Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΖΕΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ


Recommended Posts

Συνηθιζω να κανω ντους με ζεστο εως πολυ ζεστο νερο..καπου εχω ακουσει οτι δε κανει αλλα μου αρεσει τοσο που ολο παρασυρομαι και κανω με ζεστο.Εχετε ακουσει κατι?

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν εχω ακουσει κατι τετοιο...αλλα εγω ολη την εγκυμοσυνη επειδη ειχα φοβερους πονους στην πλατη (το παιδι γεννηθηκε 4800) την περασα σε μια γεματη μπανιερα με καυτο νερο....η μονη παρηγορια μου ηταν....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συνηθιζω να κανω ντους με ζεστο εως πολυ ζεστο νερο..καπου εχω ακουσει οτι δε κανει αλλα μου αρεσει τοσο που ολο παρασυρομαι και κανω με ζεστο.Εχετε ακουσει κατι?

 

Το στηθος χαλαρωνει, εγω αυτο ξερω και γι' αυτο συστηνεται στο τελος του ντουζ να αφηνουμε πανω του να τρεχει το κρυο νερο για λιγο χρονο- θα σε γελασω ποσο- για να σφιξει.

 

Αλλα και εγω σε καταλαβαινω, κανω με καυτο νερο, δεν αντεχω το κρυο, μου ερχεται να λιποθυμησω.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ κάπου το είχα ακούσει για το καυτό μπάνιο στην εγκυμοσύνη...νομίζω ότι μου είχε πει και ο γιατρός με χλιαρό νερό καλύτερα,για κίνδυνο αιμορραγίας.

κι έτσι έκανα,καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου. και για καλό και για κακό κάνε με χλιαρό νερό!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα οι γυναίκες κάνανε με καυτό μπάνιο νερό για να αποβάλουν σε ανεπιθύμητη την εγκυμοσύνη...το καυτό νερό ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ στην περίοδο εγκυμοσύνης ...προκαλεί αιμοραγία και αποβολή...χλιαρό νεράκι είναι το ιδανικότερο...συμβουλέψου και τον γυναικολόγο σου.

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...