιζα οτι ψάχνεις για γιατρό συμβεβλημένο με το ΙΚΑ. Απ'όσω γνωρίζω κάνεις δωρεάν όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται της εγκυμοσύνης σε υποκαταστήματα του ΙΚΑ, σου γράφει τα φάρμακα και τα παίρνεις δωρεάν, αλλά την αμοιβή του θα πρέπει να τη συμφωνήσετε απο πρίν (φακελάκι). όσο για το μαιευτήριο που θα γεννήσεις, το ΙΚΑ σου δίνει αφού προσκομίσεις μετά το τοκετό τα απαιτούμενα δικαιολογητικά 1000€ για φυσιολογικό τοκετό, όπου και να έχεις γεννήσει!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε το ποσα σου δινει το ικα εχει να κανει και με τις αποδοχες σου σαν εργαζομενη (αν εργαζεσαι). κι εγω γυρω στα 3000 ειχα παρει και μαλιστα στη 2η γεννα ειχε και προσαυξηση επειδη ειχα ηδη κ αλλο παιδι.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνολικα ειχα παρει 4700 πισω. δουλευα τοτε ως αεροσυνοδος αλλα δεν επερνα πανω απο 900. τωρα σε άλλη δουλεια περνω πολυ περισσοτερα οποτε ελπιζω να παρω τουλαχιστον τα ιδια. Εντωμεταξυ για να ξαναγυρισω στο αρχικό μου θέμα, πηρα τηλ το γιατρο μου να τον ρωτησω αν τώρα που μπήκε στη λίστα ΟΠΑΔ παιρνει λιγοτερα και μου είπε οτι δεν ισχυει αυτο για τις μαιευτικες επισκεψεις αλλα μόνο για τις γυναικολογικές. Ουτε η γεννα θα ειναι φθινοτερη. οποτε τι ειχεσ Γιαννη τι ειχα πάντα!!! Αναρωτιεμαι όμως πως καποιεσ μαμαδεσ του side λένε οτι ο γιατρος τους παιρνει μονο τον υπερηχο 25 ευρω επειδη μπηκε στη λίστα με τουσ συμβεβλημένους γιατρους του ικα οπαδ??? ποιος να λεει αληθεια και ποιος ψέματα?

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...