Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς βγαίνει το στυλο από τον τοίχο?


maryspain

Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσια. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Η κορουλα μου την είδε Πικασο και αποφασησε να χρησημοπιοησει αντι για καμβα τον τοιχο του δωματιου της. Ειναι απιστευτο ομως. Την άφησα μονη της για ενα δευτερολεπτο να ζωγραφιζει ( εννοω γραμουλες ισιες, γραμουλες στρογγυλες, γραμουλες διακεκομενες) με στυλο σε μπλοκ ζωγραφικης μεχρι να παω να παρω το τηλεφωνο που χτυπουσε. Πραγματικα εκανα 1 αντε 2 δευτερολεπτα γιατι εχω ασυρματο. Γυρναω και τι να δω. Ηταν τοσο χαρουμενη για το κατορθωμα της που δεν ηξερα αν επρεπε να τη μαλωσω κιολας. Τριβω, τριβω και δε γινεται τιποτα. Ισα ισα ξεβαφει και το ροζ χρωμα του τοιχου. Υπάρχει αραγε τροπος ή να καταφυγω σε ομορφα αυτοκολλητα που θα το κρυψουν?

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω αν ολα τα παιδακια περνανε αυτη την φαση εμενα παντος και τα τρια την περασαν με βιμ και το απορυπαντικο τον πιατων σφουγγαρακι και τριψιμο τα εβγαζα,αλλα δεν θεωρω οτι πρεπει να την σταματησεις στα πρωτα τα εβαζα και καλα να καθαρισουν αυτα που καναν και ηταν σχεδον ολο το σπιτι ζωγραφισμενο ωσπου καταλαβα τι επρεπε να κανω και τα εδωσα εναν τοιχο στο σαλονι και βγαζαν τις καλλιτεχνικες τους ανησυχιες.στο τριτο ηξερα με τον που τον ειδα τον περιορισα σε εναν τοιχο του διαδρομου και να σου πω πολυ γρηγορα το βαρεθηκε του πηρα και το ακουντουντουλ οποτε ζωγραφιζει εκει.εαν δεν θελεις να σου λερωνει τοιχους παρε ενα κοντρα πλακε ασπρο και κολα το σε ενα τοιχο για να ζωγραφιζει εκει αυτααα!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε βρεγμενο πανι με γαλα η χλωρινη αλλιως υπαρχουν σφουγγαρακια για να σβηνουν στα σουπερ μαρκετ κατι ασπρα,,,

 

αυτα τα σφουγγαρακια τα δοκιμασα αλλα μου βγαζουν και το χρωμα του τοιχου. Ο τοιχος μου ειναι ροζ . ΘΑ δοκιμασω και τις υπολοιπες συμβουλες και θα σας πω.

1082743n9sylta7q3.gif[/ur

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω ταπετσαρια στην κουζινα κ η κορη μου την εχει κανει χαλια με στυλο :evil: δοκιμασα χλωρινη,απορυπαντικο πιατων,σιλιτ μπαγκ,κ ενα υγρο για να αφαιρει στυλο αλλα απο ρουχα...ΤΙΠΟΤΑ:evil::evil::evil:

ξερετε κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα βάλει σε ένα βαμβάκι καθαρό οινόπνευμα και βγήκε αμέσως.φυσικά ο τοίχος είναι λευκός οπότε δεν έίχα και πρόβλημα για να ξεβάψει,εσείς καλύτερα να το δοκιμάσετε σε μικρή επιφάνεια πρώτα.

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

χλωρίνη εγω να σας πω την αλήθεια μου δε συστηνω ....

οινόπνευμα ... (σίγουρα ξερω βγαζει λεκεδες απο τοιχους)

ίσως σόδόβερο (δεν το εχω δοκημασει η κολλητη μου λεει πιάνει ...)

βετεξε με ζεστο νερακι ... ε κατι τετοιο τεσπα...

χλωρίνη όμως σορι ....δε θα πρω !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...