Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη (Αθανασίου Βασίλης)


Recommended Posts

Γεια σας !

 

Είμαι νέα στο forum και χαίρομαι πολύ που θα μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου κ εσείς με τη σειρά σας θα με βοηθήσετε. Σας παρακαλώ θα ήθελα να μάθω για τον γιατρό Κο Αθανασίου Βασίλη που ασχολείται με εξωσωματικές. Είναι καλός επιστήμονας, είναι σωστός άνθρωπος ??? Γιατί από επιστήμονες πολλούς βρίσκουμε αλλά από ανθρώπους το χάνουμε λίγο. Θα ήθελα να ξέρω θετικά ή αρνητικά σχόλια γιατί σκέφτομαι να πάμε στο κέντρο του. Σας ευχαριστώ πολύ !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Γεια σας !

 

Είμαι νέα στο forum και χαίρομαι πολύ που θα μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου κ εσείς με τη σειρά σας θα με βοηθήσετε. Σας παρακαλώ θα ήθελα να μάθω για τον γιατρό Κο Αθανασίου Βασίλη που ασχολείται με εξωσωματικές. Είναι καλός επιστήμονας, είναι σωστός άνθρωπος ??? Γιατί από επιστήμονες πολλούς βρίσκουμε αλλά από ανθρώπους το χάνουμε λίγο. Θα ήθελα να ξέρω θετικά ή αρνητικά σχόλια γιατί σκέφτομαι να πάμε στο κέντρο του. Σας ευχαριστώ πολύ !!!!

 

καλησπέρα..επειδή και εγώ σε αυτόν πάω και είναι ο ιατρός μου...και πίστεψε με πέρασα απο αρκετούς...είναι ο πιο ΆΝΘΡΩΠΟΣ και αυτός και όλο του το προσωπικό...απο την εμβρολόγο εως τη γραμματέα..

γενικά πιστεύω ότι είναι από τις εξαιρέσεις αυτών που κυκλοφορούν...και έχει και πολύ καλά αποτελέσματα ακόμη και σε πολύ δύσκολες καταστάσεις που ξέρω...:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..επειδή και εγώ σε αυτόν πάω και είναι ο ιατρός μου...και πίστεψε με πέρασα απο αρκετούς...είναι ο πιο ΆΝΘΡΩΠΟΣ και αυτός και όλο του το προσωπικό...απο την εμβρολόγο εως τη γραμματέα..

γενικά πιστεύω ότι είναι από τις εξαιρέσεις αυτών που κυκλοφορούν...και έχει και πολύ καλά αποτελέσματα ακόμη και σε πολύ δύσκολες καταστάσεις που ξέρω...:P

 

Καλησπέρα, τον συγκεκριμένο δεν τον ξέρω ούτε έτυχε να διαβάσω κάτι γι αυτόν στο parents ή στο mammyland. Πάντως κι εμένα η γυναικολόγος μου με έστειλε σε ένα γιατρό για εξωσωματική για τον οποίο επίσης δεν έχω δει να γράφεται τίποτε. Παρόλα αυτά έμεινα ευχαριστιμένη διότι με πρόσεξαν πολύ, μου έλυναν τις απορίες, επικοινωνούσαν μαζί μου για ενημέρωση σε κάθε τι και ενημέρωναν και τη γυναικολόγο μου όταν χρειαζόταν. Είναι γεγονός ότι πολλές φορές άκουσα για μεγάλα ονόματα τα θετικά κι αρνητικά. Όλως τυχαία, στα site parents και mammyland έβρισκα θετικά σχόλια. Πλην όμως από τον περίγυρό μου (που τυχαίνει να είναι κοπέλες μεταξύ 34-39) άκουσα ότι τις κατέστρεψαν. Ώρες ώρες λέω είναι θέμα τύχης να πέσεις στο σωστό γιατρό, να έχεις την καλύτερη αγωγή αλλά δεν ξέρω τι να υποθέσω. Πάντως εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας και καλά αποτελέσματα, διότι τελικά αυτό μετράει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ! ΚΑΙ ΓΩ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM ΕΙΜΑΙ. ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ. ΕΧΩ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.... ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΜΕ Ο, ΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΠΕΡΜ., ΠΑΡΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ , ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ, ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ, ΠΙΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΔΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • 2 months later...

καλησπέρα. Το γιατρό που αναφέρετε δεν τον γνωρίζω, μόνο το όνομά του έχω ακουστά και δεν έχω να πω κάτι συγκεκριμένο γι'αυτόν είτε καλό είτε κακό. Όμως γενικά όταν πηγαίνουμε σε ένα γιατρό και μένουμε ευχαριστημένες τον βλέπουμε Θεό! Έτσι είδα κι εγώ το γιατρό της εξωσωματικής όταν από τύχη έμεινα με την πρώτη έγκυος. Η παλλίνδρομη μετά και οι ενέργειες που ακολούθησαν με έκαναν να πιστεψω ότι όλα στηρίζονταν στον αέρα. Η περίπτωσή μου λόγω της ηλικίας μου και της κιρσοκήλης στους δύο όρχεις (σπανιότατη περίπτωση) στο σύζυγό μου χρειαζόταν πολύ προσοχή. Σε μένα εκτός από πειραματισμούς στα φάρμακα (που κάνουν σε όλες τις κοπέλες καθόσον η επιστήμη δεν είναι τόσο πολύ προηγμένη ώστε να γνωρίζουν ποιο πρέπει να χορηγηθεί και πότε) κάνανε λάθη ανεπίτρεπτα και αδιανόητα. Πλέον αρχίζω και ψάχνω από μόνη μου πολλά πράγματα.

Από εξετάσεις Έκανα εξέταση κυστικής ίνωσης και βγήκα θετική! Αυτή την αναθεματισμένη εξέταση δεν μπορούσε κανείς να μου την προτείνει; Τώρα θέλω να κάνω εξέταση καρυότυπου που επίσης κανείς δε σκέφτηκε να μου πει να κάνω.

Από γιατρούς ψάχνω κάποιον που εργαστηριακά να εφαρμόζει την IMSI αντί της κλασικής μικρογονιμοποίησης εφόσον το ποσοστό κατάτμισης στο σπέρμα είναι μεγάλο και κάποιον που να εφαρμόζει θεραπεία όταν η FSH είναι πάνω από 12. Στα τυφλά και γενικά δεν ξαναπάω. Γιατροί εξωσωματικής υπάρχουν πολλοί και μάλιστα για τις απλές περιπτώσεις όλοι οι γυναικολόγοι μπορούν να θεωρηθούν εξωσωματικοί. Ειδικευμένοι και καταρτισμένοι λίγοι! Θέλει μεγάλη προσοχή η επιλογή του γιατρού και πρέπει κι από μόνες μας να ψανχνόμαστε για να ξέρουμε και ορισμένα πράγματα. Να μην πηγαίνουμε σαν αρνάκια στη σφαγή

Link to comment
Share on other sites

σε αυτον εμεινα εγκυος με την πρωτη κ τωρα με τα κατεψυγμενα παλι εμεινα εγκυος...εγω τον συμπαθω,εχει πολυ οικειο περιβαλλον κ οι συνεργατες του ειναι καλοι...και ο ιδιος ειναι πολυ ανετος κ πολυ καλος γιατρος

line_line_b_beg_17_time_1159329600_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

line_feet_beg_39_time_1281412800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

... και εγώ πήγα στον Αθανασίου και τα κατάφερα...είναι άριστος και αυτός και η ομάδα του, δεν εχώ κανένα παράπονο. Το μόνο ότι ανήκει στην ομάδα των πιο ακριβών.

Link to comment
Share on other sites

esys,την εξεταση κυστικης ινωσης,μαζι με ενα κατεβατο απο αλλες ,μου τις ειχε δωσει ο Αθανασιου να κανω, με το που αποφασισαμε να προχωρισουμε με αυτον.Εχω φιλη που γεννησε και δεν εχει καν ακουστα για την εξεταση αυτη,οπως εχω και γνωστη 32χρονων που ανακαλειψε πριν 3 χρονια οτι εχει κυστικη ινωση (οχι απλα φορεας),γιατι στην εποχη των γονιων τους ,δεν υπηρχε η εξεταση.Δεν ξερει για ποσο θα ζησει και με τι ποιοτητα ζωης (καθε μηνα μπαινει στο νοσοκομειο κλπ).Απορω με την αδιαφορια που δειχνουν καποιοι γυναικολογοι σε κατι τοσο σημαντικο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
και εμείς εκεί πήγαμε και είμαστε κατευχαριστημένοι.

Πάνω απολα είναι άνθρωπος και μετά γιατρός.

Σου των συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!!! Από πότε έχετε πάει?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου σε κάποιο δημοσίευμα που αφορά τον Πάντο και τις πρώτες εξωσωματικές που έγιναν είδα ότι είχαν συνεργαστεί αλλά δεν ξέρω αν συνεργάστηκαν για κάποια συγκεκριμένη περίπτωση ή ήταν στο team του Πάντου. Λογικά είναι παλιός και έχει εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Κάπου σε κάποιο δημοσίευμα που αφορά τον Πάντο και τις πρώτες εξωσωματικές που έγιναν είδα ότι είχαν συνεργαστεί αλλά δεν ξέρω αν συνεργάστηκαν για κάποια συγκεκριμένη περίπτωση ή ήταν στο team του Πάντου. Λογικά είναι παλιός και έχει εμπειρία

 

Καλημέρα, για τον κ. Κωσταρά αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

..γενικά πάντως έγω εχω να κάνω τα καλυτερα σχόλια για τον Αθανασίου και τη μονάδα του...από όποια σκοπιά και να το δεις (ανθρώπινη, επιστημονική, ιατρική, επιτυχίες) είναι σε όλα στην top θέση...θα έλεγα ότι γενικά - αν δεν είναι ο μοναδικός - είναι από τους πιο σοβαρούς του κλάδου και αξίζει όποια απο μας θέλει να προχωρήσει σε εξωσωματική να επισκεφθεί και τη μονάδα του..να ακούσει και τη δική του γνωμη!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

θα ήθελα να πώ κι εγώ την γνώμη μου για τον Αθανασίου....Είχα κάνει 11 προσπάθειες σε πολλούς γιατρούς και στην 12η πήγα στον συγκεκριμένο γιατρό και κατάφερε να με αφήσει με την πρώτη έγκυο και αυτή την στιγμή έχω δυο δύδυμα αγοράκια 53 ημερών....Ελπίζω φίλη που ζητάς πληροφορίες για τον συγκεκριμένο γιατρό να σε βοήθησα....Καλή επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσης...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 χρόνια μετά...

Γειά σας! Πρόκειται να επισκεφτώ κι εγώ τον κ.Αθανασίου τις επόμενες μερες. Μου τον συνέστησε ανεπιφύλακτα ο γυναικολόγος μου μιας και η εξωσωματική για εμάς είναι μονόδρομος. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τον ίδιο και όλη την ομάδα του. Θα σας γράψω ξανά όταν θα έχω προσωπική εμπειρία και συνάντηση μαζί του. Καλή επιτυχία σε όλες μας!! Να ειμαστε γερές και αποφασισμένες !!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας! Επανέρχομαι όπως σας ειχα υποσχεθεί για να σας καταθέσω την προσωπική μου αποψη μετα τη συνάντηση μου με τον γιατρό Αθανασιου. Όσοι σκέφτεστε να τον επισκεφτείτε να μη διστάσετε καθολου. Είναι κατά τη δική μου ταπεινή γνώμη ένας εξαιρετικός επιστήμονας (εμένα πρόσεξε με τη πρώτη ματιά στις εξετασεις μου πράγματα τα οποία δεν είχαν παρατηρήσει άλλοι γυναικολόγοι ή ενδοκρινολόγοι) ο οποίος μας ενέπνευσε ασφάλεια και εμπιστοσύνη. Πολύ αναλυτικός και συζητήσιμος (όλα του τα ραντεβού είχαν μεγάλη διάρκεια εξ ου και η μεγάλη αναμονή), απλός και σεμνός. Μας ενημέρωσε οτι το κέντρο εφαρμόζει όλες τις σύγχρονες τεχνικές (όπως πχ time lapse, ένα σύστημα παρακολούθησης της διαίρεσης των εμβρυικών κυττάρων) και εκτιμήσαμε πολύ το γεγονός ότι στον κλασικό προγεννετικο έλεγχο μας έδωσε επιπλέον την εξέταση για την κυστική ίνωση. Να σημειώσω πως εμείς εχουμε και οι δυο θεματάκια και η επιλογή γιατρού είναι μια πολύ σημαντική κ καθοριστική απόφαση. Θα προχωρήσουμε εκει με μικρογονιμοποίηση κι ελπίζουμε να πανε όλα κατ' ευχήν. Καλή επιτυχία σε όλα τα ζευγάρια που δίνουμε αυτό τον αγώνα! Να επιλέγετε γιατρό που εμπνέει σε εσάς εμπιστοσύνη (άσχετα με τα λεγόμενα τρίτων) και που ασχολείται με την περίπτωση σας ως μοναδική γιατί κάθε οργανισμός είναι πράγματι διαφορετικός.

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...