Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δείκτης Von Willebrand.HELP!Τι σημαίνει??


chris 81

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα σήμερα και ο δείκτης είναι 153 με φυσιολογικές τιμές από 50 έως 120.

Τον γιατρό μου θα τον πάρω τηλ. το βράδυ αλλά μέχρι τότε θα σκάσω!!!!

Ξέρετε τι είναι και αν επηρεάζει το μωράκι που δεν έρχεται??????

Περιμένω με αγωνία!!!

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χιλια συγνώμη που βγήκε τόσες φορές είχε κολλήσει καιτο ξαναπάτησα και ορίστε τα αποτελέσματα.ΣΥΓΝΩΜΗ!!!

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω ακούσει για την von Willebrand είναι ότι κανονικά δεν επηρεάζει τη γονιμότητα αλλά επειδή η γυναίκα έχει δυσκολία με την πήξη του αίματος καταλήγει να έχει πολλές μέρες αιμορραγία με την περίοδο. Η ωρρρηξία μπορεί να συμβαίνει κανονικά αλλά η γυναίκα έχει την αιμορραγία, οπότε αφενός είναι δύσκολο να εντοπιστεί η ωορρηξία - αφού, αν δεν έχεις εντοπίσει το πρόβλημα, νομίζεις ότι απλά είσαι από τις άτυχες - αφετέρου, είναι δύσκολο για ένα ζευγάρι να έχει επαφή με τέτοιες συνθήκες. Σε γνωστή μου κάνουν θεραπεία με χάπια που περιορίζει την αιμορραγία σε λιγότερες μέρες, οπότε οι μέρες της ωορρηξίας είναι "καθαρές" για προσπάθεια.

Μετά, ίσως κατά τον τοκετό ακολουθείται συγκεκριμένη αγωγή, ώστε να μην έχει η μητέρα προβλήματα με την αιμορραγία. Αλλά θα σου τα πει καλύτερα και ο γιατρός σου.

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ amaretto για την απάντηση πραγματί μου εξήγησε χθες ο γιατρός αλλά ευτυχώς μου είπε ότι δεν θεωρείτε ψηλό το ποσοστό μου γιαυτό και έχω πολύ αίμα μόνο κατα την διαρκεια της περιόδου.

Και πάλι σε ευχαριστώ!!!!!

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα amaretto!

Στο τηλ. μίλησα με τον γιατρο οπότε δεν είπαμε και πολλά πράγματα :cry:

Μου είπε απλός ότι δεν θεωρειτε πολύ το 153 και να μην ανησυχώ καθόλου και αυτό που σου είπα για την περίοδο.

Μολις τελειώσω το πακέτο εξετάσεων που μου έδωσε θα πάω με τα αποτελέσματα από εκεί για να τα πούμε αναλυτικά!!!!

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ amaretto :P:P:P:P

Οι προσπάθειες καλές είναι :wink::wink::wink::wink: τα αποτελέσματα αυτων δεν είναι :cry::cry::cry::cry:

Τι να γίνει όμως δενμπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας :P:P:P

Και πάλι σε ευχαριστώ για τη βοηθεια!!!!

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...