Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΤΗΝ 13Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ


savia

Recommended Posts

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΠΑΝΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.

ΞΕΡΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΚΟΥΛΟΥΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ Σ΄ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΠΑΝΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.

ΞΕΡΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΚΟΥΛΟΥΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ Σ΄ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ????????

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΛΛΗΠΗΘΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ-ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι δεν εκανες αμνιο αλλα τροφοβλαστη...

Δεν ξερω που την εκανες..και σορρυ αν ειμαι καχυποπτη αλλα συνηθως οταν ειναι κατι πολυ σοβαρο θελω να μηδενιζω την περιπτωση λαθους..οποτε ισως το εψαχνα λιγο περισσοτερο.

Εαν παραυτα ειστε 1000% σιγουρξ και για τον γιατρο και για τ αποτελεσματα...σου ευχομαι καλο κουραγιο και συντομα να ξαναχαμογελασεις με αισιο τελος αυτη την φορα

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.

Δεν κατάλαβα γιατί να το κάνει εκείνος αφού ούτως η άλλως θα συμβεί όπως λέει ο γιατρός σου .

 

Και αν δεν συμβεί ?

Και αν ζήσει ?

Αν ο γιατρός σου του αφαίρεση την ζωούλα και αυτό το πλάσματα είχε πρόθεση να τα καταφέρει να ζήσει το ξέρεις ?

 

Γιατί δεν το αφήνεις να αποφασίσει εκείνο με της δύναμης του.?

 

 

ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΩΝ ΓΙΑΤΡΟ ………..

 

ΔΕΝ ΔΙΑΚΟΠΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΥΗΣΗ …ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΑΡΕ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΩΝ …

 

Φιλιά ότι και να γίνει να μας κρατάς ενήμερες θα είμαστε εδώ να βοηθήσουμε να σε στηρίξουμε και μην το πάρεις τόσο στραβά όλα διορθώνονται

 

Την ελπίδα σου μην χάνεις

Θέλει δύναμη η ζωή και

Αν σου φέρει ένα δάκρυ

σου χρωστάει μια αρχή…………………………

 

ΜΕ ΑΓΑΠΗ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΛΕΥΕΤΡΑΚΙΟ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ

.....

Link to comment
Share on other sites

Savia, λυπάμαι πολύ. Καλό κουράγιο και δύναμη. Ο γιατρός σου είναι ο μόνος που θα αποφασίσει για τον τρόπο διακοπής. Ό,τι και να ακούσεις από εμάς, δεν θα είναι απόλυτο.

Αν σε ανακουφίζει το να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη που περνάς δοκιμασία στην εγκυμοσύνη, θα σου πω ότι εγώ έχασα ένα υγιέστατο κοριτσάκι στην 23η εβδομάδα. Δυστυχώς, η εγκυμοσύνη είναι μία περίοδος που "εγκυμονεί" και δυσάρεστες εξελίξεις. Κουράγιο.

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΛΑΘΟΥΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ.................

ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΛΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ.

ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ. ΤΡΕΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΔΙΑΣΤΑΥΡΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ.

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ 1:25000 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.

ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.........

Link to comment
Share on other sites

Savia δεν έχω λόγια να σου πώ, μόνο ότι πρέπει να κάνεις υπομονή και να έχεις πίστη στο Θεό.

Αυτό που περνάς είχε συμβεί πριν από 3-4 χρόνια σε μια φίλη μου, αναγκάστηκε δυο φορές να σταματήσει την κύηση ενώ είχε μπεί στον 4ο μήνα αλλά όχι για τον ίδιο λόγο. Σε εκείνη τρυπούσε ο σάκος (ο γιατρός δεν μπορούσε να το εξηγήσει) και έτρεχε λίγο - λίγο αμνιακό υγρό με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να πέθαινε και το παιδί. Αποφάσισε μαζί με τον γιατρό ότι ήταν καλύτερα να τερματίσει τις κυήσεις γιατί ούτως ή αλλιώς τα μωρά θα πέθαιναν κάποια στιγμή. Δεν νομίζω ότι πήρε και άλλες γνώμες ιατρών τότε. Και εκείνη με χάπια ξεκίνησε την αποβολή, δεν κράτησε πάρα πολύ. Το κυριότερο όμως ήταν η ψυχολογία της, ισοπεδώθηκε εντελώς με δυο εγκυμοσύνες απανωτές. Δεν το έβαλε όμως κάτω, αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει ένα πανέμορφο κοριτσάκι 5 μηνών. Είναι πάρα πολύ ευτυχισμένη!!!!!!!

Εκεί θέλω να καταλήξω. Πώς ότι συμβαίνει στην ζωή μας, δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω. Όλα δοκιμασίες είναι, προσπάθησε με πολύ δύναμη να ανταπεξέλθεις σε αυτό το δυσάρεστο συμβάν και είμαι σίγουρη πώς ο Θεούλης σου επιφυλάσει πολλές χαρές για το μέλλον!!!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΛΑΘΟΥΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ.................

ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΛΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ.

ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ. ΤΡΕΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΔΙΑΣΤΑΥΡΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ.

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ 1:25000 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.

ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.........

 

Δεν θα είναι επώδυνη η διαδικασία. Σε αυτές τις περιπτώσεις οι σοβαροί γιατροί δεν αφήνουν τη γυναίκα να υποφέρει από πόνους. Τις φτάνει και τις περισσεύει ο ψυχικός πόνος. Οπωσδήποτε συζήτα το με το γιατρό σου. Εδώ οι ντροπές δεν έχουν θέση. Κουράγιο. Είναι μια δύσκολη δοκιμασία, αλλά θα τα καταφέρεις. Δείξε εμπιστοσύνη στον εαυτό σου.

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου,πολύ λυπάμαι που το περνάς αυτό.Εγώ που έχασα το μωρό μου στον τρίτο μήνα,πήγα το πρωί στο Γέννεσις και μου έδωσε χάπι για να κατέβει το μωρό χαμηλα και μετά από 3 ώρες κάναμε την απόξεση.Καλό κουράγιο.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαίνω!Και εγώ έχασα ένα μωρό στον έκτο μήνα!!!!!!Ήταν εφιάλτης και δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα!!!!Κανε υπομονή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός!Ηδιαδικασία δεν είναι ιδιαίτερα επίπονη αλλά ειναι δύσκολη από θέμα ψυχολογίας.Πρέπει να φανείς δυνατή!!!!

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΑ.

ΔΗΛΑΔΗ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΝΟΥΣ ΓΕΝΝΑΣ???????

ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΒΓΗΚΕ ΕΤΣΙ??????

ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΧΑΤΕ ΠΟΝΟΥΣ????

Eri MΟΥ ΕΣΕΝΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ????

ΔΕΝ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ..........

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.

Δεν κατάλαβα γιατί να το κάνει εκείνος αφού ούτως η άλλως θα συμβεί όπως λέει ο γιατρός σου .

 

Και αν δεν συμβεί ?

Και αν ζήσει ?

Αν ο γιατρός σου του αφαίρεση την ζωούλα και αυτό το πλάσματα είχε πρόθεση να τα καταφέρει να ζήσει το ξέρεις ?

 

 

 

θα προτιμουσα να ειμαστε πιο προσεκτικες σ αυτα που γραφουμε..

οταν η διακοπη της κυησης ειναι επιβεβλημενη, δεν ειναι σωστο να γραφουμε τετοια πραγματα...

η κοπελα αντιμετωπιζει σοβαρο προβλημα στη κυηση της, που προφανως συνιστα διακοπη για πολυ σοβαρο λογο, δε νομιζω οτι βοηθαμε με τετοιες κουβεντες...

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΑ.

ΔΗΛΑΔΗ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΝΟΥΣ ΓΕΝΝΑΣ???????

ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΒΓΗΚΕ ΕΤΣΙ??????

ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΧΑΤΕ ΠΟΝΟΥΣ????

Eri MΟΥ ΕΣΕΝΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ????

ΔΕΝ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ..........

 

Επειδή πέρασα αυτή τη δοκιμασία, επαναλαμβάνω ότι πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Ξεκαθάρισε ότι δεν αντέχεις να ζήσεις και το σωματικό πόνο - ο ψυχικός και μόνο φτάνει και περισσεύει. Δεν πιστεύω ότι θα σε αφήσει αβοήθητη. Εγώ ζήτησα και έλαβα βοήθεια. Σωματικό πόνο δεν ένιωσα κι ας ήταν προχωρημένη η εγκυμοσύνη. Επίσης, μπορείς να ζητήσεις και ηρεμιστικά. Δεν είναι ντροπή. Αν σου είναι αδύνατο να διαχειριστείς την κατάσταση, δεν βρίσκω λόγο να μην πάρεις. Καλή δύναμη.

2522daf9de.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fistikaki ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΑΠΟΜΟΝΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΜΟΥ

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΚΤΗ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΟΥ

ΟΜΩΣ δεν έγραψα κάτι κακό νομίζω ?

Απλά ξερώ μια περίπτωση της κουμπαράς μου που μετά από πολλές εξωσωματικές τελικά στα 47 τις χρόνια έμεινε έγκυος .

Πολλά προβλήματα είχε…

οι γιατροί της έλεγαν να κάνουν πρόκληση τοκετού για τι είχαν βρει κάποιο πρόβλημα στο έμβρυο εκείνη όμως δεν ήθελε να ακούσει κουβέντα

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΜΕΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 27 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ.

ΉΘΕΛΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΣ ΖΟΥΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ .

 

Το αποτέλεσμα ΕΝΑ ζουζούνι 2 χρονών τώρα ΠΟΥ ΣΦΥΖΕΙ ΑΠΟ ΖΩΗ ….

 

ΘΑΥΜΑ ΈΛΕΓΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ …………ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΝ ΑΚΟΜΗ

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΕΣ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΕΣ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ …….

 

ΚΑΛΗ ΜΟΥ savia ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΦΟΡΤΩΣΩ ΤΥΨΕΙΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ

.....

Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι συμφωνω μαζι σου.καμια κοπελα πιστευω δεν εχει κακη προθεση.ψαξτο καλα κοπελα μου και κουραγιο.δεν ξερω τι αλλο να πω.σε αυτες τις περιπτωσεις οτι και να πεις ειναι λιγο..

Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι συμφωνω μαζι σου.καμια κοπελα πιστευω δεν εχει κακη προθεση.ψαξτο καλα κοπελα μου και κουραγιο.δεν ξερω τι αλλο να πω.σε αυτες τις περιπτωσεις οτι και να πεις ειναι λιγο..

 

Ευχαριστώ Ελένη για την συμπαράσταση αλλά δεν είπα κάτι για κακό από ενδιαφέρων ξέρεις?

 

Προσπαθώ σε πολλούς να δίνω κουράγιο εδώ μέσα

Δυστυχώς

Μερικές φορές ο γραπτός λόγος μεταφράζεται διαφορετικά από των προφορικό….

.....

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι ειμαστε εκτος τοπικ, οταν δινουμε τις αποψεις μας για τη διακοπη της κυησης οταν η κοπελα ζηταει πληροφοριες μονο για τη διαδικασια... αυτο την ενδιαφερει στην παρουσα φαση

Link to comment
Share on other sites

....κοριτσι μου εγω διεκοξα κυηση στις 10 εβδομαδες...πηρα χαπια κ με ολικη ναρκωση μου το πηραν....δεν ενιωσα κ πολλα....

Καλη επιτυχια ,δυναμη , κουραγιο και υπομονη ....

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΠΑΝΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ.

ΞΕΡΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΚΟΥΛΟΥΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ Σ΄ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ????????

 

να κάνεις κουράγιο....και να λες οτι όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Τον μάρτιο είχα μία παλλίνδρομη, στο δρόμο για το μαιευτήριο είχα μεγάλη αιμορραγία, απέβαλλα μόνη μου, και μετά ακολούθησε η απόξεση.

η φύση μερικές φορές επιλέγει να διακόπτει μια κύηση αν δεν εξελίσσεται καλά.

μην απογοητεύεσαι ούτε στιγμή. Την επόμενη φορά όλα θα πάνε κατ ευχήν!

 

Για ό,τι θέλεις στη διάθεσή σου.

Ανιέσκα

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Εγώ θα ήθελα να μάθω αν γίνεται αποβολή στην 14η εβδομάδα, για να γλιτώσω την απόξεση. Ή έστω κάποιος άλλος τρόπος για να "ρίξω" το παιδί. Έχει πρόβλημα με την καρδιά του και πρέπει να το βγάλω. Αλλά θα ήθελα να αποφύγω την απόξεση (για οικονομικούς κυρίως λόγους).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να μάθω αν γίνεται αποβολή στην 14η εβδομάδα, για να γλιτώσω την απόξεση. Ή έστω κάποιος άλλος τρόπος για να "ρίξω" το παιδί. Έχει πρόβλημα με την καρδιά του και πρέπει να το βγάλω. Αλλά θα ήθελα να αποφύγω την απόξεση (για οικονομικούς κυρίως λόγους).

 

Καλησπερα,

Λυπαμαι πολυ για ολο αυτο που περνας....

Δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο, ομως απο τις πολλες περιπτωσεις που εχω διαβασει εδω μεσα και απο προσωπικη ερευνα, εχω να σου πω οτι αποξεση συνηθως γινεται γιατι μπορει μετα την αποβολη του εμβρυου να εχουν μεινει υπολειμματα στην μητρα τα οποια μπορουν να προκαλεσουν ενα σωρο προβληματα και βλαβες, αν παραμεινουν στην μητρα.

Μετα απο αποβολη, εκτρωση, γεννα, πρεπει ο γιατρος να σιγουρευεται οτι η μητρα εχει αδειασει εντελως και οτι ειναι καθαρη!

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...