Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο χάρης και οι φίλοι του στην Χιονάτη


Recommended Posts

Ακη σε ποιο τμημα ειναι ο μικρος?

Tωρα ειμαστε στο τμημα τις Κυριας Ελενης..Εσεις τωρα εχετε την Σοφια,του χρονου θα εχετε την Κυρια Γεωργια(πολυ καλη κυρια) 8)

 

Άκη, νομίζω ότι είδα το μικρό σου σήμερα να πίνει γάλα έξω από το βρεφικό....

 

Ελα βρε,τι ωρα τον ειδες?Κοιτα εμεις του παμε το πρωι το γαλα στο μπιμπερο ετοιμο και το πινει με το που παμε και τους παμε μαζι και ενα κουτι γαλα για να του το δωσουν να το πιει το μεσημερι κατα τις 16.00

Γιατί είπες ότι μια μια μένει έγκυος εκεί μέσα?

 

Απλα γιατι περυσι ηταν μια κοπελα (νομιζω στα νήπια,στην πανω ταξη) και ηταν εκει τα μεσημερια που πηγενα να τον παρω...Εεεε η κοιλια φαινοταν μεχρι που σταματησε να ερχεται :)

 

Τι γνώμη έχετε για την κοπέλα που παραλαμβάνει το πρωί τα παιδιά?

Για ποια ωρα μιλας?Το πρωι που παμε εμεις(07.30) ειναι η Κυρια Αδαμαντια.Η γυναικαμου(ntina79) την συμαπαθει πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 294
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω τον παω στις 8.30 με 9 γιατι η Γεωργια (στο τμημα της Γεωργιας ειμαστε εμεις, πηδηξαμε ταξη γιατι ειμαστε μαγκακια και θα ποδοπατουσαμε τα μικρουλια) παει εκεινη την ωρα και αφου εχω τη δυνατοτητα δεν θελω να τον αφηνω με αλλη δασκαλα.. δοκιμασαμε μια μερα και εκλαιγε οποτε καθισα κανα μισαωροκαι την περιμενα.. Ασε που σπαστικα λιγο γιατι ειχε ιδρωσει το παιδι απο το αυτοκινητο και δεν ηξεραν που ειναι τα ρουχαλακια.. βεβαια λογικο αυτο αλλα εγω οταν δουλευα σε αναλογες περιπτωσεις πηγαινα και εψαχνα μαζι με τη μαμα του παιδιου και μου εδειχνε αυτη ποια ηταν τα ρουχα του παιδιου της.. Τον παιρνω κατα τις 2.30 με 3.00 (σημερα αργησα πηγα 3.10 και ηταν η πρωτη φορα.. αλλα πλεον δεν εχει προβλημα καθεται.. Αλλα ευτυχως ειμαι σε τμημα που με παιρνει να κανω κοπανες.. αν ημουν σε αλλο τμημα δεν θα με επερνε (απ΄οσα εχω περασει μεχρι στιγμης δεν με επερνε παντως.. :cry: )

Βασικα ολες οι κοπελες ειναι ευγεναστες και παρα πολυ εξυπηρετικες.. Η κοπελα που τα παιρνει το πρωι απλα δουλευει πιο πολλα χρονια μαλλον και ειναι λιγο πιο "βαρια" απο τις υπολοιπες.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς που είμαστε μικρά :wink: το πρωι μας παίρνει η Σοφία την οποία η μικρή κυριολεκτικά την λατρεύει. Αλλά και το απογευμα που την παίρνω και είναι η Δάφνη δεν ξεκολλάει από την αγκαλιά της. Αυτό μου δημιουργεί μεγάλη ανακούφιση για το που αφήνω το παιδί μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Σας εστειλαν αυτό το σημείωμα για τον ψυχολόγο; Το βρήκα πολύ θετικό και παρόλο που εγω δεν την χρειάζομαι πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα το χρειαστώ. Παρεπιπτόντως ξέρετε καθε πότε παει ο παιδίατρος;

Link to comment
Share on other sites

Για τον ψυχολόγο και τις λοιπές εκδηλώσεις που στέλνουν κατά καιρούς και εμένα μου φαίνεται θετικό.

Ο παιδίατρος πάει κάθε πρώτη του μηνός. Την Πρωταπριλιά μου έστειλαν ένα χαρτί από τον παιδίατρο. Εσάς δε σας έστειλαν?

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν. Απλά δεν ξέρω κάθε πότε πηγαίνει.. Άλλωστε αυτός μας επιβεβαίωσε το πρώτο συνάχι ακριβώς την δεύτερη μέρα του παιδικού. Και μετά απο σχεδόν 3 εβδομάδες το έχουμε ακόμα αλλά τι να κάνουμε; :( Αναμενόμενο ήταν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτες οι συναντησεις με την ψυχολογο πρεπει να ειναι πολυ ενδιαφερουσες.. εγω δυστυχως δεν μπορω να τις παρακολουθήσω γιατι αν σκεφτείτε οτι παιρνω το παιδι στις 3 και γυρναω σπιτι στις 5 .. μαλλον δεν ειναι και τοσο εφικτο να ειμαι πισω στις 6 για τη συναντηση με την ψυχολογο.

Επίσης κατα καιρους γινονται και διαφορες ημεριδες αλλα επισης δεν ειναι εφικτο να τις παρακολουθήσω δεδομενου οτι γινονται 2 ωρεςμακρυα απο το σπιτι μου (ουτεν εχω περασει απο την περιοχη εκει..)

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ραβασάκι με την ανεμοβλογιά ήταν χτύπημα κάτω από την μέση. Πάντως επειδή ρώτησα σήμερα το πρώϊ το κρούσμα ήταν στα εκπαιδευτήρια στα Βριλήσσια στο νηπιαγωγείο και κάπως ηρέμησα γιατι με είχαν ζώσει τα μαύρα φίδια :?

Link to comment
Share on other sites

Α εγω δεν πηρα τετοιο ραβασακι... βεβαια εχουμε λιγοτερο απο μηνα που εμβολιαστηκαμε.. αν και για να πω την αληθεια εγω θελω το παιδι μου να περασει τωρα τις παιδικες αρρωστιες..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω οταν το ειδα μου φανηκε καπως αλλα καλυτερα να την περασει τωρα παρα μετα...

Εγω που δεν εχω περασει ουτε μια παιδικη αρρωστια τι να πω...Αστα να πανε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

 

Η ανεμοβλογιά μου είπε ότι ήταν στα νήπια σήμερα που ρώτησα. Δεν κατάλαβα να είναι σε άλλο κτίριο. Μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω?

Και εγώ θέλω να περάσει μικρή τις παιδικές αρρώστιες, αλλά έχουμε τη βάπτιση την επόμενη Δευτέρα και δεν είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή....

Link to comment
Share on other sites

Μα τα νήπια είναι στο νηπιαγωγείο που από ότι ξέρω είναι στα Βριλήσσια...Όχι; Εντωμεταξύ ρε κοριτσια θα με τρελλάνουν. Ερχεται την Πέμπτη ο παιδίατρός μου και μου συνεχίζει Aerolyn και Flexitide για τουλάχιστον 10 μέρες. Και μου έρχεται την Παρασκευή το ραβασάκι από τον παιδίατρο του Παιδικού και λέει " Τα πνευμόνια της είναι σήμερα το πρωί καθαρά". Εγω φυσικά συνεχίζω την αγωγή αλλά επειδή είναι κει κορτιζόνη δεν είναι και το καλύτερο μου :roll:

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή...Δεν σου έστειλαν σημείωμα; Μπορει και να μην τα κοιτάνε όλα αλλά μόνο αυτά που πέρνουν κάποια αγωγή..Μπήκα στο site του Καντά και το Νηπιαγωγείο όντως είναι στα Βριλήσσια...Ευτυχώς :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλά δεν πηγαίνουμε τις Παρασκευές, γιατί αντί για μειωμένο καθημερινά, δεν δουλεύω Παρασκευές.

Όσο για την ανεμοβλογιά, ευτυχώς αν και δεν θέλω να την περάσει αλλά να μην είναι πουά στη βάπτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους εχω πει οτι δεν θελω να τον βλέπει ο παιδιατρος... Αλλωστε τον βλέπει καθημερινα ο παιδιατρος εφοσον τον συνανταμε καθε πρωι στη δουλεια μου και αν τον δει καπως τον εξεταζει κιολας... :P

Εχουν γινει και φιλοι.. μονο οταν του κανει εμβολια του ριχνει μπινελικια ο χαρης..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει νηπιαγωγειο και στο σταθμο και εκει που ειναι τα υπολοιπα σχολεια..(ετσι εχω καταλαβει τουλαχιστον)

Βρε κοριτσια ποτε ξανανοιγει μετα το Πασχα ο σταθμος? Τριτη η Τεταρτη?

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελευταία μέρα σήμερα για τον Χαρούλη και τους φίλους του στην Χιονάτη πριν το Πάσχα. Το Μελινάκι λοιπόν (η κόρη μου) εύχεται σε όλους τους μελλοντικούς φίλους και φίλες καλό Πάσχα και καλά να περάσετε...Μαρία με το καλό η βάφτιση (αν έχω καταλάβει καλά την Δευτέρα βαφτίζεις την μπέμπα?)...Καλές βόλτες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα και από εμάς!!!

Πάνω από όλα με υγεία και καλό καιρό για να περάσουμε όλοι καλά και να κοκκινίσουν τα μαγουλάκια των ζουζουνιών μας.....από τον καθαρό αέρα και τις βόλτες.

Η Ελενίτσα ετοιμάζεται για μπλουμ τη Δευτέρα του Πάσχα και προβλέπεται μέχρι τότε να ασχολούμαι με ετοιμασίες. Θα τα ξαναπούμε την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα...Πάλι αυτό το σημείωμα με την ανεμοβλογιά :evil: Μάλλον έχει δημιουργηθεί θέμα σε κάποιο τμήμα γιατι μου φάνηκαν ενοχλημένοι...Dora μήπως ήσουν εσύ σήμερα το πρωι με ένα καροτσάκι που έμπαινες στον σταθμό; :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...