Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγχείρηση ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ


Recommended Posts

Αυτο το μηνα θα κανω την ενχειρηση στο Βενιζελιο Ηρακλειου με γιατρο τον Σημαντηρακη.Αν υπαρχει καποια κοπελα που να εχει ενχειρηστει μ'αυτο τον γιατρο θα ηθελα τη γνωμη της,και γενικος ολες οσες εχετε κανει αυτη την ενχειρηση........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 558
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλή επιτυχία ΕΛΛΗ.

μάλλον κι εγώ για αφαίρεση πάω (θα ξέρω την Παρασκευή). Στην Αθήνα όμως, οπότε δεν ξέρω τίποτα να σου πω για γιατρούς στην πόλη σου (αν ξέρει καμία τον χειρουργό Γούση ας με ενημερώσει)

Να σε ρωτήσω: έχεις όζους και πρέπει να τον αφαιρέσεις??

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία ΕΛΛΗ.

μάλλον κι εγώ για αφαίρεση πάω (θα ξέρω την Παρασκευή). Στην Αθήνα όμως, οπότε δεν ξέρω τίποτα να σου πω για γιατρούς στην πόλη σου (αν ξέρει καμία τον χειρουργό Γούση ας με ενημερώσει)

Να σε ρωτήσω: έχεις όζους και πρέπει να τον αφαιρέσεις??

 

Δυστηχως ναι.Πριν 1 χρονο βρηκαμε εναν 1,2εκ,και αυτη τη στιγμη ειναι 2.5εκ.Πριν ενα μηνα ομως βγηκε αλλος ενας 1.5εκ.Δεν εχουμε αλλη επιλογη.Θα γινει αφαιρεση και ο Θεος βοηθος.....Εσυ?εχεις οζους΄?

Link to comment
Share on other sites

ναι, έχω. Ο ένας όμως, ΙΣΩΣ μου δημιουργήσει προβλήματα. Στην προτελευταία παρακέντηση προέκυψαν κάποια άτυπα κύτταρα και χτες έκανα άλλη μία γιατί την ζητησε ο χειρουργός για να είναι σίγουρος ότι πρέπει να τον αφαιρέσει...

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει!!!Δεν ημαστε ουτε οι πρωτες ουτε οι τελευταιες.Να τους βγαλουμε να γλιτωσουμε!!!!!Ευχομαι να πανε και για τις δυο μας ολα καλα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλή επιτυχία ΕΛΛΗ.

μάλλον κι εγώ για αφαίρεση πάω (θα ξέρω την Παρασκευή). Στην Αθήνα όμως, οπότε δεν ξέρω τίποτα να σου πω για γιατρούς στην πόλη σου (αν ξέρει καμία τον χειρουργό Γούση ας με ενημερώσει)

Να σε ρωτήσω: έχεις όζους και πρέπει να τον αφαιρέσεις??

 

mary καλησπέρα....

επειδή πολύ κοντινό μου πρόσωπο έχει ραντεβού στο metropolitan, Παρασκευή πρωί για αφαίρεση θυρεοειδούς και την επέμβαση θα την κάνει ο Γούσης, απο Δευτέρα θα σου πω εντυπώσεις.

Πάντως, εμάς μας τον σύστησαν ως πάρα πολύ καλό και κάνει την αφαίρεση χωρίς τομές και ράμματα, απ'οτι είπε. (Είχαμε πάει στο ιατρείο του την προηγούμενη εβδομάδα).

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΥΣΗ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΣ

ΟΛΙΚΗ ΑΦΑΙΡΕΣΗ Η ΤΟΜΗ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ . ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα :)

αναρωτιέμαι αν υπάρχει κληρονομικότητα στο θυροειδή , σε περίπτωση που η μαμά είναι έγκυος ...

γνωρίζει κάποια κάτι ;

επίσης τι αγωγή ακολουθήτε σε περίπτωση εγκυνοσύνης ;

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα.

 

Αφροδιτη υπάρχει κληρονομικότητα, πχ στην περίπτωση μου και οι δύο μου γονείς έχουν και έχω και εγώ.Μάλιστα εγώ το ανακάλυψα στην δεύτερη εγκυμοσύνη και έκανα την θεραπεία κανονικά κατά την διάρκεια της και μετά.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθεις την ιδια αγωγη που παιρνεις και πριν την εγκυμοσυνη ,ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι παιδια που οι μαμαδες επαιρναν θυροξινη

κατα τη διαρκεια της εγκ/νης συμφωνα με αμερικανικη ερευνα ειχαν υψηλο ΙQ.Οι περισσοτερες ασθενειες ειναι κληρονομικες, και στα νεογνα

οι πρωτες αιματολογικες εξετασεις που γινονται η μια ειναι για υποθειροειδισμο, εγω & η γιατρος μου ειχαμε ζητησει η μικρη να της κανει

ολες γιατο θυροειδη για να ειμαστε σιγουρες

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη δεν ξέρω για την εγκυμοσύνη, αλλά η ενδοκρινολόγος μού είπε να κάνω εξετάσεις και στα παιδιά... άρα... κληρονομικότητα... :?

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Sofiavl! καλή επιτυχία εύχομαι!

 

maryp καλημέρα!

 

Λοιπόν...η εγχείρηση έγινε την Παρασκευή το πρωί απο τον κύριο Γούση. Όλα πήγαν πάρα πολύ καλά και ευτυχώς για την κοπέλα που ήταν η ασθενής, ο αριστερός λοβός της ήταν καθαρός οπότε της αφαίρεσε μόνο τον δεξί ώστε να μη χρειαστεί να παίρνει φάρμακα για όλη της τη ζωή.

Πάμε στα πρακτικά τώρα. Η κοπέλα είχε ιδιωτική ασφάλεια η οποία της κάλυψε το κόστος (παραπάνω λεπτομέρειες μπορώ na σου δώσω μόνο μέσω pm). Πάντως απο τον γιατρό έμεινε πολύ ευχαριστημένη αλλά δε μπορεί να πει το ίδιο για το νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου. Οι περισσότερες νοσοκόμες ήταν απο αδιάφορες έως αγενείς αλλά ο Γούσης μόλις αντιλήφθηκε οτι παρέβλεψαν κάποιες απο τις οδηγίες που τους είχε δώσει, τις σήκωσε στον αέρα! Μιλάμε οτι οι νοσοκόμες δεν πήγαιναν να βάλουν θερμόμετρο, ξέχασαν(!) να ρίξουν στην κοπέλα παυσίπονες ενέσεις και διάφορα τέτοια.Ο γιατρός όμως πολύ αυστηρός ώστε να είναι όλα στην εντέλεια.

Η τομή είναι πάρα πολύ μικρή και μια εβδομάδα μετά την εγχείρηση πας για να σου κόψει τα ράμματα και να σου δώσει και τα αποτελέσματα της βιοψίας. Πάντως απ'οτι είπε η μέθοδος που χρησιμοποιεί για την αφαίρεση είναι κάποια μέθοδος με υπερήχους. Δε γνωρίζω κάτι παραπάνω γιαυτό.

Απ'οτι μου είπε δεν πονάει ιδιαίτερα, μιλάει κανονικότατα απο τη στιγμή που βγήκε απο το χειρουργείο και η μόνη στιγμή που πόνεσε ήταν όταν της αφαίρεσε τον καθετήρα απο την τομή για να φύγει απο το νοσοκομείο.

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου....αν θες κάτι παραπάνω να ρωτήσεις, εδώ είμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα ενα ειναι ευκολο να μου στείλεις περισσόρτερες λεπτομέριες εγω θα κανω τον ΜΑΙΟ ακομα δεν εχω βρει γιατρο Την παρασκευη θα ξέρω μου ειπαν να με στείλουν στο Παπαδημητρίου αλλα εχω ακούσει για το Κ. Γούση και θα ηθελα να μαθω

ευχαριστω

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια σημερα βγηκα απο την κλινικη αγιος λουκας την παρασκευη εκανα ολικη αφαιρεση πηγαν ολα καλα αν θελετε κατι να με ρωτησετε ειμαι στη διαθεση σας

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα βγηκα απο την κλινικη αγιος λουκας την παρασκευη εκανα ολικη αφαιρεση πηγαν ολα καλα αν θελετε κατι να με ρωτησετε ειμαι στη διαθεση σας

 

Χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα!!!Εγω τελικα θα την κανω στις 27 του μηνα.Θα ηθελα να σε ρωτησω πονεσες καθολου?Η φωνη σου πως ειναι??και γενικος τα απαραιτητα.....σημερα που μου ειπε οτι τελικα θα με βαλει στις 27 με επιασε ανχος :cry:

Link to comment
Share on other sites

μην ανχωνεσαι την πρωτη μερα θα πονας ελαχιστα αλλα με τις παυσιπονες θα ανακουφιζεσαι οσο γιατι τη φωνη και εμενα μου ειχαν πει οτι δεν θα μπορω να μιλησω αλλα καμια σχεση εγω βγηκα απο το χειρουργειο και τραγουδουσα βεβαια εχει να κανει και με το ποιος θα κανει την επεμβαση ο δικος μου θεωρειται η κορυφη στη θεσσαλονικη για αυτο αλλωστε πηρε και τοσα λεφτα κατα τα αλλα ολα καλα εγω σημερα πηγα και για δουλεια 5 μερες μετα το χειρουργειο

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα βγηκα απο την κλινικη αγιος λουκας την παρασκευη εκανα ολικη αφαιρεση πηγαν ολα καλα αν θελετε κατι να με ρωτησετε ειμαι στη διαθεση σας

 

Χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα!!!Εγω τελικα θα την κανω στις 27 του μηνα.Θα ηθελα να σε ρωτησω πονεσες καθολου?Η φωνη σου πως ειναι??και γενικος τα απαραιτητα.....σημερα που μου ειπε οτι τελικα θα με βαλει στις 27 με επιασε ανχος :cry:

 

ΕΛΛΗ χτες χειρουργήθηκα εγώ! Ολα πήγαν καλά, με κοιμήσανε στις 9.45πμ και όταν άνοιξα τα μάτια μου στην ανάνηψη ήταν 11.45. Η φωνή λίγο "Αντζελα Δημητρίου" :lol: αλλά οκ στρώνει σιγά σιγά. Δεν πονάει ιδιαίτερα η τομή, στο λέω εγώ που με τον πόνο έχω τσακωθεί, δεν τον αντέχω!

Ολα θα πάνε καλά και για σένα! Μην αγχώνεσαι! Καλή επιτυχία!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ εγω σκεφτόμουνα να την κάνω ιδιωτικά αλλα ειναι πανάκριβα ειμαι ασφαλισμένη μεσω του άνρα μου ιδιωτικά μου καλυπτουν το 80 % ποσο πηγε η εγχείριση κορίτσια ενα μπορειται στελτε μου πμ ιδιωτικα?

σκεφτομε να την κανω στο Παπαδημητρίου καθαρα για οικονομικούσ λόγους!Ιδιωτικά εχω στο ΥΓΕΙΑ τον κ. ΛΙΝΟ.......

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα βγηκα απο την κλινικη αγιος λουκας την παρασκευη εκανα ολικη αφαιρεση πηγαν ολα καλα αν θελετε κατι να με ρωτησετε ειμαι στη διαθεση σας

 

Χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα!!!Εγω τελικα θα την κανω στις 27 του μηνα.Θα ηθελα να σε ρωτησω πονεσες καθολου?Η φωνη σου πως ειναι??και γενικος τα απαραιτητα.....σημερα που μου ειπε οτι τελικα θα με βαλει στις 27 με επιασε ανχος :cry:

 

ΕΛΛΗ χτες χειρουργήθηκα εγώ! Ολα πήγαν καλά, με κοιμήσανε στις 9.45πμ και όταν άνοιξα τα μάτια μου στην ανάνηψη ήταν 11.45. Η φωνή λίγο "Αντζελα Δημητρίου" :lol: αλλά οκ στρώνει σιγά σιγά. Δεν πονάει ιδιαίτερα η τομή, στο λέω εγώ που με τον πόνο έχω τσακωθεί, δεν τον αντέχω!

Ολα θα πάνε καλά και για σένα! Μην αγχώνεσαι! Καλή επιτυχία!

 

Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα!!!!Περαστικα σου!!Τωρα νιωθεις το κενο στο λαιμο??Ειμαι περιεργη να δω πως θα αισθανομαι εκεινο το σημειο......

Θα ηθελα να ρωτησω κοριτσια αν ξερετε η ασφαλεια δινει τιποτα????Εγω εχω ΤΕΒΕ και ιδιωτικη ασφαλεια....τι γινεται????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...