Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΡ!!! Έπιασε!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Απόψε έφτιαχνα φακές και λίγο η κούραση, λίγο το μάτι που ήταν μισόκλειστο, έριξα λίιιγο αλατάκι παραπάνω...:oops:

Το ανακατεύω καλά καλά, το δοκιμάζω και μου πετάγονται τα μάτια κάπως έτσι...:shock::shock:

Και πάνω στην απελπισία μου ότι θα πετάξω μια κατσαρόλα φαγητό, θυμάμαι που κάποτε είχα δει τη Βέφα που έλεγε αν σας πέσει παραπάνω αλάτι στο φαγητό δεν έχετε παρά ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ. Τραβάει το αλάτι κι έρχεται το φαγητό στα ίσα του.

 

Και έπιασε!! Πραγματικά, σε λίγη ώρα ήρθε η φακίτσα κι έγινε μούρλια!!

 

Οπότε το συστήνω το κολπάκι ανεπιφύλακτα!!

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Δεν τις στέλνετε κατα δω κορίτσια,που τις εκτιμάμε με τον Μανώλη δεόντως? Ο Αλέξης τις κοιτάει πάντα απαξιωτικά και λέει "φακές έφαγα στον στρατό,πάαααλι θα ξαναφάω?" :lol: :lol:

 

Με λίγη φετούλα,ελιές,σαρδελίτσα παστή (όχι βέβαια για τα παιδιά) είναι μούρλια!!!

 

Αυτό το κολπάκι με την πατάτα το ήξερα!!!

Καλή η ιδέα σου να ανοίξεις θεματάκι Nikolekaki!!!

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Απόψε έφτιαχνα φακές και λίγο η κούραση, λίγο το μάτι που ήταν μισόκλειστο, έριξα λίιιγο αλατάκι παραπάνω...:oops:

Το ανακατεύω καλά καλά, το δοκιμάζω και μου πετάγονται τα μάτια κάπως έτσι...:shock::shock:

Και πάνω στην απελπισία μου ότι θα πετάξω μια κατσαρόλα φαγητό, θυμάμαι που κάποτε είχα δει τη Βέφα που έλεγε αν σας πέσει παραπάνω αλάτι στο φαγητό δεν έχετε παρά ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ. Τραβάει το αλάτι κι έρχεται το φαγητό στα ίσα του.

 

Και έπιασε!! Πραγματικά, σε λίγη ώρα ήρθε η φακίτσα κι έγινε μούρλια!!

 

Οπότε το συστήνω το κολπάκι ανεπιφύλακτα!!

 

Αν γινουν αλμυρες οι πατατες ομως τί ριχνουμε μεσα?

Δεν ειρωνευομαι, αληθεια ρωταω....

Παντα λυσσα τα κανω ολα και τα σωζω με πατατουλα.

Αλλα τις πατατες γιαχνι που αρεσουν στον αντρουλη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλειο τιπ!!!!:D

 

Χο, και εμείς φακές σήμερα (το έχει η μέρα!)

Εγώ πάντως βαζω αλάτι με μύλο οπότε για να μου παραπέσει λογικά πρέπει να τρίβω μια ώρα και να πιαστεί το χέρι μου...Βεβαια την εχω πατησει γι αυτο βαζω ετσι αλατι!

Παλιότερα τον παλιο καλό καιρο που χτυπουσα 14-16ωρα στο γραφειο γυρισα να μαγειρεψω και καθως πηγαινα να ριξω αλατι (με τον κλασικο τρόπο) ανοιξε το καπάκι και επεσε το μισο αλατι μεσα... Μαζί με το καπάκι.. Εχμ... και 10 κιλα πατατες να εριχνα παλι λυσσα θα ήταν...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...