Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολυκαρότσι Hauck Shopper 'η Cangaroo Mila;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Επειδή σε έναν μήνα περίπου γεννάω, προσπαθώ να βρω τα απαραίτητα του μωρού μέσω ίντερνετ γιατί είμαι σε ακινησία και δεν έχω την πολυτέλεια να τρέξω σε μαγαζιά...Θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά το πολυκαρότσι Hauck Shopper και το πολυκαρότσι Cangaroo Mila.

 

Πολυκαρότσι Hauck Shopper

 

Πολυκαρότσι Cangaroo Mila

 

Περιλαμβάνουν πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου και είναι ελαφριά μια και το καρότσι τους ζυγίζει 7.5 κιλά. Επειδή μένουμε στον πρώτο όροφο και δεν υπάρχει ασανσέρ, προσπάθησα να βρω κατι ελαφρύ. Βασικό κριτήριο όπως καταλαβαίνεται είναι και η τιμή γιατί θεωρώ οτι είναι μια αγορά που θα χρησιμοποιηθεί μέχρι το παιδί να γίνει το πολύ 2 ετών (αναφέρουν οτι είναι κατάλληλα έως 15 κιλά) επομένως στο μέλλον θα αγοράσουμε αναγκαστικά νέο καρότσι και νέο καθισματάκι αυτοκινήτου.

Πιστεύω οτι η λύση ενός πολυκαροτσιού είναι πιο πρακτική μια και στην αρχή σκέφτομαι το παιδί να το κοιμίζω στο πορτ μπεμπέ το οποίο μπορεί να μεταφέρεται παντού μέσα στο σπίτι πάνω στον σκελετό και αργότερα, βγάζοντάς το απο το αυτοκίνητο, να προσαρμόζω απευθείας το καθισματάκι επίσης στο σκελετό.

Εάν κάποιος έχει αγοράσει ένα απο τα δύο, θα με βοηθούσε πολύ η γνώμη του. Γενικά πάσα συμβουλή δεκτή ακόμα και στον τρόπο σκέψης μου καθώς δεν έχω εμπειρία στο θέμα! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλους! Επειδή σε έναν μήνα περίπου γεννάω, προσπαθώ να βρω τα απαραίτητα του μωρού μέσω ίντερνετ γιατί είμαι σε ακινησία και δεν έχω την πολυτέλεια να τρέξω σε μαγαζιά...Θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά το πολυκαρότσι Hauck Shopper και το πολυκαρότσι Cangaroo Mila.

 

Πολυκαρότσι Hauck Shopper

 

Πολυκαρότσι Cangaroo Mila

 

Περιλαμβάνουν πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου και είναι ελαφριά μια και το καρότσι τους ζυγίζει 7.5 κιλά. Επειδή μένουμε στον πρώτο όροφο και δεν υπάρχει ασανσέρ, προσπάθησα να βρω κατι ελαφρύ. Βασικό κριτήριο όπως καταλαβαίνεται είναι και η τιμή γιατί θεωρώ οτι είναι μια αγορά που θα χρησιμοποιηθεί μέχρι το παιδί να γίνει το πολύ 2 ετών (αναφέρουν οτι είναι κατάλληλα έως 15 κιλά) επομένως στο μέλλον θα αγοράσουμε αναγκαστικά νέο καρότσι και νέο καθισματάκι αυτοκινήτου.

Πιστεύω οτι η λύση ενός πολυκαροτσιού είναι πιο πρακτική μια και στην αρχή σκέφτομαι το παιδί να το κοιμίζω στο πορτ μπεμπέ το οποίο μπορεί να μεταφέρεται παντού μέσα στο σπίτι πάνω στον σκελετό και αργότερα, βγάζοντάς το απο το αυτοκίνητο, να προσαρμόζω απευθείας το καθισματάκι επίσης στο σκελετό.

Εάν κάποιος έχει αγοράσει ένα απο τα δύο, θα με βοηθούσε πολύ η γνώμη του. Γενικά πάσα συμβουλή δεκτή ακόμα και στον τρόπο σκέψης μου καθώς δεν έχω εμπειρία στο θέμα! :D

 

Καλησπέρα!με το καλό το μωράκι σου.Καθισμα αυτοκινήτου σίγουρα θα αγοράζεις κι άλλο,καρότσι όμως γιατι?όλα για μέχρι 15 κιλά είναι.15 κιλά είναι τα παιδάκια γύρω στα 3,5 .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!με το καλό το μωράκι σου.Καθισμα αυτοκινήτου σίγουρα θα αγοράζεις κι άλλο,καρότσι όμως γιατι?όλα για μέχρι 15 κιλά είναι.15 κιλά είναι τα παιδάκια γύρω στα 3,5 .

 

Σε ευχαριστώ μητσούκο. Διάβασα κάπου οτι 15 κιλά αντιστοιχούν σε παιδάκι 2 ετών. Αν μας καλύψει μέχρι τα 3,5 θα είναι ο,τι πρέπει. Μετά θα έχει πάρει φόρα και λογικά δεν θα θέλει και το ίδιο το καρότσι. Δεν ξέρεις καμία απο τις δύο μάρκες; Όσο κι αν ψάχνω κριτικές βρίσκω μόνο για το Hauck Shopper...

Για το cangaroo τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω κανενα από τα δύο καροτσια αλλά η τιμη τουςειναι πολυ καλη αν αναλογιστγς οτιοι γνωστες μςρκες κανουν 500 ευρω και πανω. Το θεμα απο κει και υύστερα ειναι να ωρεις κριτθκες για να εισαι σιγουρη οτι ειναι καλα.

 

Παντως να ξερεις οτι δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιησεις μεχρι τα 3. Πρωτον το παιδι δεν θα καθεται. Αλλα ακονα και αν καθεται συνηθως ολοι μας αγοράζουμε ενα καλοκαιρινο καροτσι που ειναι πολυ πιο ελαφρύ και ευκολο.

Επίσης αν εχετε αυτοκινητο με μικρο πορτμπαγκάζ θα πρεπει να δεις πιο απο τα δύο σου κανει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς δεν ξέρω κανενα από τα δύο καροτσια αλλά η τιμη τουςειναι πολυ καλη αν αναλογιστγς οτιοι γνωστες μςρκες κανουν 500 ευρω και πανω. Το θεμα απο κει και υύστερα ειναι να ωρεις κριτθκες για να εισαι σιγουρη οτι ειναι καλα.

 

Παντως να ξερεις οτι δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιησεις μεχρι τα 3. Πρωτον το παιδι δεν θα καθεται. Αλλα ακονα και αν καθεται συνηθως ολοι μας αγοράζουμε ενα καλοκαιρινο καροτσι που ειναι πολυ πιο ελαφρύ και ευκολο.

Επίσης αν εχετε αυτοκινητο με μικρο πορτμπαγκάζ θα πρεπει να δεις πιο απο τα δύο σου κανει.

 

Ακριβώς επειδή δε βλέπω να το χρησιμοποιούμε μέχρι 3 ετών δε θέλω να δώσουμε ένα σωρό χρήματα...Να είναι όμως ένα αξιόπιστο οικονομικό καρότσι.

Κριτικές προς το παρόν έχω βρει μόνο για το Hauck shopper. Για το cangaroo mila δεν μπορώ να βρω τίποτα! Απορώ, δε ξέρει κανείς αυτή τη μάρκα; Μέχρι και στο google έψαξα και πάλι τζίφος!

Σε ευχαριστώ πάντως joan80!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Τελικά κατέληξες σε κάποιο από τα 2;

 

Τα cangaroo από όσο έψαξα είναι βουλγάρικα, γι'αυτό και δεν υπάρχουν διαθέσιμες κριτικές. Φαίνονται βέβαια πολύ όμορφα αλλά το οικονομικό τους απίστευτα προσιτό.

 

Αν έμαθες κάτι παραπάνω, πες μου!

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το graco evo trio.

Απο τα πιο value for money καρότσια με εξαιρετική σχεση τιμής ποιότητας υλικών. Εχει υλικά και προδιαγραφές πολυκαροτσιου 700 ευρω στην τιμη των 400 κατι ευρω.

Πολυ ελαφρύ το σασί ειναι μολις 6.5 κιλα. Με 4 ρόδες και δίπλωμα με ενα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το graco evo trio.

Απο τα πιο value for money καρότσια με εξαιρετική σχεση τιμής ποιότητας υλικών. Εχει υλικά και προδιαγραφές πολυκαροτσιου 700 ευρω στην τιμη των 400 κατι ευρω.

Πολυ ελαφρύ το σασί ειναι μολις 6.5 κιλα. Με 4 ρόδες και δίπλωμα με ενα χέρι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Το Graco Evo Trio ήταν μέσα στα πρώτα που κοίταξα και μάλιστα ρώτησα κόσμο που το έχει και όλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι. Το κριτήριό μου ήταν καθαρά οικονομικό (αφού το Cangaroo βγαίνει γύρω στα 250-300 ευρώ) αλλά είναι σίγουρα βαρύτερο και δεν το έχω τσεκάρει από ποιότητα.

Μάλλον θα πρέπει να στριμωχτώ λιγάκι και να πάω στο Graco...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,αυτή είναι η πρώτη μου ανάρτηση στο forum και νομίζω ότι εδώ είναι που πρέπει να παραθέσω την ερώτηση μου.Είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι και είμαι 24 εβδομάδων,ψάχνω για το καρότσι της μπέμπας μου και είμαι ανάμεσα στο cangaroo drift και στο cangaroo stephie,έχει καμιά μανούλα εμπειρία σχετικά με κάποιο από τα δύο; Η τιμή είναι πολύ καλή και είναι και πολύ όμορφα,αλλά πρακτικά τι γίνεται; Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,αυτή είναι η πρώτη μου ανάρτηση στο forum και νομίζω ότι εδώ είναι που πρέπει να παραθέσω την ερώτηση μου.Είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι και είμαι 24 εβδομάδων,ψάχνω για το καρότσι της μπέμπας μου και είμαι ανάμεσα στο cangaroo drift και στο cangaroo stephie,έχει καμιά μανούλα εμπειρία σχετικά με κάποιο από τα δύο; Η τιμή είναι πολύ καλή και είναι και πολύ όμορφα,αλλά πρακτικά τι γίνεται; Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα!
Επεξεργάστηκαν by patmom
Διαγραφή
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...