Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απορια για τα utrogestan μετα από εξωσωματική


Recommended Posts

Καλημέρα σας. Θα 'ηθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που έχουν κάνει κύκλο εξωσωματικής από ποια εβδομάδα και μετά σας είπε ο γιατρός σας ν' αρχίσετε να μειώνετε το utrogestan? Στις οδηγίες γράφει ότι το αργότερο ένα μηνα μετά την επίτευξη της εξκυμοσύνης....Εσεις ξεκινήσατε να το μειώνετε νωριτερα ή αργότερα (δηλαδή περίπου στην 9η εβδομάδα ή αργότερα)? Σας ευχαριστώ.

O μικρούλης μου είναι το καλύτερο δώρο του θεούλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Αγγέλα από την ερωτησή σου φαντάζομαι ότι είσαι εγκυούλα? Αν ναι με το καλό, να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Εγώ τα σταμάτησα περίπου στον μήνα. Εξαρτάται όμως και από την εγκυμοσύνη, εάν υπάρχει πρόβλημα τα συνεχίζουν ανάλογα με την περίπτωση.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου, Αγγέλα, και η ώρα η καλή :D Εγώ τα utrogestan τα έπαιρνα για όλο το πρώτο τρίμηνο, χωρίς να μου δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα. Καλύτερα να μη διαβάζεις τις οδηγίες και τις παρενέργειες που λένε στα κουτιά γιατί θα σε τρελάνουν εντελώς.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι,παίρνω 400 mg ουτροτζεστάν την ημέρα και ο γιατρούλης μου μου είπε να τα κόψω όταν κάνω την εξέταση της αυχενικής.Βρίσκομαι 8η εβδομάδα και θα τα κόψω 12η!!Η γνώμη μου είναι να ακούς τον γιατρό σου,γιατί εκείνος ξέρει τις ανάγκες της εγκυμοσύνης σου από τον υπέρηχο!!Καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Εμένα μου είπε από την 9η να αρχίσω να τα μειώνω ανα 1 καθε τρεις μέρες αλλά ανησύχησα διότι έχει περάσει ήδη μήνας από την εγκυμοσύνη και σύμφωνα μ' αυτά που γράφουν οι οδηγίες θα έπρεπε να να έχω σταματήσει. Κι εγώ υπόλογίζω πως πρώτα ο Θεός μέχρι την αυχενική διαφάνεια θα τα έχω τελειώσει. Ευχομαι στις εγκυούλες να έχουμε εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα και σε όσες έχουν ήδη γίνει μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους. :D:D:D

O μικρούλης μου είναι το καλύτερο δώρο του θεούλη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...