Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικος σταθμος Χιονατη Σπατα


Recommended Posts

Εφουλάκη καλημέρα που τον βρήκες αυτόν στα Σπάτα ? έχεις μάθει τίποτα περισσότερο γιατί με βολεύουν και τα Σπάτα και η Αρτέμιδα .Στην διεύθυνση αυτή μου βγάζει άλλο σταθμό , έχω μπερδευτεί εντελώς

:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εφουλάκη καλημέρα που τον βρήκες αυτόν στα Σπάτα ? έχεις μάθει τίποτα περισσότερο γιατί με βολεύουν και τα Σπάτα και η Αρτέμιδα .Στην διεύθυνση αυτή μου βγάζει άλλο σταθμό , έχω μπερδευτεί εντελώς

:roll:

 

 

Τι εννοεις?

σε αυτο το link που εβαλα λεει ξακαθαρα...

ειπα οτι θα ανοιξει το Σεπτεμβριο καινουριος σταθμος στα Σπατα.

Που μπερδευτικες δηλαδη?

http://www.elamazi.gr/wp-content/uploads/paramythi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο καινούργιος παιδικός σταθμός "Παραμύθι να αρχίσει" στα Σπάτα εξωτερικά φαίνεται πολύ καλός (μεγάλος κήπος και κτίριο βαμμένο με "χαρούμενα" χρώματα), σύντομα θα τον επισκεφθώ και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και είδα το παιδικό σταθμό "Παραμύθι να αρχίσει" στα Σπάτα και μου άφησε καλές εντυπώσεις.Μετά τις επισκέψεις που έκανα και στους άλλους παιδικούς σταθμούς της περιοχής θεωρώ πως το "πορτοκαλί γαλάζιο" και το "Παραμύθι να αρχίσει" είναι οι πιο καλοί στην περιοχή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα πήγα και είδα το παιδικό σταθμό "Παραμύθι να αρχίσει" στα Σπάτα και μου άφησε καλές εντυπώσεις.Μετά τις επισκέψεις που έκανα και στους άλλους παιδικούς σταθμούς της περιοχής θεωρώ πως το "πορτοκαλί γαλάζιο" και το "Παραμύθι να αρχίσει" είναι οι πιο καλοί στην περιοχή.

 

Aπό τιμές τι λέει; Γιατί το πορτοκαλί-γαλάζιο είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ! (450/ΜΗΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω πηγα την Παρασκευή .

Ο σταθμός είναι όντως ανακαινισμένος και οι ιδιοκτήτριες μου άφησαν καλές εντυπώσεις .

Μου έκαναν και κάποια έκπτωση λόγω φαγητού παρ'όλο που συμπεριλαμβάνεται στην συνολική τιμή του πακέτου.

έχουν δύο κήπους αλλά ο ένας δεν ήταν έτοιμος .

Θα ξαναπάω την άλλη βδομάδα να τσεκάρω και θα πάρω μαζι μου και την μικρή να δω πως θα αντιδράσει .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

αγαπητοι μου φίλοι,συγνωμη για την απουσία μου αλλα καταλαβαινεται δουλιά σπίτι,παιδιά.Λοιπόν εγώ στο ροδινο τρενο δίνω 350 το μηνα, σημείωση εχει φτιαχτεί ο εξωτερικός χώρος και γενικά έχει κάνει μία ανακαίνιση και είναι πολύ ωραίος. Γιά μένα όμως μετράει ο επαγγελματισμός τους. εικοσι τρία χρόνια βλεπεις. Οι βρεφοκόμοι και οι Νηπιαγωγοί πολύ καλές τέσσερα γευματα και πολλές άλλες παροχές. Ασ πεί και τη γνώμη του ο μπαμπάς της Λυδίας. Φιλενάδα από το Πόρτο Ραφτη, ρώτησα και μου είπανε ότι κατεβαίνει σχολικό στην περιοχή σας αλλά μόνο από την αριστεερή πλευρά.

Δεν ξέρω φιλενάδες μου αν η θέση μου είναι σωστή αλλά για μένα αλλά και με άλλες μαμάδες που έχω συζητήσει μετράει το έμψυχο υλικό του σταθμού και οι παροχές του και μετά το κτήριο. Ας μην ξεχνάμε ότι το κτήριο του ροδινου τρενου είναι κτήριο πέντε χρόνων ενώ το πορτοκαλί γαλάζιο τριών χρόνων και της χιονάτης δύο το πολύ.

τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α..... κορίτσια και μην ξεχνάμε έχουν άδεια, αν όχι πότε θα την πάρουν, είναι και βρεφικοί ή καταχριστική πέρνουν 2,5 χρονών το λέω γιατί μία φίλη μου το έγραψε και μετά απο τεσσερείς μήνες της είπαν πως πρέπει να το πάει σε βρεφικό σταθμό γιατί δεν έχει βγάλει την πάνα και τετοια τρελά.είχε όμως άκρες στη Νομαρχία και έμαθε ότι ο σταθμός δεν είχε άδεια για βρεφικό. Εγώ όταν την έγραψα στο ροδινο τρενο ζήτησα και μου έδειξαν και την άδεια του βρεφικού και του νηπιακού και του Νηπιαγωγείου τους απο το Υπουργείο Παιδείας.

Καληνύχτα κορίτσια πάω να απλώσω μπουγάδα

Link to comment
Share on other sites

αγαπητά μέλη, όταν ένας λογαριασμός απο την πρώτη /πρώτες τους δημοσιεύσεις περιγράφει στοιχεία παιδικού σταθμού, ειδικά εάν επαναλαμβάνει τα στοιχεία, είναι πολύ συχνό φαινόμενο να είναι διαφήμιση.

Όπως θα δείτε και απο τις ανακοινώσεις, η διαφήμιση στο φόρουμ απαγορεύεται:

 

 

-Απαγορεύονται οι διαφημιστικές δημοσιεύσεις είτε μέσα στο φόρουμ, είτε μέσω προσωπικών μυνημάτων.

 

-Δεν επιτρέπεται το username να παραπέμπει σε εταιρεία ή επαγγελματική δραστηριότητα.

 

-Το φόρουμ διατίθεται στην χρήση μόνο φυσικών προσώπων.

 

-Επιτρέπεται η αναφορά σε εμπορικές ονομασίες, εταιρίες ή ιστοσελίδες εκτός και αν ανήκει στο υπογράφων μέλος η επιχείρηση ή έχει οικονομικό συμφέρον απο τις υπηρεσίες αυτών ή αν γίνεται επι τούτου για διαφήμιση ή είναι ενοχλητική (spam δηλαδή).

 

σε τέτοιες περιπτώσεις τα στοιχεία του παιδικού σταθμού ή της επιχείρισης που αναφέρεται, αφαιρούνται και στην θέση τους τοποθετείται edit admin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
α..... κορίτσια και μην ξεχνάμε έχουν άδεια, αν όχι πότε θα την πάρουν, είναι και βρεφικοί ή καταχριστική πέρνουν 2,5 χρονών το λέω γιατί μία φίλη μου το έγραψε και μετά απο τεσσερείς μήνες της είπαν πως πρέπει να το πάει σε βρεφικό σταθμό γιατί δεν έχει βγάλει την πάνα και τετοια τρελά.είχε όμως άκρες στη Νομαρχία και έμαθε ότι ο σταθμός δεν είχε άδεια για βρεφικό. Εγώ όταν την έγραψα στο ροδινο τρενο ζήτησα και μου έδειξαν και την άδεια του βρεφικού και του νηπιακού και του Νηπιαγωγείου τους απο το Υπουργείο Παιδείας.

Καληνύχτα κορίτσια πάω να απλώσω μπουγάδα

 

Γεια χαρά, jonnab

Έχω την εντύπωση ότι τα παραλές για το «Ρόδινο τρένο», επειδή αυτόν τον καιρό ψάχνω να βρω παιδικό σταθμό κι έχω περάσει από πολλούς, το «Ρόδινο τρένο» μου έκανε μάλλον άσχημη εντύπωση, και από πλευράς εγκαταστάσεων (παλιό κτίριο όχι καλά διατηρημένο και μικρές αίθουσες) αλλά και από πλευράς προσωπικού (δασκάλες απότομες και μάλλον αγχωμένες).

Μια καλή επιλογή για ένα κάτοικο Παιανίας θεωρώ ότι είναι το «Ξεκίνημα» στο Κορωπί και το «Παραμύθι να αρχίσει» στα Σπάτα.. Αυτό που προξένησε θετική εντύπωση σε αυτούς τους δυο σταθμούς , πέρα από τις καλές τους εγκαταστάσεις (εσωτερικοί και εξωτερικοί χώροι), είναι και το προσωπικό που έδειχνε να είναι έμπειρο και με φρέσκες απόψεις περί παιδαγωγικής.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΖΑ1 το εχεις ψαξει πολύ.τελικά εσύ αποφασισες ?το έχεις γραψει κάπου το παιδακι σου ?Γιατι εμεις απογοητευτηκαμε από τους δημοτικους και τωρα ψαχνουμε για ιδιωτικό,ποια ειναι η άποψη μεταξυ δημόσιων και ιδιωτικών

Link to comment
Share on other sites

Αθηνού

Δεν είναι άσχημη από πλευράς κτιριακών υποδομών και καθαριότητας η κατάσταση στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς, το αντίθετο θα έλεγα μάλιστα, οι λόγοι όμως που προτίμησα (αν και οικονομικά ασύμφορο) να γράψω το παιδί μου σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό είναι, πρώτο για να αποφύγω τα πολυάριθμα τμήματα των δημοτικών (περίπου 30 παιδιά ανά τμήμα), πράγμα που έχει επίπτωση και στην ποιότητα υπηρεσιών που παρέχεται στο παιδί (ανεξάρτητα από το πόσο καλές μπορεί να είναι οι νηπιαγωγοί) αλλά και στις αρρώστιες που κατά τη διάρκεια της χρονιάς λόγω συνωστισμού θα κολλήσει το παιδί και δεύτερο η απουσίας σχολικού λεωφορείου στους δημοτικούς σταθμούς .

Εγώ τελικά έγραψα το παιδί μου στο «Παραμύθι να αρχίσει» στα Σπάτα γιατί είδα κάποια πράγματα που ήθελα να δω (καθαριότητα, τμήματα με λίγα παιδιά, μεγάλος κήπος και παιδαγωγοί που μου φάνηκαν να ξερόυν τη δουλειά τους), το αν έκανα τη σωστή επιλογή τελικά, θα μπορώ να στο πω κατά τον Νοέμβρη, τότε που θα έχω διαπιστώσει πράγματα σε σχέση με τη δουλειά που κάνουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα

Εμείς μετακομίζουμε τον Αυγουστο στην Αρτέμιδα, μήπως έχει κάποιος το τηλέφωνο και την διευθυνση της Χιονάτης? και αν μπορεί να μου δώσει πληροφορίες και για τα δημόσια δημοτικά σχολεία της περιοχής.

Καλησπερα το τηλ. της Χιονατης ειναι 22940 84900 αλλα περισοτερες λεπτομερειες μπορεις να βρεις στον οδηγο αγορας της Λουτσας www.odigos-artemidos.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

Το παιδί μου το δεχτήκανε στον δημοτικό σταθμό των Σπάτων αλλά τελικά αποφασίσαμε να το στείλουμε τελικά σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό, για κάποιους συγκεκριμένους λόγους, που έχουν να κάνουν, πρώτα με τη δυσκολία της μεταφοράς του παιδιού, προς και από τον σταθμό λόγω έλλειψης σχολικού λεωφορείου και δεύτερο με το συνωστισμό των παιδιών που επικρατεί στους δημοτικούς σταθμούς. Συνωστισμός που συνεπάγεται ότι το παιδί θα είναι ευάλωτο στις ιώσεις (πέρα από τη τελευταία γρίπη), δεν θα έχει την απαιτούμενη προσοχή από τις νηπιαγωγούς (όσο και αν εκείνες προσπαθήσουν για το αντίθετο) και ίσως να μην περνάει καλά εκεί λόγω του ότι θα είναι χαμένο μέσα σε ένα μεγάλο αριθμό παιδιών.

Μετά από έρευνα που κάναμε στην περιοχή, διαπιστώσαμε ότι υπάρχει ένας παιδικός μέσα στα Σπάτα το «Παραμύθι να αρχίσει» και ένα στη Λούτσα η «Χιονάτη», η προσωπική μου άποψη, αφού επισκέφθηκα και τους δύο, είναι ότι το «Παραμύθι να αρχίσει» είναι καλύτερος σταθμός, καλό όμως είναι να τους επισκευθείται και τους δύο και να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα.

Ελπίζω να βόηθησα με τον προβληματισμό και τις προτάσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ konstantinos1 αλλά για την "Χιονάτη" δεεεεν το συζητώ. Πολύ άσχημη εντύπωση από την πρώτη ακόμα επίσκεψη.Στο "Παραμύθι να αρχίσει" πάω την Πέμπτη ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

χαιρεται .στην ευρυτερη περιοχη της Λουτσας υπαρχει ελλειψη βρεφικου σταθμου οχι μονο δημοσιου αλλα κ ιδιωτικου,ετσι γραψαμε τη μικρη μας στο Μαρκοπουλο στο baby steps,μικρος σταθμος κ οικογενειακος που φροντιζουν τα παιδακια κ τα απασχολουν πολυ δημιουργικα ακομα κ τα πολυ μικρα.Ηκορη μας ειναι ηδη 2 χρονια εκει κ εχουμε πολυ καλεσ εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 month later...
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ -ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ?-ΣΤΗΝ ΑΡΤΕΜΙΔΑ?

 

 

Βαγγέλη κι εγώ αναζητώ εμπειρίες άλλων από τον σταθμό, γιατί μάλλον εκεί θα πάμε το μπουμπούκι μας από Σεπτέμβρη. Αν θες πάντως να σου πω λετπομέρειες, γιατι ήδη τον επισκέφτηκα, όπως και την Χιονάτη όπως και το Παραμύθι να αρχίσει στα σπάτα, μπορώ. Καλη αναζήτηση!



 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...