Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ βύρωνα καισαριανή παγκράτι


Recommended Posts

με αφορμή κάποιους συμ-forum-ήτες που ζητούσας σε αυτές τις περιοχές π.σ. ... μάζεψα σε μια λίστα αυτούς που γνωρίζω εγώ.

 

 

 

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτιαπό 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα) από μόλις βγάλουν την πάνα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμπληρώνω την ηλικία από την οποία δέχονται στη Μ. Κιβωτό:

 

με αφορμή κάποιους συμ-forum-ήτες που ζητούσας σε αυτές τις περιοχές π.σ. ... μάζεψα σε μια λίστα αυτούς που γνωρίζω εγώ.

 

 

 

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτιαπό 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή από 2 ετών

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα) από μόλις βγάλουν την πάνα

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω βρε κοριτσάκια μήπως ξέρετε τον παιδικό σταθμό ρόδι στον βύρωνα;

 

ξέρεις πού είναι;

έχεις πάει;

Θα ρωτήσω και θα σας πω... Αυτό που ξέρω στο περίπου είναι πως πρόκειται για έναν σταθμό που έχουν φτιάξει γονείς... Σας φώτισα, έτσι; :roll: Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτιαπό 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα) από μόλις βγάλουν την πάνα

 

συμπληρωνω...

γλυκά πυραχτήρια οδός Πανόρμου Βύρωνα[/b]

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτιαπό 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα) από μόλις βγάλουν την πάνα

σνούπυ, οδό Φιλεταίρου στο Παγκράτι

σεραφίνο, Παγκράτι

νατάσσα, βύρωνας- παγκράτι

γλυκά πειραχτήρια, πανόρμου- βύρωνας

λίλιαν λύκου, αγ. βαρβάρας βύρωνας

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

και... η λίστα μεγαλώνει!

 

 

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτι από 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα από μόλις βγάλουν την πάνα

σνούπυ, οδό Φιλεταίρου στο Παγκράτι

σεραφίνο, Παγκράτι

νατάσσα, βύρωνας- παγκράτι

γλυκά πειραχτήρια, πανόρμου- βύρωνας

λίλιαν λύκου, αγ. παρασκευής 11-13 βύρωνας από 8 μηνών

το σπίτι των νάνων, Πρατίνου 28 Παγκράτι (δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμη)

φωτεινοί ορίζοντες, Παν. Τσαλδάρη 48α βύρωνας

μπιλάλη ειρήνη, αναλήψεως 29 βύρωνας

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα τιτιβίσματα δεν λειτουργούν πια, έχει γκρεμιστεί το κτίριο και στη θέση του έχει κτιστεί πολυκατοικία! Δεν ξέρω αν έχουν μεταφερθεί κάπου αλλού, αλλά πάντως δεν είναι στη Λαέρτου!

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ismeni! Ναι, μένω πολύ κοντά στην περιοχή!

Τη μικρή μου θέλω να την πάω από Σεπτέμβρη (Αύγουστο γυρνάω στη δουλειά!). Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω, θέλω να την πάω στη Μικρή Κιβωτό, αλλά παίρνει παιδάκια από 2 ετών. Μπορεί να πάρω μία γυναίκα στο σπίτι μέχρι να γίνει δύο και να την ξεκινήσω μετά. Έχω στείλει 2 παιδιά στη Μικρή Κιβωτό και τους εμπιστεύομαι.

Εσύ τελικά αποφάσισες που θα στείλεις την κόρη σου (κόρη δεν ειναι ή κάνω λάθος; :oops: ) Πότε θα ξεκινήσεις;

HXuSp2.pngaS46p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα στο πρώτο σκαλί και σαν πρώτη εικόνα μου άρεσε... έχει κήπο γύρω γύρω. Κάθε μέρα τα βγάζουν έξω και παίζουνε... τα βάζουνε συχνά και φυτεύουν λουλουδάκια (λέω τι μου έκανε εμένα καλή εντύπωση)... είναι πολύ καθαρά μέσα με αρκετές δασκάλες που απασχολούν τα παιδάκια. έχει ένα δωμάτιο με κρεββατάκια μικροσκοπικά για όποιο παιδάκι θέλει να κοιμηθεί... δεν έχουν παρκοκρέββατα για να μη νοιώθουν τα παιδάκια φυλακισμένα. Αυτό ειδικά το τελευταίο με καθυσήχαμε πολύ γιατί έχω ακούσει για διάφορους σταθμούς που τα βάζουν τα χρονιάρικα μέσα στα παρκοκρέββατα και μπλαντάζουνε... Χμμ τι άλλο... ο δικός μου (από χθες 14 μηνών) θα είναι ο μικρότερος και παίζει να είναι και ο πιο θαυματουργός. (Έχω μια ανησυχία ότι θα μου τον στείλουν πακέτο την πρώτη βδομάδα!!!)

Αυτά σε πρώτη φάση... πάντως είναι όμορφος χώρος και ειδικά ο κήπος στο πίσω μέρος είναι όλα τα λεφτά!

Σοφούκι, ψήσου σου λέω!!! :D

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα στο πρώτο σκαλί και σαν πρώτη εικόνα μου άρεσε... έχει κήπο γύρω γύρω. Κάθε μέρα τα βγάζουν έξω και παίζουνε... τα βάζουνε συχνά και φυτεύουν λουλουδάκια (λέω τι μου έκανε εμένα καλή εντύπωση)... είναι πολύ καθαρά μέσα με αρκετές δασκάλες που απασχολούν τα παιδάκια. έχει ένα δωμάτιο με κρεββατάκια μικροσκοπικά για όποιο παιδάκι θέλει να κοιμηθεί... δεν έχουν παρκοκρέββατα για να μη νοιώθουν τα παιδάκια φυλακισμένα. Αυτό ειδικά το τελευταίο με καθυσήχαμε πολύ γιατί έχω ακούσει για διάφορους σταθμούς που τα βάζουν τα χρονιάρικα μέσα στα παρκοκρέββατα και μπλαντάζουνε... Χμμ τι άλλο... ο δικός μου (από χθες 14 μηνών) θα είναι ο μικρότερος και παίζει να είναι και ο πιο θαυματουργός. (Έχω μια ανησυχία ότι θα μου τον στείλουν πακέτο την πρώτη βδομάδα!!!)

Αυτά σε πρώτη φάση... πάντως είναι όμορφος χώρος και ειδικά ο κήπος στο πίσω μέρος είναι όλα τα λεφτά!

Σοφούκι, ψήσου σου λέω!!! :D

 

λέγκω...

έχεις δει κι άλλους εκτός από το πρώτο σκαλί;

ναι, είναι από τους καλούς στον βύρωνα. μένεις εκεί κοντά; νομίζω το μικρότερο παιδάκι που έχουν είναι ιανουάριο του 2007 γεννημένο;

μίλησες με την κυρία Νίκη;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισμήνη μου, δεν έχω δει άλλους σταθμούς αλλά από πληροφορίες που μάζεψα απέκλεισα κάποιους λόγω ηλικίας του μικρού ή λόγω άλλων πληροφοριών, πήγα και είδα το πρώτο σκαλί και μου έκανε καλή εντύπωση και σκέφτομαι να τον ξεκινήσω τον μικρό και βλέπουμε.

Εσύ τελικά που θα στείλεις (ή έστειλες) το πιτσιρικάκι; Μένω κοντά στο πρώτο σκαλί, ένα πεντάλεπτο με τα πόδια περιπου...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

georgia1.... καλημέρα

πήγες τελικά στο ηλιοχαμόγελο τον μικρό; ευχαριστημένμη; όλα καλά;

 

ακόμη μια κοπέλα θα πήγαινε στο πρώτο σκαλί (θα θυμηθώ ποιά). πήγες; πώς σου φανηκε;

 

sofuka... βρήκες αυτό τον καινούριο που έλεγες ρόδι ή κάπως έτσι;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε στο πρώτο σκαλί την Παρασκευή... ο μικρός τα πήγε πολύ καλά. Απ'οτι έχω δει μ'αρέσει πάρα πολύ σαν παιδικός... και η διευθύντρια είναι αστέρ, πολύ τρυφερή με τα πιτσιρικάκια, όπως και οι δασκάλες!

Τώρα είναι κρεββατομένος ο μικρός άρα δεν έχουμε πάει δεύτερη μέρα...

Για το ρόδι έμαθα ότι παίρνουνε γύρω στα τρία χρόνια και πρέπει να έχει βγάλει την πάνα και γιαυτό δεν το έψαξα παραπανω.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

πού είναι το ρόδι;

 

ποια δασκάλα έχει ο μικρός στο πρώτο σκαλί; μπορέι να είναι συμμαθητής με μαθήτριές μου που πηγαίνουν εκεί. πότε είναι γεννημένος;

 

τη Γιόλα ή τη Νίκη γνώρισες στο σταθμό;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

πού είναι το ρόδι;

 

ποια δασκάλα έχει ο μικρός στο πρώτο σκαλί; μπορέι να είναι συμμαθητής με μαθήτριές μου που πηγαίνουν εκεί. πότε είναι γεννημένος;

 

τη Γιόλα ή τη Νίκη γνώρισες στο σταθμό;

Τη Γιόλα γνώρισα... πολύ καλή! Δεν ξέρω ποια δασκάλα έχει... μία γλυκούλα μικρούλα (αλλά όλες έτσι είναι άρα δεν βοήθησα πολύ εεε; :D )

Ο μικρός είναι η μινιατούρα του παιδικού, είναι 14 μηνών (δέκα μήνες μικρότερος απ'το επόμενο πιο μικρό), είναι γεννημένος 2008.

Θα προσπαθήσω να μάθω για το ρόδι και θα σου πω... Απλά η κοπέλα που μου είχε πει λείπει εξωτερικό, αρα θα περιμένουμε λίγες μέρες :wink:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα ήθελα γνώμες για βρεφονηπιακούς σταθμούς στις περιοχές Παγκράτι, Βύρωνας, Καισαριανή. Δυστυχώς αυτοί που ήθελα έχουν κλείσει ήδη τα τμήματα.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

λίλιαν λύκου βύρωνας

φωτεινοί ορίζοντες τσαλδάρη βύρωνας

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας

αλφαμπετ λ. καρέα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτι από 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα από μόλις βγάλουν την πάνα

σνούπυ, οδό Φιλεταίρου στο Παγκράτι

σεραφίνο, Παγκράτι

νατάσσα, βύρωνας- παγκράτι

λίλιαν λύκου, αγ. παρασκευής 11-13 βύρωνας από 8 μηνών

το σπίτι των νάνων, Πρατίνου 28 Παγκράτι (δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμη)

φωτεινοί ορίζοντες, Παν. Τσαλδάρη 48α βύρωνας

μπιλάλη ειρήνη, αναλήψεως 29 βύρωνας

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε όλα έχουν κλείσει τα τμήματα εκτός από τα Πειραχτήρια και το Σεραφίνο. Δεν έχω ιδέα τι να κάνω. Μήπως ξέρεις τίποτα για αυτούς τους δύο? Δεν ξέρω ποιον να διαλέξω και γενικώς δεν έχω και πολλές επιλογές. Αν μπορούσες να με βοηθήσεις θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...