Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

β'επιπέδου άγχος !!!


Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα σε όλες!!!! διανύω την 22η βδομάδα κύησης ... αυριο θα πάω για β επιπέδου... μάλλον εχω κοριτσάκι!!!!!:P πριν 13 μέρες εκανα εξεταση για το συνδρομο down με το αίμα που γίνεται,και το δείγμα το στέλνουν Αμερική...τωρα περιμένω κ απο αυτό αποτελέσματα..... στην αυχενική μου είχε δείξει 1 στις 598 για συνδρομο donw (το ποσοστό το είχε ρίξει η παππ) κοριτσιααααα εχω τρομερο άγχος....συνέχεια σκέφτομαι τι θα γίνει αυριο....τα αποτελέσματα που περιμένω αν θα ειναι καλα.....πέφτω να κοιμηθώ και δεν μπορώ...ώρες ωρες δεν μπορω να ανασάνω...και αν με πάρει ο υπνος θα δω εφιάλτες κ θα ξυπνήσω....ωρες ωρες νιώθω μια θλίψη...φοβαμαι πολυ...:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα !

Ειναι κρίμα να νιωθεις τοσο χαλια ...

Αυτα ειναι μονο αριθμοί και πιθανότητες!

Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου.

Και καθε στάδιο που θα έρχεται θα περνάει...

Οι γιατροί ξέρουν!

Σου πρότεινε αμνιοπαρακεντιση;

Αν οχι τοτε ενας λόγος παραπανω να μην ανησυχείς!

 

 

Link to comment
Share on other sites

οταν έκανα την αυχενική ήμουν πολυ χαλια γιατι ο εμβρυολόγος με έβαλε στο τρυπάκι για αμνιοπαρακέντηση ...βέβαια τα ποσοστα αποβολής ειναι μεγαλύτερα απο το να εχω ενα παιδι με down ...ο γυναικολόγος μου ειπε οχι στην αμνιο...αν θέλω για να μου φύγει το αγχος να κάνω την εξέταση αίματος.....

Link to comment
Share on other sites

Στην β επιπέδου συζητήστε το όλο αυτο και θα δει πλεον πως ειναι το μωρακι και θα κανει νέα εκτίμηση!

Εγω πάντως πιστεύω πως ολα αυτα ειναι και λιγο για κέρδος και βγαινουν όλο και πιο πολλες εξετασεις που στην ουσια ειναι μονο πιθανότητες και σε αγχωνουν!

Μονο η αμνιοπαρακεντιση ειναι σιγουρη γι αυτο που δίνει αλλα να που δεν ειναι τελειως ακίνδυνη!

Σαν να λες πως αν κανεις ποδήλατο εχεις 1/600 πιθανοτητες να πέσεις...

Μην ανησυχείς ομως και αυριο συζήτησε με τον γιατρο οτι σε απασχολει για να ηρεμήσεις!

 

 

Link to comment
Share on other sites

basiliki89, μην τρελλαίνεσαι!!!

(στα λέω βέβαια για να τα ακούσω κι εγώ, γιατί κάνω μία από τα ίδια)

Στην αυχενική είχα λυσσάξει από το άγχος μου, βγήκαν όλα καλά και πάλι δεν ησύχαζα. Αν δε με συγκρατούσε ο άντρας μου θα είχα κάνει τουλάχιστον λήψη τροφοβλάστη, αν όχι αμνιοπαρακέντηση. Η γιατρός μου έλεγε: διαφωνώ, αλλά εάν είναι να τραλλαθείτε μέχρι το τέλος, δε μπορώ να σας εμποδίσω.

Τελικά έκανα το harmony test που (μάλλον για να με εκδικηθεί το συμπαν λόγω της λύσσας μου) δε μου έβγαλαν αποτέλεσμα!!!!! Άλλο άγχος και νεύρα εκεί! Άντε να κάνεις πάλι επαναληπτική και να περιμένεις άλλες δύο εβδομάδες... για το αποτέλεσμα (με επιπλέον άγχος για το αν θα πάρεις γενικά αποτέλεσμα μετά την πρώτη ψυχρολουσία)!

Έχω τη β' επιπέδου σε δύο εβδομάδες... προς το παρόν είμαι οκ, νομίζω ότι έχω ηρεμήσει. Βέβαια, όταν θα πλησιάζουν οι μέρες, θα σου πω....

Απλά, ξέρεις τι σκέφτομαι ορισμένες φορές (και κάπως μαζεύομαι) και με το άγχος τι βγάζουμε; δεν καταφέρνουμε και τίποτα! Χειρότερα τα κάνουμε.

Οπότε ψυχραιμία (προς όλες μας)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσιααααααααα όλα τελεια με την μπουμπου μου!!!!! την ειδαμε και 3D ειναι μια κουκλααα....νυσταζε το κοριτσακι και την πιάσαμε την ωρα που χασμουριόταν ...!!!!! ευχομαι σε όλες τις εγκυούλες με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βρε basiliki89, μπράβο!!! Δε χρειάζεται άγχος (πρέπει να το πιστέψουμε!)

Με το καλό να την κρατήσετε στην αγκαλιά σας!!!

Άντε και στα δικά μας όσες ακολουθούμε!:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...