Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ασχημη μυρωδια στοματος


panoula

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Το ιδιο συνεβη και σε μας!Ο παιδιατρος μας ειχε πει τα γευματα να δινουμε παντα νερο,ακομη και μετα το γαλα!Ακομη καλυτερα μπορεις να του καθαριζεις τα ουλα με αποστειρωμενες γαζουλες!Θα μαθει και να πλενει και τα δωντακια του μετα!

Link to comment
Share on other sites

και εμεις το ιδιο. επισης αναρωτιουμουν σημερα πως να καθριζω τα δοντακια της.εχουμε 7 .προσπαθησα μια φορα με γαζα αλλα δεν με αφησε με τιποτα. απο ποια ηλικια πρεπει να χρησιμοποιουμε οδοντοβουρτσα χωρις οδοντοπαστα εννοειται???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, μηπως εχουνε θεμα με το στομαχακι τους? Εντυπωση μου κανει να μυριζει απο τη κρεμουλα.....

 

Εμενα τρωει και τροφες κανονικα, ψαρι ,κρεας, οσπρια, ολα και μοσχοβολαει μωρουδιλας....

 

(Και ναι...δεν ειμαι μαμα-κουκουβαγια! :P)

 

 

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που ετιμαζοτανε να βγαλει δοντι ι κορη μου ειχε μια πολυ παραξενη ασχιμη μυροδια το στομα τις , χρονισαμε με 12 δοντια και τα πλενουμε με οδοντοβουρτσα και μια πολυ μικρι ποσοτιτα οδοντοκρεμας παιδικης απο τοτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, μηπως εχουνε θεμα με το στομαχακι τους? Εντυπωση μου κανει να μυριζει απο τη κρεμουλα.....

 

Εμενα τρωει και τροφες κανονικα, ψαρι ,κρεας, οσπρια, ολα και μοσχοβολαει μωρουδιλας....

 

(Και ναι...δεν ειμαι μαμα-κουκουβαγια! :P)

 

Δεν νομιζω!μολις αρχισε να πινει νερακι μετα τα γευματα και να του καθαριζω τα δοντακια σταματησε να μυριζει!8 μηνων ηταν νομιζω και ετρωγε απ ολα σχεδον..π.χ φακες με σκορδο και κρεμμυδι...ναμην μυριζει το στοματακι του?:oops:

Link to comment
Share on other sites

και εμεις το ιδιο. επισης αναρωτιουμουν σημερα πως να καθριζω τα δοντακια της.εχουμε 7 .προσπαθησα μια φορα με γαζα αλλα δεν με αφησε με τιποτα. απο ποια ηλικια πρεπει να χρησιμοποιουμε οδοντοβουρτσα χωρις οδοντοπαστα εννοειται???

 

Απ οσο ξερω κ ενα δοντακι να εχει,πρεπει να το βουρτσιζεις απαλα με βρεφικη οδ/τσα

as1cHuj0g410010MTI2NzUwZHwxNTM5OGRifE1ZIEJBQlkgQk9ZIElT.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εμεις ξεκινησαμε να πλένουμε δοντια με γαζα και οδοντοπαστα απο 3 μηνών με μια οδοωτοπαστα που κανει απο 0-5χρονων εχει γευση τσιχλοφουσκας και ξεπλένεται με νερο που το μωρο καταπινει....μας την ειχε δωσει η παιδίατρος....εγω προσωπικά δεν ειχα τετοιο θέμα....αλλά ρωτήστε τον γιατρο σας μηπως παιζει και θέμα αμυγδαλιτιδας διότι αυτη έχει άσχημη οσμη.....χωρις να σημαινει πως ισχυει πάντα...μπορει να ειναι απο τα δοντια

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετα που ξεκινησαμε τις στερες τροφες μυριζει ασχημα το στομα του μωρου,τι μπορει να ειναι

?

 

δεν είναι τίποτε το ανησυχητικό. κι εμένα όταν ξεκίνησε τις στερεες τροφές και μου μύριζε πολλές φορές σαν να είχε φάει σκόρδο :? και μας είπε ο παιδίατρος οτι είναι από τον δαχτύλιο του στομαχιού που είναι πολύ χαλαρός ακόμα με αποτέλεσμα να έρχεται στο στόμα η μυρωδιά. don't worry!!!;);)

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι το στομαχάκι τους . εμένα το ίδιο πρόβλημα είχε ο μεγάλος μου γιος

Το είχα συζητήσει με τη παιδίατρο και μου είχε πει ο στις μικρές ηλικίες συμβαίνει συχνά γιατί το στομαχάκι τους είναι σε πολύ μικρή απόσταση από το στόμα και με συνδυασμό τις στομαχικές διαταραχές έχουμε αυτό το αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, μηπως εχουνε θεμα με το στομαχακι τους? Εντυπωση μου κανει να μυριζει απο τη κρεμουλα.....

 

Εμενα τρωει και τροφες κανονικα, ψαρι ,κρεας, οσπρια, ολα και μοσχοβολαει μωρουδιλας....

 

(Και ναι...δεν ειμαι μαμα-κουκουβαγια! :P)

 

ναι κααααλλααα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: και εμενα τρωει τα παντα και δεν εχουμε τετοιο θεμα!!υπαρχουν οδοντοβουρτσες με τρυπα απο πισω που βαζεις το δαχτυλο και βουρτσιζεις τα δοντακια οταν ειναι μικρο(για να μην του βαζεις ολο αυτο το πραγμα στο στομα!!)

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...