Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΟΡΙΣΤΣΙΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΕΓΩ. ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ. ΠΡΙΝ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΕΝΑΣ ΦΟΒΕΡΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΠΛΕΥΡΟ, ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΟΙΝ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η ΧΟΛΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΤΡΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΦΛΕΓΜΟΝΗ. ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΙΠΟΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΛΙΠΑΡΑ ΦΑΓΗΤΑ, ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΚΙΛΟ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΝ ΦΑΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η¨ ΑΠΛΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΡΙΣΗ :?:

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω τα ιδια περασα !!!Ποναει πααααααααααααρα πολυ το ξερω!!

Υπομονη και μην το αφησεις μετα τον τοκετο να το κοιταξεις.

Περαστικα!!!Και με το καλο το μωρακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πρόβλημα με την χολη ( χολολιθίαση ) με έπιασε ένας κολικός όταν ήμουν 4 μηνων έκανα αυστηρότατη δίαιτα σε όλη την διαρκεια της εγκυμοσύνης και δεν με ξαναπιασε!!!

Δεν θέλει καθόλου λιπαρα γαλα ,τυρια,γιαουρτια ,χοιρινο κοψιδια κτλ ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά :wink:

Link to comment
Share on other sites

Για το λαδι εισαι σιγουρη? Γιατι εγω που ειχα παρομοιο προβλημα, με εσωσε μια κουταλια ελαιολαδο καθε πρωι με ενα ποτηρακι νερο! (Μπλιαχ, το ξερω, αλλα εκανε θαύματα!). Ρωτησε το γιατρο σου γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ! ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΧΘΡΟ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ! ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω αν ηταν κολικος εντερου αυτο που επαθα εγω -και απο την περιγραφη του ετσι μου'πε μια κοπελα- παντως ουτε στον εχθρο μου! την ημερα του αη Γιαννη νομιζα οτι θα γεννησω... πονος τρελος κατω απο τον αφαλο, διπλωμενη στα δυο ξαπλα στο κρεββατι και ουρλιαχτο απο τους πονους... τελικα μετα απο 2 ολοκληρες ωρες συνειδητοποιησα οτι ο πονος ξεκινουσε απο αριστερα (εντερο) και απλωνε σε ολο το σημειο... μεχρι που πηγα τουαλετα... δεν το εχω παθει ποτε μου ξανα αυτο... οταν λεμε οτι επαθα σοκ απο τον φοβο μου ειναι λιγο...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Απο την περιγραφη σου κολικος εντερου ακουγεται να ειναι.

 

Το επαθα στο πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης και νομιζα πως θα απεβαλα.

 

Πηγα στο Ιασω (απο την αρχη ετρεχα τον γιατρο μου) και ηταν κολικος εντερου τελικα.

Link to comment
Share on other sites

και μενα κοριτσια με ποναει στο αριστερο νεφρο πολυ μια ποναει μια οχι εδω και 2 εβδομαδες και μου ειπε και μενα να παω για υπερηχα μηπως ειναι πετρα στο νεφρο η κατι τετοιο... αλλα ακομα να παω το ανεβαλα φοβαμαι οχι τωρα και αυτο

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλυτερα να ξερεις ομως γλυκια μου με τι εχεις να κανεις...

 

Μπορει και να μην ειναι και τιποτα ομως!

 

Μην στεναχωριεσαι ρε πουλακι μου δες πρωτα ναι?

 

Αντε και απαντησε μας..

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΟΛΙΚΟΣ ...ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΕΤΑΙ.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κορίτσια καλησπερα χρονια πολλα σε όλες,θέλω αι εγω να μοιραστς μαζί σας το προβλημά μου! Είμαι στον 3ο μήνα και πριν 4 μέρες είχα φαει πολύ και ξαφνικά με έπιασε φοβερος πόνος στο στομάχι και με χτυπαγε στην πλάτη δεν το αντεχα πήρα τον γυναικολόγο μου και μου συνέστησε το Maalox πήγα το πηρα αλλα δεν μου έκανε τίποτα απλως χειροτέρευε πηγα στο Σισμανόγλειο και μου κάναν εισαγώγή όπου έπαιρνα πολλούς ενδοφλέβιους ορους με 2 νατρια και 3 καλια ενέσεις Buscopan

(αν γραφεται ετσι ) και αντιβιωσηmefoxil . Μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν θα πειραξει το μωρο ,έμεινα στο νοσοκομείο 4 μέρες και βγηκαΧριστούγεννα .Οι γιατροι μου είπαν ότι εχω πέτρα 1,2 εκ. η φλεγμονή υποχώρησε και οτι καλό είναι να κάνω χειρουργείο μεσα στο δευτερο τριμηνο άλοι γιατροι παλι λεγαν για σωστή διατροφή και χειρουργείο μετά την εγκυμοσύνη δεν ξερω τι να κανω μπορειται να μου πείτε την γνώμη σας?γιατι το τρέμς πάρα πολυ το όλο θέμα μόνο για το μώρο αλλιώς θα το είχα κάνει το χειρουργείο:cry::cry::cry::-(:confused:

Link to comment
Share on other sites

TINGERBELL είπε:
Κορίτσια καλησπερα χρονια πολλα σε όλες,θέλω αι εγω να μοιραστς μαζί σας το προβλημά μου! Είμαι στον 3ο μήνα και πριν 4 μέρες είχα φαει πολύ και ξαφνικά με έπιασε φοβερος πόνος στο στομάχι και με χτυπαγε στην πλάτη δεν το αντεχα πήρα τον γυναικολόγο μου και μου συνέστησε το Maalox πήγα το πηρα αλλα δεν μου έκανε τίποτα απλως χειροτέρευε πηγα στο Σισμανόγλειο και μου κάναν εισαγώγή όπου έπαιρνα πολλούς ενδοφλέβιους ορους με 2 νατρια και 3 καλια ενέσεις Buscopan

(αν γραφεται ετσι ) και αντιβιωσηmefoxil . Μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν θα πειραξει το μωρο ,έμεινα στο νοσοκομείο 4 μέρες και βγηκαΧριστούγεννα .Οι γιατροι μου είπαν ότι εχω πέτρα 1,2 εκ. η φλεγμονή υποχώρησε και οτι καλό είναι να κάνω χειρουργείο μεσα στο δευτερο τριμηνο άλοι γιατροι παλι λεγαν για σωστή διατροφή και χειρουργείο μετά την εγκυμοσύνη δεν ξερω τι να κανω μπορειται να μου πείτε την γνώμη σας?γιατι το τρέμς πάρα πολυ το όλο θέμα μόνο για το μώρο αλλιώς θα το είχα κάνει το χειρουργείο:cry::cry::cry::-(:confused:

 

Χρόνια Πολλά, Tingerbell!

  Εννοείται ότι ΑΝ έκανα χειρουργείο θα έκανα μετά την εγκυμοσύνη. Αλλά έχω μια γνωστή (μεγαλύτερη κυρία) που γλίτωσε το χειρουργείο ακολουθώντας συγκεκριμένη διατροφή και καταναλώνοντας φυσικά διουρητικά (φαγητά, φρούτα, λαχανικά κλπ) και με πολύυυυυ νερό, απέβαλε τις πέτρες μόνη της με τον γνωστό τρόπο.:mrgreen: Σου εύχομαι να τα καταφέρεις κι εσύ και να αποφύγεις το χειρουργείο. Περαστικά σου και με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!!

 

 

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΕ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ LINK ΑΛΛΑ ΛΑΘΟς ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΈΙΠΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΕΤΡΑ ΣΤΗ ΧΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΓΟΥΝ

 

Κι εγώ μάλλον μπερδεύτηκα μια και ο τίτλος του θέματος είναι "ΚΟΛΙΚΟΣ ΧΟΛΗΣ..." χιχι!!!:mrgreen:

Δεν ξέρω τίποτα για πέτρα στη χολή, Tingerbell, αλλά σου εύχομαι γρήγορα περαστικά και αγύριστα!!;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΣΕ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ LINK ΑΛΛΑ ΛΑΘΟς ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΈΙΠΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΕΤΡΑ ΣΤΗ ΧΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΓΟΥΝ

 

Tingerbell, αν και έχουν περάσει πολλοί μήνες από όταν έγραψες την εμπειρία σου, εγώ τώρα διάβασα το θέμα επειδή τώρα ασχολήθηκα μαζί του επειδή τώρα έπαθα και εγώ λάσπη στην χολή!!! Από τότε που έγραψες τελευταία φορά τι έγινε? έκανες την εγχείρηση?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα χρονια πολλα σε όλες,θέλω αι εγω να μοιραστς μαζί σας το προβλημά μου! Είμαι στον 3ο μήνα και πριν 4 μέρες είχα φαει πολύ και ξαφνικά με έπιασε φοβερος πόνος στο στομάχι και με χτυπαγε στην πλάτη δεν το αντεχα πήρα τον γυναικολόγο μου και μου συνέστησε το Maalox πήγα το πηρα αλλα δεν μου έκανε τίποτα απλως χειροτέρευε πηγα στο Σισμανόγλειο και μου κάναν εισαγώγή όπου έπαιρνα πολλούς ενδοφλέβιους ορους με 2 νατρια και 3 καλια ενέσεις Buscopan

(αν γραφεται ετσι ) και αντιβιωσηmefoxil . Μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν θα πειραξει το μωρο ,έμεινα στο νοσοκομείο 4 μέρες και βγηκαΧριστούγεννα .Οι γιατροι μου είπαν ότι εχω πέτρα 1,2 εκ. η φλεγμονή υποχώρησε και οτι καλό είναι να κάνω χειρουργείο μεσα στο δευτερο τριμηνο άλοι γιατροι παλι λεγαν για σωστή διατροφή και χειρουργείο μετά την εγκυμοσύνη δεν ξερω τι να κανω μπορειται να μου πείτε την γνώμη σας?γιατι το τρέμς πάρα πολυ το όλο θέμα μόνο για το μώρο αλλιώς θα το είχα κάνει το χειρουργείο:cry::cry::cry::-(:confused:

o αντρας μου εχει μια πετρα στη χολη 2,5 εκατοστα και οταν τον επιανε κολικος δεν του περνουσε ουτε με παυσιπονες ενεσεις ουτε με τιποτα. τωρα εχει ξεκινησει ομοιοπαθητικη και δεν τον εχει ξαναπιασει ποτε που τον επιανε καθε 10 μερες. τα ομοιοπαθητικα φαρμακα επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη και ειναι ακινδυνα για το μωρο αρα μαλλον πολυ καλυτερα απο τα παυσιπονα και τα υπολοιπα φαρμακα και φυσικα απο την εγχειριση. δεν ξερω επειδη εχει περασει καιρος τι εχεις κανει απλα να το εχεις στο μυαλο σου σαν εναλλακτικη λυση.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

o αντρας μου εχει μια πετρα στη χολη 2,5 εκατοστα και οταν τον επιανε κολικος δεν του περνουσε ουτε με παυσιπονες ενεσεις ουτε με τιποτα. τωρα εχει ξεκινησει ομοιοπαθητικη και δεν τον εχει ξαναπιασει ποτε που τον επιανε καθε 10 μερες. τα ομοιοπαθητικα φαρμακα επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη και ειναι ακινδυνα για το μωρο αρα μαλλον πολυ καλυτερα απο τα παυσιπονα και τα υπολοιπα φαρμακα και φυσικα απο την εγχειριση. δεν ξερω επειδη εχει περασει καιρος τι εχεις κανει απλα να το εχεις στο μυαλο σου σαν εναλλακτικη λυση.

 

Apricot δεν ξέρω αν βοήθησες την Tingerbell αλλά εμένα με βοήθησες πάρα πολύ.............το είχα στο μυαλό μου να στραφώ στην ομοιοπαθητική (την οποία εκτιμώ βαθύτατα διότι παλιότερα με είχε βοηθήσει πολύ) και εσύ έστειλες την κατάλληλη απάντηση στην κατάλληλη στιγμή. Έκλεισα ήδη ραντεβού. Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ παθούσα: πέτρες στη χολή με αφόρητους πόνους και εμετούς... Ούτε στον χειρότερό μου εχθρό δεν το εύχομαι... "Ευτυχώς" ο πρώτος πόνος με έπιασε 2 βδομάδες αφότου γέννησα και όχι στην εγκυμοσύνη γιατί δεν νομίζω να το άντεχα... Τώρα αφαίρεσα τη χολή μου και ησύχασα! Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο και οι πόνοι δεν υποφέρονται... ουφ, τώρα που θυμάμαι όλους εκείνους τους πόνους... δεν το πιστεύω ότι είναι πλέον παρελθόν.

Οι γιατροί μού είπαν ότι οι πέτρες στα νεφρά ή τη χολή, προκαλούνται στην εγκυμοσύνη, όχι σε όλες βέβαια!

Για όσες έχουν πέτρες στη χολή, δεν πρέπει να τρώτε ΚΑΘΟΛΟΥ λιπαρά: όχι στα τηγανητά, όχι στα γλυκά και τις σοκολάτες, όχι στο γάλα, το τυρί, τη φέτα, το γιαούρτι, όχι στο αβγό. Δικαιούστε μόνο ψάρι και κοτόπουλο βραστό ή στη σχάρα, φρούτα (εκτός από αβοκάντο) και λαχανικά.

Και περαστικά, ελπίζω όλα να πάνε καλά!!

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ παθούσα: πέτρες στη χολή με αφόρητους πόνους και εμετούς... Ούτε στον χειρότερό μου εχθρό δεν το εύχομαι... "Ευτυχώς" ο πρώτος πόνος με έπιασε 2 βδομάδες αφότου γέννησα και όχι στην εγκυμοσύνη γιατί δεν νομίζω να το άντεχα... Τώρα αφαίρεσα τη χολή μου και ησύχασα! Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο και οι πόνοι δεν υποφέρονται... ουφ, τώρα που θυμάμαι όλους εκείνους τους πόνους... δεν το πιστεύω ότι είναι πλέον παρελθόν.

Οι γιατροί μού είπαν ότι οι πέτρες στα νεφρά ή τη χολή, προκαλούνται στην εγκυμοσύνη, όχι σε όλες βέβαια!

Για όσες έχουν πέτρες στη χολή, δεν πρέπει να τρώτε ΚΑΘΟΛΟΥ λιπαρά: όχι στα τηγανητά, όχι στα γλυκά και τις σοκολάτες, όχι στο γάλα, το τυρί, τη φέτα, το γιαούρτι, όχι στο αβγό. Δικαιούστε μόνο ψάρι και κοτόπουλο βραστό ή στη σχάρα, φρούτα (εκτός από αβοκάντο) και λαχανικά.

Και περαστικά, ελπίζω όλα να πάνε καλά!!

 

VKK284 την έβγαλες και ηρέμησες!!! Είσαι πολύ τυχερή που συνέβει μετά την εγκυμοσύνη, διότι για να πω την αλήθεια εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη που έχω ακόμα 3,5 μήνες μπροστά μου....τρέμω μήπως με πιάσει κάποια φλεγμονή αλλά και μήπως με πιάσει πάλι κολικός!!!

Η αλήθεια είναι πως επειδή διάβασα πάρα πολύ για το θέμα της χολής, όντως ισχύει ότι προκαλείτε πιο συχνά στην εγκυμοσύνη. Όσο για τις απαγορεύσεις που αναφέρεις ισχύουν (δυστυχώς) αν και όπως μου είπαν΄ούτε τα λαχανικά επιτρέπονται εκτός και αν είναι βρασμένα!!! όσο αφορά το γάλα και το τυρί επιτρέπονται με μέτρο και μόνο αν είναι με πολύ χαμηλά λιπαρά.....από γλυκά απαγορευονται όλα εκτός από τα γλυκά κουταλιού (!!!) τα οποία όμως ανεβάζουν το ζάχαρο!!! αμάν πια τίποτα δεν μπορούμε να τρώμε :cry:

Link to comment
Share on other sites

ioy, έχεις δίκιο για τα λαχανικά, ξέχασα να πω ότι πρέπει να είναι βρασμένα.

Είναι δύσκολο να περιοριστείς μόνο σε αυτές τις τροφές που επιτρέπονται, γιατί κάποια στιγμή βαριέσαι να τρως τα ίδια και τα ίδια, αλλά είναι η μόνη λύση για να μην σε πιάσουν ξανά πόνοι... Εύχομαι να τα καταφέρεις και όλα να πάνε καλά!!!

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

ioy, έχεις δίκιο για τα λαχανικά, ξέχασα να πω ότι πρέπει να είναι βρασμένα.

Είναι δύσκολο να περιοριστείς μόνο σε αυτές τις τροφές που επιτρέπονται, γιατί κάποια στιγμή βαριέσαι να τρως τα ίδια και τα ίδια, αλλά είναι η μόνη λύση για να μην σε πιάσουν ξανά πόνοι... Εύχομαι να τα καταφέρεις και όλα να πάνε καλά!!!

 

Μακάρι!!! Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Apricot δεν ξέρω αν βοήθησες την Tingerbell αλλά εμένα με βοήθησες πάρα πολύ.............το είχα στο μυαλό μου να στραφώ στην ομοιοπαθητική (την οποία εκτιμώ βαθύτατα διότι παλιότερα με είχε βοηθήσει πολύ) και εσύ έστειλες την κατάλληλη απάντηση στην κατάλληλη στιγμή. Έκλεισα ήδη ραντεβού. Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ!!!!

τιποτα ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα!:D

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...