Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι μου συμβαινει;


Recommended Posts

Γεια σας! θα ηθελα την βοηθεια σας!Ειμαι 17 χρονων και εχω σχεση με ενα αγορι εδω και 3 χρονια. Στις 27 οκτωβριου προσπαθησαμε να το κανουμε για πρωτη φορα ομως επειδη εκεινος ειδε οτι πονεσα τραβηχτηκε και δεν τελειωσε καθολου απλα σταματημασε( φορουσε βεβαια προφυλακτικο).Μετα απο αυτο εγω ειχα λιγο αιμα αλλα τιποτα σοβαρο.Μετα απο μια βδομαδα επρεπε να μου ερθει περιοδος και ειχα μονο λιγο καφε και ελαχιστο αιμα και μετα τιποτα. Μετραω 17 ημερες καθυστερηση.Εχω γενικοτερα πολυ αστατο κυκλο. Αρχιζω και φοβαμαι..δεν ξερω τι εχω παθει..στο μεταξυ δινω και πανελληνιες και ειμα αγχωμενη.Μπορει καποιος να μου δωσει μια συμβουλη παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχην μην φοβασαι πως μπορει να εισαι εγκυος.... Με σχεδων καθολου να μπει μεσα σου και με χρηση προφυλακτικου(μπραβο σε συγχερω γιαυτο) και χωρις να τελειωσει το αγορι σου αποκλειεται να εμεινες εκγυος...

Αφου λες πως εχεις γενικα αστατο κυκλο κ εχεις αγχοθει κ με τα μαθηματα σου ειναι λογικο..

Να ξερεις ομως πως θα πρεπει να επισκεφτεις καποιο γυναικολογο για εναν υπερυχο... Ετσι κανουν οι περισσοτερες γυναικες..να δεις και που οφειλεται ο αστατος κυκλος...

 

Οσο για το αιμα που λες πως ειδες ειναι γιατι εσπασε ο παρθενικος υμενας μαλλον. Η μπορει να τραυματιστικες εκει κατω κατα την διησδηση...

 

Θα πρεπει ν μιλησεις στην μητερα σου για τον αστατο κυκλο σου να επισκευτεις εναν γυναικολογο!

 

Φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! θα ηθελα την βοηθεια σας!Ειμαι 17 χρονων και εχω σχεση με ενα αγορι εδω και 3 χρονια. Στις 27 οκτωβριου προσπαθησαμε να το κανουμε για πρωτη φορα ομως επειδη εκεινος ειδε οτι πονεσα τραβηχτηκε και δεν τελειωσε καθολου απλα σταματημασε( φορουσε βεβαια προφυλακτικο).Μετα απο αυτο εγω ειχα λιγο αιμα αλλα τιποτα σοβαρο.Μετα απο μια βδομαδα επρεπε να μου ερθει περιοδος και ειχα μονο λιγο καφε και ελαχιστο αιμα και μετα τιποτα. Μετραω 17 ημερες καθυστερηση.Εχω γενικοτερα πολυ αστατο κυκλο. Αρχιζω και φοβαμαι..δεν ξερω τι εχω παθει..στο μεταξυ δινω και πανελληνιες και ειμα αγχωμενη.Μπορει καποιος να μου δωσει μια συμβουλη παρακαλω;

 

Η πιθανότητα εγκυμοσύνης είναι απειροελάχιστη. Είναι πολύ συνετό από μέρους σας που χρησιμοποιήσατε προφύλαξη, όχι μόνο για να αποφύγετε μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη αλλά και για ό,τι άλλο θα μπορούσε να προκύψει από μια τέτοια επαφή. Επειδή το άγχος σου για τυχόν εγκυμοσύνη σε συνδυασμό με το άγχος των εξετάσεων έχουν επίδραση στον κύκλο σου και βέβαια αυτό σου δημιουργεί μετά περισσότερο άγχος, μπαίνεις σε ένα φαύλο μκύκλο που μόνο να σε τρελάνει μπορεί. Ηρέμησε, εμπιστεύσου τους γονείς σου και τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...