Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαρμελάδα Φράουλα SOS


nakifr

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και όλους

 

Έκανα μαρμελάδα φράουλα την περασμένη εβδομάδα ακολουθώντας μια συνταγή που μου έδωσε η κουμπάρα μου. Πολύ απλή και γρήγορη συνταγή αλλά η μαρμελάδα βγήκε πολύ γλυκιά. Όταν της το είπα μου είπε ότι μάλλον η φράουλες ήταν πολύ γλυκιές γιατί της ίδιας είχε βγει μια χαρά. Μήπως έχετε καμμιά ιδέα πως μπορώ να τη διορθώσω?

Προσωπικά σκέφτηκα να πάρω ένα κεσεδάκι φράουλες και να τις βράσω για μισή ώρα χωρίς ζάχαρη και μετά να προσθέσω την έτοιμη μαρμελάδα μήπως και μπορέσω να σώσω την κατάσταση.

Βέβαια δεν ξέρω αν πετύχει γι'αυτό αν υπάρχει καμμία ιδέα σας παρακαλώ πείτε την..... είναι κρίμα να την πετάξω.

Βάλε στόχο το φεγγάρι. Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στʼ αστέρια.

line_flow_blue_beg_boy_time_981176400_text_cf20d0e5f4f1def220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο άντρας μου είναι Μάγειρας και τον ρώτησα τι μπορείς να κάνεις, μου είπε ακριβώς αυτό που σκέφτηκες να βράσεις κι άλλες φράουλες χωρίς ζάχαρη και να ρίξεις μέσα την μαρμελάδα. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ annoula79 κι σένα και τον άντρα σου. Τρέχω να τη φτιάξω και θα σου πω το αποτέλεσμα

Βάλε στόχο το φεγγάρι. Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στʼ αστέρια.

line_flow_blue_beg_boy_time_981176400_text_cf20d0e5f4f1def220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα annoula79. Τελικά διόρθωσα τη μαρμελάδα και βγήκε άψογη. Καμμία σχέση μ'αυτό που ήταν πριν. Σ'ευχαριστώ κι σένα και τον άντρα σου ακόμα μια φορά.

Βάλε στόχο το φεγγάρι. Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στʼ αστέρια.

line_flow_blue_beg_boy_time_981176400_text_cf20d0e5f4f1def220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...