Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μα καλα δεν τους κοβει καθολου??


Recommended Posts

με τα πεθερικα μου δεν ειχαμε ποτε καλες σχεσεις ουτε και πολυ κακες ομως.γενικα ειναι ανθρωποι που θελουν να εχουν παντα τον τελευταιο λογο.παρ ολα αυτα εκτιμω τη βοηθεια που μου παρεχουν και κρατουν την μικρη οταν εργαζομαι επισης ειναι καλοι παππουδες και αγαπουν το παιδι μου και για αυτο το λογο πολλες φορες δε μιλαω οταν κατι δε μου αρεσει..ομως αυτο που εγινε προχτες ξεπερνα καθε οριο.κατ αρχας πριν λιγο καιρο μετακομισαμε σε ενα σπιτι αρκετα κοντα τους.ετσι μια μερα που ημουν στο σπιτι των πεθερικων(ο αντρας μου μολις ειχε φυγει για δουλεια)παω να φυγω λοιπον και μου λεει ο πεθερος μου να σε παω οκ λεω φευγουμε.οταν φτασαμε στο σπιτι μου εξω απ την πορτα καταλαβαινω οτι εχω ξεχασει τα κλειδια μεσα.το λεω στον πεθερο μου ξενερωμενη που θα φωναζαμε κλειδαρα και μου λεει μην ανησυχεις εχω τη λυση.και βγαζει τα κλειδια του οπου ειχε ενα αντικλειδι του σπιτιου μας και μου ανοιξε:evil:νευριασα πολυπου εχει κλειδι του σπιτιου μας και μαλιστα χωρις να εχουμε πει εμεις το οκ:evil:τι ειναι αυτα??εκεινη τη στιγμη δεν ειπα τιποτα γιατι θα τον εβριζα..τι λετε πως να το χειρηστω?επισης αν σας φαινεται υπερβολικη η σταση μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πλακα κανεις?εσυ μην κανεις τιποτα πες το στον αντρα σου να κανονισει εκεινος,αν και θα βγουν απο πανω θα πουν για ωρα αναγκης το εχουμε,καλη ωρα σαν τωρα ή αν πατε διακοπες και γινει κατι στο σπιτι και τετοια,τα ξερω τα γνωστα τα εχω φαει με το κουταλι!!!

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ο ιδιοκτητης ου σπιτιου ειναι γνωστος του πεθερου μου και οταν ηταν να μπουμε στο σπιτι εδωσε σ αυτον 3 κλειδια για να μας δωσει.αλλα το ενα το κρατησε αυτος χωρις να μας πει τιποτα και εγω νομιζα πως το ειχε ο αντρας μου καπου

Link to comment
Share on other sites

Από το σπίτι μου δεν έχει κλειδί ΚΑΝΕΙΣ και όταν απουσιάζω τα δίνω στον κουνιάδο μου που είναι πραγματικός αδελφός... Μην ανησυχήσεις λοιπόν αν η πεθερά σου ξέρει πόσα στρινγκ έχεις και κάθε πότε φοράς κόκκινο σουτιέν... Πολύ απλά έχουν ψάξει το σπίτι ΣΟΥ όταν εσύ λείπεις...

Επίσης για να έχει τόσο θράσος ο πεθερός σου ίσως η αλήθεια κρύβεται αλλού... Για ρώτα τον καλό σου μήπως το 3ο κλειδί το έχουν με την άδειά του... Και έχει ξεχάσει να στο πει...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα το θρασος του πεθερου μου μεταφραζεται σε χαζομαρα.για να σου δωσω να καταλαβεις δεν του κοβει και πολυ, ολο χαζομαρες πεταει το στομα του.ο αντρας μου το αποκλειω να το ξερει γιατι ξερει πως δε θελω πολλα πολλα.ουτε και αυτος θελει γιατι ειναι ανθρωποι που αν τους δωσεις θαρρος παει!!εδω δεν τους δωσαμε δικαιωμα και παλι βλεπετε τι εγινε!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχήσεις λοιπόν αν η πεθερά σου ξέρει πόσα στρινγκ έχεις και κάθε πότε φοράς κόκκινο σουτιέν... Πολύ απλά έχουν ψάξει το σπίτι ΣΟΥ όταν εσύ λείπεις...

..

 

 

κατσε...κατσε...

μην της βαζεις ιδεες ειδικα αν δεν γνωριζεις τους ανθρωπους!

εμενα δεν εχουν κλειδια ουτε οι μεν ουτε οι δε, αλλα και να ειχαν ειμαι απολυτα σιγουρη οτι κανεις δεν θα ηταν τοσο αδιακριτος ωστε να ψαξει τα εσωρουχα μου!!

 

γνωμη μου οτι ειχε τα κλειδια για μια ωρα αναγκης, φυσικα οφειλε να σας το εχει πει "μπορω να κρατησω ενα κλειδι για την περιπτωση που...." και τοτε μαλλον θα ειχατε συμφωνησει να του δωσετε..

στο προκειμενο, βαλε τον αντρα σου να του μιλησει για το θεμα και να του πει ο,τι συμφωνησετε!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ειναι οντως για καποια αναγκη δεν ειναι τοσο φοβερο να εχουν κλειδι..το θεμα ειναι να δεις αν το χρησιμοποιουν σε ασχετες ωρες η να ερχονται επισκεψη απροειδοποιητα και να ανοιγουν εκεινοι την πορτα μονοι τους,δεν νομιζω να εχεις τετοιο θεμα οποτε ολα καλα ισως ειναι μια παραλλειψη που δεν το ηξερες..εμενα κλειδι εχει και η μαμα μου και η πεθερα μου για λογους αναγκης και απο οτι λες ειναι και κοντινα τα σπιτια σας

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνώ με την irene

δεν το θεωρώ κακό, είμαι σίγουρη ότι το ξέρει ο άντρας σου και ξέχασε να στο πει

 

και η μάνα μου και η πεθερά μου έχουν κλειδιά, για τον απλό λόγο ότι κρατάνε τα παιδιά εναλλάξ για να πάω δουλειά, οπότε τα χρειαζονται μιας κ κρατανε τα μικρά στο σπίτι μας

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν πιστεύω ότι είναι και τόσο τραγικό. Εδώ προσέχουν το παιδί σου, δεν τους έχεις εμπιστοσύνη να έχουν κλειδί για το σπίτι σου; Εμένα η πεθερά μου έχει κλειδί έξω από την πόρτα και μπαίνει και ούτε χτυπάει. Στην αρχή ομολογώ με εκνεύριζε αφάνταστα αλλά δεν βαριέσαι. Δεν έχω και τίποτα να κρύψω. Προκειμένου να δημιουργήσω σκηνές, βαρέθηκα τις σκηνές. Με κούρασαν και έτσι πέρασα στο στάδιο της αγνόησής για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Και κακά τα ψέματα μια χαρά χρήσιμο ήταν το κλειδί που είχε ο πεθερός σου μαζί του. Γλίτωσες το κατοστάρικο του κλειδαρά και τον μπελά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για όσους από εμάς έχουμε δώσει κλειδιά σε τρίτα πρόσωπα, για οποιδήποτε λόγο, με τη θέλησή μας - δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

 

Σε όλες τις υπόλοιπες περιπτώσεις, υπάρχει πρόβλημα...

 

christiana000, με τον άντρα σου το συζήτησες?

Link to comment
Share on other sites

Το κακό δεν είναι ότι έχουν κλειδί, το κακό ειναι που δεν σου το ζήτησαν πρώτα...

Επίσης οποιος έχει κλειδί δεν σημαινει ότι θα κανει και ντου στο σπίτι σου όποτε του καπνίσει, αυτό εξυπακούεται..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κακό δεν είναι ότι έχουν κλειδί, το κακό ειναι που δεν σου το ζήτησαν πρώτα...

Επίσης οποιος έχει κλειδί δεν σημαινει ότι θα κανει και ντου στο σπίτι σου όποτε του καπνίσει, αυτό εξυπακούεται..

αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου.με το ετσι θελω να παρουν το κλειδι??δεν ειναι οτι δεν τους εχω εμπιστοσυνη η οτι πιστευω πως θα με κλεψουν η κατι τετοιο αλλα σιγουρα επρεπε να μας το ειχαν ζητησει πρωτα.στον αντρα μου δεν το εχω πει ακομη φοβαμαι την αντιδραση του αλλα σιγουρα δε γνωριζει γιατι καμια φορα οταν παμε και οι 2 για δουλεια μου λεει "μην ξεχασεις να αφησεις κλειδια στη μανα μου που θα φερει τη μικρη το βραδυ".

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα ειναι πολυ ιδιοτροπη με το σπιτι (το ιδιο και η μανα μου) και δεν θελω να εχει αλλος κλειδι και ειδικα εν αγνοια μου. στη θεση σου θα αλλαζα κλειδαρια και δεν θα ελεγα τιποτα. Στο συζυγο μου θα το ελεγα αμεσω νομιζω αν και θα ειχαμε θεμα γιατι θα προσπαθουσε να δικαιολογησει τη μανα του. Αν δεν θες να εχεις θεμα με το συζυγο, αλλαξε κλειδαρια με μια ασχετη δικαιολογια (πχ εσπασε το κλειδι η εχασες τα κλειδια σου), δωσε κλειδι μονο στο συζυγο και ασε τα πεθερικα σου να του παραπονεθουν γιατι δεν ανοιγει η πορτα σας. Ετσι θα τσεκαρεις και αν ερχονται (που δεν νομιζω να ερχονται αλλα λεμε τωρα).

Αλλα ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΜΟΥ να εχει αλλος, οποιοσδηποτε, μανα, πεθερα, θεια, αδερφος κτλ κλειδι απο το σπιτι μου δεν θα ηθελα. Και ειμαι καθετη σε αυτο εγω για το σπιτι μου. Εδω εν γνωσει μου δε δινω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κοριτσάκι μου αν οντως δεν το ξέρει ούτε και ό αντρας σου τότε είναι λίγο περίεργα τα πράγματα αν όμως το ξέρει και δεν θυμήθηκε να στο πεί.:rolleyes:

Εγω πάντως για να έιμαι δίκαιη και στην μαμά μου έδωσα και στα πεθερίκά μου και μάλιστα έχει τύχει να είμαστε διακοπές ολοι και να πάει ο πεθερός μου να ποτίσει τα λουλουδάκια μου και εγω αντίστοιχα τα δικά τους δεν μου φαίνεται τραγικό στην ανάγκη να εξυπηρετεί ο ενας τον αλλό και ας έχουμε κάπως πιο τυπικές σχέσεις.:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχήν με ποιο δικαίωμα ο ιδιοκτήτης όσο φίλος του και αν είναι του έδωσε κλειδί του σπιτιού σας????νομίζω πως είναι απαράδεκτο!!εμένα προσωπικά θα με ενοχλούσε πάρα πολυ....και κυρίως θα με ενοχλούσε το ότι δεν με ρώτησαν πρώτα

μην κάνεις τίποτα μην πεις τίποτα απλά άλλαξε κλειδαριές να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!!!!!!!!!!!!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

κατσε...κατσε...

μην της βαζεις ιδεες ειδικα αν δεν γνωριζεις τους ανθρωπους!

εμενα δεν εχουν κλειδια ουτε οι μεν ουτε οι δε, αλλα και να ειχαν ειμαι απολυτα σιγουρη οτι κανεις δεν θα ηταν τοσο αδιακριτος ωστε να ψαξει τα εσωρουχα μου!!

 

γνωμη μου οτι ειχε τα κλειδια για μια ωρα αναγκης, φυσικα οφειλε να σας το εχει πει "μπορω να κρατησω ενα κλειδι για την περιπτωση που...." και τοτε μαλλον θα ειχατε συμφωνησει να του δωσετε..

στο προκειμενο, βαλε τον αντρα σου να του μιλησει για το θεμα και να του πει ο,τι συμφωνησετε!

 

Κρίνω από τη δικιά μου και κανα δυο άλλες γνωστές τις που έχουν συλληφθεί επ αυτοφόρω απ τις νύφες τους, μες τις ντουλάπες...

Εγώ δε θέλω να ακουμπάνε τίποτα στο σπίτι μου. Η δικιά μου πεθερά ότι δει θα το ανοίξει. Να δει τον λογαριασμό της ΔΕΗ και να μη τον ανοίξει? Την τελευταία φορά που το έκανε της είπα ότι αφού ενδιαφέρεται τόσο ας τον πληρώσει κιόλας γιατί όπως θα είδε ήταν φουσκωμένος. Της κόπηκε το χεράκι.

 

Και για να απαντήσω στην άλλη φίλη, εγώ δε την εμπιστεύομαι για απολύτως τίποτα και εννοείται καθόλου για να μου κρατήσει το παιδί.

 

Και το θέμα εξακολουθεί να είναι η κουτοπονηριά των πεθερικών που αυτοβούλως κράτησαν το ένα κλειδί του σπιτιού...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια εξαρταται απ τον ανθρωπο

εμενα και στο σπιτι που καποτε νοικιαζα μου εδινε η ενοικιαστρια το κλειδι γιατι ηταν ξεχασιαρα.....ποτε δε μπηκα χωρις την εγκριση της.......μια φορα αφησε τη βρυση ανοιχτη, την πηρα τηλεφωνο, μπηκα την εκλεισα κι εφυγα, μια φορα ξεχασε το σιδερο αναμμενο και με πηρε εκεινη και πηγα και το εκλεισα, δεν ηταν κακο ουτε επρεπε να αφησω το σπιτι μου να καει, ασε που συνεχεια ξεχνουσε τα κλειδια της και ανοιγε με το δικο μου.....

 

η μαμα μου μου εχει δωσει κλειδι απο το σπιτι της μην παθει τιποτα και δε μπορει να βγει ειναι ηλικιωμενη εγω δεν της εχω δωσει αλλα οταν φευγουμε της αφηνω το κλειδι....παει, μαζευει τα απλυτα, και φευγει.....μην ειμαστε και της υπερβολης, αμα ειναι μανα μας ΟΚ και αμα ειναι πεθερα στην πυρα----και ειμαι καμενη απο πεθερα ετσι?????

 

ενω ξερω καλα οτι η πεθερα μου εμπαινε και σκαλιζε στο σπιτι του κουνιαδου μου και μαλιστα ετσι εφυγε και μια "νυφη" (που δεν προλαβε να γινει ποτε) πιστευω οτι και εκει αν εμενα θα της εδινα ενα κλειδι τις ωρες που λειπω μηπως συμβει κατι......δεν ειναι ξενοι.....

 

 

πιστευω οτι πιο πολυ σε πειραξε οτι το εκανε χωρις να το ξερεις, αυτο ειναι υπουλο και υπονομευση...επισης οταν εισαι μεσα κανενας δεν πρεπει κατ εμε να εχει κλειδια......

αλλα εγω προσωπικα οταν λειπω δε με πειραζει, ανθρωποι ειμαστε, κατι να ξεχασεις τι πρεπει να γινει δηλαδη...... γνωμη μου ετσι????

 

 

για κοιτα να μαθεις πως το πηρε το κλειδι ο μιστερ.....

Link to comment
Share on other sites

πες το στον άντρα σου...ίσως να το ξέρει ήδη βέβαια...

αν δεν το ξέρει όμως και εσείς σαν ζευγάρι δε θέλετε να έχουν κλειδί του σπιτιού σας, ζητηστε το πίσω ή αλλάξτε κλειδαριά...

απλά τα πράγματα....

χαζομάρα ή όχι του παππού, το θέμα είναι οτι έχει κλειδί...:rolleyes:

 

εμάς τα πεθερικά μου έχουν κλειδί του σπιτιού μας αλλά δεν το ξέρουν!!!

έχει κρύψει ένα κλειδί ο άντρας μου στο σπίτι τους ώστε αν λείπουμε και συμβεί κάτι, να τους πει που είναι το κλειδί για να μπορέσουν να μπουν!!!;)

αν δε συμβεί όμως τίποτα, δε χρειάζεται να γνωρίζουν οτι το έχουν!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

πες το στον άντρα σου...ίσως να το ξέρει ήδη βέβαια...

αν δεν το ξέρει όμως και εσείς σαν ζευγάρι δε θέλετε να έχουν κλειδί του σπιτιού σας, ζητηστε το πίσω ή αλλάξτε κλειδαριά...

απλά τα πράγματα....

χαζομάρα ή όχι του παππού, το θέμα είναι οτι έχει κλειδί...:rolleyes:

 

εμάς τα πεθερικά μου έχουν κλειδί του σπιτιού μας αλλά δεν το ξέρουν!!!

έχει κρύψει ένα κλειδί ο άντρας μου στο σπίτι τους ώστε αν λείπουμε και συμβεί κάτι, να τους πει που είναι το κλειδί για να μπορέσουν να μπουν!!!;)

αν δε συμβεί όμως τίποτα, δε χρειάζεται να γνωρίζουν οτι το έχουν!!!:D:D:D

 

τελεια ιδεα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελεια ιδεα!!!!!!!!!!!!!!

 

:D:D:D:D:D

 

και που να σου πω οτι με την πεθερα μου δε μιλάμε εδω και 1,5 χρόνο και ο πεθερός μου είναι κατάκοιτος!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

βασικά αν τυχει κάτι θα πούμε στην κουνι΄άδα μου να παέι να το πάρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα:D.Η αλήθεια είναι πως είναι λίγο σοκαριστικό έτσι όπως το περιγράφεις.Δεν είναι και ότι πιο ωραίο να ανακαλύπτεις πως κάποιος εν αγνοία σου έχει πρόσβαση στο σπίτι σου:shock:.Όμως αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι δεν το ήξερες (δεν ξέρω αν το ήξερε ο σύζυγος) αν δεν μπαίνουν έτσι χωρίς λόγο στο σπίτι σας δεν είναι κακό.Για μια ανάγκη καλό είναι να έχουν και εκείνοι κλειδιά.Επαναλαμβάνω για μια ανάγκη και πάντα εις γνώση σας.Εγώ στη μητέρα μου έχω δώσει και όταν γέννησα της είχα πει να τα χρησιμοποιεί γιατί θήλαζα και δεν μπορούσα να αφήνω το μωρό για να ανοίγω την πόρτα.Άσε πόσες φορές έχω κλειστεί απ'εξω:lol:.Συζήτησε το με τον σύζυγο και πάρτε απόφαση για το τι θα κάνετε;).

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με τον αντρα μου και δεν ειχε ιδεα για το κλειδι.το ειπε στην πεθερα μου και ειπε πως και αυτη δεν ειχε ιδεα(αυτο αν θελω το πιστευω)και πως απο μονος του ο πεθερος μου το κρατησε.:confused:

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με τον αντρα μου και δεν ειχε ιδεα για το κλειδι.το ειπε στην πεθερα μου και ειπε πως και αυτη δεν ειχε ιδεα(αυτο αν θελω το πιστευω)και πως απο μονος του ο πεθερος μου το κρατησε.:confused:

γιατί δεν μιλάς με τον σπιτονοικοκύρη σας?????????

εγώ θεωρώ πως σε εκείνον οφείλεται ότι έγινε..

κακό δεν είναι ότι έχουν κλειδί του σπιτιού σας ..κακό είναι ότι εσύ και ο άντρας σου δεν γνωρίζατε τίποτα...

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν μιλάς με τον σπιτονοικοκύρη σας?????????

εγώ θεωρώ πως σε εκείνον οφείλεται ότι έγινε..

κακό δεν είναι ότι έχουν κλειδί του σπιτιού σας ..κακό είναι ότι εσύ και ο άντρας σου δεν γνωρίζατε τίποτα...

εχεις δικιο αλλα δε θα ηθελα να παρει τετοιες διαστασεις το θεμα.να ανακατεψω δηλ και τριτους και μαλιστα αγνωστους προς εμενα.δηλ και να του μιλησω τι θα καταφερω?το θεμα ειναι οτι εχει κλειδια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...