Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χρειάζομαι γνώμες για επιλογή(Μαστρομηνάς ή Παράσχος)


Recommended Posts

Αγαπημενες φιλες

εχω ραντεβου με τον Μαστρομηνα και εχω πολυ αγχος!

Εχω πολλα προβληματα υγειας,για την ακριβεια ειχα (ελπιζω!)

Θελω παρα πολυ παρα πολυ παρα πολυ να κανω ενα παιδακι!!!

θα'θελα να ρωτησω ξερετε ποσο κάνει η απλη επισκεψη;;;

εχει συμβαση με το δημοσιο;;;

ειναι καλος γιατρος -ανθρωπος;;;

εχω ακουσει και καλα και ασχημα και εχω αγχωθει πολυ!

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημενες φιλες

εχω ραντεβου με τον Μαστρομηνα και εχω πολυ αγχος!

Εχω πολλα προβληματα υγειας,για την ακριβεια ειχα (ελπιζω!)

Θελω παρα πολυ παρα πολυ παρα πολυ να κανω ενα παιδακι!!!

θα'θελα να ρωτησω ξερετε ποσο κάνει η απλη επισκεψη;;;

εχει συμβαση με το δημοσιο;;;

ειναι καλος γιατρος -ανθρωπος;;;

εχω ακουσει και καλα και ασχημα και εχω αγχωθει πολυ!

ευχαριστω πολυ

Mην ρωτας καμια τη γνωμη εχει.Ειναι τοσο υποκειμενικο το θεμα.Αν εσενα σου αρεσει και τον εμπιστευτεις ολα καλα.Αλλιως υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιες.Αναμφισβητητα δεν μπορει παρα να ναι καλός στη δουλεια του.Θα ακουσεις και το αντιθετο από άλλους που εγινε η δουλεια τους αλλου.Δεν εχει νοημα.Η καθεμια εχει τις απαιτησεις της και φυσικα και θα πει τα καλυτερα γι αυτον που τη βοηθησε και απεκτησε το παιδι της...Καλή τυχη...Δεν μπορει να ειναι τυχαιο το ονομα που απεκτησε ετσι?

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!! εσεις δικιο!μακαρι να πανε ολα καλα!!

ειναι πραγματικα δυσκλη αυτη η δια δικασια να βρεις τον καταλληλο....!

και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εγω τωρα κανω την πρωτη μου προσπαθεια με τον μαστρομηνα κ δεν ξερω τι θα γινει,αλλα μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την ολη συμπεριφορα κ ατμοσφαιρα...

καταρχας στο πρωτο ραντεβου,με εκανε να νιωσω τοσο ομορφα κ ηρεμα που κ γι αυτο μονο τον εκτιμω..με εχει γεμισει αισιοδοξια με τα λογια του κ το υφος του κ εχει αλλαξει ολη η ψυχολογια μου...ελπιζω να ειναι κ ο τυχερος μου βεβαια,για να ολοκληρωθει η θετικη εμπειρια!!

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τωρα κανω την πρωτη μου προσπαθεια με τον μαστρομηνα κ δεν ξερω τι θα γινει,αλλα μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την ολη συμπεριφορα κ ατμοσφαιρα...

καταρχας στο πρωτο ραντεβου,με εκανε να νιωσω τοσο ομορφα κ ηρεμα που κ γι αυτο μονο τον εκτιμω..με εχει γεμισει αισιοδοξια με τα λογια του κ το υφος του κ εχει αλλαξει ολη η ψυχολογια μου...ελπιζω να ειναι κ ο τυχερος μου βεβαια,για να ολοκληρωθει η θετικη εμπειρια!!

 

Και εγω εκει πηγαινω εχω τις καλυτερες εντυπωσεις, ειναι η δευτερη εξωσωματικη που κανω εκει και οι δυο ηταν επιτυχης. Πιο πριν ειχα κανει αλλες δυο σε αλλο κεντρο αποτυχια σκετη, και περισοτερα χρηματα εδωσα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Και εγω εκει πηγαινω εχω τις καλυτερες εντυπωσεις, ειναι η δευτερη εξωσωματικη που κανω εκει και οι δυο ηταν επιτυχης. Πιο πριν ειχα κανει αλλες δυο σε αλλο κεντρο αποτυχια σκετη, και περισοτερα χρηματα εδωσα

 

 

Γεια σας κοριτσια, αν επιτρεπετε ποσα σας ζητησαν για να κανετε στονΜΑστρομηνα εξωσωματικη?

ευχαριστω και καλη επιτυχια και στισ 2 σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κοριτσια,έπεσα τυχαια σε αυτην τη συζητηση και θα ηθελα να μου στειλετε με πμ τις τιμες απο το κεντρο του Μαστρομηνα γιατι ειμαστε σε φαση αναζητησης .σασ ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα θα ήθελα να πω την εμπειρία μου από προσπάθειες εξωσωματικής που έκανα στο συγκεκριμένο κέντρο ………. γιατί τους επιστέφτηκα και τους έδωσα τα λεφτά μου …….ξεκίνησα τις ενέσεις κανονικά ότι οδηγίες μου δινανε τόσες μονάδες έπαιρνα ,κάναμε κανονικά την οωλιψια και την επόμενη μέρα παθαίνω υπερδιέγερση ωοθηκών και την μεθεπομένη κάναμε την εμβρυομεταφορα .περιττό να σας πω ότι δεν μπορούσα να ανασάνω τόσο πολύ με φούντωσαν νε μονάδες φαρμάκων ……τέλος πάντων ,εντελή μαθαίνω ότι σε όποιον συνέβαινε το σύνδρομο της υπερδιέγερσης απαγορεύεται να κάνει εμβρυομεταφορα γιατί είναι πολύ επικίνδυνο και για την υγεία του ασθενή αλά και ότι δεν μένεις έγκυος ,πρέπει να καταψύξεις τα έμβρυα να αδιαθετήσεις για να καθαρίσει το ενδομήτριο και μετά να κάνεις την εμβρυομεταφορα …….και ο Παράσχος μου πείρε 4.000 ? …….εκτός από αυτό σε όλο το ιστορικό μου δεν έριχνε μια ματιά πολύ απλά ότι τον ενημέρωναν η βοηθοί του …………

 

Δυστυχώς αυτά είναι τα άσχημα όταν πάμε σε μεγαλογιατρούς. για εμάς τις ταλαίπωρες είναι η σημαντικότερη στιγμή μας, αλλά για αυτούς ένα από τα πολλά περιστατικά. Άλλες φορές δίνουν σημασία και άλλες οχι. Στο θέμα της υπερδιέγερσης, εγώ το έπαθα 3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα και κατέληξα στο νοσοκομείο για αλλες 5 μερες. Δεν καταφερα να κρατησω τα 3 εμβρυακια που έβαλα δυστυχώς. Μια γνωστή μου ομως το προηγούμενο μήνα ακριβώς επαθε το ιδιο πράγμα με το Μαστομηνα και αυτή, αλλα το κρατησε το 1. Οπότε δεν ειναι απολυτο. Πάντως ολοι οι γιατροί και οι νοσοκομες του νοσοκομειου μου ελεγαν οτι δεν επαιζε κανενα ρολο. Έτυχε απλα να μην το κρατησω. Κουραγιο και υπομονη. Αυτα λεω και εγω στον εαυτο μου για να παιρνω ελπιδα οτι καποτε θα γίνει. Απλα δεν ηρθε η ωρα. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Θα ήθελα να μου πουν οι κοπέλες που έχουν εμπειρία από το συγκεκριμένο κεντρο, τί δόσεις συνήθως δίνουν στις κανονικές εξωσωματικές, αν γενικά σε ωθούν σε υστεροσκόπηση πριν από την εξωσωματική και πόσο στοιχίζει η όλη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 months later...

Νομίζω,πως κάποιοι γιατροί,δεν "ακούγονται"και εντελώς τυχαία,θέλω να πω,πως κάτι θα αξίζουν κι αυτοί για να ακουστούν!Τώρα,όσο αφορά την σημασία που δίνουν,ή,όχι έχει πιστεύω να κάνει με τη συνείδηση και το φιλότιμο του καθενός..Εγώ,έχω κάνει 2 προσπάθειες αποτυχημένες σε γιατρό-όνομα.Χρήματα αρκετααααά,συνολικός χρόνος που ασχολήθηκε μαζί μου,κανένα εικοσάλεπτο τη φορά!(φόρτος εργασίας μάλλον!).Τώρα,είμαι στη τρίτη προσπάθεια σε άλλο γιατρό-όνομα.(είμαι στην έκτη μέρα από εμβρυομεταφορά.Στο πρώτο ραντεβού στο ιατρείο μιλήσαμε πάνω από τρία τέταρτα για το πρόβλημά μου και ασχολήθηκε αναλυτικότατα με ότι εξετάσεις είχα κάνει ως τώρα και ότι άλλο απαραίτητο για την περίπτωσή μου.Έκανε ο ίδιος πάντα ηπέρηχους,ωοληψία,εμβριομεταφορά.Το υπόλοιπο προσωπικό,ευγενέστατο,πρόθυμο.Ανεξαρτήτως του αποτελέσματός μου,βάζω10!(τα χρήματα αυτή τη φορά ήταν το ένα τρίτο του άλλου γιατρού...)Τι να πω,μου έτυχε?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

ΞΕΚΊΝΗΣΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΉ ΣΤΟΝ ΠΑΡΆΣΧΟ ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΊΣΩ ΕΊΝΑΙ ΌΤΙ ΕΙΝΕ ΠΑΝΆΚΡΙΒΟΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΈΡΕΤΕ ΚΑΘΌΛΟΥ ΝΑ ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΖΕΥΓΆΡΙΑ ΠΑΡΆ ΜΌΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΉ,ΔΕΝ ΒΡΊΣΚΗΣ ΕΎΚΟΛΑ ΚΆΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΙΛΉΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΕ ΠΟΛΛΆ ΠΟΛΛΆ ΛΆΘΗ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Βρε κοπελια γιατι απευθυνεσαι σε αυτα τα κεντρα που εχουν απειρο κοσμο??

 

Πιστευεις οτι θα εχουν το χρονο να σε προσεξουν με τοσο κοσμο??

 

Εχω εμπειρια απο μια φιλη μου για εναν απο τους δυο αλλα δεν ειχε και τις καλυτερες εντυπωσεις γιατι την αντιμετωπισαν μαλλον αδιαφορα. Τους υπερηχους τους εκαναν οι βοηθοι και δεν την ενημερωμεναν για την πορεια

 

Τι να πω ισως και να ετυχε, σε αυτην μονο.

 

Πιστευω οτι υπαρχουν εξισου πολυ αξιολογοι εξωσωματικοι με λιγοτερο κοσμο.

Οι γιατροι με λιγοτερο κοσμο θα σε προσεξουν περισσοτερο και δεν θα βαζουν τους βοηθους τους.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω τα φωτα σας!!!!θελω γνωμες εμπειριες απο τα κεντρα και των 2!Δικες σας η και απο φιλες σας γνωστες σας που εχουν παει σε καποιον απ τους 2!

ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημέρα σε όλες. είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα αν γνωρίζεται οποιαδήποτε πληροφορία για τον μαστρομηνά. έχω ακούσει οτι έχει υψηλά ποσοστά επιτυχίας απο την πρώτη φορά και επειδή είμαι ήδη 39 δεν έχω πολλά περιθώρια. επίσης χρονικά πόσο διαρκεί η όλη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες. είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα αν γνωρίζεται οποιαδήποτε πληροφορία για τον μαστρομηνά. έχω ακούσει οτι έχει υψηλά ποσοστά επιτυχίας απο την πρώτη φορά και επειδή είμαι ήδη 39 δεν έχω πολλά περιθώρια. επίσης χρονικά πόσο διαρκεί η όλη διαδικασία?

καλημερα..δεν εχω κανει εξωσωματικη προσωπικα αλλα εχω αρκετες πληροφοριες γιατι εκανε η κολλητη μου προσφατα.. Εμενα η κολλητη μου ειχε κανει σε εναν αθλιο γιατρο 3 εξωσωματικες που απετυχαν και μετα ειχε κλεισει ραντεβου στο γιατρο μου και σε εναν συνεργατη του Μαστρομηνα αλλα και με τον Παρασχο. Ο γιατρος μου της ειχε πει στα ισα οτι αν απορριψει εκεινον να παει απευθειας στο Μαστρομηνα γιατι ειναι φοβερος επιστημονας και το κεντρο του πολυ σωστα οργανωμενο. (τελικα η φιλη μου κρατησε τον γιατρο μου και επιασε αμεσως) η διαδικασια κρατα αναλογως με το τι εξετασεις θα κρινει ο γιατρος οτι πρεπει να κανετε εσυ και ο συζυγος σου, ενω επισης υπαρχουν πρωτοκολλα οπως τα λενε, ειναι 3 διαφορετικα, αναλογως ποιο θα ακολουθησεις, στη φιλη μου για παραδειγμα απο την ωρα που αρχισε τις ενεσεις κρατησε ακριβως ενα μηνα η διαδικασια μεχρι την πρωτη χοριακη της. καλη δυναμη σου ευχομαι και να πανε ολα καλα:D:D

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα.

Καταρχήν εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα.

είμαι νέο μέλος και θα κάνω εξωσωματική στον κ. Μαστρομηνά.

Κατέληξα στο συγκεκριμένο κέντρο μετά από αρκετές ταλαιπωρίες, εξετάσεις κλπ και αφού πήγα σε κάποιους άλλους ιατρούς.

είχε επιτυχία με την πρώτη προσπάθεια μια γνωστή μου και είπα να επισκεφθώ και εγώ τον γιατρό. Μέχρι τώρα ευγενικοί και οργανωμένοι που φαίνονται όλοι εκεί. Όποια κοπέλα έχει κάνει ή θα κάνει εξωσωματική στο συγκεκριμένο κέντρο θα ήθελα γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...