Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παλλινδρομη κυηση δευτερου τριμηνου


mardel

Recommended Posts


Διαφημίσεις


πρώτα απο όλα καλώς όρισες και σου εύχομαι να σου φέρουμε γούρι.αν θα πάς στο "θέλω να μείνω έγκυος, θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς"θα βρείς πάρα πολές περιπτώσεις και πολές απο αυτές με καλά αποτελέσματα.μία που μου έρχετε στο μυαλό είναι της cristiandol η οποία απέβαλε τον σεπτέμβριο στον 4ο και τώρα είναι έγκυος σε δίδυμα :D:D:D:D:D:D ρίξε μια ματιά :wink::wink::wink::wink::wink:

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!καταρχην ευχομαι ολα να σου πανε καλα και να εχεισ ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!

καταρχην μην φοβασαι και θα δεισ που δεν θα συμβει τιποτα!!!!ακου μια κοπελα που εχασε μωρακι 28εβδομαδων δηλαδη 3ου τριμηνου!!!τωρα ειμαι εγκυοσ παλι στον 5ο μηνα και δεν σου κρυβω οτι οταν εμεινα φοβομουν τρομερα!!!-και ακομη φοβαμαι!!!απλα να εχεισ ενα στο μυαλο σου , οτι ολα θα πανε καλα και να εισαι αισιοδοξη!!!!!

Αυτο το μηνυμα το στελνω μονο και μονο για να δωσω κουραγιο και προσ θεου , δεν θελω να τρομαξω καμια εγκυουλα με την δικη μου περιπτωση!!!!!

ευχομαι σε ολεσ μασ να πανε ολα πολυ καλα και με το καλο να εχουμε τα μωρακια μασ στην αγκαλιτσα μασ!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ....Είμαι και γω θυμα μιας παλινδρομης αλλα στην 7η βδομάδα ...Σας καταλαβαινω τι περασατε αλλα μη το βαζετε κατω. Καθε εγκυμοσυνη ειναι σαφως διαφορετική ....στην 28η βδομαδα απο τι κοριτσι μου ομως ? Μηπως απο την πηκτικότητα του αίματος? Εχετε κανει εξετασεις για θρομβοφιλία??

Link to comment
Share on other sites

και γω είχα μια αποβολή και μια παλίνδρομη πρώτου τριμήνου. Μετά από εξετάσεις διαγνώστηκε θρομβοφιλία και με την κατάλληλη αγωγή η τρίτη εγκυμοσύνη πήγε καλά και έχω μια κορούλα τώρα! Το ίδιο καλά θα πας και συ. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Ελπίζω μόνο να κάνατε εξετάσεις για να δείτε από τι προκλήθηκε η παλίνδρομη και να μη ξανασυμβεί. Με το καλό σε όλες τις έγκυες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zeta μου στην 28 η δυστυχωσ εγινε επειδη παρουσιασα προεκλαμψια και προχωρησε στο τελευταιο τησ σταδιο την εκλαμψια!!!το ψαξαμε πολυ το θεμα(ιστολογικεσ και αιματολογικεσ για καρυοτυπουσ και θρομβωσεισ κτλ) και βρεθηκα ετεροζυγη στο mthf(αν το γραφω και σωστα) . ο αιματολογοσ μου ειπε οτι δεν ευθυνεται αυτο , απλα οτι η εκλαμψια ηταν να γινει και εγινε , τωρα απλα βαζω κατι ενεσακια για την πικτικοτητα και ελπιζω να πανε ολα καλα!!!

με το καλο ευχομαι σε ολεσ τισ μανουλεσ!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
πριν απο ενα χρονο ειχα παλλινδρομη κυηση δευτερου τριμηνου, τωρα ειμαι παλι εγκυοσ και φοβαμαι .Ειχε καμια αναλογη εμπειρια>?

εγώ 21η εβδομάδα μου κάνανε κανονικό τοκετό προδιάθεση για θρομβώσεις έμεινα έγκυος 9 μήνες μετά το άγχος στα ύψη αλλά όλα πήγαν καλά ακολούθησα αντιπηκτική αγωγή και τώρα η κορούλα μου είναι 7 μηνών και περιμένω το 2ο μωράκι μου! θα πάνε όλα τέλεια και για σένα θα δεις!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Θετικές σκέψεις!

 

Όλα θα πάνε καλά!

Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!

 

Είχα και εγώ μία παλλινδρομη κύηση, στην αρχή της.

Σε καταλαβαίνω!

 

Σκέψου θετικά και προχώρα μπροσταά!

Κάθε εβδομάδα που περνάει είναι ότι καλύτερο!

 

Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι στα χέρια σου!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει απολυτο δικιο η baduz. θετικεσ σκεψεισ και ολα καλα θα πανε!!!

 

jenny τουλαχιστον σου εκανε κανονικο τοκετο ,εμενα δυστυχωσ λογο τησ καταστασησ καισαρικη κι ετσι μαλλον θα αναγκαστω να κανω παλι καισαρικη!!!

παντωσ οπωσ ανεφερε και η baduz καθε εβδομαδα που περναει κι εγω την μετραω πωσ και πωσ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

και μενα ακριβως το ιδιο στην 20 εβδομαδα...Ολα ξεκινησαν την 25 Μαρτιου την ημερα του ευαγγελισμου που εμαθα οτι ειμαι εγκυος!Χριστε μου ημουν τοσο χαρουμενη ηξερα οτι αυτη η ημερα με βοηθο την παναγια θα ειναι η καλητερη μερα της ζωης μου!!πηρα τηλ. το γιατρο μου και εκλεισα ραντεβου αμεσως, εκεινος μου ειπε οτι πρεπει να βγαλω μια β χοριακη πριν παω ετσι και εκανα αλλα τα αποτελεσματα δεν ηταν τοσο καλα 734 και ημουν 5 και εβδομαδων.ο γιατρος στο τηλ. με απογοητευσε μου ειπε μαλλον πας για αποβολη απ το τηλ και μου εκατσε πολυ ασχημο!εγω την αλλη μερα ξημερωσα στο ιατρειο του αφου ειχα επαναλαβει μια β χοριακη.με εβαλε στον υπερηχο ειδαμε ενδομητριο σακο με μια κουκιδιτσα και μου ειπε μην ανησυχεις για να βλεπω ολα αυτα σημαινει οτι η β χοριακη θα εχει αυξηθει.Πραγματικα στις μια το μεσημερι βγηκε και ηταν 2066.χαρηκα τοσο πολυ λεω οντως η παναγια μας προστατευει.ηταν παρασκευη και μου λεει ο γιατρος ελατε την τριτη να ακουσουμε την καρδουλα!περιμενα πως και πως να ερθει αυτη η μερα και ηρθε τριτη απογευμα ημουν στο γιατρο μαζι με τον αντρα μου.παμε στον υπερηχο και ο γιατρος σκεφτονταν και αναστεναζε.μας λεει δυστηχως βλεπω το σακο αλλα δεν ακουω καρδουλα ουτε βλεπω κατι μαλλον προκειτε για παλινδρομη κυηση, αδειο σακο.εφυγε δευτερη φορα η γη κατω απο τα ποδια μου!ελα μου λεει αυριο με καινουργια β χοριακη.πηγα σπιτι μου εκλαιγα για δευτερη φορα το παιδι μου και αποφασισα να μην ξαναπαω σε αυτον τον γιατρο.την αλλη μερα το πρωι παω στο νοσοκομειο τους λεω τι εγινε και μου κανουν εξετασεις και μετα στον υπερηχο.ακουμε καρδιακο χτυπο και λεω θεε μου θα τρελαθω. ο γιατρος μου λεει ολα καλα ειναι και η β χοριακη μια χαρα 9676.λεω ενταξει ολα περασαν καναμε προγεννητικο ολα καλα δεν ειχα τιποτα ουτε μικροβια τον αλλο μηνα παλι ολα καλα και το αλλο και τον αλλο μονο που δεν ειχαμε δει το φυλλο γιατι δεν μας καθονταν παντα μπρουμητα ειχα δει να κουναει ποδαρακια ολα καλα!βεβαια ενας ειδικευομενος γιατρος μου ειχε πει νομιζω ειναι πιο μικρο για τις εβδομαδες του αλλα ο γιατρος μου μου ειπε ολα οκ μαλλον ειναι πιο μετα η συλληψη μην φοβασαι.σε αυτον τον γιατρο εδειξα οτι εμπιστοσυνη ειχα μεσα μου.αισιος εφτασα στην 20 εβδομαδα αλλα επειδη στην 16 ειχα τον τελευταιο υπερηχο και ειχα κανει και το α τεστ που ολα καλα ηταν δεν ανιχνευσε κατι κατι μεσα μου ακομα με φοβηζε!επειδη το επομενο ραντεβου μου ηταν τις19 -07 και το τελευταιο το εκανα 14-06 ειπα μεσα μου δεν παω σε εναν γιατρο εξω να δει το μικρο μας και ο αντρας μουγιατι θα πηγαιναμε απογευμα ενω στο νοσοκομειο ηταν παντα πρωι και ο αντρας μου δουλευε.απο τις 14 -06 ολοι με ρωτουσαν αν το ακουγα και εγω το μονο που ακουγα ηταν ενα μικρο φτερουγισμα ΠΕΤΑΛΟΥΔΑς αλλα ηξερα οτι αυτο ηταν τους ελεγα ναι αλλα ειναι ησυχο.ετσι λοιπον δεν μπορουσα να περιμενω και πηγα στον εξωτερικο γιατρο για να το δω και ειμαστΑΝ και σιγουροι οτι θα μας πει και το φυλλο.πηγαμε λοιπον ολο χαρα τις 12-07. ο γιατρος ηταν καλος μας μιλησε και μετα πηγαμε στον υπερηχο.ο γιατρος χλωμιασε στην οθονη βλεπαμε το παιδι ακουνητο ανασκελα εγω σκεφτομουν οτι κοιμαται ο αντρας μου το κοιτουσε και γελουσε ευτυχισμενος και ο γιατροςμας ανακοινωνε οτι δεν υπηρχε αιματωση στν περιοχη του εμβριου ουτε καρδιακος παλμος ουτε κινηση, ειναι λυπηρο μας ειπε......ενα κενο μετα νομιζα οτι εκανε λαθος ηθελα να τρεξω στο γιατρο μου να μου πει οτι εκανε λαθος οπως ο αλλος γιατρος την πρωτη φορα.πηγαμε στο νοσοκομειο και ο γιατρος μου ελειπε αθηνα με ειδε ενας αλλος και μας ειπε ναι αληθεια ολα τελειωσαν ειναι νεκρο και εγω κανενα συμπτωμα.ξεκινησε το μαρτυριο μου ειπαν να κανω εισαγωγη αλλα τους ειπα την επομενη μερα να ερθει ο γιατρος μου.ακουγα κλαματα μωρων εβλεπα εγκυες ενιωσα τι παει να πει να περνας αυτη τη λεπτη κλωστη απο τη λογικη στην τρελα.και ομως η φρικτη αυτη νυχτα στο σπιτι περασε μας βρηκε ολους το πρωι να θρηνουμε το παιδι μας.το πρωι πηγαμε στο νοσοκομειο ειδα το γιατρο μου τι συνεβει μου ειπε απολυτως τιποτα του ειπα και μου ειπε τοτε επρεπε να γινουν ετσι τα πραγματα η φυση προνοει.με εβαλε στον υπερυχο και μου ειπε εισαι τυχερη στην ατυχια σου αν ειχες ερθει αργοτερα θα κινδυνευες.ξεκινησε το βραδυ το μαρτυριο μου μου εβαλαν υποθετα και μου εδωσαν το πρωτο χαπι!οι πονοι ανεκτοι τις εννια το πρωι και αλλο χαπι τρελαθηκα θεε μου τις 11 και αλλο εκει παραδωσα τις ελπιδες μου στο θεο οσπου τις 2 περιπου ηρθε το πρωτο αιμα εκει ηρεμησα τελικα μετα γεννησα και πηγα στο χειρουργιο για ενα καθαρισμο .Οι μαιες μου ειπαν οτι οσες γυναικες το περασαν αυτο περιεγραφαν τους πονους φρικιαστικους σαν να σε μαχαιρωνουν. Μετα που βγηκα ημουν τοσο δυνατη και βλεποντας τον αντρα μου κιτρινο και ταλαιπωρημενο δινοντας μου κουραγιο ολες αυτες τις μερες ειπα τωρα πρεπει να ερθει η σειρα μου να τον βοηθησω!ολα τελειωσαν και δεν με νοιαζει τι περασαμε αλλα μονο παρακαλαω την παναγια την αλλη φορα να μου δωσει χαρα και οχι πονο.αυριο δευτερα 18-07 θα παμε να κανουμε τα χαρτια για ιστολογικη κυτταρολογικη το παιδι μου θα παει στο πανεπιστημιο αθηνων ο γιατρος μου ξεκινησε τις εξετασεις να δει τι συνεβει σε 2 μηνες θα ξερω εχω τοση αγωνια να μαθω τι ηταν αυτο που μου το στερησε....και στους 3 μηνες θα ξεκινησω να κανω μια νεα αρχη πιστευω ξερωντας και προστατευοντας αυτη τη φορα ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ .(τη δευτερα θα μαθω και το φυλλο γιατι κανενας δεν μου ελεγε και εχω δικαιωμα να ξερω δεν θα φυγω απο κει. και οταν μαθω θα το μοιραστω παλι με σασ...........

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ Ας ΜΑς ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΕς Ο ΘΕΟΣ:?::confused: ΑΝΤΙΟ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙς ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΣΤΗ ΓΗ 14-07-2011

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου δεν εχω λογια παρηγοριας....θα πρεπει να στηριξετε ο ενας τον αλλον!!!!τα υπολοιπα τα ειπες μονη σου!!!!κουραγιο!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

και μενα ακριβως το ιδιο στην 20 εβδομαδα...Ολα ξεκινησαν την 25 Μαρτιου την ημερα του ευαγγελισμου που εμαθα οτι ειμαι εγκυος!Χριστε μου ημουν τοσο χαρουμενη ηξερα οτι αυτη η ημερα με βοηθο την παναγια θα ειναι η καλητερη μερα της ζωης μου!!πηρα τηλ. το γιατρο μου και εκλεισα ραντεβου αμεσως, εκεινος μου ειπε οτι πρεπει να βγαλω μια β χοριακη πριν παω ετσι και εκανα αλλα τα αποτελεσματα δεν ηταν τοσο καλα 734 και ημουν 5 και εβδομαδων.ο γιατρος στο τηλ. με απογοητευσε μου ειπε μαλλον πας για αποβολη απ το τηλ και μου εκατσε πολυ ασχημο!εγω την αλλη μερα ξημερωσα στο ιατρειο του αφου ειχα επαναλαβει μια β χοριακη.με εβαλε στον υπερηχο ειδαμε ενδομητριο σακο με μια κουκιδιτσα και μου ειπε μην ανησυχεις για να βλεπω ολα αυτα σημαινει οτι η β χοριακη θα εχει αυξηθει.Πραγματικα στις μια το μεσημερι βγηκε και ηταν 2066.χαρηκα τοσο πολυ λεω οντως η παναγια μας προστατευει.ηταν παρασκευη και μου λεει ο γιατρος ελατε την τριτη να ακουσουμε την καρδουλα!περιμενα πως και πως να ερθει αυτη η μερα και ηρθε τριτη απογευμα ημουν στο γιατρο μαζι με τον αντρα μου.παμε στον υπερηχο και ο γιατρος σκεφτονταν και αναστεναζε.μας λεει δυστηχως βλεπω το σακο αλλα δεν ακουω καρδουλα ουτε βλεπω κατι μαλλον προκειτε για παλινδρομη κυηση, αδειο σακο.εφυγε δευτερη φορα η γη κατω απο τα ποδια μου!ελα μου λεει αυριο με καινουργια β χοριακη.πηγα σπιτι μου εκλαιγα για δευτερη φορα το παιδι μου και αποφασισα να μην ξαναπαω σε αυτον τον γιατρο.την αλλη μερα το πρωι παω στο νοσοκομειο τους λεω τι εγινε και μου κανουν εξετασεις και μετα στον υπερηχο.ακουμε καρδιακο χτυπο και λεω θεε μου θα τρελαθω. ο γιατρος μου λεει ολα καλα ειναι και η β χοριακη μια χαρα 9676.λεω ενταξει ολα περασαν καναμε προγεννητικο ολα καλα δεν ειχα τιποτα ουτε μικροβια τον αλλο μηνα παλι ολα καλα και το αλλο και τον αλλο μονο που δεν ειχαμε δει το φυλλο γιατι δεν μας καθονταν παντα μπρουμητα ειχα δει να κουναει ποδαρακια ολα καλα!βεβαια ενας ειδικευομενος γιατρος μου ειχε πει νομιζω ειναι πιο μικρο για τις εβδομαδες του αλλα ο γιατρος μου μου ειπε ολα οκ μαλλον ειναι πιο μετα η συλληψη μην φοβασαι.σε αυτον τον γιατρο εδειξα οτι εμπιστοσυνη ειχα μεσα μου.αισιος εφτασα στην 20 εβδομαδα αλλα επειδη στην 16 ειχα τον τελευταιο υπερηχο και ειχα κανει και το α τεστ που ολα καλα ηταν δεν ανιχνευσε κατι κατι μεσα μου ακομα με φοβηζε!επειδη το επομενο ραντεβου μου ηταν τις19 -07 και το τελευταιο το εκανα 14-06 ειπα μεσα μου δεν παω σε εναν γιατρο εξω να δει το μικρο μας και ο αντρας μουγιατι θα πηγαιναμε απογευμα ενω στο νοσοκομειο ηταν παντα πρωι και ο αντρας μου δουλευε.απο τις 14 -06 ολοι με ρωτουσαν αν το ακουγα και εγω το μονο που ακουγα ηταν ενα μικρο φτερουγισμα αλλα ηξερα οτι αυτο ηταν τους ελεγα ναι αλλα ειναι ησυχο.ετσι λοιπον δεν μπορουσα να περιμενω και πηγα στον εξωτερικο γιατρο για να το δω και ειμαστΑΝ και σιγουροι οτι θα μας πει και το φυλλο.πηγαμε λοιπον ολο χαρα τις 12-07. ο γιατρος ηταν καλος μας μιλησε και μετα πηγαμε στον υπερηχο.ο γιατρος χλωμιασε στην οθονη βλεπαμε το παιδι ακουνητο ανασκελα εγω σκεφτομουν οτι κοιμαται ο αντρας μου το κοιτουσε και γελουσε ευτυχισμενος και ο γιατροςμας ανακοινωνε οτι δεν υπηρχε αιματωση στν περιοχη του εμβριου ουτε καρδιακος παλμος ουτε κινηση, ειναι λυπηρο μας ειπε......ενα κενο μετα νομιζα οτι εκανε λαθος ηθελα να τρεξω στο γιατρο μου να μου πει οτι εκανε λαθος οπως ο αλλος γιατρος την πρωτη φορα.πηγαμε στο νοσοκομειο και ο γιατρος μου ελειπε αθηνα με ειδε ενας αλλος και μας ειπε ναι αληθεια ολα τελειωσαν ειναι νεκρο και εγω κανενα συμπτωμα.ξεκινησε το μαρτυριο μου ειπαν να κανω εισαγωγη αλλα τους ειπα την επομενη μερα να ερθει ο γιατρος μου.ακουγα κλαματα μωρων εβλεπα εγκυες ενιωσα τι παει να πει να περνας αυτη τη λεπτη κλωστη απο τη λογικη στην τρελα.και ομως η φρικτη αυτη νυχτα στο σπιτι περασε μας βρηκε ολους το πρωι να θρηνουμε το παιδι μας.το πρωι πηγαμε στο νοσοκομειο ειδα το γιατρο μου τι συνεβει μου ειπε απολυτως τιποτα του ειπα και μου ειπε τοτε επρεπε να γινουν ετσι τα πραγματα η φυση προνοει.με εβαλε στον υπερυχο και μου ειπε εισαι τυχερη στην ατυχια σου αν ειχες ερθει αργοτερα θα κινδυνευες.ξεκινησε το βραδυ το μαρτυριο μου μου εβαλαν υποθετα και μου εδωσαν το πρωτο χαπι!οι πονοι ανεκτοι τις εννια το πρωι και αλλο χαπι τρελαθηκα θεε μου τις 11 και αλλο εκει παραδωσα τις ελπιδες μου στο θεο οσπου τις 2 περιπου ηρθε το πρωτο αιμα εκει ηρεμησα τελικα μετα γεννησα και πηγα στο χειρουργιο για ενα καθαρισμο .Οι μαιες μου ειπαν οτι οσες γυναικες το περασαν αυτο περιεγραφαν τους πονους φρικιαστικους σαν να σε μαχαιρωνουν. Μετα που βγηκα ημουν τοσο δυνατη και βλεποντας τον αντρα μου κιτρινο και ταλαιπωρημενο δινοντας μου κουραγιο ολες αυτες τις μερες ειπα τωρα πρεπει να ερθει η σειρα μου να τον βοηθησω!ολα τελειωσαν και δεν με νοιαζει τι περασαμε αλλα μονο παρακαλαω την παναγια την αλλη φορα να μου δωσει χαρα και οχι πονο.αυριο δευτερα 18-07 θα παμε να κανουμε τα χαρτια για ιστολογικη κυτταρολογικη το παιδι μου θα παει στο πανεπιστημιο αθηνων ο γιατρος μου ξεκινησε τις εξετασεις να δει τι συνεβει σε 2 μηνες θα ξερω εχω τοση αγωνια να μαθω τι ηταν αυτο που μου το στερησε....και στους 3 μηνες θα ξεκινησω να κανω μια νεα αρχη πιστευω ξερωντας και προστατευοντας αυτη τη φορα ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ .(τη δευτερα θα μαθω και το φυλλο γιατι κανενας δεν μου ελεγε και εχω δικαιωμα να ξερω δεν θα φυγω απο κει. και οταν μαθω θα το μοιραστω παλι με σασ...........

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ Ας ΜΑς ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΕς Ο ΘΕΟΣ:?::confused: ΑΝΤΙΟ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙς ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΣΤΗ ΓΗ 14-07-2011

 

Πεταλουδίτσα μου, να ξέρεις ότι σε νιώθω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! Πέρασα τα ίδια (με πολύ μικρές διαφορές) πέρσυ στις 29 Σεπτεμβρίου :(...Αυτήν την εικόνα που περιγράφεις με "το παιδι ακουνητο ανασκελα" δεν πρόκειται να την ξεχάσω όσο ζω!!!! Εγώ ήμουν στη 17η εβδομάδα....Κι εγώ έκανα του κόσμου τις εξετάσεις και το μόνο που βρέθηκε ήταν μια ελαφράς μορφής θρομβοφιλία και ουρεόπλασμα, αλλά κανένας από τους 7 γιατρούς που επισκέφτηκα δεν μου είπε ότι έφταιξε σίγουρα το ένα ή το άλλο...Μόνο ότι θα κάνω αντιπηκτική αγωγή για παν ενδεχόμενο...

 

Εύχομαι ολόψυχα εσύ να πάρεις τις απαντήσεις που θες και πολύ σύντομα να κυοφορήσεις και να φέρεις στη ζωή το αδερφάκι του μικρού σου αγγέλου!!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΟΣΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΟ ΠΟΝΟ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δυσκολα πραγματα κοπελα μου,να ξερεις πως εδω είμαστε πολλες με αναλογες καταστάσεις:(....κρατα σφιχτα το χερι του αντρούλη σου και πολυ συντομα θα ερθει ο αγγελος που περιμένετε...μεσα απο την καρδια μου....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου μολις γυρισαμε απο το νοσοκομειο που πηγαμε για να στειλουμε το μικρο αυτο σωματακι για νεκροψια.Το ειδαΘΕΕ ΜΟΥ ηταν σε ενα βαζακι ασπρο στο γραφειο των μαιων.ρωτησα για το φυλλο δεν μου ελεγε κανεις. αλλος μου ελεγε δεν χρειαζεται να μαθω αλλος μου ελεγε η παλλινδρομη δυσκολα δειχνει αλλος ειχε δουλεια και αλλος θα μαθω απ την ιστολογικη.μου ειπαν επισης οτι σταματησε να αναπτυσσεται σωστα γυρω στην 15.τι να πω τα εχω χαμενα!ΓΙΑΤΙ ο γιατρος μου δεν καταλαβε τιποτα στην 16 πυ εκανα υπερυχο ΓΙΑΤΙ???????????????

ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΝΟς ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ με τιποτα.μου εδωσαν και χαπια για το γαλα γιατι το στηθος μου δεν ακουμπιονταν.Ας βρεθει μια θεραπεια θεε μου να μην το ξαναπερασει ΠΟΤΕ καμμια γυναικα.νιωθω κενη αδεια μου λειπει κοριτσια τι θα κανω..............................

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου μολις γυρισαμε απο το νοσοκομειο που πηγαμε για να στειλουμε το μικρο αυτο σωματακι για νεκροψια.Το ειδαΘΕΕ ΜΟΥ ηταν σε ενα βαζακι ασπρο στο γραφειο των μαιων.ρωτησα για το φυλλο δεν μου ελεγε κανεις. αλλος μου ελεγε δεν χρειαζεται να μαθω αλλος μου ελεγε η παλλινδρομη δυσκολα δειχνει αλλος ειχε δουλεια και αλλος θα μαθω απ την ιστολογικη.μου ειπαν επισης οτι σταματησε να αναπτυσσεται σωστα γυρω στην 15.τι να πω τα εχω χαμενα!ΓΙΑΤΙ ο γιατρος μου δεν καταλαβε τιποτα στην 16 πυ εκανα υπερυχο ΓΙΑΤΙ???????????????

ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΝΟς ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ με τιποτα.μου εδωσαν και χαπια για το γαλα γιατι το στηθος μου δεν ακουμπιονταν.Ας βρεθει μια θεραπεια θεε μου να μην το ξαναπερασει ΠΟΤΕ καμμια γυναικα.νιωθω κενη αδεια μου λειπει κοριτσια τι θα κανω..............................

 

καμια απαντηση δεν πηρες σε ολες αυτες τις ερωτησεις σου?και δεν τα εσπασες ολα εκει μεσα?

Link to comment
Share on other sites

πεταλουδιτσα πολλες γυναικες δυστηχως περασαν απο αυτον τον πονο...αλλες τα εχασαν γεννημενα αλλες αγενητα...ο,τι και να γινει μην τα παρατας..κανε κουραγιο ανεκτησε δυναμεις και ξαναπροσπαθησε...στα λεω εγω που το 2010 μεσα σε μια χρονια εχασα ενα γεννημενο παιδακι μου και ενα αγεννητο...τωρα εχει σχεδον 5 μηνες που προσπαθουμε ξανα...πιστευω πως καποια στιγμη θα ξαναερθει χαρα που στερηθηκαμε...με εκτιμηση Ιωαννα

η Κατερινα μας ηρθε...13/2/2006

''ζω για να βλεπω την θαλασσα των ματιων σου'!

η Μαρια-Δημητρα ειναι μαζι μας απο 19/5/2013!

'η νυχτα γεμισε φως!'

Link to comment
Share on other sites

πεταλουδιτσα πολλες γυναικες δυστηχως περασαν απο αυτον τον πονο...αλλες τα εχασαν γεννημενα αλλες αγενητα...ο,τι και να γινει μην τα παρατας..κανε κουραγιο ανεκτησε δυναμεις και ξαναπροσπαθησε...στα λεω εγω που το 2010 μεσα σε μια χρονια εχασα ενα γεννημενο παιδακι μου και ενα αγεννητο...τωρα εχει σχεδον 5 μηνες που προσπαθουμε ξανα...πιστευω πως καποια στιγμη θα ξαναερθει χαρα που στερηθηκαμε...με εκτιμηση Ιωαννα

ιωαννα μου διαβασα και τη δικη σου ιστορια ποσο πονασα ξεσπασα παλι νομιζω μου κανει καλο.ποσο θα χαρω να μου πεις ευχαριστα νεα να ηρεμησει η ψυχη μου.οταν μιλαω με κοριτσια στο φορουμ και βλεπω οτι μετα απο αυτα που περασαν η παναγια τις βοηθαει νπαιρνω ελπιδα.τι λογια παρηγοριας μπορω να δωσω εγω σε σενα μονο προσευχομαι και παρακαλαω για ολες μας!!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει να μου πει καποια σασ παρακαλω που να ειχε παλινδρομη απο 5 και πανω αν πηρε χαπια για να μην κατεβασει γαλα.απαντηστε μου κοριτσια:?:

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει να μου πει καποια σασ παρακαλω που να ειχε παλινδρομη απο 5 και πανω αν πηρε χαπια για να μην κατεβασει γαλα.απαντηστε μου κοριτσια:?:

 

 

 

εγω με ενδομητριο θανατο στον 7ο μου εδωσαν......

Link to comment
Share on other sites

περσι ειχα προωρο τοκετο στην 23 εβδομαδα κ μου εδωσαν κ εμενα χαπι για το γαλα...

κοριτσακι ευχομαι συντομα να μπορεσετε να κοιταξετε μπροστα...δεν ειναι κατι που φυσικα ξεχνιετε,ομως ο χρονος τελικα λειτουργει υπερ μας...σε μας ετσι συνεβει...ειμαστε 1 χρονο κ κατι μετα την απωλεια μας κ εδω κ 5μηνες ειμαστε στην προσπαθεια...φοβαμαι μεν αλλα σκεφτομαι θετικα,αλλωστε τι αλλο να κανω..εψαξα οτι μπορουσα κ τωρα μονο ευχομαι για το καλυτερο αποτελεσμα....η ζωη μας χρωστα κ θα μας δωσει ολες τις χαρες μαζεμενες μεσα απο ενα μωρουδιστικο κλαμμα!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...