Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΠΑΝΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΛΕΚΕΔΕΣ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΣΜΙΓΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΑΞΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ.ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ 5-6 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ.ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΤΟΥΜΕ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ?ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ (2 ΧΡΟΝΩΝ)ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΠΑΝΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΛΕΚΕΔΕΣ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΣΜΙΓΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΑΞΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ.ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ 5-6 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ.ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΤΟΥΜΕ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ?ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ (2 ΧΡΟΝΩΝ)ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ?

 

Ψαχτω καλα αυτο,γιατι και μιας γνωστης μου εχει το ιδιο προβλημα,αλλα το εβγαλε και στα καινουργια δοντια και της ειπε οτι δεν προκειτε να φυγει,δεν θυμαμαι ομως τι το ειχε προκαλεσει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ? :?:

Link to comment
Share on other sites

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ? :?:

 

δεν ξερω,τοτε ολα τα παιδια θα επρεπε να εχουν κυλιδες στα δοντια. :?

μηπως ειναι καποια ελειψη βιταμινων?δεν ρωτας και παιδοδοντιατρος καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα,ρωτησα την κοπελα που εχει ο γιος της το ιδιο προβλημα.αυτος το παρουσιασε στα καινουργια τα δοντια το προβλημα και οχι στα πρωτα,ο οδονριατρος της ειπε οτι δεν φευγει και μονο οταν μεγαλωσει για λογος αισθητικους αν θελει μπορει να βαλει θηκες. :?:?

της ειπε οτι αυτο γινεται απο κατακρατησει ασβεστιου εκει.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΗΛΑΔΗ......ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΑ ΔΟΤΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ?Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕ? :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΗΛΑΔΗ......ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΑ ΔΟΤΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ?Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕ? :(:(:(

 

της φιλης μου ,οπως ειπα το προβλημα εμφανιστηκε στο παιδι της στα δευτερα δοντια και δεν φευγει εφοσον εμφανιστηκε,παρα μονο αν βαλει θηκες μεγαλωνοντας καθαρα και μονο για αισθητικους λογους,αλλα για να γινει αυτο πρεπει να τροχιστουν ολα τα δοντια :?:? το παιδι τωρα ειναι 12 χρονων.δεν μπορει να γινει τιποτα τωρα.

 

εσυ καλο ειναι να μιλησεις με καποιον οδοντιατρο,μηπως πρεπει να παρει καποιο φαρμακο ή κατι,ωστε στα καινουργια δοντια να μην παρουσιαστει,γιατι αμα παρουσιαστει και εκει,δεν φευγει με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...