Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγχώθηκα με τη βλακεία μου!!


Recommended Posts

Κορίτσια, από προχτές είμαι χάλια. Έφαγα κρέας που διαπίστωσα κάπως καθυστερημένα ότι δεν ήταν καλοψημένο. Έχω τρομοκρατηθεί!! Είμαι στη 14η εβδομάδα και μέχρι τώρα όλα πάνε τέλεια στην εγκυμοσύνη μου. Τηλεφώνησα στο γιατρό μου και μου είπε να μην ανησυχώ για μια φορά, αλλά να κάνω την εξέταση σε καμιά εβδομάδα. Δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου, δεν μπορώ να χαρώ αυτές τις ωραίες μέρες, συνέχεια νιώθω τύψεις και κλαίω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή μου χαλάρωσε οσο μπορεις!Δεν εγινε τπτ! Κ αν μια στο εκατομμύριο ήταν μολυσμένο το κρέας,ο οργανισμος δεν σημαινει οτι θα νοσησει. Κ πάλι αν τυχον νοσησει εχει ελάχιστες πιθανοτητες να επηρεασει το εμβρυο. Κ σου τα λέω εγω που ειχα διαγνωσμένο μεγαλοκυτταρικό ιο απο τον προγεννετικό. Εκανα τροφοβλάστη κ όλα καλά! Μην αγχωνεσαι, κανε την εξεταση για να σου φυγει το άγχος. Αλλα περισσοτερο κακο κανεις με το να στεναχωριεσαι!:D

Link to comment
Share on other sites

Mην αγχώνεσε.Οπως λέει και η BLUBLU, είναι τόσο λίγες οι πιθανότητες για όλα αυτά.Από εδω και περα θα προσέχεις.Να ξερες πόσα αψητα κρεατα, τυριαεφαγα, κακοπλυμμενα φρουτα έφαγα, πόση ρακή ήπια στην αρχη της εγκυμοσυνης μου(δεν το ηξερα και ημουνα Κρητη!!) και ο μπεμπάκος μου μια χαρά.

Να χαρεις την εγκυμοσύνη σου!;)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για το θάρρος που μου δίνετε. Το χρειάζομαι!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να βγουν καλά τα αποτελέσματα της εξέτασης

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι, όλα θα πάνε καλά. Εξάλλου είναι πολύ σπάνιο, σκέψου ότι μέχρι τώρα δεν είχες κολλήσει και έτρωγες το κρέας σου αλλιώς..και ευτυχώς τα κρέατα πια περνάνε από αρκετούς ελέγχους- φαντάζομαι ότι θα ήταν πιο επικίνδυνο αν μιλούσαμε για κρέας που έφαγες σε κάνα χωριό, από κάνα μπάρμπα που είχε το μοσχαράκι στην πίσω αυλή και δεν του είχε κάνει ούτε εμβόλια ούτε ελέγχους και τέτοια..

Για μία φορά μην αγχώνεσαι, κάνε και την εξέταση να ησυχάσεις και όλα καλά !

Καινούρια μαμά, καινούριο blog! Είμαι μια Μαμά-Κουκουβάγια!

http://www.owlmommy.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...