Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σιδερο και παλι ......σιδερο


BIKY74

Recommended Posts

κοριτσια δεν ξερω για εσας αλλα εγω οταν ειναι να σιδερωσω αρρωσταινω.τι ρουχο και κακο ειναι αυτο.δεν προλαβαινω να βαλω πλυντηριο και να το σιδερωσω τσουπ να σου και αλλα.σε περιοδο βροχης δε που δεν στεγνωνουν και ευκολα γεμιζω ασιδερωτα.μονο εγω ειμαι ετσι η' υπαρχουν ομοιοπαθουσες;

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

συχαινομαι το σιδερωμα!!!!!σαν βαμπιρ που το πιτσιλανε με αγιασμο κανω μολις δω ασιδερωτα ρουχα!!!σιδερωνω καθε 10 μερες λογω της βαρεμαρας που με πιανει μολις σκεφτω το σιδερο κ ξερετε τι μαζευεται σε 10 μερες!5-6 πληντυρια ασιδερωτα ρουχα !!ο αντρας μου λεει να σιδερωνω καθε 3 μερες που θα ειναι λιγα κ θα τελειωνω τακα τακα ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ!!!ειμαι πολι τελειομανης με τις υπολοιπες δουλειες κ υπερβολικη καμια φορα μπορω να πω :oops::oops: ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΒΓΑΖΩ ΦΛΥΚΤΑΙΝΕΣ!!!!:evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις βάλε κάτω από το σιδερόπανο φύλλο αλουμινόχαρτου.

Με τον τρόπο αυτό μειώνεται κατά πολύ ο χρόνος σιδερώματος μιας

και αντανακλάται η θερμότητα και σιδερώνεται και η κάτω πλευρά.

Eξοικονομείς εκτός από προσωπική ενέργεια και ηλεκτρική.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν θέλεις βάλε κάτω από το σιδερόπανο φύλλο αλουμινόχαρτου.

Με τον τρόπο αυτό μειώνεται κατά πολύ ο χρόνος σιδερώματος μιας

και αντανακλάται η θερμότητα και σιδερώνεται και η κάτω πλευρά.

Eξοικονομείς εκτός από προσωπική ενέργεια και ηλεκτρική.

 

ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Η λύση που έχω βρει εγώ κορίτσια είναι να σιδερώνω αμέσως το πλυντήριο που μου στεγνώνει για να μη μαζεύονται βουνά. Βάζω πλυντήριο με το νυχτερινό, το απλώνω το πρωί και το μεσημέρι που γυρίζω από τη δουλειά είναι έτοιμο για σίδερο. Και παρόλο που έχω το σύστημα stiroplus της stirella, ξαναγύρισα στο παλιό καλό μου ατμοσίδερο! Κάνει το τέλειο σιδέρωμα το άτιμο! Μακριά όμως από βουνά με ρούχα!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ τι μου το θυμίζετε κάθε Κυριακή ειναι το μαρτύριο μου εχτές 4-8 αυτή τη δουλεία έκανα πάλι.Δεν μπορούμε να φτίαξουμε εκτος απο στεγνωτήριο και ενα σιδερωτήριο να μπαίνουν μέσα και να βγάινουν έτοιμα??????

Link to comment
Share on other sites

η λυση η δικη μου ειναι να σιδερωνω 2-3 φορες μεσα στην εβδομαδα,φτιαχνω τη σιδερωστρα και το σιδερο σε θεση μαχης απο το βραδυ και μολις γυρισω το μεσημερι απο τη δουλεια κατευθειαν σιδερωνω.:|ο μικρος ερχεται 40 λεπτα με το σχολικο αργοτερα οποτε οτι προλαβω κανω.

η αληθεια ειναι οτι αν καποια στιγμη τα αφησω με παιρνει η κατω βολτα.

δεν ξερω αλλα εμεις ειμαστε τρια ατομα και βαζω 6 πλυντηρια την εβδομαδα...:-(:-(:-(

οτι φοραμε καθε μερα παει κατευθειαν στα απλυτα,ολα...ξερω δεν πρεπει παντα ετσι αλλα δεν μπορω αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ τι μου το θυμίζετε κάθε Κυριακή ειναι το μαρτύριο μου εχτές 4-8 αυτή τη δουλεία έκανα πάλι.Δεν μπορούμε να φτίαξουμε εκτος απο στεγνωτήριο και ενα σιδερωτήριο να μπαίνουν μέσα και να βγάινουν έτοιμα??????

 

 

ποτε την κυριακη...εδω και 3 μηνες περιπου εχω κοψει τις δουλειες την κυριακη....;););)

 

και ειμαι καλα....:-P:-P:-P

 

ολα τα κανω μεσα στην εβδομαδα εξαλλου χαμενη ειναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το χειροτερο μου....εγω βαριεμαι κ το αλλο μετα.Την τακτοποιηση!!Εχει τυχει να μεινουν κ 3 μερες πανω στη τραπεζαρια γιατι περιμενα να πανε μονα τους...

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο μου....εγω βαριεμαι κ το αλλο μετα.Την τακτοποιηση!!Εχει τυχει να μεινουν κ 3 μερες πανω στη τραπεζαρια γιατι περιμενα να πανε μονα τους...

 

Πω πω! Κι εγω ετσι, καθομαι και τα κοιταω αλλα ποδια δεν βγαζουν......

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα κορίτσια μόλις τελείωσει το νέρο απο το πρεσοσίδερο την πρώτη φορά κατευθείαν μέχρι να ζεσταθεί ξανά ταχτοποιουμε τα σιδερωμένα και τελικά δεν μαζεύονται πολλά.!!!

Το χειρότερο απο όλα όμως είναι οι κουρτίνες πιστέυω κάθε φορά που πρέπει να αλλαχθουν με πιάνει η καρδιά μου γιατι σκέφτομαι το σίδερο.:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

ποτε την κυριακη...εδω και 3 μηνες περιπου εχω κοψει τις δουλειες την κυριακη....;););)

 

και ειμαι καλα....:-P:-P:-P

 

ολα τα κανω μεσα στην εβδομαδα εξαλλου χαμενη ειναι...

 

Μόνο όταν έχει βάρδια καθημερινη :wink:;-):wink:αλλίως πάντα την Κυριακή μετά την ΄βόλτα που παιζουν εκείνοι και εγώ τελέιωνω πιο γρήγορα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑΡΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ είναι αυτό το σίδερο εμείς κορίτσια είμαστε και πολύ σύνολο οικογένειας 4 μεγάλοι και δυο μικρά ο άντρας μου σιδεράς και ο μπαμπάς μου γεωργός περιττό να σα πω ότι το πλυντήριο και το σίδερο δουλεύουν υπερωρία . οι γονείς μου μένουν κάτω από εμένα και η μητέρα μου κρατά τα παιδιά και την λείπαμε να κάνει κάποιες δουλειές διότι τα παιδιά της έχουν βγάλει το λαδί μέχρι να επιστρέψω από την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ εχω πλεον υιοθετησει το συστημα σιδερωμα αμέσως μετά το μάζεμα. Πριν μαζέψω τα ρουχα, εχω ηδη ανάψει την στιρελα οποτε τα σιδερωνω αμέσως. Αλλά και ενα πληντυριο να ειναι το τακτοποιημα μου φαινεται βουνο... ξέρω ντροπή μου...

Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα κορίτσια μόλις τελείωσει το νέρο απο το πρεσοσίδερο την πρώτη φορά κατευθείαν μέχρι να ζεσταθεί ξανά ταχτοποιουμε τα σιδερωμένα και τελικά δεν μαζεύονται πολλά.!!!

Το χειρότερο απο όλα όμως είναι οι κουρτίνες πιστέυω κάθε φορά που πρέπει να αλλαχθουν με πιάνει η καρδιά μου γιατι σκέφτομαι το σίδερο.:cry::cry::cry:

 

έχει κάτι φακελλάκι σαν κολλάρισμα για κουρτίνες που δεν χρειάζονται μετά σίδερο. Πλένεις αφήνεις με αυτό για λίγη ώρα βάζεις στο ξέπλυμα και κρεμάς απευθείας κ δεν χρειάζεται σιδέρωμα. Αν χρειαστεί σε κάποια σημεία βάζεις το σίδερο στον ατμό και το κάνεις επιτόπου.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δεν ξερω για εσας αλλα εγω οταν ειναι να σιδερωσω αρρωσταινω.τι ρουχο και κακο ειναι αυτο.δεν προλαβαινω να βαλω πλυντηριο και να το σιδερωσω τσουπ να σου και αλλα.σε περιοδο βροχης δε που δεν στεγνωνουν και ευκολα γεμιζω ασιδερωτα.μονο εγω ειμαι ετσι η' υπαρχουν ομοιοπαθουσες;

 

Και εμένα αυτό ήταν το πρόβλημά μου, μέχρι που πήρα στεγνωτήριο. Έχει μειωθεί απίστευτα το σίδερο και φυσικά η διαδικασία απλώματος, μαζέματος κτλ...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

lucy δηλαδη το στεγνωτηριο δεν τα τσαλακωνει τα ρουχα;τα βγαζεις στεγνα ετοιμα για διπλωμα και στην θεση τους;

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Η λύση που έχω βρει εγώ κορίτσια είναι να σιδερώνω αμέσως το πλυντήριο που μου στεγνώνει για να μη μαζεύονται βουνά. Βάζω πλυντήριο με το νυχτερινό, το απλώνω το πρωί και το μεσημέρι που γυρίζω από τη δουλειά είναι έτοιμο για σίδερο. Και παρόλο που έχω το σύστημα stiroplus της stirella, ξαναγύρισα στο παλιό καλό μου ατμοσίδερο! Κάνει το τέλειο σιδέρωμα το άτιμο! Μακριά όμως από βουνά με ρούχα!
ποιο ατμοσιδερο εχεις;

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

lucy δηλαδη το στεγνωτηριο δεν τα τσαλακωνει τα ρουχα;τα βγαζεις στεγνα ετοιμα για διπλωμα και στην θεση τους;

 

βικυ δε τσαλακωνει τα περισσοτερα ρουχα.αυτο ειναι αληθεια.αλλα καιει απιστευτο ρευμα.εγω το εδωσα σε μια γνωστη μου στη μιση τιμη που το αγορασα.ειχα ρευμα 200-300 το μηνα μεχρι που το σταματησα κ πληρωνω 75 το μηνα.εδω στη γερμανια με το μηνα ειναι στην ελλαδα δε θυμαμαι :P

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο βάσανο...Αν και δε μπορώ να πω ότι το σιχαίνομαι, μάλλον το βαριέμαι. Αλλά επειδή έχω δοκιμάσει τα πάντα, έχω καταλήξει ότι όταν στεγνώνουν πρέπει να τα σιδερώνω αλλιώς μένουν εκεί και..γεννάνε... Σχεδόν κάθε μέρα πλυντήριο, τι να σου κάνει...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το σιχαίνομαι το σίδερο! Ευτυχώς μου σιδερώνει η κοπελιά που έρχεται κάθε 15. Μόνο ενδιάμεσα αν χρειαστεί κάτι και πριν τις διακοπές ή τις γιορτές τα πλυντήρια της τελευταίας στιγμής...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

ποσο πληρωνεις την ωρα?:lol::lol:

Μαζί με όλες τις δουλειές, τής παίρνει ένα εξάωρο περίπου, 40 ευρώ. Δεν τα λυπάμαι καθόλου τα συγκεκριμένα λεφτά. Την εκτιμώ και την αγαπώ βαθύτατα την κοπελιά μου που με "ξεβρωμίζει" και μου σιδερώνει. Αφού αν μου περισσεύουν πέντε ευρώ παραπάνω τής τα δίνω με ευχαρίστηση. ή ό,τι άλλο δωράκι μπορώ. Είναι μεγάλο πράγμα να σου κάνουν γενική και σίδερο!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...