Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πλαστικές επεμβάσεις


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά, μόλις με το καλό κάνω και το δεύτερο παιδάκι μου να προχωρήσω σε 2 πλαστικές επεμβάσεις (σκεφτομαι αλλά ας βρώ και τα λεφτα πρώτα):cool: Η μία είναι αυξητίκή στήθους και η άλλη κοιλιοπλαστική.

Στον κοινωνικό μου περίγυρο δεν έχω κάποια κοπέλα γνωστή μου που να έχει κάνει. (ή και να έχουν κάνει δεν μου το έχουνε πει)

 

Υπάρχει καμία κοπέλα που να γνωρίζει κάποια πράγματα από προσωπική της εμπειρία να μας δώσει τα φώτα της? (κόστος, πόνος, αποτέλεσμα, μετεγχειρητικά προβλήματα κτλ.)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά, μόλις με το καλό κάνω και το δεύτερο παιδάκι μου να προχωρήσω σε 2 πλαστικές επεμβάσεις (σκεφτομαι αλλά ας βρώ και τα λεφτα πρώτα):cool: Η μία είναι αυξητίκή στήθους και η άλλη κοιλιοπλαστική.

Στον κοινωνικό μου περίγυρο δεν έχω κάποια κοπέλα γνωστή μου που να έχει κάνει. (ή και να έχουν κάνει δεν μου το έχουνε πει)

 

Υπάρχει καμία κοπέλα που να γνωρίζει κάποια πράγματα από προσωπική της εμπειρία να μας δώσει τα φώτα της? (κόστος, πόνος, αποτέλεσμα, μετεγχειρητικά προβλήματα κτλ.)

 

 

 

Geia sou,

ego prosopika den exo kanei kamia epemvasi(akomi;)) alla ton Septemvri ekane mia poly kali mou fili auksitiki stithous kai to ezisa apo konta.Pige se enan poly kalo giatro stin Athina,tis eftiakse ena yperoxo stithos.H fili mou den eixe katholou-plaka pou leme!Tis kostise nomizo gyro sta 4000 euro ki ekatse mia vradya mesa stin idiotiki kliniki-nomizo Iaso!eixe aforitous ponous gia peripou mia evdomada kai epairne analgitika kai stin arxi pou to stithos tis itan prismeno nomize oti evale poly!!!!!Otan perase o ponos kai to priksimo....egine i pio eytuxismeni gynaika.Tora leei oti den to metanionei me tipote kai pragmati an me rotas tin prosopiki mou apopsi...to stithos tis einai teleio pleon!To xairetai i kopela.Tora gia tin koilioplastiki sto iatreio pou pigainame mazi gia tis allages milisame me kapoies kopeles pou eixan kanei kai mas eipan ki autes oti gia kamia 10aria meres perpatas skymmeni apo ton pono.Meta vevaia...agalmata!!Auta apo mena...elpizo na sou edosa mia proti eikona kai na akouseis kai kamia alli gnomi!

Me to kalo!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να σου πανε ολα δεξια με αυτες. Εγω δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο πλαστικες, ηθελα να κανω αυξητικη στηθους παλια ΑΛΛΑ με κρατησε το οτι ηθελα να κανω παιδια και να θηλαξω, τωρα απλα δεν προκειτε να το κανω. Οσο για την κοιλια εχω κανει καισαρικη και ξεροντας ποσο χαλια ειναι μια επεμβαση δεν ξαναμπαινω χειρουργειο μονο και μονο για την εμφανιση. Θα ξαναμπω ή για δευτερο παιδι ή για θεμα υγειας.......απλα προσεξε με τον κοιλοπλαστικη (πως λεγεται) γιατι τεντωνουν το ηδη υπαρχων δερμα και μειωνεται η ελαστικοτητα του. Αν ω μη γεννητω θελησεις τριτο μωρακι θα ελεγα πρωτα μιλα με τον γυναικολογο σου και μετα κανε την επεμβαση.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλη η οποία έκανε κοιλιοπλαστική, γιατί ήταν υπέρβαρη, έχασε κάπου 60 κιλά και η κοιλιά της με την απώλεια βάρους είχε γίνει χάλια. Το βασικό ήταν πρώτα βέβαια να χάσει τα κιλά και μετά να κάνει την επέμβαση, δεν είχε νόημα δηλ. να το κάνει όσο κουβαλούσε να κιλά, για ευνόητους λόγους...Ουσιαστικά δηλ. της μάζεψαν όλο το δέρμα που κρεμόταν, σα να είχαν αφήσει ένα κενό κάτω από την επιδερμίδα της τα κιλά που έχασε. Μου είπε ότι πόνεσε πολύ, όχι κατά την επέμβαση εννοείται, αλλά μετά, για περίπου 2 εβδομάδες. Ήταν κόκκινη η κοιλιά της στα σημεία που ήταν τα ράμματα, για πολύ καιρό. Δεν ξέρω αν φταίει ο γιατρός ή αν είναι πάντα έτσι, αλλά μείναν σημάδια, βέβαια δεν είναι σε σημεία που φαίνονται, να φανταστείς με το μαγιώ δε φαίνονται, απλά μου τα έδειξε κατεβάζοντας το κάτω του μαγιώ λίγο. Για λεφτά δε θυμάμαι καθόλου, αν και μου είχε πει....Το κακό είναι ότι ξαναπήρε 30 κιλά και έτσι...άδικος ο κόπος της, ξαναέκανε κοιλιά και δεν ξέρω τι θα κάνει από εδώ και πέρα (άσχετο με το θέμα το τελευταίο!)

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας υπόψιν μου πόσο πόνεσα στην καισαρική (για 2-3 μέρες) δε σκοπεύω να κάνω πλαστική ποτέ... Ήθελα να κάνω ανόρθωση στήθους κάποια στιγμή αλλά θα πέσει πολλή σκέψη και ψάξιμο αν και εφόσον το αποφασίσω ποτέ.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα μηνύματά σας. Η αλήθεια΄είναι οτι κοιλιοπλαστική ίσως και να μην χρειάζεται. (αλλά ποιοσ ξέρει με μια δευτερη εγκυμοσύνη πως θα γίνει η κοιλιά μου) Η αυξητική στήθους όμως είναι κάτι που το ήθελα από μικρή. είπα απλώς να περιμένω να κάνω τα παιδάκια μου και μετα.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εγω κοριτσια με τιποτα δεν θα εβαζα τον εαυτο μου σε τετοια επιπονη διαδικασια ιδιαιτερα δε για κοιλοπλαστικες κτλ .Οσο ναναι ειναι μια χειρουργικη επεμβαση οπου βαζεις στον οργανισμο σου ναρκωση και μαλιστα χωρις ουσιαστικο λογο , θεωρω οτι ενα προγραμμα διατροφης καθως και ενα προγραμμα στο γυμναστηριο για σισφιξη θα εκανε πολλες φορες παραπανω καλο και θα σε αναζωογονουσε παρα τετοιου ειδους επεμβασεις .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το 2004 έκανα επέμβαση στο στήθος (μειωτική ) ¨Ηταν η πρώτη επέμβαση που είχα κάνει και φοβόμουν πολύ την αναισθησία αλλά όλα πήγαν καλά !!

Το έκανα και για λόγους αισθητικούς ( μέγεθος Ε) και για πρακτικούς δεν μπορούσα να κοιμηθώ , να αναπνεύσω , με πονούσε η πλάτη μου από το βάρος . Να φανταστείς μου αφαίρεσαν 1600 γρ λίπους .

Κυρίως παιδιά μισούσα τον εαυτό μου, δεν άντεχα την εικόνα μου στον καθρεφτη.

Ημουν 20 χρόνων ( από την εφηβεία μου το στήθος μου ξεχώριζε ) και είχα στήθος γιαγιάς , ήταν αηδιαστικό!!!Δεν ήταν μόνο μεγάλο αλλά κυρίως πεσμένο

ΗΤΑΝ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΑ 10 ΦΟΡΕΣ

Πονούσα τις πρώτες 2 εβδομάδες σε ανεκτά επίπεδα και ναι έχω ουλές που ναι μεν έχουν ξεθωριασει αλλά δε θα φύγουν ποτέ τελείως ( αυτό το ήξερα εκ των προτέρων , με είχε ενημερώσει ο πλαστικός και το είχα αποδεκτεί) Με το σουτιεν και το μαγιό δε φαίνονται

Μου κόστισε τότε 4000 ευρω , τα πρώτα λεφτά που μάζεψα από τη δουλειά μου και πραγματικά αξιζε τον κόπο !

Παιδιά άλλαξε ο κόσμος μου, η ψυχολογία μου, η εικόνα που είχα για τον εαυτό μου

Να πω επίσης ότι από τότε και μετά από 2 εγκυμοσύνες το στήθος μου μένει σε πολύ καλή κατάσταση και δεν μεγάλωσε με τις εγκυμοσύνες ούτε έπεσε ιδιαίτερα .

Αυτάα , ελπίζω να βοήθησα .

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει διαφραγμα και πλαστικη στην μυτη πονεσα μια βδομαδα ταλαιπορηθηκα μετα γτ το μωρο μου με χτυπησε αρκετες φορες εκει αλλα αξιζε 1ον γτ αναπνεω και 2ον γτ εχει αλλαξει πολυ η εμφανηση μου τωρα για το στηθος καλο θα ταν μετα απο θηλασμο τριων παιδιων εχει φτασει στο πατωμα!αλλα δεν θα το κανω εχω συμβιβαστει!την κοιλια μου θα την κανω μετα τα 40 καποια στιγμη γτ εχω ομφαλοκυλη η οποια βγηκε απο τις γεννες και δεν μπορω να την αποφυγω.απο ραγαδες οσες θελετε γυρω απο τον αφαλο ουυυ!ενα πραγμα λεω για μενα....με το ζορι ομορφη!απλα ο πονος ξεχνιετε και μενει το αποτελεσμα!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Είναι δύσκολο να θέλεις να αρέσεις σαν γυναίκα και να μην μπορείς!!! Μετά τη γέννα το στήθος μου έχει πέσει και χρειάζομαι ανόρθωση στήθους!!! Θέλω να κάνω και άλλα παιδιά και να τα θηλάσω αλλά θέλω και όμορφο στήθος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

ειμαι κ εγω μια απο αυτες τις κοπελες που θελουν να κανουν ανορθωση στηθους και πλαστικη στην κοιλια. βασικα το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι σχετικα νεα μητερα και παντα ημουν αδυνατη 55κιλα το πολυ οταν εμεινα εγκυος πηγα σχεδον τα διπλασια κιλα, τωρα πια ειμαι κοντα στα 70 θελω να χασω κ αλλα ,ομως το θεμα μου ειναι οτι μετα απο τοσα κιλα που πηρα και το θηλασμο το στηθος μου επεσε καιεκανα πολλες ραγαδες η κοιλια μου το ιδιο ο αφαλος ειναι πολυ ασχημος αισθητικα εχω πολλες ραγαδες στην κοιλια κ μεγαλη χαλαρωτητα. θελω να ρωτησω στην περιπτωση μου ξερει καποια κοπελα τι ακριβος πρεπει να ζητησω απο ενα γιατρο ? μειωση στηθους ειναι το ενα σιγουρο επειδη απο 1 νουμερο που φορουσα πηγα 85c.. αλλα κ απο τιμες απο οτι διαβασα αναφερατε μονο για στηθος 4000 ευρω τα υπολοιπα ποσο να πανε κοιλια ραγαδες?

θυμαμαι ενα διαστημα ειχα παει σενα γιατρο κ μου ειχε πει οτι με λιγα χρηματα φτιαχνω την κοιλια μου αλλα δεν ρωτησα ποσο ειναι αυτα τα λιγα..ξερει καμια?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κ εγω μια απο αυτες τις κοπελες που θελουν να κανουν ανορθωση στηθους και πλαστικη στην κοιλια. βασικα το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι σχετικα νεα μητερα και παντα ημουν αδυνατη 55κιλα το πολυ οταν εμεινα εγκυος πηγα σχεδον τα διπλασια κιλα, τωρα πια ειμαι κοντα στα 70 θελω να χασω κ αλλα ,ομως το θεμα μου ειναι οτι μετα απο τοσα κιλα που πηρα και το θηλασμο το στηθος μου επεσε καιεκανα πολλες ραγαδες η κοιλια μου το ιδιο ο αφαλος ειναι πολυ ασχημος αισθητικα εχω πολλες ραγαδες στην κοιλια κ μεγαλη χαλαρωτητα. θελω να ρωτησω στην περιπτωση μου ξερει καποια κοπελα τι ακριβος πρεπει να ζητησω απο ενα γιατρο ? μειωση στηθους ειναι το ενα σιγουρο επειδη απο 1 νουμερο που φορουσα πηγα 85c.. αλλα κ απο τιμες απο οτι διαβασα αναφερατε μονο για στηθος 4000 ευρω τα υπολοιπα ποσο να πανε κοιλια ραγαδες?

θυμαμαι ενα διαστημα ειχα παει σενα γιατρο κ μου ειχε πει οτι με λιγα χρηματα φτιαχνω την κοιλια μου αλλα δεν ρωτησα ποσο ειναι αυτα τα λιγα..ξερει καμια?

 

Δεν κοστίζει 4000 ευρώ η ανόρθωση στήθους.Η κοπέλα που το έγραψε έκανε μείωση στήθους.¨Εχει διαφορά!Στην ανόρθωση ο γιατρός κόβει και ράβει μόνο το δέρμα ,δεν πειράζει κάτι εσωτερικά!

Εμένα η δική μου πλαστικός μου χρέωσε 1800 ευρώ ,αν θυμάμαι καλά για ανόρθωση,τα οποία όμως πήρα πίσω από την ασφάλεια ,μιας και είχα μελάνωμα και κύστες να αφαιρεθούν.

Γνωστή μου την έκανε στον Φουστάνο και με σιλικόνη και πλήρωσε 3000 ευρώ.

Η επέμβαση γίνεται με μέθη ,μπαίνεις το πρωί και το μεσημέρι πας σπίτι σου.Ο πόνος είναι ανεκτός ,περνάει με απλά παυσίπονα.Φοράς για ένα διάστημα αθλητικό σουτιέν και κάνεις αλλαγή γάζας καθημερινά!Εννοείτε ότι ντουζ το ξεχνάς για ένα διάστημα (πίκρα..).Και είναι καλή εποχή τώρα ,το καλοκαίρι θα είσαι έτοιμη για παραλία με ένα σούπερ μαγιώ!!

Όσο για τις ουλές ,είναι αναλόγως το δέρμα.Σε εμένα μετά από δύο χρόνια φαινοταν μόνο μία λεπτη λευκή γραμμή και αυτό μόνο εάν κοιτούσες καλά.

 

Για κοιλιοπλαστική γνωρίζω μόνο ότι αφήνει μεγάλη ουλή και αξίζει μόνο αν όντως η κοιλιά κρέμεται στα γόνατα.¨Οταν το είχα συζητήσει μαζί της με είχε αποτρέψει ,γιατί και η δική μου κοιλιά έχει χαλαρώσει ,αλλά ραγάδα δεν έκανα ούτε μία ,ευτυχώς.Στην κοιλιοπλαστική μένεις και μία βραδιά μέσα στο νοσοκομείο οπότε ανεβαίνει και το κόστος.

Αυτά πό μένα ,αν θέλεις και άλλες πληροφορίες ,ευχαρίστως..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Δεν κοστίζει 4000 ευρώ η ανόρθωση στήθους.Η κοπέλα που το έγραψε έκανε μείωση στήθους.¨Εχει διαφορά!Στην ανόρθωση ο γιατρός κόβει και ράβει μόνο το δέρμα ,δεν πειράζει κάτι εσωτερικά!

Εμένα η δική μου πλαστικός μου χρέωσε 1800 ευρώ ,αν θυμάμαι καλά για ανόρθωση,τα οποία όμως πήρα πίσω από την ασφάλεια ,μιας και είχα μελάνωμα και κύστες να αφαιρεθούν.

Γνωστή μου την έκανε στον Φουστάνο και με σιλικόνη και πλήρωσε 3000 ευρώ.

Η επέμβαση γίνεται με μέθη ,μπαίνεις το πρωί και το μεσημέρι πας σπίτι σου.Ο πόνος είναι ανεκτός ,περνάει με απλά παυσίπονα.Φοράς για ένα διάστημα αθλητικό σουτιέν και κάνεις αλλαγή γάζας καθημερινά!Εννοείτε ότι ντουζ το ξεχνάς για ένα διάστημα (πίκρα..).Και είναι καλή εποχή τώρα ,το καλοκαίρι θα είσαι έτοιμη για παραλία με ένα σούπερ μαγιώ!!

Όσο για τις ουλές ,είναι αναλόγως το δέρμα.Σε εμένα μετά από δύο χρόνια φαινοταν μόνο μία λεπτη λευκή γραμμή και αυτό μόνο εάν κοιτούσες καλά.

 

Για κοιλιοπλαστική γνωρίζω μόνο ότι αφήνει μεγάλη ουλή και αξίζει μόνο αν όντως η κοιλιά κρέμεται στα γόνατα.¨Οταν το είχα συζητήσει μαζί της με είχε αποτρέψει ,γιατί και η δική μου κοιλιά έχει χαλαρώσει ,αλλά ραγάδα δεν έκανα ούτε μία ,ευτυχώς.Στην κοιλιοπλαστική μένεις και μία βραδιά μέσα στο νοσοκομείο οπότε ανεβαίνει και το κόστος.

Αυτά πό μένα ,αν θέλεις και άλλες πληροφορίες ,ευχαρίστως..

 

Vasiliki να σε ρωτησω αν επιτρεπετε, εκανες ομοκεντρη ανορθωση, lollipop ή την αγκυρα? Εβαλες και ενθεματα η οχι? Και η αισθηση στην θηλη εχει επανελθει? Σκευτομαι να κανω μολις αποθηλασει ο μπεμπης μαζι με κοιλιοπλαστικη

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Το 2004 έκανα επέμβαση στο στήθος (μειωτική ) ¨Ηταν η πρώτη επέμβαση που είχα κάνει και φοβόμουν πολύ την αναισθησία αλλά όλα πήγαν καλά !!

Το έκανα και για λόγους αισθητικούς ( μέγεθος Ε) και για πρακτικούς δεν μπορούσα να κοιμηθώ , να αναπνεύσω , με πονούσε η πλάτη μου από το βάρος . Να φανταστείς μου αφαίρεσαν 1600 γρ λίπους .

Κυρίως παιδιά μισούσα τον εαυτό μου, δεν άντεχα την εικόνα μου στον καθρεφτη.

Ημουν 20 χρόνων ( από την εφηβεία μου το στήθος μου ξεχώριζε ) και είχα στήθος γιαγιάς , ήταν αηδιαστικό!!!Δεν ήταν μόνο μεγάλο αλλά κυρίως πεσμένο

ΗΤΑΝ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΑ 10 ΦΟΡΕΣ

Πονούσα τις πρώτες 2 εβδομάδες σε ανεκτά επίπεδα και ναι έχω ουλές που ναι μεν έχουν ξεθωριασει αλλά δε θα φύγουν ποτέ τελείως ( αυτό το ήξερα εκ των προτέρων , με είχε ενημερώσει ο πλαστικός και το είχα αποδεκτεί) Με το σουτιεν και το μαγιό δε φαίνονται

Μου κόστισε τότε 4000 ευρω , τα πρώτα λεφτά που μάζεψα από τη δουλειά μου και πραγματικά αξιζε τον κόπο !

Παιδιά άλλαξε ο κόσμος μου, η ψυχολογία μου, η εικόνα που είχα για τον εαυτό μου

Να πω επίσης ότι από τότε και μετά από 2 εγκυμοσύνες το στήθος μου μένει σε πολύ καλή κατάσταση και δεν μεγάλωσε με τις εγκυμοσύνες ούτε έπεσε ιδιαίτερα .

Αυτάα , ελπίζω να βοήθησα .

 

Στατιστικα απο τις γυναικες που εχουν κανει πλαστικη,οι πιο ευτυχισμενες ειναι αυτες που χρειαζοντουσαν και εκαναν μειωσει στηθους!!!

Σε καταλαβαινω γιατι κι'εγω ειμαι του δικου σου "βεληνεκους".Ειμαι και μικροκαμωμενη και χτυπαει πολυ ασχημα,ασε που δεν θυμαμαι αντρα να με εχει κοιταξει την πρωτη φορα απευθειας στα ματια :lol::lol:.

Ειναι κουραστικο και το μεγαλυτερο απωθημενο μου.

Θελω κι'εγω,τωρα που τελειωσα με τις εγκυμοσυνες,να το φτιαξω,μωρε θα του αλλαξω τα φωτα!!!

Το χρηματικο ειναι ενα θεμα,αλλα που θα παει....

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραίο και επίκαιρο θέμα ανοίξατε...αν και φοβαμαι πάρα πάρα πολύ! Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τα ανώδυνα, τα "οικονομικά" (αν μπορεί καποιος να τα πει έτσι σε σχέση με τις επεμβάσεις) και τα "εύκολα". Απο πότε μπορεί κανείς να κάνει μπότοξ, εννοώ ποια είναι η καλύτερη ηλικία, πόσο κοστίζει; Φαίνεσαι σαν ζομπι ή είναι΄κάτι φυσικό...Βλέπω στο δρόμο διάφορες παράξενες όμως επειδή είμαι άσχετη δεν γνωρίζω σε τι οφείλεται το χάλια λουκ! Εχει καμιά προσωπική εμπειρία ή απο γνωστή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κατι τελειως πεζο.. Εστω οτι το οικονομικο δεν ειναι προβλημα. Πως θα τα καταφερεται με τα παιδακια σας οσο θα αναρωνεται? Εγω πρεπει να κανω μια επεμβση και μου ειπε ο γιατρος οτι 2 μηνες δεν κανει να σηκωσω βαρη (και να περιμενω να πανε φανταροι...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραίο και επίκαιρο θέμα ανοίξατε...αν και φοβαμαι πάρα πάρα πολύ! Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τα ανώδυνα, τα "οικονομικά" (αν μπορεί καποιος να τα πει έτσι σε σχέση με τις επεμβάσεις) και τα "εύκολα". Απο πότε μπορεί κανείς να κάνει μπότοξ, εννοώ ποια είναι η καλύτερη ηλικία, πόσο κοστίζει; Φαίνεσαι σαν ζομπι ή είναι΄κάτι φυσικό...Βλέπω στο δρόμο διάφορες παράξενες όμως επειδή είμαι άσχετη δεν γνωρίζω σε τι οφείλεται το χάλια λουκ! Εχει καμιά προσωπική εμπειρία ή απο γνωστή;

 

Καλημέρα.΄

Νομίζω πως για το μπότοξ δεν υπάρχει ηλικία.Το κάνεις όταν έχεις ρυτίδα ,που μπορεί να γίνει και στα 20 σου.Από ότι ξέρω γίνεται στο μέτωπο και στο πόδι της χήνας.

Από μπότοξ δεν γνωρίζω να σου πω ,δεν το χρειάζομαι ακόμα ,αλλά κάθε χρόνο κάνω μεσοθεραπεία που γίνεται από τα μάτια και κάτω ,δηλ.στο περίγραμμα του προσώπου στα πλαινά της μύτης ,στα μήλα και στο λαιμό.Τονώνει το δέρμα και φαίνεται πιο φρέσκο και εξαφανίζει τις ρυτίδες χωρίς να χάνει το πρόσωπο την φυσικότητά του.

Έχω φίλη στο εξωτερικό ,που έχει κάνει μπότοξ και όντως δείχνει παγωμένο το πρόσωπό της ,στις φωτογραφίες που βλέπω στο fb.

Πάντως πιστεύω ότι όσο πιο νωρίς αρχίσεις τόσο καλύτερα θα είναι το αποτέλεσμα.Δηλ εάν πας στα 50 σου και κάνεις ενέσιμα σίγουρα θα φαίνεται κάπως περίεργα γιατί στην ηλικία αυτή έχεις ήδη σακούλες κάτω από τα μάτια ,χαλαρωμένο δέρμα κλπ .οπότε στην όλη εικόνα κάτι δεν θα κολλάει...¨Οσο για το οικονομικό ααααααααααχ ,πονάει ,φασούλι το φασούλι το μαζεύω όλο το χρόνο ,αλλά προτιμώ να τα δίνω στα ενέσιμα παρά σε πανάκριβες κρέμες που το αποτέλεσμα δεν έχει καμία σχέση

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ η άποψη σου! Εχεις δίκαιο. Όμως πιστεύω πως κάποια θα χρειαστούμε να κάνουμε και μποτοξ πριν μας βρουν τα γεράματα! Η μεσοθεραπεία πόσες φορές γίνεται; Πόσο κοστίζει η φορά και ποιος την κάνει; Τώρα που βρήκαμε την ειδικό μας ρωτάμε ότι θέλουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ η άποψη σου! Εχεις δίκαιο. Όμως πιστεύω πως κάποια θα χρειαστούμε να κάνουμε και μποτοξ πριν μας βρουν τα γεράματα! Η μεσοθεραπεία πόσες φορές γίνεται; Πόσο κοστίζει η φορά και ποιος την κάνει; Τώρα που βρήκαμε την ειδικό μας ρωτάμε ότι θέλουμε!!!!

 

Πολυ γυναικίο θέμα... Μου αρέσει.

Εγώ είμαι 33 και έκανα το πρώτο μου μποτοξ πριν 2 μήνες. Στιχισε 400 ευρώ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη! Εσβησε η ρυτίδα που είχα στο μετωπο και τα μάτια μου φαίνονται παρα πολύ ξεκούραστα, επίσης ανέβηκε λίγο το πανω βλέφαρο και μεγαλωσαν τα μάτια μου. Ερωτα επαθα με το αποτελεσμα. Επίσης μου το έκανε λίγο Light ώστε να μην παγώσει το μετωπο και να φαίνεται ψευτικο. Πρέπει να σας πω ότι ούτε η ιδια μου η μάνα δεν τα καταλαβε... και ειναι γατα σε αυτα...

Αν το κανεις απο νωρίς, κανεις δεν καταλαβαινει τιποτα.

Αν ειχα 4 βαθιες ρυτιδες και την επομενη μερα ειχαν εξαφανιστει, θα ήταν πολυ πιο εμφανες...

 

Ενα εχω να πω: Οτι δεν μας αρεσει... το αλλαζουμε!

c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ η άποψη σου! Εχεις δίκαιο. Όμως πιστεύω πως κάποια θα χρειαστούμε να κάνουμε και μποτοξ πριν μας βρουν τα γεράματα! Η μεσοθεραπεία πόσες φορές γίνεται; Πόσο κοστίζει η φορά και ποιος την κάνει; Τώρα που βρήκαμε την ειδικό μας ρωτάμε ότι θέλουμε!!!!

 

Καλημέρα!

Η μεσοθεραπεία που κάνω γίνεται μία φορά το χρόνο.Ολοκληρώνεται σε τέσσερις επισκέψεις οι οποίες διαρκούν το πολύ 10 λεπτά.Γίνεται με πολύ λεπτές βελόνες.Αρχικά η γιατρός μου βάζει πάγο στα σημεία όπου θα γίνει η ένεση για να μουδιάσει το σημείο.Υπάρχει ο πόνος του τρυπίματος της βελόνας ,αλλά είναι η όλη διαδικασία τόσο σύντομη και απλά προσπαθώ να σκέφτομαι κάτι όμορφο.Για μισή ωρίτσα φαίνονται τα τσιμπίματα από τη βελόνα (μικρές κοκινίλες) ,αλλά μέχρι να πας σπίτι έχουν εξαφανιστεί.

Η κάθε επίσκεψη κοστίζει 200 ευρώ και γίνεται κάθε εβδομάδα.Σύνολο δηλ.800 ευρώ.

Μεσοθεραπεία κάνουνε πλαστικοί χειρούργοι ,αλλά και αισθητικοί ,προσωπικά δεν θα πήγαινα ποτέ σε αισθητικό να μου κάνει ενέσιμα.

Το αποτέλεσμα είναι όμορφο ,λαμπερό πρόσωπο ,χωρίς ρυτίδες και χαλάρωση ,που φαίνεται από την πρώτη κιόλας επίσκεψη.

Είμαι 40 ετών ,αλλά φτου φτου φαίνομαι μία δεκαετία πιο κάτω:lol:

Μακάρι να υπήρχε κάτι ανάλογο για το σώμα μπας και φύγει και από εκεί η χαλάρωση.΄...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Αν όπως λες αξίζει γιατί όχι, εδώ δίνουμε χρήματα λιγα λίγα σε χίλια δυο χαζά που δεν φαίνονται. Σε κάποιο μαγαζί που ψωνίζω η μια κοπέλα έλεγε σε μια γνωστή της πελάτισα πως έχει κάνει μποτοξ. Η κοπέλα είναι πολύ ωραία και σούπερ περιποιημένη πάντα, απλά δίστασα να ρωτήσω γιατί δε γνωριζόμαστε πολύ. Μου φαίνεται πολύ φυσική όμως το πρόβλημα είναι πως δεν την γνωρίζα και απο παλιά για να δω πως ήταν η εκφραση του προσώπου της πριν γιαυτό προβληματίζομαι!!! Φυσικά υπάρχει η θεωρία που λέει πως όλα αυτά αξίζει να τα κάνεις νέος πριν κάνεις ρυτίδες βαθιές..γιατί τότε φαινεσαι παράξενος!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ γυναικίο θέμα... Μου αρέσει.

Εγώ είμαι 33 και έκανα το πρώτο μου μποτοξ πριν 2 μήνες. Στιχισε 400 ευρώ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη! Εσβησε η ρυτίδα που είχα στο μετωπο και τα μάτια μου φαίνονται παρα πολύ ξεκούραστα, επίσης ανέβηκε λίγο το πανω βλέφαρο και μεγαλωσαν τα μάτια μου. Ερωτα επαθα με το αποτελεσμα. Επίσης μου το έκανε λίγο Light ώστε να μην παγώσει το μετωπο και να φαίνεται ψευτικο. Πρέπει να σας πω ότι ούτε η ιδια μου η μάνα δεν τα καταλαβε... και ειναι γατα σε αυτα...

Αν το κανεις απο νωρίς, κανεις δεν καταλαβαινει τιποτα.

Αν ειχα 4 βαθιες ρυτιδες και την επομενη μερα ειχαν εξαφανιστει, θα ήταν πολυ πιο εμφανες...

 

Ενα εχω να πω: Οτι δεν μας αρεσει... το αλλαζουμε!

 

Και εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το θέμα...Και αν είχα αρκετά χρήματα ,χμ..θα έπινα κάθε μέρα καφέ με την πλαστικό μου:lol:.Δεν είναι το ότι δεν θέλω να γερνάω...απλά θέλω να γερνάω... όμορφα:lol:.

Αυτό που γράφεις ότι με το μπότοξ ανέβηκε λίγο το βλέφαρο ,μου άρεσε.Και πρέπει να είναι πολύ μάστορας ο γιατρός για να κάνει το αποτέλεσμα να μην φαίνεται ψεύτικο.Έτσι από περιέργια ,αν θές στείλε μου με πμ το όνομά του!

Link to comment
Share on other sites

MissPiggy πως το αποφάσισες καρίτσι μου! Καλά έκανες φυσικά τώρα που είσαι ακόμη μικρή! Απλά φοβάμαι μήπως φαίνομαι παράξενη! Απο την άλλη όμως τι θα γίνει θα ΄σφυρίζω κλέφτικα στο χρόνο που περνάει;;;Αφού με ενδιαφέρει το θέμα. Μου έκανε φοβερή εντύπωση που είπες πως δεν το κατάλαβε η μαμά σου!!!!Φοβερή άρα το αποτελεσμα είναι πολύ -πολύ φυσικό! Απλά πως πας την πρώτη φορά αναρωτιέμαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

MissPiggy πως το αποφάσισες καρίτσι μου! Καλά έκανες φυσικά τώρα που είσαι ακόμη μικρή! Απλά φοβάμαι μήπως φαίνομαι παράξενη! Απο την άλλη όμως τι θα γίνει θα ΄σφυρίζω κλέφτικα στο χρόνο που περνάει;;;Αφού με ενδιαφέρει το θέμα. Μου έκανε φοβερή εντύπωση που είπες πως δεν το κατάλαβε η μαμά σου!!!!Φοβερή άρα το αποτελεσμα είναι πολύ -πολύ φυσικό! Απλά πως πας την πρώτη φορά αναρωτιέμαι!!!!

 

Αρχικά να σας πω ότι πήγα σε δερματολόγο και όχι σε πλαστικό. Η οποία είναι και πολύ καλή μου φίλη, οπότε την εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια και γενικά ειναι πολύ μετρημένος ανθρωπος, ποτέ δεν θα με άφηνε να κάνω κάτι τραβηγμένο.

Οσο για την ηλικία, το είπατε και εσείς, αυτά πρέπει να τα προλαβαίνεις από νωρίς! Δεν πρέπει να μένουν! Εγώ δυστυχώς απέκτησα μια γραμμή στο μέτωπο και ξεκινούσε και η δευτερη. Πιθανώς επειδη έχω λίγη μυωπία και δεν φοράω πάντα τα γυαλιά μου κάνω μορφασμό για να δω και μου εμειναν οι ρυτιδούλες... Και με ενοχλουσαν!

Οπότε το αποφάσισα. Και η δερματολόγος μου είπε ότι όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα. Η δευτερη εξαφανίστηκε τελείως, η πιο βαθια φαίνεται ακόμα λίγο, μου εξήγησε όμως ότι για να σβήσει τελειως θα έπρεπε να "παγώσει" τελειως το μετωπο μου και δεν ηθελε να μου κάνει τόσο βαρυ μποτοξ.

Τώρα το αποτελεσμα είναι πολύ καλό και δεν φαινεται καθόλου παγωμένο το μετωπο μου.

c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

 

Αχ, τί τέλειο θέμα ανοίξατε!!!! Νομίζω ότι όλες μας λίγο πολύ κάτι θέλουμε να διορθώσουμε!

 

Εγώ πριν 22 μήνες γέννησα τα δίδυμα υπέροχα κοριτσάκια μου. Έβαλα 33 ολόκληρα κιλά, θήλαζα για 7 μήνες περίπου κ "αρμεγόμουν" ταυτόχρονα και με το θήλαστρο. Μόλις έχασα τα κιλά (35 στο σύνολο από τα 33) σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα, έγιναν κ τα αποκαλυπτήρια!!!!

Το στήθος μου!!!!!!!! ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!! Μαραμένο σύκο, ξεφούσκωτο μπαλόνι, χάλια σας λέω, χάλια! Όλο το σώμα έχει κρεμάσει βέβαια, αλλά το στήθος μου ούτε που θέλω να το βλέπω. Στο παρελθόν ήμουν πολύ άνετη οικονομικά κ θα προχωρούσα χωρίς δεύτερη σκέψη στην ανόρθωση, αλλά τώρα μας έπιασε η κρίση κ ζορίζομαι πραγματικά. Οπότε το αφήνω για αργότερα.

Όσο για το πρόσωπο, (να σημειώσω ότι κοντέυω τα 36!) πάντα το φρόντιζα με διάφορες θεραπείες στο ινστιτούτο (κουμπάρα αισθητικός), καθώς κ το σώμα με μηχανήματα κ power plate στο γυμναστήριο. Όλα αυτά βέβαια προϋποθέτουν χρόνο κ χρήμα, τα οποία πλέον δεν διαθέτω. (Δηλ. από ΟΚΤ 2008 που έμεινα έγκυος δεν φρόντισα καθόλου ούτε πρόσωπο ούτε σώμα. Κι αυτά τα άτιμα σε εκδικούνται!!!!)

Πριν από περίπου 15 μήνες έκανα κάποιες συνεδρίες και σε πλαστικό χειρουργό κ γέμισα τις ουλές τις ακμής με υαλουρονικό οξύ. Το αποτέλεσμα διαρκεί περίπου 6-12 μήνες. Αλλά όλα θέλουν συντήρηση για να έχουν διάρκεια. Εγώ όμως δεν ξαναπήγα. Τώρα βέβαια συνηδειτοποίησα ότι άρχισε να κρεμάει κ το πρόσωπο, οπότε έβαλα στο πρόγραμμα να αρχίσω συνεδρίες μεσοθεραπείας στην κουμπάρα/αισθητικό μου κ θα τα πληρώνω σιγά σιγά.

 

Το θέμα είναι ότι παλιά ήμουν όμορφη κ ένιωθα όμορφη. Τώρα νιώθω ότι γέρασα πριν της ώρας μου!!!

 

Αυτά. Πολλά έγραψα τελικά αλλά το θέμα τελειωμό δεν έχει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...