Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

KAΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟΣ


Recommended Posts

Αναρωτιεμαι αν χρειαζεται να επισκεπτομαι καποιο κεντρο οταν φτασω τις 36 εβδομαδες ωστε να κανω το λεγόμενο non stress test (δηλ να καθομαι στον καρδιοτοκογραφο γαι 20 λεπτα) ωστε να γίνεται εκτίμηση της κινητικοτητας του παιδιου. Θα γεννησω στο Ιασω και θα ηθελα να μαθω αν καποιος γιατρος σας σας εστελνε καπου (και που?) για να κανετε αυτο διοτι εδω στην επαρχια συνηθως 1 φορα την εβομαδα μεχρι να γεννησεις σου επιβαλλουν να ερχεσαι στο νοσοκομειο και να καθεσαι στον καρδιοτοκογραφο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όταν μπεις στον ένατο μήνα, συνηθίζεται κάθε εβδομάδα να κάνεις αυτή την εξέταση. Γιατί δεν πηγαίνεις στο νοσοκομείο κοντά σου για να την κάνεις, που βολεύει χωροταξικά και θα σου έρχεται και πολύ πολύ φθηνά ή δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο θέμα! Δυστυχως επειδη δεν με παρακολουθουν στο δημοσιο νοσοκομειο (στο οποιο τυγχανει να δουλευω κι ολας) δεν προκειται να δεχτουν να με εξηπυρετησουν και ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω, θελω να μαθω το κοστος αυτων των επισκεψεων και που μπορω να κανω το ΝST(καρδιοτοκογραφο).

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο θέμα! Δυστυχως επειδη δεν με παρακολουθουν στο δημοσιο νοσοκομειο (στο οποιο τυγχανει να δουλευω κι ολας) δεν προκειται να δεχτουν να με εξηπυρετησουν και ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω, θελω να μαθω το κοστος αυτων των επισκεψεων και που μπορω να κανω το ΝST(καρδιοτοκογραφο).

 

εφόσον σε άλλες εγκύους το επιβάλλουν να πηγαίνουν μια φορά την εβδομάδα στο νοσοκομείο για NST, δεν νομίζω ότι εσένα μπορούν να στο αρνηθούν. Δλδ αν πας και τους πεις ότι ο γιατρός σου έδωσε εντολή να παρακολουθείσαι, θα αναλάβουν την ευθύνη να σε διώξουν;

 

ΥΓ. αυτά είναι τα καλά του να πληρώνουμε φακελάκια στους γιατρούς του δημοσίου ;)

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν την εκανα αυτη τη διαδικασια, παρα μονο μια φορα, 10 μερες πριν γεννησω, επειδη ειχα πονους και πιστευα οτι γενναω. False alarm! Την εκανα σε ιδιωτικο μαιυτηριο και πληρωσα 17 ευρω

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ το έκανα στο ιασώ πριν 2 χρονια και δεν θυμάμαι πόσο κόστισε.αλλά αν γίνεται και στο κοντινό σου -δήμοσιο- νοσοκομείο και το εμπιστεύεσαι, νομιζω οτι πρεπει να το απαιτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...