Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υπερκινητικοτητα σε σημειο που εβαλε στο στομα τα κακα της


Recommended Posts

καλησπερα μανουλες,η κορη μου 6,5 μηνων ειναι ενα υπερκινητικο και πολυ κουτσομπολικο μωρακι!:P σε καθε μου προσπαθεια για αλλαγη πανας γινεται χαμος.κλωτσαει, τιναζει χερια ποδια,μου τραβαει το σελτεδακι απο κατω....προχθες τραβηξε απο το ενα ραφι της αλαξιερας το καλαθακι με τα καλλυντικα της με αποτελεσμα να της ερθει καπελο!για να περασω στο δια ταυτα....το τελευταιο της επιτευγμα ηταν να χωσει - Χριστε μου - τα χερια της στη λερωμενη της πανα και ετοιμαζοταν να βαλει το χερι στο στομα.:shock:

ετρεξα αμεσως να της πλυνω τα χερακια και φυσικα το ποπουδακι και ο,τι αλλο ειχε πασαλειψει, μπουτια, φτερνες κτλ.το ερωτημα μου ειναι σε περιπτωση που ακαθαρσιες πηγαν στο στοματακι κινδυνευει απο κατι?εχει τυχει σε καποια κατι αναλογο????ξερω οτι απο εδω και στο εξης πολλα θα δουν τα ματακια μου διοτι τα μωρα πλεον δεν συμμαζευονται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:D:D:D:D:D:D:D η μικρή μου είναι έτσι! Κάποιες φορές δεν μπορώ ούτε να την ντύσω ή να την αλλάξω!! Είναι και ελαφριά ευτυχώς αλλιώς δεν θα την πάλευα. Εφτασε 20 μηνών, είναι 9,5 κιλά και παρόλο που την κεφαλοκλειδώνω -τρόπος του λέγειν- σαν κατσικάκι για να την πλύνω, καταφέρνει συχνά να μου κατεβάσει ότι υπάρχει εκεί γύρω με κινήσεις νίντζα!!

 

Αν δεν την προλάβεις ή δεν της δώσεις να απασχοληθεί με κάτι, έχει βουτήξει σε χρόνο ΤΤ τα χέρια της σε πάνα/μούρη/πόδια/ρούχα/παντού. Επίσης απ' όπου περάσει και ότι φτάνει το'χει κατεβάσει και δεν προλαβαίνεις ούτε να το δεις!!! :D:D

Την έχεις αγκαλιά και δεν εφισυχάζεις ποτέ γιατί όλο και κάπως μπορεί να σου πεταχτεί για να δει κάτι, να πιάσει κάτι, ή λόγω κινητικότητας και να σου ξεφύγει να πέσει κάτω!!!

 

Είναι εντελώς φυσιολογικό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

xena σε νοιωθω.....η δικια μου ειναι ολιγον βαρια θα ελεγα!:lol: απλώς ανησυχω μη τυχον και εβαλε κανενα χερι στο στομα μετα το βουτηγμα στη λερωμενη πανα.....:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τίποτα δεν παθαίνει. Μια φορά έφαγε ο δικός μου τα κακά του και το έψαξα :P

 

Αν είναι υπερκινητική, καλύτερα να μην την αλλάζεις σε αλλαξιέρα αλλά στο κρεβάτι. Και να έχεις κάτι να της δίνεις να ασχολείται ή να της μιλάς ή να της τραγουδάς. Τον δικό μου ακόμα και τώρα με τραγούδι τον αλλάζουμε γιατί μόνο έτσι κοκαλώνει!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι πονεμενο θεμα!!!

 

myriam και που εισαι ακομη,,,κατσε να αρχισει να μπουσουλαει και να σηκωνεται ,,,,εκει να δεις ελληνορωμαικη παλη για ένα αλλαγμα,,,,,κανε αυτό που σου ειπε η little monkey αλλαζε την σε καναπε η κρεβατι και προσπαθησε (λεμε τωρα...) να της δινει κατι ενδιαφερον στα χερια να χαζευει και βελτιωσου σε ταχυτητα .........:D:D:D

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 - 5 μηνών , τον έβγαλα κι εγώ από την αλλαξιέρα γιατί έσπρωχνε με τα πόδια του , χτυπούσε το κεφάλι του και άλλα τέτοια..μετά κυνηγιόμασταν στο κρεβάτι !!! Οντως θέλει απίστευτη ταχύτητα να βάλεις πάνα , να κρατάς ποδαράκια που είναι συνέχεια στον αέρα , και να παλεύεις να κολλήσεις τα αυτοκόλλητα....ευτυχώς έχουμε ξεμπερδέψει προ πολλού.

 

Όπως λένε και τα κορίτσια , κάτι να απασχολείται και γρήγοραααα.....

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

πραγματι κοριτσια,τα μικρουλια ξεπεταχτηκαν και κανουν απιστευτες ταρζανιες.τα χω παιξει δε ξερω απο που να τη μαζεψω τη ζουζου....εχθες πηγσμε να παρουμε λαμπαδα στη βαφτισιμουλα μου και ειχα τη μικρη στο μαρσιπο,υποτιθεται ειναι πιο περιορισμενη,τι να σας πω....βουταει σε χρονο αστραπη μια λαμπαδα που κρεμοταν σε ενα σταντ και γεμιζει τα χερια της ασημοσκονες! τελικα δε γινεται,πρεπει να εχουμε οχι δυο ματια και δυο χερια.....καμια εικοσαρια για να προλαβαινουμε!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Little monkey ομοιοπαθουσα σε κοβω,το εψαξες κι εσυ μανουλα ε? τι να κανουμε,κι εγω το εψαξα,ανοιξα και το θεμα εδω,μπας και ηρεμησω λιγο,γιατι μια πρωτη φρικη μου ηρθε,μεχρι τωρα την

μικρη νομιζα πως την ελεγχω.....πλεον με χορευει στο ταψι το ταρζανακι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...