Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θυμάστε το πρώτο σκίρτημα;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευδοκία δεν είναι φοβερό; Δεν είναι μοναδικό συναίσθημα;

 

Αχ εγώ που έχω το κοριτσάκι μου αγκαλίτσα και δεν το χορταίνω, ωστόσο νιώθω ένα κενό στην κοιλιά μου αφού καμμιά φορά ακόμα ασυναίσθητα την αγγίζω...

 

Μου λείπουν οι μπουνιές και οι κλωτσιές της :lol: !

 

Ακριβώς..... για ένα μεγάλο διάστημα μετά τη γέννα έπιανα την κοιλιά μου αναπολούσα τις στιγμές που ήταν ακόμα στην κοιλίτσα μου και έπιανα τα ποδαράκια της τα χεράκια της.... και ας με πέθαινε στις κλωτσίες ώρες ώρες. :roll:

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
........... είχα αγχωθεί γιατί όλοι μου έλεγαν : ακόμα δεν το ένιωσες το παιδί; ήτν περίπου στην 20ή εβδομάδα και με άγχωναν..........

 

Κι εγω αγχώθηκα γιατί έκλεισα την 17η εβδομάδα και όλοι μου λένε ακόμα δεν το άκουσες το παιδί; Θα έπρεπε να το έχω ακούσει? :( Φοβάμαι μήπως κάτι δεν πηγαίνει καλά. :cry::(

Βέβαια την περασμάνη εβδομάδα που πήγα στη γυναικολόγο ήταν μια χαρά :lol:

Περιμένω πως και πως να κάνω τον υπέρηχο του Β΄ επιπέδου.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά, μην αγχώνεσαι κοπέλα μου. :wink:

Κι εγώ αφού συμπλήρωσα την 20η βδομάδα τον "ένιωσα". Πιο νωρίς το αισθάνονται συνήθως οι δευτερότοκες, ίσως γιατί ξέρουν τί να περιμένουν και το καταλαβαίνουν ευκολότερα όταν συμβαίνει.

Κάνε υπομονή, και θα δείς: μετά δε θα σε αφήνει σε ησυχία. Και κυρίως τη νύχτα μόλις ξαπλώνεις! :)

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι,Αθηνά μην αγχώνεσαι.όταν έρθει η ώρα θα το νιώσεις.εγώ δεν είχα καταλάβει τα φτερουγίσματα που λένε ,αλλά κατευθείαν την κλωτσιά της!!!μια στιγμή στα ξαφνικά θα το αντιληφθείς... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένιωσα και φτερουγίσματα και κλωτσιές και μπουνιές και τσιμπιές και τις τελευταίες 2 εβδομάδες,δηλαδή την 26 και 37 εβδομάδα,γιατί γέννησα 14 μέρες πριν την ΠΗΤ,μου έδινε συνέχεια κεφαλιές κάτω σαν να ήθελε να βγεί!Αφού κάποια στιγμή σκέφτηκα μήπως αντί για Νάσια μας έβγαινε κανένας Μπασινάς!Χαχαχα!Τα πρώτα φτερουγλισματα τα ένιωσα αν θυμάμαι καλά προς το τέλος της 16ης εβδομάδας.

Παιδιά,μην με περάσετε για τρελή,αλλα εδώ και 1 εβδομάδα νοιώθω κάτι αντίστοιχο,αλλά έγκυος δεν είμαι(δεν είχα καθυστέρηση και η περίοδός μου τελείωσε στις 30/10).Αλλά και να ήμουν θα ήταν πολύ νωρίς για να νοιώσω κάτι. :?: Δεν ξέρω!Άσε καλύτερα,μην το πολυμελετάω γιατί ο Κωστάκης παραμονεύει!Χαχαχα! :wink::P:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :lol::lol::lol:

Περιμένω πως και πως να το νίωσω για να σιγουρευτώ οτι όλα πανε καλά.

Γιατι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο με βλέπω μες το άγχος :?

 

Κορίτσια να χαίρεστε τα παιδάκια σας :lol::lol::lol:

 

Κaramelitsa, έτοιμη για το δεύτερο σε βλέπω. Συναισθηματικά τουλάχιστον και ψυχικά. :lol:

 

Έρχεται και κρυο καιρός για δυο που λένε :oops:

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. :lol:

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :lol::lol::lol:

Περιμένω πως και πως να το νίωσω για να σιγουρευτώ οτι όλα πανε καλά.

Γιατι μέχρι τον επόμενο υπέρηχο με βλέπω μες το άγχος :?

 

Κορίτσια να χαίρεστε τα παιδάκια σας :lol::lol::lol:

 

Κaramelitsa, έτοιμη για το δεύτερο σε βλέπω. Συναισθηματικά τουλάχιστον και ψυχικά. :lol:

 

Έρχεται και κρυο καιρός για δυο που λένε :oops:

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. :lol:

 

 

Καλημέρα!Καλή εβδομάδα!Ναι,πιστεύω ότι είμαι έτοιμη!Άλλος δεν είναι!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ.... και γω είμαι έτοιμη..... Μάλιστα, τώρα που είχα μια μικρή καθυστέρηση άρχισα να ελπίζω μήπως;;; Αλλά, μπααααα!!!! Πρέπει να αρχίσω να πείθω και το μπαμπά μας όμως σιγά σιγά γιατί δεν το πολυθέλει ακόμα..... :cry::cry::cry:

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχ.... και γω είμαι έτοιμη..... Μάλιστα, τώρα που είχα μια μικρή καθυστέρηση άρχισα να ελπίζω μήπως;;; Αλλά, μπααααα!!!! Πρέπει να αρχίσω να πείθω και το μπαμπά μας όμως σιγά σιγά γιατί δεν το πολυθέλει ακόμα..... :cry::cry::cry:

 

 

Εμένα με τόσα που τράβηξε στην εγκυμοσύνη μου που να το θέλει ο μπαμπας μας?Χαχαχα!'Ημουν αρκετά νευρική και απαιτητική!Ιδιαίτερα το δεύτερο τρίμηνο.Επίσης φοβάται μήπως βγεί και το δεύτερο παιδί τσαμπουκαλεμένο και φρικάρουμε! :shock: Αλλά είναι και οικονομικό το θέμα. :?

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου θέλει να πάμε κανένα ταξιδάκι εξωτερικό πρώτα.... Αν και δεν το βλέπω γιατί όλο και μας βγαίνουν έξοδα από το πουθενά!!!

 

Εμείς ακόμα πληρώνουμε τα "σπασμένα" της βάφτισης! :?Τί τα ΄θελα κι εγώ τα 450 άτομα? :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Καλή εβδομάδα! Ναι,πιστεύω ότι είμαι έτοιμη!Άλλος δεν είναι!!! :P

Εμένα με τόσα που τράβηξε στην εγκυμοσύνη μου που να το θέλει ο μπαμπας μας?Χαχαχα!'Ημουν αρκετά νευρική και απαιτητική!Ιδιαίτερα το δεύτερο τρίμηνο.Επίσης φοβάται μήπως βγεί και το δεύτερο παιδί τσαμπουκαλεμένο και φρικάρουμε! Αλλά είναι και οικονομικό το θέμα.

 

Karamelitsa, Lia σας νιώθω :lol:

Εγω εκανα αγώνα για να αποφασίσει να δεχτεί να κάνουμε το πρώτο γιατί βασικά φοβότανε.

Τώρα βέβαια είναι πολυ χαρούμενος, ελπίζω να συνεχίσει να είναι και όταν γεννηθεί, γιατί αλλιώς για το δεύτερο προβλέπω ακόμη πιο μεγάλες μάχες. :lol::lol:

Αλλά είναι στο "χέρι" μας εν μέρει, ε? :oops:

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είχα την τύχη να νιώσω 3 περιόδους τις κλωτσιές από βρέφος. Στη τελευταία εγκυμοσύνη προσπαθούσα να το απολαύσω γιατί ήξερα σίγουρα ότι ήταν η τελευταία φορά που θα ένιωθα μωρό μέσα στην κοιλιά μου. Ήταν έντονα συναισθήματα και πάλι όταν γέννησα πάλι μου έλειπαν οι κλωτσιές....

 

Καραμελίτσα όρμα....πρόλαβε τον στον ύπνο.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

mairoula που θα πάει; Θα αρχίσεις κι εσύ να το νιώθεις σιγά-σιγά. :wink:

το πρώτο σου νινάκι είναι;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια τρομαξα πολυ με τις πρωτες κλωτσιες του μωρου :shock::D

Τις ενιωσα σαν νευρικα "τικ" ενα βραδυ στην κοιλια μου και σαν ελαφρια "μουδιασματα". Εκεινο το βραδυ δεν ημουν πολυ καλα και νομισα οτι κατι κακο συμβαινει.Πηρα το γιατρο μου και αυτος μου ειπε τι ειναι περιτο να πω ποσο ντραπηκα :oops::oops::oops::oops:

να καταλαβει ο γιατρος και οχι εγω που ειμα εγκυος!!!!!!

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΥΡΩ ΣΤΗΣ 19 ΜΕ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΡΓΟ....ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΙΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ....ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΗ...ΜΑ ΤΟ ΕΝΟΙΩΣΑ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??

ΓΤ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...