Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΤΟΝΗ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!


Recommended Posts

Εχω φοβερο προβλημα δυσκοιλιοτητας !!!! το οποιο οσο προχωραει η εγκυμοσυνη χειροτερευει! Εδω και 2 βδομαδες ειμαι μονο με υποθετα γλυκερινης. Εχω δοκιμασει τα παντα!! ακτινιδια, φρουτα, δαμασκηνα, δημητριακα ενα σωρο γιατροσοφια. Ο γιατρος μου μονο υποθετα μου δινει, και για ενα διαστημα πηρα κ ελαιο παραφινης, τιποτα δεν μου εκανε..σας μιλαω για μεγαλο προβλημα. Πληρης αδρανεια!!! πριν την εγκυμοσυνη δεν ειχα προβλημα. Please help. Και φοβαμαι οτι αν τα συνηθισει ο οργανισμος τα υποθετα δεν θα μου κανουν τιποτα .....τι θα κανω μετα!!! αφηστε που ο γιατρος μου εχει πει να μην ζοριζομαι καθολου!!! μα ειναι δυνατον!!! συγνωμη κιολας , ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝ !!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Vann

    Vann 4 δημοσιεύσεις

  • baduz

    baduz 4 δημοσιεύσεις

  • aspassia

    aspassia 4 δημοσιεύσεις

  • LOUCY

    LOUCY 4 δημοσιεύσεις

LOUCY δυστυχως καλωσηρθες στο κλαμπ,αυτο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη κ τιποτε αλλο,προσεχε μονο να μην βγαλεις αιμορροιδες γιατι θα τρελαθεις στον πονο.

Εγω κανω αλχημειες,δηλ πινω πολυ κρυο γαλα,κ κατευθειαν τρωω μια σοκολατα, η πινω κοκα κολα με σοκολατα,κανω τρελους συνδιασμους,γιατι ειναι κ το μοναδικο που πιανει.Αλλα μην φανταστεις τιποτα το ιδιαιτερο κ εγω το πολυ 2φορες την εβδομαδα παω :cry:

κ εχω δοκιμασει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα (και ελπίζω να μην αποκτήσω) παρατήρησα ότι μόλις φάω σύκα αποξηραμένα... τρέχω. Για κάνε μια δοκιμή, θα βρεις αυτό που σου κάνει.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε κατανοώ πλήρως! Έτσι ήμουν και εγώ!

Το σίδηρο φταιει (εάν παίρνεις).

 

Πολύ νερό,νερό,νερό! Και φυτικές ίνες. Να αποφεύγεις τα πικάντικα!

Επίσης έτρωγα quaker. Αυτό ήταν που με βοήθησε πολύ!

 

Και μετά την εγκυμοσύνη είχα δυσκολιότητα γιατί έπαιρνα το σίδηρο αφού θήλαζα (4μηνές). Το έκοψα το σίδηρο και ήρθα στα κανονικά μου...

 

 

Ναι να μην ζορίζεσαι, δεν κάνει! Εξάλλου η γέννα είναι σαν να κάνουμε κακάκια (μην γελάσεις, έτσι είναι)

 

Ρώτα τον μήπως σου δώσει άλλο σίδηρο (από χάπι σε πόσιμο) ίσως είναι καλύτερα!

 

Αυτά! Και μην ζορίζεσαι :wink:

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω μια απ τα ιδια αλλα δεν τρωω κατι ιδιαιτερο. Οσο παει ζοριζει η κατασταση και μαλλον θα πρεπει να το γυρισω στην υγιεινη διατροφη... :? (δεν ειμαι φαν :lol: )

 

 

 

edit. Οντως απο τοτε που αρχισα το σιδηρο χειροτερεψε η κατασταση. :mad:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια θα τρελαθω τωρα,πως γινεται να μην πιεζεσαι?ειναι δυνατον ?

κ θεωρω αλλο πραγμα την γεννα κ αλλο πραγμα αυτο ,στην γεννα σε πιανουν συσπασεις κ γεννας δεν εχει καμια απολυτως σχεση πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έλαιο κ το γάλα μαγνησίας δεν μου έκαναν τίποτα. Στο νοσοκομείο μου είχανε δώσει στον 3ο μήνα το dupfalac που είναι σαν σιρόπι αν το γράφω σωστά κ από τότε λειτουργω ρολόι!

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια θα τρελαθω τωρα,πως γινεται να μην πιεζεσαι?ειναι δυνατον ?

κ θεωρω αλλο πραγμα την γεννα κ αλλο πραγμα αυτο ,στην γεννα σε πιανουν συσπασεις κ γεννας δεν εχει καμια απολυτως σχεση πιστευω

 

Πάντως όταν έφτανα προς το τέλος του τοκετού η μαία μου μου έλεγε... σαν να κάνεις τα κακάκια σου...

 

Και δεν είχε άδικο, τουλάχιστον σε εμένα...

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πιστευω οτι στο ελεγε αυτο η μαια γιατι ειναι ο ιδιος τροπος που σφιγγεσαι,αλλα οχι οτι θα γεννησεις,τοτε εγω θα επρεπε να ειχα γεννησει μηνες πριν.

εγω τουλαχιστον εχω σοβαρ προβλημα,κ δεν γινεται αλλιως,ποτε ομως ο γιατρος μου δεν μου ειπε να προσεχω να μην σφιγγομαι

Link to comment
Share on other sites

Πιθανά να είναι και έτσι! :wink:

 

Quaker έχεις δοκιμάσει?

 

Να σας πω και κάτι κουφό...

Μόλις καθόμουν σε κρύα επιφάνεια ήθελα να παω τουαλέτα. Το δοκίμασα κάπως βοήθησε :oops:

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΜΕΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ALL BRAN ΤΑ ΣΤΙΚΑΚΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΑΗΔΙΑΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΙΞΕΤΑ ΜΕ ΣΟΚΟΛΑΤΕΝΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι , υπομονη, αλλα πραγματικα εως τωρα - ειμαι στον 6ο - δεν ειχα ουτε μια ενοχληση, μονο καουρες, και η δυσκοιλιοτητα με χει τρελανει.....τον σιδηρο τον αλλαξα, παιρνω legofer kai felicine. αλλα καμια διαφορα, τι χυμους πινω, νερο ζεστο το πρωι, μα ειναι δυνατον!!! τιποτα??καθε 3 μερες βαζω υποθετο, αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε...

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια, κοπελια!!! τι περασα........ :?

 

4 μηνες μετα, κι ακομα δεν εχω συνελθει...

 

μονη μου συμβουλη... περιοδικα, το τηλεφωνο κοντα να μη σε ψαχνουν και ανησυχουν... και καλη διασκεδαση!!! πολλεεεεες ωρες...

 

και υποθετα γλυκερινης... αναγκαστικλι...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαα γελαω πολυ με το θεμα του σφιξυματος!!!! χαχαχαχα αφου καμια φορα φοβαμαι μην φυγει το παιδακι μου! εγω τωρα που ειμαι στον 7ο χωρις να αλλαξει κατι στην διατροφη μου παω και 3 φορες!!!! ναι ναι!!! ενω πριν καθε τρεις μερες, αλλα την εβγαζα στην λεκανη πολυ ωρα!!!αφου η αδερφη μου μου ελεγε να πιω χαλασμενο γαλα!!!!! μπλιαχ!!!

bl0Hp3.pngLaUTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βοηθάει πολύ και το περπάτημα.....να περπατάτε όσο περισσότερο μπορείτε και αντέχετε....Αλλιώς αδρανεί το έντερο...

Εγώ έκατσα (κυριολεκτικά!) 10 μέρες τα Χριστούγεννα και είχα τρομερό πρόβλημα (ενώ δεν είχα ποτέ) και μόλις ξεκίνησα πάλι δουλειά όλα καλά!!!!

MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι μάνα, αλλά να πω κι εγώ τη χαζομάρα μου μήπως και πιάσει, γιατί ευαισθητοποιούμαι με το θέμα... κρύο καφέ με παγάκια (έστω χωρίς καφεϊνη αφού είσαι έγκυος), κρύο γάλα, μια κουταλιά λάδι ωμό... Σου εύχομαι να βρεις γρήγορα λύση! :)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...