Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΟΙΛΙΑΣ...


Recommended Posts

Καλημέρα...

Θα ήθελα να ενημερωθώ, τελείως στατιστικά, ποιο το μέγεθος της κοιλιάς σας...κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης... Η αλήθεια είναι πως έχω αρχίσει και ανησυχώ λιγάκι... Αύριο μπαίνω στην 19η εβδομάδα και η κοιλιά μου είναι ελαφρώς πρησμένη... πώς είναι όταν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε...ή έχουμε φάει βαριά την προηγούμενη το βράδυ..κάπως έτσι... Σε όποιον λέω πόσων εβδομάδων είμαι...δεν το πιστεύει.. Απο άποψη κιλών, έχω πάρει 4 αλλά όχι στην κοιλιά. Δεν ξέρω, δεν ξέρω... Η αδελφή μου μου είπε πως μάλλον οφείλεται στο γεγονός ότι είμαι ψιλή.. (1,80) και με ανοιχτή σχετικά λεκάνη οπότε και υπάρχει ακόμη χώρος για το μωρό... Ευσταθεί κάτι τέτοιο απο επιστημονικής άποψης;;;

Το σίγουρο είναι πως την Τρίτη που έχω ραντεβού με την γυναικολόγο θα το συζητήσω το θέμα... να δω και την δική της αιτιολόγηση...

 

 

:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απ οτι ξερω ναι ευσταθει κατι τετοιο... Αν το μωρακι σου ειναι καλα, με φυσιολογικο μεγεθο και αναπτυσσρται σωστα, δεν πρεπει να σε ανησυχει η κοιλια σου... εγω παλι ειμαι 21 εβδομαδων και ολοι μου λενε πως ειμαι στον εβδομο.... στην καθεμια μας ειναι διαφορετικα.. δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.. Με το καλο να ερθει το μωρακι σου..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ισως η θεση του μωρου σου παιζει ρολο, ισως το μωρακι ειναι πισω πισω. Εγω ειχα ακριβως το αντιθετο προβλημα, ειχα μεγαααλη κοιλια, εχω υψος 1.72 κ μεγαλη λεκανη αρα δεν ειναι αυτο που φταιει σε εσενα.

Εχω φιλη που μεχρι κ που γεννησε φαινοταν απλως πρισμενη απο φαγητο! :shock:

Παντως μην ανησυχεις για κατι τετοιο... διαφερει απο γυναικα σε γυναικα και δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο.

Φιλικα, Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

Πριν 18 ημέρες έκανα το ALPHA TEST και ήταν όλα τα μεγέθη φυσιολογικά. Δεν το έχω δει έκτοτε, καθώς έχω την Τρίτη κανονίσει την επόμενη επίσκεψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

 

Μάλλον είσαι από τις τυχερές που δεν έχουν τεράστια κοιλιά. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς για αυτό. Μια φίλη μου μέχρι και τον 7ο μήνα δεν φαινόνταν σαν έγκυος αλλά απλά λίγο πιο παχουλή. Εγώ 5 μηνών φαινόμουν για τα καλά ότι ήμουν έγκυος. Δεν ξέρω που οφειλεται αυτό. Ίσως στη θέση του παιδιού.... :roll::?:

Αλλά εφόσον το μωρό είναι καλά μη σε απασχολεί.... Με το καλό...

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα...

Θα ήθελα να ενημερωθώ, τελείως στατιστικά, ποιο το μέγεθος της κοιλιάς σας...κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης... Η αλήθεια είναι πως έχω αρχίσει και ανησυχώ λιγάκι... Αύριο μπαίνω στην 19η εβδομάδα και η κοιλιά μου είναι ελαφρώς πρησμένη... πώς είναι όταν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε...ή έχουμε φάει βαριά την προηγούμενη το βράδυ..κάπως έτσι... Σε όποιον λέω πόσων εβδομάδων είμαι...δεν το πιστεύει.. Απο άποψη κιλών, έχω πάρει 4 αλλά όχι στην κοιλιά. Δεν ξέρω, δεν ξέρω... Η αδελφή μου μου είπε πως μάλλον οφείλεται στο γεγονός ότι είμαι ψιλή.. (1,80) και με ανοιχτή σχετικά λεκάνη οπότε και υπάρχει ακόμη χώρος για το μωρό... Ευσταθεί κάτι τέτοιο απο επιστημονικής άποψης;;;

Το σίγουρο είναι πως την Τρίτη που έχω ραντεβού με την γυναικολόγο θα το συζητήσω το θέμα... να δω και την δική της αιτιολόγηση...

 

 

:?:

 

Εμένα προσωπικά η κοιλιά μου κατά την διάρκεια της μέχρι τώρα εγκυμοσύνης είναι μικρή,παρόλο που ο γιόκας μου είναι ήδη 2 κιλά. Αφού δεν με παρατηρούν καν στο λεωφορείο ή έξω και αυτό με τσατίζει. Πάντως αν θέλεις ένα μέτρο σύγκρισης δες εδώ http://www.i-am-pregnant.com/names/photobook3.htm?weeks=19. Έχει φωτογραφίες μαμάδων σε κάθε εβδομάδα εγκυμοσύνης. Όπως θα παρατηρήσεις άλλες είναι πλάκες και άλλες έχουν κοιλάρες γι'αυτό να μην αγχώνεσαι :D

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξερω παντως ειναι πως η κοιλια δεν σχετιζεται με τα κιλα μας!Ειχα σει φωτογραφιες σε ενα βιβλιο εγκυμοσυνης που δειχνει 3 γυναικες που διανυουν το 5ο μηνα και ειχαν 3 διαφορετικες σε μεγεθος κοιλιες και τα μωρα τους αναπτυσσονταν κανονικα!

Μη σε ανησυχει καθολου!!! :D

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είδα το site με τις διάφορες κοιλίτσες... όντως, υπάρχουν εκεί και μερικές γυναίκες που έχουν σχεδόν ανύπαρχτη κοιλιά και είναι ήδη στην 21η εβδομάδα!!! Μπορώ να πω ότι ανακουφίστηκα λιγάκι.. γιατί μέχρι τώρα όλες οι κοπέλες του συγγενικού μου & φιλικού μου περιβάλλοντος είχαν κοιλάρες από τον 4ο μήνα...και νόμιζα πως αυτό είναι κάνονας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν υπάρχει κανόνας γενικώς. Ακόμα και στην ίδια γυναίκα σε επόμενη εγκυμοσύνη τα πάντα μπορεί να είναι διαφορετικά. Στην επόμενη ας πούμε μπορεί να έχεις τεράστια κοιλιά.

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Θα ήθελα να ενημερωθώ, τελείως στατιστικά, ποιο το μέγεθος της κοιλιάς σας...κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης... Η αλήθεια είναι πως έχω αρχίσει και ανησυχώ λιγάκι... Αύριο μπαίνω στην 19η εβδομάδα και η κοιλιά μου είναι ελαφρώς πρησμένη... πώς είναι όταν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε...ή έχουμε φάει βαριά την προηγούμενη το βράδυ..κάπως έτσι... Σε όποιον λέω πόσων εβδομάδων είμαι...δεν το πιστεύει.. Απο άποψη κιλών, έχω πάρει 4 αλλά όχι στην κοιλιά. Δεν ξέρω, δεν ξέρω... Η αδελφή μου μου είπε πως μάλλον οφείλεται στο γεγονός ότι είμαι ψιλή.. (1,80) και με ανοιχτή σχετικά λεκάνη οπότε και υπάρχει ακόμη χώρος για το μωρό... Ευσταθεί κάτι τέτοιο απο επιστημονικής άποψης;;;

Το σίγουρο είναι πως την Τρίτη που έχω ραντεβού με την γυναικολόγο θα το συζητήσω το θέμα... να δω και την δική της αιτιολόγηση...

 

 

:?:

 

Μην ανησυχείς και εγώ είμαι στον 7ο μήνα σχετικά ψηλή, και όλοι μου λένε ότι είμαι σαν 4-5. Ενταξει δεν χαλιέμαι κιόλας, ίσα ίσα που χαίρομαι γιατί νιώθω ότι έχω μέλλον στους επόμνους μήνες που όλοι λένε ότι φορτώνεις κιλά τσακ -μπαμ!!! :wink::wink::wink::wink::wink:

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς καθόλου! Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..Και γω μέχρι τον 4ο μήνα ήμουν σαν να είχα πάρει 2-3 παραπανίσια κιλά, άσχετα αν είχα βάλει 6!! :lol::lol: Κια ήμουν αρκετά αδύνατη όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη. Από το 5ο όμως άρχισα να φουσκώνω απότομα και σε 4 εβδομάδες φαινόμουν κανονική έγκυος! Βέβαια ίσως φταίει και το γεγονός ότι έβαλα σχεδόν 3 κιλά επιπλεόν :lol::lol:. Τώρα έχω μια αρκετά μεγάλη κοιλιά, η οποία κάθε μέρα όλο και φουσκώνει :shock: ..Αφού άρχισα να αναρωτιέμαι που θα φτάσω αν συνεχίσω έτσι :? Με βλέπω να γίνομαι μπάλα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

με την καθυστερηση που ειχα,μονο πρηξιματακι υπηρχε.μετα απο 15μερες πεταξα μια κοιλιτσα σαν καρπουζι.η οποια εμεινε σταθερη μεχρι την περασμενη εβδομαδα,που απο τοτε φουσκωνει αργα αλλα σταθερα.αυτη τη στιγμη φαινομαι για 5μηνων τουλαχιστον.η dr λεει οτι ειναι απο κατακρατηση υγρων.

αισθανομαι λιγο ασχημα,διοτι οταν με ρωτανε ποσο ειμαι και λεω σχεδον 3μηνων,βλεπω κατι σαν απογοητευση.λες κι εχω βατραχακι :lol:

θα προτιμουσα να μην ειχα τοσο μεγαλη κοιλια,διοτι απο τωρα δεν βολευομαι καθολου.ρουχα εγκυμοσυνης ψωνισα στην 5η εβδομαδα :shock: .

παιδι θα βγαλω στο τελος η γοριλλακι? :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε λιγο καιρο κλεινω τον 6ο και ολοι μου λενε οτι η κοιλιτσα μου μιαζει περισσοτερο με μπυροκοιλια :?:?:(

Την τελευταια ευδομαδα εχει αρχισει σα φενεται καπως οτι ειμαι εγκυος, και εχω παρει και 10 κιλα!Που να μην τα επερνα! :lol::lol::lol:

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.Εγώ έχω πάρει 26 κιλά περιμένω δίδυμα και η κοιλιά μου είναι σχετικά μικρή.Αφού νόμιζα ότι τα μωρά είναι μικροσκοπικά αλλά είναι μια χαρά.

line_flow_rose_beg_xbliz34_time_1208577600_text_cfc920c4c9c4d5cccfd5cbc5d320ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ 16 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 4 ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΚΥΟ ΔΕΝ ΜΕ ΛΕΣ!! ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΑΥΤΙΕΣ..ΑΠΟ ΚΟΙΛΙΑ, ΤΙΠΟΤΑ!! ΑΦΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η' ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ!! :D:D ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ(ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ). :?

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ, ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗΣ ΕΙΧΑ ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΟΥΧΑ ΜΕΓΕΘΟΣ 3 ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΕΤΣΙ... ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΧΟΥΛΟΥΤΣΙΚΟ.

ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ZEPPELIN ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝΑ, ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ (4-5) ΑΛΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΙΔΗΜΑ.

ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΤΕΤΟΙΑ ΜΠΑΚΑ ΕΠΙ 9 ΜΗΝΕΣ.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ......

Link to comment
Share on other sites

Η κοιλια δεν εχει να κανει με το μεγεθος του παιδιου. Οταν ηταν η μητερα μου εγκυος σε εμενα ηταν πολυ αδυνατη κοπελα. Φανταστειτε οτι εχει υψος 170 και με γεννησε οταν ηταν 55 κιλα!!! Της ελεγαν οτι θα κανει γατι γιατι ειχε πολυ μικρη κοιλια ενω η φιλεναδα της θα εκανε τον παιδαρο αφου η κοιλια της ηταν τεραστια. Αποτελεσμα? Γεννηθηκα 4 κιλα (ζωη να εχω :lol: ) και το μωρο της φιλης της 2400!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ μικρή κοιλιά!!! Μεγαλεία!!! Και εγώ ως τον 7ο δε φαινόμουν καθόλου, μου κάνανε πλάκα οι φίλες μου.

Μην ανησυχείς και μη βιάζεσαι!! Στον 8ο και 9ο θα δεις εξέλιξη...σαν φούσκα είχα γίνει! :)

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ, ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗΣ ΕΙΧΑ ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΟΥΧΑ ΜΕΓΕΘΟΣ 3 ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΕΤΣΙ... ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΧΟΥΛΟΥΤΣΙΚΟ.

ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ZEPPELIN ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝΑ, ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ (4-5) ΑΛΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΙΔΗΜΑ.

 

Ακριβως αυτο και εγω. Στο Βασίλη δεν φαινόμουνα ακόμα και στον 6ο . Τωρα η κοιλιά ειναι τούρλα.

 

Να ρωτησω . Μπορειται η καθεμια να γραψετε διασταση κοιλιας και φύλλο παιδιού?

Ειμαι περίεργη αν έχει καποια σχέση. :shock::roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ, ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗΣ ΕΙΧΑ ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΟΥΧΑ ΜΕΓΕΘΟΣ 3 ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΕΤΣΙ... ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΧΟΥΛΟΥΤΣΙΚΟ.

ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ZEPPELIN ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝΑ, ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ (4-5) ΑΛΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΙΔΗΜΑ.

 

Ακριβως αυτο και εγω. Στο Βασίλη δεν φαινόμουνα ακόμα και στον 6ο . Τωρα η κοιλιά ειναι τούρλα.

 

Να ρωτησω . Μπορειται η καθεμια να γραψετε διασταση κοιλιας και φύλλο παιδιού?

Ειμαι περίεργη αν έχει καποια σχέση. :shock::roll:

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΞΕΚΙΝΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω . Μπορειται η καθεμια να γραψετε διασταση κοιλιας και φύλλο παιδιού?

Ειμαι περίεργη αν έχει καποια σχέση. :shock::roll:

 

Εμένα είναι 1 μέτρο. :twisted::twisted::twisted: Και έχω αγοράκι.

Τι λέτε..........τέλειες αναλογίες έτσι?

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

τώρα που λέμε για διαμέτρους...

χθες κορίτσια που πήγα να πάρω ψωμί μου λέει η γυναίκα στο ταμείο "τί έγινε κοριτσάκι μου; Έφαγες καρπουζάκι χειμωνιάτικα και σου έπεσε βαρύ;"

Ψόφισα στο γέλιο...εντωμεταξύ μαζεύτηκαν όλες και χάζευαν την κοιλιά μου...ενώ στην αρχή ήταν απλωμένη θα έλεγα τώρα όντως είναι σαν να κατάπια ένα όλοκληρο καρπούζι κι έχει πολύ πλάκα :lol::lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Θα έγραφα μέγεθος μέσης, αλλά δεν υπάρχει πλέον.

Τη Τετάρτη μπαίνω στη 18η βδομάδα. Μετρήθηκα χθες πρωί-πρωί (μετά τη τουαλέτα), κάτω από τον αφαλό (εκεί δηλ. που είναι ποιο φαρδιά η κοιλιά). 90 πόντοι. Σε λίγο δεν θα φτάνει η μεζούρα (θα κολλήσω 2 μαζί).

Είμαι 1.73 και 66 κιλά (από 62-63 πριν την εγκυμοσύνη).

Το χαρακτηριστικό είναι ότι "ρούφηξα" τη κοιλιά αλλά διαφορά δεν είδα

Σε 10 μέρες θα πάω στο γιατρό και είμαι περίεργη αν δικαιολογείται αυτό το μέγεθος (με βάση το μέγεθος αμνιακού σάκου).

Και να σκεφτείτε ότι πριν είχα τετραγωνάκια (μια ζωή γυμναστική).

Σημ.: δεν περιμένω πολύδυμα :)

Εσείς τι εμπειρία έχετε κορίτσια;;;

DZLjp2.png

LVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...