Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΤΟ NICK NAME ΣΑΣ?


joe

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 600
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το giorgos κατανοητό το neos απο το νεος μπαμπας. μπηκα στι φορουμ 1 εβδομαδα αφου εμαθα οτι θα γινω μπαμπας :D:D:D:D

 

να σου ζήσει!!!! ..moody στα αγγλικά ο θλιμμένος ή κυκλοθυμικός σε κάποιες μεταφράσεις... το υιοθέτησα το 2006 λόγω διάθεσης και μου χει μείνει....και το nick και η διάθεση!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...ειναι το πρωτο μου Post Εδω...χαιρομαι που μπηκα στην παρεα σας...το ψευδωνυμο μου προεκυψε απο τοτε που ημουν 18 χρονων.Το ονομα μου ειναι Ευαγγελια-Βαγγελιτσα σαν παιδι και καποιος με φωναξε μια μεΡΑ VATZY και το αγαπησα...απο τοτε το χρησιμοποιω παντου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Το Nick name μου προέκυψε απο την ανηψούλα μου όπου δεν μπορούσε να πει καθαρά το όνομά μου και με φώναζε συνεχώς ΜΙΝΙΑ και στη συνέχεια Μίνια μου- Μίνια μου και με σκλάβωσε! Μου έμεινε πλέον το παρατσούκλι και με φωνάζουν όλοι έτσι. Το λατρεύω το nick name Μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

  • 11 months later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα! Το nickname μου είναι και το υποκοριστικό μου, έτσι με φωνάζει ο άντρας μου.. :-P Το όνομα μου είναι Γεωργία, αρχικά με έλεγε Γωγουλα. Μετά το κάναμε Γωγουλιτσα και τελειοποιήθηκε ως Γουλίτσα! :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aργίνη είναι ένα όνομα που συναντα κανείς στα βιβλία της Πηνελόπης Δέλτα. Η "θεια Αργίνη" υπηρξε αληθινη συγγενης της συγγραφέας και περιγράφεται στον Τρελλαντωνη αλλα και στις Παιδικές Ενθυμίσεις της Δελτα ως μια ιδιαίτερα τρυφερη μαμά. Είναι εξαιρετικα σπάνιο όνομα και το χρησιμοποιησα με την βεβαιότητα ότι αποκλείεται να είναι κατειλημμένο...;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλημέρα!! Το δικό μου ψευδώνυμο ήθελα να είναι κάτι αισιόδοξο και χαρούμενο, οπότε cloud9 που σημαίνει κάτι όπως το είμαι στον τον έβδομο ουρανό!

Αυτό ειναι και το πρώτο μου post, καλως σας βρήκα λοιπόν και καλή αρχή!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
το ψευδώνυμο τίγρης προέκυψε από τον γιο μου.o οποίος γεννήθηκε 25 εβδομάδα τώρα είναι 11 μηνών και πραγματικά είναι ΤΊΓΡΙΣ.

 

Αχ να σου ζήσει το τιγράκι σου!!!

 

Κι εγώ απο τη γνωστή σε όλους της γενιάς μου και αγαπημένη κάντι καντι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 months later...
×
×
  • Δημιουργία νέου...