Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδεες για βαπτιση


Άντα Κ.

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια στην παρεα. Ειμαι μαμα μιας υπεροχης κορουλας 2,5 μηνων. Σκεφτομαι να την βαφτισω τον Ιουλιο που θα εχει μεγαλωσει λιγακι και θα ειναι καλος ο καιρος. Δεν εχω σκεφτει ακομα καποιο θεμα για την βαφτιση αλλα θα ηθελα κατι πρωτοτυπο. Εχετε κατι να μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γειά σου Άντα και να χαίρεσαι την κορούλα σου.

εγώ διάλεξα για τη βάπτιση της κόρης μου που θα γίνει σε 2 μήνες ως θέμα τις πεταλούδες που δεν είναι και τόσο πρωτοτυπο αλλά όπου έψαχνα για μπομπονιέρες ή στολισμούς έπεφτα πάνω σε πεταλούδες και έχω πολλές επιλογές. Σήμερα όμως που πήγα σε μια βάπτιση είχαν θέμα τα γλυφιτζούρια! ναι καλά διάβασες.Παντού υπήρχαν γλυφιτζούρια από διάφορα υλικά ως στολισμός, μοιράσανε γλυφιτζούρια στα παιδάκια και οι μπομπονιέρες ήταν πετσετούλες σε σχήμα "γλυφιτζουρι".Ηταν πολύ πρωτότυπο και πολύ όμορφο.

Ενα ωραίο θέμα επίσης για μένα είναι ο ήλιος ή η γοργόνα.

 

με το καλό να τη βαπτίσεις.

χαμογελάς και φωτίζει ο κόσμος όλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως, λέω μήπως μιας και είναι κοριτσάκι και η βάπτιση θα γίνει καλοκαίρι να κοίταγες για θέμα γοργόνα? Είναι και πρωτότυπο που θες. Δεν έχει φορεθεί πολύ.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι χαρούμενο!

Εγώ στην κόρη μου είχα ανθισμένη αμυγδαλιά πολύ ρομαντικό ...τότε δεν ήξερα ακόμα για το site και για τα ωραία πραγματα που φτιάχνουν εδώ τα κοριτσια....κάποια στιγμή όμως ίσως βάλλω καμιά φωτογραφία;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραίο είναι χαρούμενο!

Εγώ στην κόρη μου είχα ανθισμένη αμυγδαλιά πολύ ρομαντικό ...τότε δεν ήξερα ακόμα για το site και για τα ωραία πραγματα που φτιάχνουν εδώ τα κοριτσια....κάποια στιγμή όμως ίσως βάλλω καμιά φωτογραφία;)

 

τι ωραιο!βαλε φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θα κάνω την βάφτιση Ιούλιο θα έχω θέμα νεράιδες. Ξέρω πως δεν είναι πλέον πρωτότυπο αλλά...δε με νοιάζει! Μου αρέσει πάρα πολύ. Αντίστοιχα έχω κάνει και το δωματιό της....

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

γειά σου Άντα και να χαίρεσαι την κορούλα σου.

εγώ διάλεξα για τη βάπτιση της κόρης μου που θα γίνει σε 2 μήνες ως θέμα τις πεταλούδες που δεν είναι και τόσο πρωτοτυπο αλλά όπου έψαχνα για μπομπονιέρες ή στολισμούς έπεφτα πάνω σε πεταλούδες και έχω πολλές επιλογές. Σήμερα όμως που πήγα σε μια βάπτιση είχαν θέμα τα γλυφιτζούρια! ναι καλά διάβασες.Παντού υπήρχαν γλυφιτζούρια από διάφορα υλικά ως στολισμός, μοιράσανε γλυφιτζούρια στα παιδάκια και οι μπομπονιέρες ήταν πετσετούλες σε σχήμα "γλυφιτζουρι".Ηταν πολύ πρωτότυπο και πολύ όμορφο.

Ενα ωραίο θέμα επίσης για μένα είναι ο ήλιος ή η γοργόνα.

 

με το καλό να τη βαπτίσεις.

Πεταλουδες!!!

τελειο!

αν κανω καμια κορη (λεμε τωρα!) θα κανω σιγουρα πεταλουδες!!

και ας μην ειναι πρωτοτυπο, ειναι υπεροχο θεμα!

Ενα αλλο θεμα που εχω δει σε βαφτιση ειναι... φραουλιτσες!

Πολυ γλυκουλι!

Εμενα καμια πρωτοτυπη ιδεα για τη βαφτιση του μπομπιρα θα μου πει κανεις?

Εκτος απο πειρατη (το ειχαμε στον μεγαλο μας) , βατραχο και πριγκηπα.

Το εχω αναφερει και σε αλλο ποστ, αλλα περιμενω και απο εδω τις ιδεες σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μ αρεσει κ μενα η φραουλιτσα η η πασχαλιτσα!

για αγορι ο πιτερ παν σ αρεσει;

 

Μπορεις να μου το αναλυσεις λιγακι??

Δεν εχω και πολλη φαντασια γενικα................. :-(

Link to comment
Share on other sites

και εγω λατρευω το θεμα με τις νεραιδες..αλλωστε καθε βαπτιση ειναι ξεχωριστη...

 

Χαίρομαι που σου αρέσουν οι νεράιδες και σε λένε Demi, γιατί και την κόρη μου Demi θα την λέμε (από το Δήμητρα!!!)

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ειμαι καινουργια στο forum και χαρηκα πολυ που σας βρηκα βαπτιζω και εγω το αγορακι μου στης 20 ιουνιου και σκεφτομαι σαν θεμα βατραχακι ετσι οπως διαβαζα στο forum μια κοπελα ειχε την ιδεα σαν κειμενο βαπτισεις να φτιαξει ενα παραμυθι και ειχε ενα για μικρο πριγκιπα μπορει καποια να μου δωσει καμια ιδεα για παραμυθι με θεμα το βατραχακι

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ορίσατε...

Λοιπόν ως παληά θα σας προτεινα για τα κοριτσάκια, κοκκινοσκουφίτσα...

Το εχω αχτι...προσπαθω να ψήσω μια κολλητη μου να το κανει και θα είναι σουπερ...

Οι μπομπο ειναι κομμάτια απο κουκλοθεατρο που μπαίνουν στα δάχτυλα και είναι η κοκκινοσκουφίτσα, ο λύκος η γιαγιά...και πάνω σε καθε τραπέζι θα εβαζα ενα κουτι άσπρο κόκκινο και μέσα την κοκκινοσκουφιτσα σε κούκλα και διάφορα γύρω γύρω...

Η ένα άλλο που μαρεσει είναι άσπρο κουτί με κοκκινη κορδέλα δερμάτινη με ένα τσαμπι κερασάκια πάνω...γενικώς βαρέθηκα να βλέπω όλο τα ίδια και τα ιδια...λιλά, φούξια, ροζ...

 

Στο αγοράκι μαρεσει το ποδήλατο-αυτό έκανα στον μικρό...σούπερ- με την διακοσμηση να το υποστηριζει και μαρεσει και το αεροστατο πάαααααρα πολύ αλλά οταν βαπτισα δεν υπήρχε η εγω δεν το βρηκα πουθενά...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αχτι...προσπαθω να ψήσω μια κολλητη μου να το κανει και θα είναι σουπερ...

Οι μπομπο ειναι κομμάτια απο κουκλοθεατρο που μπαίνουν στα δάχτυλα και είναι η κοκκινοσκουφίτσα, ο λύκος η γιαγιά...

 

πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω λατρευω το θεμα με τις νεραιδες..αλλωστε καθε βαπτιση ειναι ξεχωριστη...
Συμφωνω το θεμα με τισ νεραιδες ειναι φανταστικο...πιστευω οτι δεν υπαρχει συνηθησμενο θεμα αλλα πωσ θα διαχειρηστεις το θεμα τι υλικα θα χρησιμοποιησεις τα χρωματα κοκ.....

Την βαπτιση της κορης μου την εκανα τα φωτα...στα τραπεζια πανω ειχα βαλει ξυλινα λιλα καστρα οπου τα ειχαμε εμεισ κατασκευασει..και μεσα βαλαμε λιλα ζερμπερες τα λουλουδια,στο τραπεζι βαλαμε ασημενια τουλια με κατι ξυλινες κρεμαστες νεραιδες σε αλλα τραπεζια εβαλα κορονιτσες και σε αλλα ραβδακια,τις πετσετες τισ ειχα τυλιξει με χαρτινες κορονιτσες που παλι τις ειχα κοψει εγω....

Ειχα παραγγελει απο το κατστημα <μπαλονι>δυο τεραστιες νεραιδες μπαλονια και ειχα βρει απο ενα ζαχαροπλασλαστειο και ενοικιασα συντριβανακια σοκολατας και χυμου οπου πινανε τα παιδια...

ελπιζω να παρεις καποιες ιδεες και να καταληξεις πουθενα

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγελει απο το κατστημα <μπαλονι>δυο τεραστιες νεραιδες μπαλονια και ειχα βρει απο ενα ζαχαροπλασλαστειο και ενοικιασα συντριβανακια σοκολατας και χυμου οπου πινανε τα παιδια...

 

ωραιο!ποσο πηγε;θυμασαι;

Link to comment
Share on other sites

τα βρηκα τυχαια οταν εψαχνα στο ιντερνετ γαι ιδεες.Ειναι ενα ζαχαροπλαστειο στο Ηρακλειο,τα ενοικασα 30 ευρω την μερα.Ηταν τελεια ολα τα παιδακια ξετρελαθηκαν

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα βρηκα τυχαια οταν εψαχνα στο ιντερνετ γαι ιδεες.Ειναι ενα ζαχαροπλαστειο στο Ηρακλειο,τα ενοικασα 30 ευρω την μερα.Ηταν τελεια ολα τα παιδακια ξετρελαθηκαν

 

30 ευρω κ μαζι κ η σοκολατα;δεν ξερω πως δουλευει!πες αν μπορεις!

Link to comment
Share on other sites

30 ευρω κ μαζι κ η σοκολατα;δεν ξερω πως δουλευει!πες αν μπορεις!
Ναι ολα μαζι 30 ευρω με την σοκολατα,αλλα πηρα και εξτρα γιατι δδεν εφτασε..

Το συντριβανακι εχει μοτερακι και πετα την σοκολατα σε τρια επιπεδα,σαν εικονα ειναι πολυ ωραια....αλλα τα παιδακια αρχισαν να απλωνουν τα χερια τους,να πιτσιλουνται και εγινε ψιλοχαμος...αλλα αξιζε τον κοπο

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα μαζι 30 ευρω με την σοκολατα,αλλα πηρα και εξτρα γιατι δδεν εφτασε..

Το συντριβανακι εχει μοτερακι και πετα την σοκολατα σε τρια επιπεδα,σαν εικονα ειναι πολυ ωραια....αλλα τα παιδακια αρχισαν να απλωνουν τα χερια τους,να πιτσιλουνται και εγινε ψιλοχαμος...αλλα αξιζε τον κοπο

 

μπορεις ν αμου πεις απο ποιο ζαχαροπλαστειοςσκεφτομαι να αγορασω γιατι απο καποιο γραφειο μου ειπαν 300 ευρω!ηταν κ ατομο μαζι η μονη σου το εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...