Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


μακαρι να ειναι ετσι.τωρα στις 3 θα παρω το αποτελεσμα και απο την τριτη χοριακη και θα ξερω πια.τι να πω?και ετσι να ειναι δεν θα επρεπε να ειχε ανεβει λιγο παραπανω?θα μας τρελανουν πια..ελεος.

εμενα η πρωτη ηταν 241 οταν το πα στη γιατρο μου πε ''κατερινα αν η δευτερη ειναι 300 μη φοβηθεις'' το ιδιο λοιπον κανε κ συ!ολα θα πανε καλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα η πρωτη ηταν 241 οταν το πα στη γιατρο μου πε ''κατερινα αν η δευτερη ειναι 300 μη φοβηθεις'' το ιδιο λοιπον κανε κ συ!ολα θα πανε καλα!!!!!

και μενα ο γιατρος μου μου ειπε να μην απελπιζομαι αλλα δεν ενθουσιαστηκε με το αποτελεσμα της δευτερης.αχχχχ και βαχχχ.μακαρι να ειναι ετσι.αντε 3 ωρες μεινανε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μου δίνεις πολυ κουράγιο. Κι εγω δε θα σήκωνε βάρη, ούτε δουλειές σπιτιού. Απλά να παίζω χαλαρα με τη μικρή μου να της ετοίμαζε φαγητό κλπ. Δεν πιστεύω να βλάπτει. Αν ήταν έτσι καμία γυναίκα δε θα έκανε παιδι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

jenny τι εγινε τελικα η χοριακη σου?συγνωμη που ρωταω απλα μετα απο μια βιοχημικη που ειχα κ τωρα στην αναμονη για την δευτερη ελπιζω ψηλη χοριακη,αγχονομαι οταν ακουω κατι τετοιο για αλλη κοπελα!!!ελπιζω μεσα απτην καρδια μου ολα να εχουν παει πολυ καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε αμαρρυλιδα μου τι να σου πω εκανα τριτη χοριακη και αυτη εδειξε 952 σχεδον διπλασιαστηκε.τωρα πρεπει να ξανακανω την τεταρτη και απο οτι μου ειπε ο γιατρος πρεπει να ειναι κοντα στις 4.000.μεσα στο αγχος και εμεις.ξαπλα ειμαι συνεχεια διατροφη καλη προσπαθω να κανω και απο δουλειες στο σπιτι δεν κανω τιποτα.ελπιζω.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο καταλαβα 952 ηταν το σαβατο δηλαη ποσεσ 6 μερες μετα την πρωτη?

εγω δεν ξερω απο αυτα αλλα καλο μου ακουγεται,δεν ξερω ,ο γιατρος σου τι λεει?τι σου ειπε?ποσο επρεπε να ειναι τετοια μερα που εισαι?

ωχ μωρε κοπελα μου τι αγχος να ειναι αυτο που εχεις κοριτσι μου κ τι στεναχωρια αραγε???

σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ να βοηθησει ο θεος!να προσευχεσαι..........

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο καταλαβα 952 ηταν το σαβατο δηλαη ποσεσ 6 μερες μετα την πρωτη?

εγω δεν ξερω απο αυτα αλλα καλο μου ακουγεται,δεν ξερω ,ο γιατρος σου τι λεει?τι σου ειπε?ποσο επρεπε να ειναι τετοια μερα που εισαι?

ωχ μωρε κοπελα μου τι αγχος να ειναι αυτο που εχεις κοριτσι μου κ τι στεναχωρια αραγε???

σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ να βοηθησει ο θεος!να προσευχεσαι..........

να εισαι καλα αμαρρυλιδα μου.περιμενω την αυριανη και θα δουμε πια τι γινεται.ο γιατρος ηρεμησε αφου του ειπα το αποτελεσμα το σαββατο.φιλια σε ολες σας.:P

Link to comment
Share on other sites

Jenny μου ακουγονται πολυ αισιοδοξα τα αποτελεσματα σου!

 

κοριτσια ειμαι 8 μερες μετα την ωοληψια και 5 μερες μετα την εμβρυομεταφορα.Ολες τιε μερες καθομαι σπιτι.Αλλα την Πεμπτη που ειναι τσικνοπεμπτη εσεις τι θα κανετε?θα βγητε καμια βολτιτσα ή καλυτερα να κατσουμε στα αυγα μας?:lol:

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα ευη! Πρακτικά ότι ήταν να γίνει έχει ήδη γίνει, η εμφυτευση εννοώ. Δε θα κανείς κακό αν βέβαια πας κάπου κοντά έτσι? το μόνο που θα με προβληματίζει εμένα ειναι οι ιωσεις και το τσιγάρο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες εγω εκανα τεταρτη μια ημερα πριν απο εσας.οπως ειπε κ η σουλιτσα οτι ηταν να γινει στο θεμα εμφυτευσης εγινε,τωρα πρεπει να προσεχουμε γιατι αν πηγαν ολα καλα κ εχουμε μωρακια να παραμεινουν ετσι.εγω την προιγουμενη φορα 15 μερες εμεινα σπιτι βεβαια χοριακη θετικη ειχα αλλα μικρη μεχρι που επεσε κατακορυφα πολυ πολυ γρηγορα.σημερα παντως σηκωθηκα μαγειρεψα.εω δεν ξερω τι θα κανουμε η καπου κοντα γιαλιγο ομως για να μην κατσω πολυ στην καρεκλα η σπιτι θα φαμε κατι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jenny μου ακουγονται πολυ αισιοδοξα τα αποτελεσματα σου!

 

κοριτσια ειμαι 8 μερες μετα την ωοληψια και 5 μερες μετα την εμβρυομεταφορα.Ολες τιε μερες καθομαι σπιτι.Αλλα την Πεμπτη που ειναι τσικνοπεμπτη εσεις τι θα κανετε?θα βγητε καμια βολτιτσα ή καλυτερα να κατσουμε στα αυγα μας?:lol:

εγω δεν περιμενα θετικο αποτελεσμα με τιποτα.μια μερα πριν κανω το τεστ και μαθω τα ευχαριστα ειχα κατεβει στο κεντρο,περπατησα,εφαγα εξω κατι κεμπαπ μετα πηγα και για καφεδακι και αφου γυρισα σπιτι ειχα πονους στην κοιλια,και σκεφτηκα οτι δεν τα καταφερα.ξερω και γω τι να σου πω?να εισαι χαλαρη παντως και μην ζορισεις τον εαυτο σου.αν βγεις να βγεις χαλαρα μην το ξεφτιλισουμε το θεμα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα καθησω σπιτι και δεν με πειραζει καθολου. αυριο θα γινει η εμβρυομεταφορα και οπως καταλαβαινετε θα ειμαι ξαπλα.τελικα εχουμε 2 πολυ καλα και θα τα βαλουμε.εχω τοσο αγωνια......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω θα καθησω σπιτι και δεν με πειραζει καθολου. αυριο θα γινει η εμβρυομεταφορα και οπως καταλαβαινετε θα ειμαι ξαπλα.τελικα εχουμε 2 πολυ καλα και θα τα βαλουμε.εχω τοσο αγωνια......

μην εχεις αγωνια.σου αξιζουν τα καλυτερα και θα παει καλα θα δεις.αχ μου ερχεται να βαλω τα κλαματα.ολα καλα θα σου πανε το πιστευω.:wink:

Link to comment
Share on other sites

εννοειται θα εισαι ξαπλα.σιγα την μερα,εχουμε να περασουμε τσικνοπεμπτες με τα καρναβαλακια μας μαζι.απτου χρονου βεβαια!!!!

να κατι τετοια σκεφτομαι κ αγχονομαι!θελω του χρονου ενα αγιοβασιλακι τα χριστουγεννα,ενα καρναβαλακι τις αποκριες,μια παιδικη λαμπαδα το πασχα κ αν σουπερ μινι μαγιο το καλοκαιρι!!!!κ μια διαφορετικη φωτο στις γιορτες κ επετειους κ ανα σουπερ ντουπερ παιδικο παρτι!!!!αντε να δουμε!

παντως ειμαι ευχαρηστημενοι απο ολα κ ολους στη ζωη μου απλα μαλλον εχω ανα κενο που δεν συμπληρωνεται με τιποτα αλλο.............

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια χρονια μας πολλα!Η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω καιγομαι καθολου να βγω εξω και σιγουρα δεν ειναι αυτο που με αποσχολει!Απλα ο σπιτογατος ο αντρουλης μου ξαφνικα του ηρθε ορεξη να παμε σε ταβερνα και να κανονισουμε μεγαλη παρεα...το μεσημερι ομως του ειπα οτι μπορει να βγεις μονος σου και του φυγε η ορεξη!χιχι!οποτε λεει σουβλακια και σπιτι!

 

Αχ!ποσο θελω να πραγματοποιηθει το ονειρο!Κοριτσια περνανε οι μερες..δεν νιωθω καμια αλλαγη και νομιζω οτι στον υπνο μου εγιναν ολα.

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω θα καθησω σπιτι και δεν με πειραζει καθολου. αυριο θα γινει η εμβρυομεταφορα και οπως καταλαβαινετε θα ειμαι ξαπλα.τελικα εχουμε 2 πολυ καλα και θα τα βαλουμε.εχω τοσο αγωνια......

 

Με το καλο αυριο να δεχθεις τα εμβρυακια σου!Σου ευχομαι ολα να πανε καλα1

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....είμαι και εγώ στο κλάμπ της αναμονής, [μετά την εμβρυομεταφορά] και έχω φρικάρει......

 

 

καλη επιτυχια κ σε σενα βρε κοριτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ μωρε κοριτσια οσο κ να λεσ οτι εν πηγαν καλα τα πραγματα μια ελπιδα παντα την εχεις!!!

σημερα θελω να ειμαι ξαπλωμενη γιατι νιωθω περιεργη την κοιλια μου σαν βαρια κ κατι περιεργα

χτυπηματα πολυ πολυ χαμηλα σχεδον πανω απο το****** μου.

(συγνωμη αλλ πως να το πω?)

κ αριστερα δεξια κατι τσιμπηματακια.καλα τσιμπηματακια ειχα ατην 2η μερα

αλλα συνεχεια ελεγα''ειναι απτο μυαλο μου''

δεν θελω να σηκωθω μην εχω κανει κατι κακο.........

Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν νιωθω τιποτα τι να σημαινει παλι αυτο?αφου ωρες ωρες νομιζω οτι δεν εκανα εξωσωματικη.πως θα περασουν οι μερες????Αμαρυλλιδα μου εχει πριστει η κοιλια σου? γιαυτο νιωθεις βαρος?

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....είμαι και εγώ στο κλάμπ της αναμονής, [μετά την εμβρυομεταφορά] και έχω φρικάρει......

 

 

Καλη επιτυχια Χριστιανα!Εσυ ποτε πας για χοριακη?

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...