Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγγυος και ελευθερο υγρο στη κοιλια, τι γινεται?


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια! θελω τη βοηθεια σας οσες ξερετε. πριν 10 ημερες εκανα μια β χοριακη που βγηκε θετικη.. τη χαρα μου... το θελω πολυ αυτο το παιδι ομως εχω συνεχως πονους στη κοιλια κ σημερα αποφασισα να παω στο νοσοκομειο.

με εξετασεις αιματος , ουρων κ υπερηχογραφημα δεν ειναι τοσο καλα τα πραγματα. ο αιματοκριτης μου ειναι 34,5 κ ειμαι στην 5 εβδομαδα ακομα αλλα μετα ηρθαν τα χειροτερα, στον υπερηχο.

ναι μεν ειδαμε το σακο του μωρου κ μαλιστα σε πολυ καλη θεση αλλα ανακαλυψε η γιατρος οτι εχω ελευθερο υγρο στην κοιλια μου το οποιο ειναι απο μια κυστη που ειχα πριν 1 χρονο κ εσπασε...

ο γιατρος μου τοτε μου ειπε οτι δεν χρειαζοταν τιποτα κ ειμουνα καλα. ομως τελικα αποδειχτηκε λαθος. (μου ερχεται να παω να του τα κανω λαμπογιαλο στο γραφειο του...)

κ εκει που ειχα τη κυστη υπαρχει κατι τωρα το οποιο δεν μου ειπαν ακριβως τι ειναι. κατι μου ειπαν για εισαγωγη αλλα τελικα εφυγα για το σπιτι κ θα ξαναπαω μεθαυριο για να επαναλαβουμε τις εξετασεις.

ηταν ανησυχοι οι γιατροι κ δεν μου ελεγαν πολλα πραγματα με αποτελεσμα να εχω τρομοκρατηθει.

προς το παρον ειναι καλα το μωρο ομως τι ακριβως ειναι αυτο που φοβουνται?

εχει περασει καμια σας παρομοια ιστορια η ειναι ενημερη για αυτο το θεμα? δεν ξερω πως θα κοιμηθω σημερα ανησυχω πολυ... πανω απο ολα θελω το μωρο μου αλλα τι μου συμβαινει? :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσι μου.

Ελεύθερο υγρό είχα κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου (μιλάμε για κάτι πόνους, χειρότερους δεν έχω περάσει στη ζωή μου). Μάλιστα έκανα και παρακέντηση για να το τραβήξει ο γιατρός γιατί φοβόταν πως αν είναι αίμα θα ήταν εξωμήτριο. Τελικά όλα πήγαν καλά, αλλά αιτιολογία του τι ήταν και γιατί ήταν δεν πήρα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα υπερηχο κ ειναι ολα καλα. ανησυχουσα κι εγω για εξωμητριο ομως προβληματιζομαι γιατι εχω πολυ χαμηλο αιματοκριτη 34 και αυξημενα πυοσφαιρια 250!!! εχω ζαλαδες, ειναι πρισμενη η κοιλια μου και ταχυκαρδιες.

εχω παει 2 φορες στο γιατρο κ δεν μου εχουν δωσει ακομα τιποτα.

εσυ εκτος απο τους πονους που εχω κι εγω ειχες αλλα συμπτωματα?

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα υπερηχο κ ειναι ολα καλα. ανησυχουσα κι εγω για εξωμητριο ομως προβληματιζομαι γιατι εχω πολυ χαμηλο αιματοκριτη 34 και αυξημενα πυοσφαιρια 250!!! εχω ζαλαδες, ειναι πρισμενη η κοιλια μου και ταχυκαρδιες.

εχω παει 2 φορες στο γιατρο κ δεν μου εχουν δωσει ακομα τιποτα.

εσυ εκτος απο τους πονους που εχω κι εγω ειχες αλλα συμπτωματα?

 

 

δεν είναι χαμηλός αιματοκρίτης το 34! πρέπει να παίρνεις όμως το φυλλικό οξύ χωρίς διακοπή καθημερινά και σε λίγο θα σου δώσει ο γιατρός και σίδηρο, οπότε θα έρθει ο αιματοκρίτης στα ίσα του.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα υπερηχο κ ειναι ολα καλα. ανησυχουσα κι εγω για εξωμητριο ομως προβληματιζομαι γιατι εχω πολυ χαμηλο αιματοκριτη 34 και αυξημενα πυοσφαιρια 250!!! εχω ζαλαδες, ειναι πρισμενη η κοιλια μου και ταχυκαρδιες.

εχω παει 2 φορες στο γιατρο κ δεν μου εχουν δωσει ακομα τιποτα.

εσυ εκτος απο τους πονους που εχω κι εγω ειχες αλλα συμπτωματα?

 

Χαμηλός ο 34?? Εγώ τι να πω που με 2 χάπια σιδήρου τη μέρα και έχω 26???Ταχυκαρδίες από την πρώτη μέρα είχα. Να μην ανησυχείς για τίποτα, αφού ο υπέρηχος είναι καλός, τότε όλα καλά!! Θετική σκέψη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω ρε κοριτσια. ηδη νιωθω πολυ καλυτερα.

ευχομαι να σας πανε ολα οπως επιθυμητε.

την αλλη εβδομαδα θα παω να ακουσουμε κ την καρδια του μωρου κ ετσι θα ησυχασω....πιστευω.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...