Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γρηγορες συνταγες


prune

Recommended Posts

Μπορειτε να με παραπεμψετε αν υπαρχει ηδη ανοιγμενο τοπικ για γρηγορες συνταγες για μεσημεριανο φαγητο?

 

Το μωρο μου αφηνει ελαχιστο ελευθερο χρονο και δεν ξερω τι να μαγειρεψω.

 

Πως τα καταφερνετε?

Ειμαι καθε μερα αγχωμενη για το φαγητο.

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια εύκολη συνταγή είναι όταν περισσεύει κοτόπουλο ψητό ή βραστό ή μαγειρεμένο, να το κομματιάζεις, να το βάζεις σε ένα τάπερ, να το ανακατεύεις με ένα γιαουρτάκι, με λίγη μουστάρδα (1 κουταλάκι του γλυκού), μια ντομάτα κομματάκια, λίγο κασέρι κομματάκια, αγγουράκι, μαϊδανό, πιπέρι. συνήθως δεν χρειάζεται αλάτι. αν θες βάζεις!

επίσης του πάει και μπέηκον ή αλλαντικό που προτιμάς!

είναι δροσερό, ελαφρύ και πολύ νόστιμο!

από γρήγορο, άλλο τίποτα!

 

το ίδιο έχω κάνει και με χοιρινό που περίσσεψε. φαντάζομαι και με μοσχάρι.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κοψεις λαχανικα εποχης σε ενα ταψακι-κολοκυθακια,πιπεριτσες,πατατουλα, μελιτζανα κ.α.-και φρεσκια ντοματουλα και κρεμμυδια σε ροδελες και μπολικη ριγανη και λαδακι και λιγο νερακι και τα ανακατευεις και τσουπ στο φουρνο....ενα γρηγορο και ευκολο μπριαμ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση σας!!:-)

 

Σημερα εφτιαξα αυγα ματια και ντοματοσαλατα:oops:

 

Το μωρο συνεχεια γκρινιαζε και ηθελε αγκαλια.Το δε παρκο που εχω στην κουζινα απο διπλα αν περασουμε αρχιζει να κλαιει, αν τον βαλω και μεσα μας ακουει η γειτονια.

 

Με τα βιας φτιαχνω το φαι του και ολα τα υπολοιπα οταν κοιμαται.

 

Και αυτες οι δουλειες του σπιτιου σα τη Λερναια Υδρα...μια κανεις,δεκα ξεπροβαλλουν!!!!

 

Νομιζα οτι οσο μεγαλωνουν παιζουν και λιγο μονα τους αλλα μαλλον το δικο μου δεν ειναι απο αυτο το ειδος μωρων!!

 

Ευχαριστω και παλι!:D

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Και αυτες οι δουλειες του σπιτιου σα τη Λερναια Υδρα...μια κανεις,δεκα ξεπροβαλλουν!!!!

 

γι αυτο κι εσυ κανε μονο τα απολυτως απαραιτητα.....

 

 

οσο για γρηγορο φαγητο στην αναγκη χρησιμοποιησε χυτρα και βαλε τη φαντασια σου σε δραση.... η μαγειρικη μονο φαντασια θελει....

κι αν δεν εχετε προβλημα να φατε ξανα το ιδιο φαγητο, βαλε φαγητο για δυο μερες....

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορο φαγητο νοστιμο αλλα λιγο παχυντικο ειναι το κοτοπουλο αλα κρεμ. Περνεις το κοτοπουλο (φυλετο) το τσιγαριζεις βαζεις και σκορδο (για λιγοτερο εντονη μυρωδια το βαζεις ολοκληρο και μετα το αφαιρεις) προσθετεις μανιταρια (αν σου αρεσουν) σβεινεις με κρασι (λευκο). Συμπληρωνεις λιγο νερο για να ειναι καλα ψημενο. Οταν ερχεται ο συζηγος απλα προσθετεις την κρεμα γαλακτος και αν θελεις λιγο παρμεζανα. Ειναι ευκολο αφου μεσα σε ενα τεταρτο ειναι ετοιμο. Συνηθως το συνοδευω με ρυζι. Ειναι το αγαπημενο φαγητο του αντρα μου.

Link to comment
Share on other sites

επίσης, πάρε σνιτσελάκια κοτόπουλου, χοιρινού, τα αυγοαλευρώνεις, τα τηγανίζεις. συνοδεύεις με πουρέ ή πατάτες φούρνου ή τηγανητές ή πιλαφάκι ή απλά με μπόλικη σαλάτα.

μπορείς να τα καταψύξεις τα σνιτσελάκια ωμά, αυγοαλευρωμένα και να τα βγάλεις όταν θέλεις να μαγειρέψεις σε χρόνο ρεκόρ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επίσης, για γρήγορο φαγητό

κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο (λεμόνι, σκόρδο, ρίγανη, αλάτι, πιπέρι ή σκόρδο, πιπέρι, κρέμα γάλακτος ή πορτοκάλια κομμένα σε φέτες, χυμό πορτοκαλιού, αλάτι, πιπέρι).

 

μπριζόλες, ντομάτα φρέσκια τριμμένη, κρεμμύδια ροδέλες ή τριμμένο, πιπεριές κατσίκια, αλάτι, πιπέρι όλα στο φούρνο.

 

λουκάνικα χωριάτικα με πιπεριές ή και μελιτζάνες στην κατσαρόλα, με ντοματούλα φρέσκια. σπεντζοφάι. καλό θα είναι να τηγανίσεις με ξεχωριστό λάδι τα λουκάνικα κα ιτα λαχανικά, γιατί αλλιώς γίνεται βαρύ. αν βάλεις και μπούκοβο ή τσίλι γίνεται σπέσιαλ πικάντικο!

 

επίσης, βράζεις πατάτες ίσα να μαλακώσουν, τις στρώνεις σε ταψάκι, απλώνεις τυριά, αλλαντικά ή και λαχανικά (βρασμένα), πάλι λίγες πατατούλες και τελειώνεις με μπεσαμέλ. έτοιμη στο φούρνο ή στην κατάψυξη.

 

Συνήθως ΣΚ κάνω πολλά φαγητά. τις καθημερινές είναι τρέξιμο!

 

Αύριο θα έχω συναγριδόσουπα, έτοιμη από πεθερά!

γιούπι! θα έχω χρόνο για μπουρεκάκια. τα ζήτησε ο αντρούλης μου!

Link to comment
Share on other sites

επίσης, για γρήγορο φαγητό

κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο (λεμόνι, σκόρδο, ρίγανη, αλάτι, πιπέρι ή σκόρδο, πιπέρι, κρέμα γάλακτος ή πορτοκάλια κομμένα σε φέτες, χυμό πορτοκαλιού, αλάτι, πιπέρι).

 

μπριζόλες, ντομάτα φρέσκια τριμμένη, κρεμμύδια ροδέλες ή τριμμένο, πιπεριές κατσίκια, αλάτι, πιπέρι όλα στο φούρνο.

 

λουκάνικα χωριάτικα με πιπεριές ή και μελιτζάνες στην κατσαρόλα, με ντοματούλα φρέσκια. σπεντζοφάι. καλό θα είναι να τηγανίσεις με ξεχωριστό λάδι τα λουκάνικα κα ιτα λαχανικά, γιατί αλλιώς γίνεται βαρύ. αν βάλεις και μπούκοβο ή τσίλι γίνεται σπέσιαλ πικάντικο!

 

επίσης, βράζεις πατάτες ίσα να μαλακώσουν, τις στρώνεις σε ταψάκι, απλώνεις τυριά, αλλαντικά ή και λαχανικά (βρασμένα), πάλι λίγες πατατούλες και τελειώνεις με μπεσαμέλ. έτοιμη στο φούρνο ή στην κατάψυξη.

 

Συνήθως ΣΚ κάνω πολλά φαγητά. τις καθημερινές είναι τρέξιμο!

 

Αύριο θα έχω συναγριδόσουπα, έτοιμη από πεθερά!

γιούπι! θα έχω χρόνο για μπουρεκάκια. τα ζήτησε ο αντρούλης μου!

 

Συμφωνώ με ανωτέρω και γενικώς ψητά στο φούρνο είναι από τα πιο γρήγορα φαγητά.

Επίσης, να προσθέσω ζυμαρικά πάσης φύσεως όπως τορτελίνια καρμπονάρα, μακαρόνια με τόνο ή με λουκάνικα, μακαρόνια με κιμά ειναι φαγητά των 20 λεπτών και πολύ νόστιμα.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Oι ιδεες σας μου εδωσαν εμπνευση να δοκιμασω κατι διαφορετικο!!

 

sevoula,τα γραφεις τοσο ωραια και παραστατικα που θα φαω τον υπολογιστη μου φαινεται!!!!

 

Το κακο με μενα ειναι οτι ειμαι ψειρας και αυτο μου τρωει πολυ χρονο.Δηλαδη,οταν θα φτιαξω κοτοπουλο μετα θελω μια ωρα να απολυμανω τον νεροχυτη.

 

Ολη αυτη η τελειομανια με κανει πρωτον να ειμαι αργη και δευτερον να δισταζω να κανω καποια πραγματα γιατι σκεφτομαι ολη τη διαδικασια που χρειαζεται πριν και μετα!!

 

Η μαμα μου δεν εχει αγορασει ποτε κυμα πχ, παιρνει το κρεας και το κοβει σπιτι.Εγω δεν υπαρχει περιπτωση σε εβδομαδιαια βαση να κανω κατι τετοιο με τοση φασαρια,και προλαβαινει να κανει και χιλια αλλα πραγματα (βεβαια δεν εχει το μωρο στα ποδια της).

 

Θα ηθελα να ημουν πιο σβελτη στην κουζινα.Ειδικα τωρα με το μωρο που δεν υπαρχει καθολου χρονος.

 

Ισως με την εμπειρια ερθει και η ταχυτητα........Και φυγει και η μανια μου με την καθαριοτητα.Αυτα τα χερια μου τα εχω λιωσει στα πλυσιματα.(πιανω το αυγο το σπαω,πλενω τα χερια μου και συνεχιζω να μαγειρευω!!!)

 

Ευχαριστω και παλι!!

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να συνδιάσεις το φαγητό του παιδιού με το δικό σου δηλ:

1)μπορείς να φας το ίδιο κοτόσουπα -κρεατοσουπα, το οποίο ή μαγειρεύεις σε 2 χωριστες κατσαρόλες ή ακόμα και στην ίδια διχως να ρίξεις αλάτι, αλλά το προσθέτες μετά αφού φάει το μικρό σου.

2)την ώρα που ετοιμάζεις το δικό του ετοίμασε και το δικό σου.Κοτόπουλο για το μικρό? οκ πλένεις λίγο παραπάνω , ωστε να φτάσει και για έσας και ένω στη μια κατσαρολίτσα ετοιμάζεις του μικρού ταυτόχρονα στη δευτερη τσιγαρίζεις λίγο κρεμμυδακι και το κοτοπουλο κομμένο μπουκιές αν θες για να γίνει πιο γρήγορα, σβήνεις με μπολικο λεμόνι, λίγο λαδάκι και μέχρι να γίνει του μωρού έτοιμο και το δικό σου.

3) όταν δεν έχεις χρόνο ετοίμασε μία σαλάτα όπως ντάκος με ντομάτα και τυρί, ρόκα με παξιμάδι, ντομάτα κατίκι, μαρούλι με τόνο, μαρούλι με λίγο κοτόπουλο που έχει περισσέψει και τριμμένη παρμεζανα και ότι άλλο σου αρέσει.

4) αν έχεις μοσχαράκι για το μικρό βράσε μεγαλύτερη ποσότητα και πριν ρίξεις τα λαχανικά του αφαίρεσε το κρέας που αντιστοιχεί σε έσας και βάλτο στο ταψι με λίγη ντοματούλα, λαδάκι και κριθαράκι και έτοιμο το γιουβετσάκι!

5)οι μακαρονάδες όπως έχει ήδη αναφερθεί είναι εύκολη λύση.

επίσης το να μαγειρεύεις για 2 μερες θα σε βοηθήσει πολύ ώστε να μην έχεις κα΄θε μέρα το ίδιο άγχος. Εγώ πάντως μαγείρευα ανά 2 μέρες και για τα παιδιά.

Τέλος η λύση της κατάψυξης σώσει΄κυριολεκτικά! Κάνε το μαγείρεμα το βράδυ μόλις κοιμηθεί. Σε λίγο καιρό θα τρώει ότι και εσυ και έτσι δεν θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω συνταγή.. Ναι, ΣΚΕΚ!! :lol::P

 

Ενα πολύ πολύ γρήγορο και πεντανόστιμο πιάτο είναι ψαρονέφρι με πιπεριές και ρύζι μπασμάτι..

Πετάς το ψαρονέφρι κομμένο σε ροδέλες και πολύχρωμες πιπεριές μέσα σε ελάχιστο λαδάκι, σβήνεις με vodka και σε 10 λεπτά είναι έτοιμο(δεν θέλει παραπάνω γιατί το ψαρονέφρι γίνεται σόλα)..

Δέσε την σάλτσα με λίγο corn flour(επειδή δεν έχει πολύ λάδι ή κρέμα γάλακτος, δεν θα δέσει μόνο του)..

Τώρα για το παιδί δεν ξέρω αν κάνει.. :lol:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνώ με την ελένη σε όσα σου έγραψε.

εμένα το βράδυ η μικρή θέλει απόλυτη ησυχία και δεν κάνω τίποτα απολύτως. μόνο εκεί κολλάω.

prune μου, άμα είσαι λιχούδω, τα γράφεις παραστατικά και λαχταριστά! για την αφεντιά μου μιλάω!σλούρπ!

Link to comment
Share on other sites

επειδή η φιλενάδα μου είπε ψαρονέφρι....

λοιπόν, πρώτα σε ελάχιστο λαδάκι σωτάρεις φιλετάκια ψαρονέφρι (μενταγιόν τα λένε τα σκασμένα), αλάτι, πιπέρι, από τις δύο πλευρές.

τα τοποθετείς σε πυρεξάκι, τα αλοίφεις με λίγη μουστάρδα, λίγη ντομάτα και μια κουταλιά της σούπας γιαούρτι. τα ψήνεις. λίγο πριν τα βγάλεις πασπαλίζεις με γραβιέρα ή γλυκό κασέρι.

είναι τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

επειδή η φιλενάδα μου είπε ψαρονέφρι....

λοιπόν, πρώτα σε ελάχιστο λαδάκι σωτάρεις φιλετάκια ψαρονέφρι (μενταγιόν τα λένε τα σκεσμένα), αλάτι, πιπέρι, από τις δύο πλευρές.

τα τοποθετείς σε πυρεξάκι, τα αλοίφεις με λίγη μουστάρδα, λίγη ντομάτα και μια κουταλιά της σούπας γιαούρτι. τα ψήνεις. λίγο πριν τα βγάλεις πασπαλίζεις με γραβιέρα ή γλυκό κασέρι.

είναι τέλειο!

Αυτά είναι τα μενταγιόν?? Ε ρε τι μαθαίνει κανείς! :lol:

 

Θα το δοκιμάσω αυτό..

Πολύ λίγο ψήσιμο όμως, ε?

 

Αντε, τέτοιες συνταγές δώστε.. Γρήγορες και χωρίς τηγάνισμα! Δεν τηγανίζω ποτέ..

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω συνταγή.. Ναι, ΣΚΕΚ!! :lol::P

 

Ενα πολύ πολύ γρήγορο και πεντανόστιμο πιάτο είναι ψαρονέφρι με πιπεριές και ρύζι μπασμάτι..

Πετάς το ψαρονέφρι κομμένο σε ροδέλες και πολύχρωμες πιπεριές μέσα σε ελάχιστο λαδάκι, σβήνεις με vodka και σε 10 λεπτά είναι έτοιμο(δεν θέλει παραπάνω γιατί το ψαρονέφρι γίνεται σόλα)..

Δέσε την σάλτσα με λίγο corn flour(επειδή δεν έχει πολύ λάδι ή κρέμα γάλακτος, δεν θα δέσει μόνο του)..

Τώρα για το παιδί δεν ξέρω αν κάνει.. :lol:

δεν μαγειρεύεις, αλλά την vodka την ήξερες να την δέσεις στη σάλτσα με κορν φλάουρ!:eek:

μας δουλεύεις itsme; εσύ μας έβαλες γυαλιά!:lol::mrgreen::D

Link to comment
Share on other sites

μενταγιόν είναι το σχήμα. το τί θα βάλεις, πώς θα το κάνεις, άλλη ιστορία!

δένει απίστευτα με ψητή μελιτζάνα, την οποία ρολάρεις στο φιλέτο, αφού το κάνεις ηλιοθεραπεία στο σωτάρισμα, να πάρει χρώμα. το κάνεις κεφαλοκλείδωμα κοινώς με την μελιτζάνα (τηγανητή ή ψητή, να είναι σφιχτή, να κρατάει). εννοώ το φασκιώνεις με την μελιτζάνα, το κλειδώνεις με οδοντογλυφίδα, να μην σου κουνιέται στο ταψί, και στο ταψί ρίχνεις τριμμένη μπόλικη ντομάτα! μπόλικο μαϊδανό και βουαλά στο στόμα!

θεϊκό!

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να με παραπεμψετε αν υπαρχει ηδη ανοιγμενο τοπικ για γρηγορες συνταγες για μεσημεριανο φαγητο?

 

Το μωρο μου αφηνει ελαχιστο ελευθερο χρονο και δεν ξερω τι να μαγειρεψω.

 

Πως τα καταφερνετε?

Ειμαι καθε μερα αγχωμενη για το φαγητο.

 

Εγω δεν θα προτεινω συνταγες ευκολες και γρηγορες.

Εγω θα σου προτεινω (επειδη δεν γνωριζω αν δουλευεις κτλπ) να αγοράσεις μια χύτρα ταχύτητας και να οργανώσεις τον χρονο σου (πριν με βαρεσεις...) εννοω να αρχισεις να μαγειρευεις απο το προηγούμενο βράδυ για την επομένη το μεσημεριανό σας!

Εμενα μου ελυσε τα χερια αυτο ο τροπος.

 

Εντιτ.....

Επισης κατι που εμενα με εσωσε πραγματικα ειναι το προγραμμα φαγητου, τι θελω να πω Κυριακη συνήθως καθομαι και βλεπω τι εχω στο ψυγειο, στην κατάψυξη στη τροφοθήκη μου

βγαζω λιστα τι ψωνια εβδομάδος θα κανω, λαχανικα φρουτα κτλπ και μετα βγάζω προγραμμα τι θα μαγειρεψω ολη την εβδομαδα συμφωνα με αυτα που εχω ηδη στο σπιτι , και αγοράζοντας τα ελαχιστα απαραιτητα .Εμενα με βοηθησε πολυ αυτο γιατι ενω το ψυγειο ηταν γεμάτο κτλπ εγω μονιμως δεν ηξερα τι να μαγειρέψω.

 

Link to comment
Share on other sites

δεν μαγειρεύεις, αλλά την vodka την ήξερες να την δέσεις στη σάλτσα με κορν φλάουρ!:eek:

μας δουλεύεις itsme; εσύ μας έβαλες γυαλιά!:lol::mrgreen::D

Μωρέ εγώ μαγειρεύω αλλά δεν τρώγονται!

Εντάξει, εμείς τα έχουμε συνηθίσει.. :lol:

 

Κοίτα, δεν τηγανίζω, δεν χρησιμοποιώ κρέμα γάλακτος, βούτυρο, μαγιονέζα.. Γενικά τα κάνω όλα ψιλοάνοστα..

Γλυκά δεν φτιάχνω ποτέ γιατί δεν μπορώ να πάρω το μυαλό μου από το ψυγείο..

 

Οπότε γι'αυτό με κοροιδεύω για την μαγειρική μου! ;)

 

Επειδή λοιπόν όταν βγαίνω έξω λυσσάω στο φαί και στα γλυκά και είμαι από την φύση μου πολύ λαίμαργη, αν έκανα και στο σπίτι τέτοια θα ήμουν 800 κιλά..Δεν έχω μέτρο...

Υπάρχουν ήδη κάποια βράδια στο σπίτι που θα παραγγείλω μία πίτσα γίγας για να την φάω μόνη μου.. Θα πάρω 3-4 πάστες να φάω με τη μία.. Δεν βάζω κιλά καθόλου εύκολα αλλά έχω συμπεριφορά παχύσαρκου ανθρώπου πολύ συχνά! Λες και δεν έχω ξαναδεί φαγητό!!

Αν με καλέσεις στο σπίτι σου και μαγειρεύεις καλά, θα πάθεις πλάκα από την ποσότητα και την ταχύτητα.. Και τα μουγκρητά, δεν τραβάω ζόρι, αν μ'αρέσει μουγκρίζω κιόλας! :lol:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μέτρο...

Υπάρχουν ήδη κάποια βράδια στο σπίτι που θα παραγγείλω μία πίτσα γίγας για να την φάω μόνη μου.. Θα πάρω 3-4 πάστες να φάω με τη μία.. Δεν βάζω κιλά καθόλου εύκολα αλλά έχω συμπεριφορά παχύσαρκου ανθρώπου πολύ συχνά! Λες και δεν έχω ξαναδεί φαγητό!!

Αν με καλέσεις στο σπίτι σου και μαγειρεύεις καλά, θα πάθεις πλάκα από την ποσότητα και την ταχύτητα.. Και τα μουγκρητά, δεν τραβάω ζόρι, αν μ'αρέσει μουγκρίζω κιόλας! :lol:

μήπως, θέλω ειλικρίνεια, είμαστε συγγενείς;;;;;;;;;;;;;;:rolleyes::roll::lol:

τα ίδια συμπτώματα έχουμε ξέρεις!:mrgreen::cool:

πάντως αυτό με τη vodka κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω.:-)

Link to comment
Share on other sites

η τυρόπιτα της τεμπέλαςΥλικά (για τη βάση):

•1 σακουλάκι φαρίνα που φουσκώνει μόνη της

 

•1 γιαούρτι αγελάδας

 

•αραβοσιτέλαιο, όσο χωράει το κεσεδάκι από το γιαούρτι (οικονομία στα σκεύη)

 

Υλικά (για τη στρώση):

•2 φλυτζάνια τσαγιού φέτα, γκούντα ή ένταμ

 

•ζαμπόν ή μανιτάρια προαιρετικά

 

•3-4 αβγά

 

Εκτέλεση:

•Ανακατεύουμε τα υλικά για τη βάση με το χέρι και έτσι φτιάχνουμε μία πεντανόστιμη βάση.

 

•Απλώνουμε τη βάση (το στρώμα να είναι λεπτό, μην ανησυχείτε, θα φουσκώσει) σε ένα ταψί 25 εκ περίπου.

 

•Από πάνω τώρα στρώνουμε τα τυριά (φέτα, γκούντα ή ένταμ) και προαιρετικά ζαμπόν ή μανιτάρια.

 

•Χτυπάμε 3-4 αβγά με ένα εβαπορέ γάλα και περιχύνουμε το ταψί.

 

•Βάζουμε την τυρόπιτα στο φούρνο στη χαμηλή θέση (όχι τελείως κάτω) στους 160 C με αέρα για 3/4 της ώρας περίπου. Θα κοιτάξετε να έχει πάρει πάρει χρώμα από πάνω.

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...