Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν ξερω τι θελω,τι μαρεσει!!


γιαννα!

Recommended Posts

Λοιπον γεια σας! Οι περισσοτερες θα με ξερετε απο εδω!

 

Θα βαπτισω τον δευτερο γιο μου(σε 10 μηνες...)νωρις σας ρωταω το ξερω αλλα θελω να καταληξω...

Στο πρωτο μου παιδακι το θεμα ηταν η μπαλα.... Και οσο συνηθισμενο και αν ακουγεται βγηκε σουπερ..

 

Λοιπον τωραα τι θεμα να εχω.. .?Δεν θελω παλι κλασικο χρωμα σιελ-λευκοη πρασινο..

 

Εχω σκεφτει το θεμα να ειναι το ψαρακι-θαλασσα! Δεν ειμαι σιγουρη ομως πειτε μου καμια ιδεα αλλη..οχι πειρατης,πριγκιπας,βατραχος κλπ...συνηθισμενα..θελω κατι αλλο....

 

Και αααααννν τελικα κανω ψαρακι τα χρωματα να ειναι πορτοκαλι μπλε?? Τι προσκλητηριο να παρω?η πως να το φτιαξω? Τι μπομπονιερα?

 

Μονο τον στολισμο εχω σκεφτει να ειναι γυαλα με ενα ψαρακι μεσα και μετα καποιος να το παρει..

 

Βοηθειστε με βρε κοριτσια!!

 

Επεισης θελω ανα κειμενο πολυ μαγκικο κ δεν βρισκω!!

 

Κανει που κανει ζεστη...αχγονομαι κιολας!!!

 

Καθε προταση βοηθεια ιδεα ΔΕΧΤΕΙ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω στη θεση σου θα αφηνα τα ψαρια στη θαλασσα :mrgreen: και θα επιανα το θεμα "ελληνικα νησια", ξερω ακουγεται δυσκολο αλλα το αποτελεσμα θα σε εκπληξει!!!

 

Επισης, μπορεις να ασχοληθεις με το ζωικο βασιλειο στη πιο χιουμοριστικη του μορφη!!!

 

Αλλη επιλογη ειναι το καρουζελ!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικα νησια δεν μου αρεσει πολυ γιατι δεν ειναι παιδικο... Και περα αυτου πως θα το κανω αυτο? Θελω ιδεες.. Τι στολισμο τι μπομπο τι προσκλητηριο για να φαινεται το θεμα ελληνικα νησια?

 

Δηλαδη τα ψαρακια δεν σου αρεσουν ε??

 

Και το καρουζελ δεν μαρεσει...πως θα φτιαξω μονη μου διακοσμηση για το τραπεζι?

Link to comment
Share on other sites

Γιάννα κανε μια βόλτα στο Google,μπορείς να πατήσεις πχ πρωτοτυπες ιδέες για βάφτιση αγοριού και θα σου βγάλει πολλα,ριξε μια ματια στις εικόνες και στις σελίδες που θα σου βγάλει,

μπορεί να βρεις κατι...

καλη επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ελληνικα νησια δεν μου αρεσει πολυ γιατι δεν ειναι παιδικο... Και περα αυτου πως θα το κανω αυτο? Θελω ιδεες.. Τι στολισμο τι μπομπο τι προσκλητηριο για να φαινεται το θεμα ελληνικα νησια?

 

Δηλαδη τα ψαρακια δεν σου αρεσουν ε??

 

Και το καρουζελ δεν μαρεσει...πως θα φτιαξω μονη μου διακοσμηση για το τραπεζι?

 

Μου αρεσουν καλε και μαλιστα πολυ, απλα ανεφερα κατι διαφορετικο!!! Σου ειπα ειναι δυσκολο αλλα το αποτελεσμα θα σε εκπληξει, δεν ειναι παιδικο αλλα μπορεις να το κανεις να ειναι ;) !!!

 

Τωρα, οσον αφορα το καρουζελ, δεν σου αρεσει η δεν ξερεις πως να φτιαξεις μονη σου τη διακοσμηση ??? με μπερδεψες !!!

 

Πραγματικα ε, ο τιτλος του θεματος "δεν ξερω τι θελω, τι μου αρεσει" σε αντιπροσωπευει, οντως δεν ξερεις τι θελεις, χαχαχα :D:D:D !!!

 

Χωρις πλακα τωρα, κατι θα βρεις και θα ειναι και τελειοοο !!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Koalaki....ευχαριστω καταρχην!

 

Μα δεν ξερω τι θελω! Ακου...... Θελω ενα θεμα που να μπορω να φτιαξω και κατι μονη μου(μπομπο η διακοσμηση). Γιαυτο σκεφτηκα το ψαρακι για να φτιαξω εγω την διακοσμηση... Στο καρουζελ τι να φτιαξω??θα δυσκολευτω!!

Πριγκιπας δεν θελω ειναι πολυφορεμενο..ουτε βατραχος.ουτε μπαλα,ουτε πειρατης(γιατι και στον πειρατη πως να φτιαξω μονη μου την διακοσμηση)

 

Το αεροστατο ειδα και μου αρεσε λιγο..

 

Αυτο που λες με τα ζωακια πως να φτιαξω διακοσμηση λες??

Και κατι αλλο..ρε κοριτσια η βαπτιση πρεπει να εχει θεμα σονι και καλα??

Γιατι εγω στην αρχη ελεγα να εχω για προσκλητηριο ενα σαν διπλωμα αυτοκινητου που ειναι...για μπομπο για μεγαλους να εχω εικονιτσα...για τους μικρους κατι παιδικο θα βρω απο ιντερνετ..και να δινω και στα παιδακια αυτοκινιτακια,μαρκαδορους,μπλοκ και τετοια..και στο τραπεζι ομως τι να βαλω????να βαλω βασιλικους η ειναι ακριβοι? Αλλιως τι αλλο να βαλω στα τραπεζια??

 

Καλα ειμαι σιγουρη πως τωρα σε μπερδεψα εντελως......τριβεις τα ματια σου ε?!.???

 

Ξερετε καμια κοπελα να βγαζει ποιηματα βαπτισης??

Link to comment
Share on other sites

Koalaki....ευχαριστω καταρχην!

 

Μα δεν ξερω τι θελω! Ακου...... Θελω ενα θεμα που να μπορω να φτιαξω και κατι μονη μου(μπομπο η διακοσμηση). Γιαυτο σκεφτηκα το ψαρακι για να φτιαξω εγω την διακοσμηση... Στο καρουζελ τι να φτιαξω??θα δυσκολευτω!!

Πριγκιπας δεν θελω ειναι πολυφορεμενο..ουτε βατραχος.ουτε μπαλα,ουτε πειρατης(γιατι και στον πειρατη πως να φτιαξω μονη μου την διακοσμηση)

 

Το αεροστατο ειδα και μου αρεσε λιγο..

 

Αυτο που λες με τα ζωακια πως να φτιαξω διακοσμηση λες??

Και κατι αλλο..ρε κοριτσια η βαπτιση πρεπει να εχει θεμα σονι και καλα??

Γιατι εγω στην αρχη ελεγα να εχω για προσκλητηριο ενα σαν διπλωμα αυτοκινητου που ειναι...για μπομπο για μεγαλους να εχω εικονιτσα...για τους μικρους κατι παιδικο θα βρω απο ιντερνετ..και να δινω και στα παιδακια αυτοκινιτακια,μαρκαδορους,μπλοκ και τετοια..και στο τραπεζι ομως τι να βαλω????να βαλω βασιλικους η ειναι ακριβοι? Αλλιως τι αλλο να βαλω στα τραπεζια??

 

Καλα ειμαι σιγουρη πως τωρα σε μπερδεψα εντελως......τριβεις τα ματια σου ε?!.???

 

Ξερετε καμια κοπελα να βγαζει ποιηματα βαπτισης??

 

Βασικα ξεκαρδιστηκα αποτα γελια...:D:D:D και δεν ξερω σε ποια ερωτηση απο οοολες που εθεσες να απαντησω...

 

Λοιποοον, οχι, δεν ειναι απαραιτητο η βαφτιση να εχει θεμα, απλα εσυ το εθεσες...

Μπορεις στον πειρατη (αν σου αρεσει τελικα γιατι παλι με μπερδεψες :mrgreen:) να παρεις τεραστια αυτοκολλητα η λουτρινα και να τα βαλεις στο τραπεζι!!!

Αν δεν θελεις να εχεις ολοκληρωμενο θεμα μπορεις αυτα που θα προσφερεις στα παιδακια να εχουν καποιο αντιστοιχο θεμα, δλδ μπομπο πειρατες (εχω παει σε βαφτιση και ηταν φανταστικες), η παραμυθακια, μπλοκ που να εχουν επανω το θεμα που θα διαλεξεις, ετσι και δεν θα το φορτωσεις πολυ το ολο σκηνικο αλλα και θα δωσεις κατι παιδικο στα παιδακια να χαρουν!!!

 

Ποιηματακια θα βρεις στο google, καθως επισης και στο τυπογραφειο που θα δωσεις προσκλησεις, μπορεις και μονη σου να γραψεις, εχεις καιρο να φανε και οι κοτες :mrgreen:!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πχ. κάτι τετοιο που μου ηρθε τωρα επειδη το θελεις μάγκικο; :D

 

""

Εγω ειμαι αντρας στιβαρός

 

και όχι αγοράκι

 

της κολυμπήθρας τα νερά

 

θα σχίσω σαν ψαράκι!""

Link to comment
Share on other sites

Γιαννα δεν χρειάζεται να εχεις θέμα κατι (αν νοιωθεις πίεση οτι πρεπει να εχεις κατι)

Μια ιδεα (το κάναμε εμεις και δεν το ειδα πουθενά μέχρι τωρα), βαλαμε στη προσκλητήριο την φοτοφραφια του μπεμπη, τον είχαμε να ξαπλώνει μπρουμητα σε ενα sheepskin χαλί και να κοιτά την κάμερα και μετα το κείμενο της βαφτησης...

Προςωπικα δεν μου αρέσουν μπαλόνια και τέτοια στην εκκλησία οπότε είχαμε μονο λουλούδια και μετα στο τραπέζι είχαμε τεράστια τούρτα με αρκούδακια ζάχαρωτα παντού - τι ενα μαλιςτα ηταν και μεθυσμένο και ειχε ξαπλωσει

 

Μην το μπέρδευεις πολυ, απλα πραγματα:-)

Με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλα λετε πολυ το σκεφτομαι. Μαλλον δεν θα εχω θεμα...γιατι μαρεσουν διαφορα..οποτε θα κανω διαφορα!

 

Οσο αφορα το ποιημα mamagi δεν θελω να λεει για ψαρακι η κατι αλλο εφοσων δεν κανω θεμα! Θελω κατι που να λεει για αντρακι για μαγκακι για εμας τους γονεις και για κοριτσακια..πχ ειμαι αντρακι και εξυπνο μαγκακι ομως θελω να αποκτησω ονοματακι για να δινω στα κοριτσια που κλεινουνε το ματι....ι...η μαμα μου με χαιδευει κ ολο με παινευει....ξερω εγω κατι τετοιο...και τωρα αυτο μονη μου το εβγαλα μολις τωρα...γι φτιαξε κανα καλο

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο ψαχνω ψιλοκαταληγω...

Απο χρωμα λεω κοκκινο με μπλε σκουρο.. Ειναι καλο???????

Προσκλητηριο αυτο που εχω δει σαν διπλωμα οδηγησης που ειναι..

Στολισμος στην εκκλησια γαζα κοκκινη μλπε με κανα μπαλονι και κανα λουλουδι....(θα φτιαξω μονη μου)

Στολισμος τραπεζιου κατι θα σκεφτω να κανω μονη μου..

Μπομπο για μεγαλους εικονιτσες μπομπο για μικρους κανα κουμπαρα η σαπουνοφουσκες..κατι τετοιο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στολισμος τραπεζιου κατι θα σκεφτω να κανω μονη μου..

 

Η ωραιότερη handmade σύνθεση για στολισμό τραπεζιού που έχω δει σε βάφτιση ήταν η εξής : Λευκά κλουβιά από το jumbo γεμισμένα με ζαχαρωτά στα χρώματα της βάφτισης και πάνω τους δεμένα 2-3 μπαλόνια επίσης στα χρώματα της βάφτισης. Πανεύκολα να γίνουν ακόμα και μέρες πριν.

 

Αντί για κλουβιά, μπορείς να βάλεις ένα σωρό πράγματα, π.χ. διάφανες γυάλες, κουβαδάκια σε διάφορα χρώματα, χρωματιστά κουτιά κ.λπ.

 

Αν θες λουλούδι αλλά θες να κρατηθείς οικονομικά, πας σε ένα φυτώριο (όχι ανθοπωλείο) και παίρνεις γλαστράκια με όποια λουλούδια ή φυτά σου αρέσουν, ντύνεις τα γλαστράκια με γάζα ή τούλι σε χρώμα της αρεσκείας σου και είσαι έτοιμη. Σχεδόν όλα τα φυτώρια έχουν και δικά τους κασπώ σε διάφορα χρώματα και μπορούν να βάλουν αυτοί τα γλαστράκια στα κασπώ μαζί με διακοσμητικό χαλικάκι (και αυτό υπάρχει στα φυτώρια).

 

Στα γενέθλια του γιου μου είχα πάρει 5-6 γλαστράκια με άσπρους πανσέδες, μου τα είχαν βάλει σε μπλε κασπώ τα οποία διακόσμησαν με πορτοκαλί κορδέλα, βγήκαν φανταστικά και αν θυμάμαι καλά δεν ξεπέρασα τα 10 ευρώ/τεμάχιο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες οι ιδέες σας. Εμένα θα μου άρεσε για βάφτιση το θέμα 'γάτα' που το προτεινε κάποια κοπέλα για παιδικό πάρτυ. Μπορείς να δεις λεπτομέρειες στο μπλογκ του my craft center.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βάλεις κάποιο θέμα.

 

Κάνε μια βόλτα από τα αντίστοιχα καταστήματα και θα βρεις κάτι που σου αρέσει. δεν χρειάζεται να είναι όλα σεταρισμένα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Φυσικα...στο πρωτο μου παιδι ειχα ξυλοποδαρο!! Ηταν φανταστικο.. Περα απο το οτι διασκεδασαν τα παιδια το χαρηκαν και οι μεγαλοι. Ηταν στην εισοδο του κεντρου και υποδεχοταν τον κοσμο. Μετα οταν τρωγαμε ηταν στην πιστα χορευε με τα παιδακια και ολοι χαζευαν..τους εφτιαξε και μπαλονια.. Τωρα δεν ξερω τι να παρω...σκεφτομαι κλοουν αλλα ειναι συνηθισμενο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...