Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια... για τα πρώτα μας γενέθλια! (χρησιμες διευθυνσεις)


Recommended Posts

Κορίτσια Help!!

Έρχονται τα πρώτα μας γενέθλια (15/6) και έχω πελαγώσει!!

θα τα κάνουμε στο σπίτι μας, αλλά με τόσα που σκέφτομαι... δεν ξέρω από που ν' αρχίσω!!

Θέλω ιδέες, προτάσεις και συμβουλές και από όσες το έχετε δεί το έργο... και από σας που έχετε δημιουργικό μυαλό!!

 

Πρόσκληση/κείμενο, θέμα/στολισμός, φαγητά (μπουφές με καναπεδάκια ή μαγειρευτά;;; ), δωράκια & εκπλήξεις για τους μικρούς καλεσμένους μας...

 

και κάτι ακόμη.

Τα γενέθλια πέφτουν Κυριακή! σκέφτομαι μηπως κάποιοι δεν έρθουν καθόλου ή έρθουν απλά αγγαρεία και φύγουν γρήγορα αν τα κάνω απόγευμα.... (σ' αυτή την περίπτωση σκέφτομαι μπουφέ με καναπεδάκια...)

αλλιώς λέω μήπως τα κάνω νωρίς το μεσημεράκι (σ?αυτή την περίπτωση όμως, μάλλον θα πρέπει να έχω μαγειρευτά για να ικανοποιήσω και τους μεγάλους!)

 

Όπως και να 'χει θέλω να περάσουμε καλά αλλά να μη μου βγεί και η πίστη γιατί την άλλη μέρα δουλεύω κιόλας!!

 

Σας ζάλισα;;; αυτό ήταν μόνο η αρχή!!

please... help meeeeeeeee!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 355
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

από φαγητά , ο μπουφές πιστεύω ότι εξυπηρετεί τους μεγάλους αλλά και τα παιδάκια.

 

στολισμός απο μπαλόνια , γιρλάντες -σημαιάκια , φωτάκια , γυάλες με κεριά στο μπαλκόνι που θα είναι οι μεγάλοι

(ψάχνω να νοικιάσω ή να αγοράσω μηχ/μα που κάνει σαπουνοφουσκές... όταν βγάλω άκρη θα σου πώ) :)

 

τα πιο μεγάλα παιδάκια θα μπορούσες να τα απασχολίσεις ,με διάφορα παιχνίδια , πχ. διαγωνισμός ζωγραφικής ! 1 παιδάκι(αυτό που έχει φτιάξει όλη το ζωγραφιά ...) θα πάρει δωράκι ας πούμε ενα βιβλίο και όλα τα υπόλοιπα απο ένα παραμυθάκι...

 

εδώ επίσης έχουν γραφτεί διάφορα άλλα παιχνίδια...

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6517

 

ακόμα θα μπορούσες να ετοιμάσεις ένα σακουλάκι-πουγκάκι , οπου θα έχει διάφορα καλούδια (καραμελίτσες , σοκοματάκια ...κτλ) να το δέσεις με μια ωραία κορδέλα και να το προσφέρεις σε κάθε παιδάκι φεύγοντας...

:)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και να σου ζησει ο μικρος σου πριγκιπας!!

Τι θα ελεγες να ειναι αυτο το παραμυθι το θεμα του παρτυ σας!!

Η προσκληση να ειναι ενα κομματι που θα διαλεξεις απο το παραμυθι,ενω απο κατω θα γραφει τα στοιχεια του παρτυ(ημερα ωρα κ.λ.π.),και....σε περιμενω να ζησουμε μαζι το δικο μας παραμυθι στα πρωτα μου γενεθλια!

Θα μου αρεσε να γινει απογευμα ωστε να εχει την ατμοσφαιρα του στολισμου που εχω στο μυαλο μου.

Φωτακια λοιπον λευκα(χριστουγεννιατικα οσο πιο πολλα μπορεις.Στις κουρτινες,γυρω απο τον μπουφε τυλιγμενα σε μπλε τουλι,στην βεραντα.

Κιτρινα αστερακια στις γλαστρες,και κοκκινα τριανταφυλλα στα βαζα.Οταν φευγουν τα παιδακια μπορουν να παρουν απο ενα λουλουδι και να το δωσουν στις μαμαδες τους(αν εχεις διαβασει το παραμυθι θα καταλαβεις :wink: )για τα παιδακια παρε το παραμυθι η αστερακια που λαμπουν στο σκοταδι για το δωματιο τους.

Τυπωσε μια εικονα και δωσε στο ζαχαροπλαστειο που θα επιλεξεις να στην βαλει στην τουρτα ωστε να ειναι σχετικη με το θεμα.

πολλα μπαλονια μπλε και κτρινα με αστερακια θα ειναι επισης ομορφα για τον στολισμο!

Μπορεις να τυπωσεις εικονες απο το παραμυθι, ωστε να τις χρωματισουν αν θελουν τα παιδακια.

Αυτα απο εμενα.Μια ιδεα ειναι.Ευχομαι χρονια του πολλα και καλη επιτυχια σε οτι διαλεξεις :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

(ψάχνω να νοικιάσω ή να αγοράσω μηχ/μα που κάνει σαπουνοφουσκές... όταν βγάλω άκρη θα σου πώ) :)

ναι! με ενδιαφέρει!!

 

Λοιπόν κατέληξα σε αυτό :

(το μαγαζί είναι εώ στην Πάτρα , αλλα απο οτι μου είπε έχει συνεργασία με όλη την Ελλάδα)

 

http://www.balloon-fire.com/balloon/modules.php?name=emsGallery&do=viewgal&id=22

 

ακόμα έχω βρεί και αυτό :

(αλλα προσπαθώ μέρες να τους βρώ στο τηλ.και δεν τα καταφέρνω ) :(

 

http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?products_id=1039

 

Η ενοικίαση μου είπαν θα στοιχίσει περίπου 50€(την ημέρα) με όλα τα υγρά και σαπούνια-γλυκερίνες....

Διαρκεί όλη την ημέρα ........ και είναι πολύ ευκολή η ρύθμιση του , εκκίνηση , με τηλεκτρόλ !

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

 

(ψάχνω να νοικιάσω ή να αγοράσω μηχ/μα που κάνει σαπουνοφουσκές... όταν βγάλω άκρη θα σου πώ) :)

ναι! με ενδιαφέρει!!

 

Λοιπόν κατέληξα σε αυτό :

(το μαγαζί είναι εώ στην Πάτρα , αλλα απο οτι μου είπε έχει συνεργασία με όλη την Ελλάδα)

 

http://www.balloon-fire.com/balloon/modules.php?name=emsGallery&do=viewgal&id=22

 

ακόμα έχω βρεί και αυτό :

(αλλα προσπαθώ μέρες να τους βρώ στο τηλ.και δεν τα καταφέρνω ) :(

 

http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?products_id=1039

 

Η ενοικίαση μου είπαν θα στοιχίσει περίπου 50€(την ημέρα) με όλα τα υγρά και σαπούνια-γλυκερίνες....

Διαρκεί όλη την ημέρα ........ και είναι πολύ ευκολή η ρύθμιση του , εκκίνηση , με τηλεκτρόλ !

 

 

 

ΞΑΔΕΡΦΗ ΕΙΣΑΙ ΑΣΤΕΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

 

(ψάχνω να νοικιάσω ή να αγοράσω μηχ/μα που κάνει σαπουνοφουσκές... όταν βγάλω άκρη θα σου πώ) :)

ναι! με ενδιαφέρει!!

 

Λοιπόν κατέληξα σε αυτό :

(το μαγαζί είναι εώ στην Πάτρα , αλλα απο οτι μου είπε έχει συνεργασία με όλη την Ελλάδα)

 

http://www.balloon-fire.com/balloon/modules.php?name=emsGallery&do=viewgal&id=22

 

ακόμα έχω βρεί και αυτό :

(αλλα προσπαθώ μέρες να τους βρώ στο τηλ.και δεν τα καταφέρνω ) :(

 

http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?products_id=1039

 

Η ενοικίαση μου είπαν θα στοιχίσει περίπου 50?(την ημέρα) με όλα τα υγρά και σαπούνια-γλυκερίνες....

Διαρκεί όλη την ημέρα ........ και είναι πολύ ευκολή η ρύθμιση του , εκκίνηση , με τηλεκτρόλ !

 

Bρήκα και αυτά αλλά δεν ξέρω αν είναι μόνο για αγορά ή και για ενοικίαση... δεν πήρα τηλέφωνο!!

 

http://www.balloons-merlin.gr/store/product_info.php?products_id=627

 

http://musica.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=18664&pcode=H002_I0018664

 

γι' αυτούς που δεν βρίσκεις στο τηλέφωνο... εγώ είμαι λίγο επιφυλακτική... τί επαγγελματίες είναι αυτοί, αν σε νορμαλ ώρες δεν τους βρίσκεις;;; και ζητάνε και τα λεφτουδάκια μας... ξέρω 'γω;;;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! :)

Μια μηχανη για σαπουνοφουσκες εχει το e.l.c. το μαγαζι με τα Αγγλικα παιχνιδια?η αγορα του κοστιζει γυρω στα 30 ε.Δεν ειναι τοσο επαγγελματικο μα την δουλεια του την κανει μια χαρα!!!

Πρεπει να σας πω,πως ενω ειναι πολυ ομορφο το παιχνιδι με τις σαπουνοφουσκες, ειναι επικινδυνο γιατι γλυστραει!!Αρα πρεπει να βαζουμε την μηχανη σε κηπο που δεν γλιστραει και οχι στα πλακακια η το μαρμαρο του σπιτιου μας!!!

Και κατι ακομα,ολα τα παιδακια κοιταζουν ψηλα για να τις πιασουν και αν μπει στα ματακια τους τσουζει αρκετα,καλο ειναι λοιπον να κανετε το δικο μου κολπο που κανω στον παιδοτοπο,βαζω σαμπουαν που δεν τσουζει στα ματια στην θεση του ειδικου υγρου.

καλη διασκεδαση!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! :)

Μια μηχανη για σαπουνοφουσκες εχει το e.l.c. το μαγαζι με τα Αγγλικα παιχνιδια?η αγορα του κοστιζει γυρω στα 30 ε.Δεν ειναι τοσο επαγγελματικο μα την δουλεια του την κανει μια χαρα!!!

 

να κανετε το δικο μου κολπο που κανω στον παιδοτοπο,βαζω σαμπουαν που δεν τσουζει στα ματια στην θεση του ειδικου υγρου.

καλη διασκεδαση!!!

 

καλόοοοοοοοοο!!! το μαγαζί που λες, είναι ένα στο The Mall :?:

 

και επίσης... πολύ χρήσιμη η συμβουλή σου!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρυσαλίς - θα μπορούσες την πρόσκληση να την βάλεις μέσα σε...μπαλόνια! Το κάθε παιδάκι θα πάρει την πρόσκλησή του μέσα σ' ένα μικρό μπαλονάκι με ένα καρτελάκι πολύχρωμο ν' αναγράφει τ' όνομά του. Για να το ανοίξει θα πρέπει να το σκάσει. Είναι πρωτότυπη ιδέα και θ' αρέσει στα παιδιά.

 

Οσον αφορά τον μπουφέ σου, τα φαγητά όλα να είναι πάνω σε πάγκο πχ της κουζίνας σου συγκεντρωτικά όλα μαζί για να περνάνε οι καλεσμένοι σου και να σερβίρονται μόνη σου χωρίς να τρέχεις εσύ δεξιά και αριστερά. Αυτό θα σου λύσει τα χέρια και δεν θ' αγχωθείς

 

Και τέλος για τα μικροδωράκια των παιδιών φεύγοντας και επειδή έχεις απο πολύ μικρές ηλικίες μέχρι και 10χρονα, αν πας στον Μουστάκα, Ζαχαριά κτλ θα βρεις αυτό που θ' αρέσει στο κάθε παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ Ντέπυ!

Τελικά όντως για μπουφέ σκέφτομαι!! απλά τώρα κάνω πλάνα για τα χωροταξικά του σπιτιού!! ε, δεν είναι και κανένα τεράστιο... μην κουτουλάμε πάνω σε κεφτεδάκια!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

για πρόσκληση εγώ είχα κάνει μια με φωτογραφία του στον φωτογράφο, αριστερά ο μικρός γύρω από την φωτογραφία τούρτες, γιρλάντες, μπαλόνια και δεξιά το κειμενάκι, 'ηθελα γενικά τα πρώτα του γενέθλια να είναι ξεχωριστά και είχα φάει κόλλημα να είναι τέλεια όλα μέχρι και η πρόσκληση, επίσης επειδή το σπίτι μου δεν είναι έπαυλη αλλά ένα τριάρι 72 τετραγωνικών δεν έκανα τραπέζι αλλά μπουφέ, επειδή κάπου έχω γράψει τι είχα στον μπουφέ θα το βρω και θα στο γράψω,όσο για θέμα δεν είχα κάποιο θέμα του στυλ winnie, bob σφουγγαράκι και τα σχετικά αλλά έκανα την τούρτα πολύ μπεμπέ γιατί είναι η μοναδική φορά που θα έχω την δυνατότητα να το κάνω, μετά θα διαλέγει εκείνος το θέμα και φυσικά δεν θα του χαλάω χατίρι, στο ζαχαροπλαστείο που πήγα είχε μια τούρτα με ένα μωράκι, πιπίλες και τα σχετικά επάνω και αυτήν έκανα, στολισμό δεν έκανα τίποτα ιδιαίτερο γιατί τα γενέθλια του πέφτουν μέσα στα χριστούγεννα και ήταν ήδη πολύ στολισμένο, μόνο πάνω από τον μπουφέ έβαλα μια γιρλάντα με αρκουδάκια και πάνω από το λευκό τραπεζομάντηλο του μπουφέ έβαλα 2 οργάντζες σε άλλο χρώμα΄, θα βρω και αυτά που είχα γράψει σε προηγούμενο θέμα και θα στα βάλω

Link to comment
Share on other sites

Eγω στα πρώτα γενέθλια του μωρού μου κάλεσα τους πολύ δικούς μας ανθρώπους -γιαγιά, παππούς, θείοι, νονός και τέρμα- αν είχα τη δυνατότητα θα καλούσα παραπάνω άτομα αλλά το σπίτι μου είναι 72 τετραγωνικά και ήδη γέμισε με αυτά τα άτομα, συνολικά είχαμε 20 μεγάλους και 10 παιδάκια περίπου- αρχικά δεν ήθελα να κάνω τίποτα γιατί δούλευα και αγχωνόμουν στα διαδικασία να τα ετοιμάσω όλα μόνη μου, μετά απο συζήτηση που κάναμε με τον άντρα μου αποφασίσαμε να κάνουμε μπουφε και τα περισσότερα να τα πάρουμε απο τον φούρνο και εγώ να έχω ελάχιστες ετοιμασίες.Ο μπουφές είχε:

1)τυροπιτάκια (άλλα με φύλλο κρούστας και άλλα κουρού)

2)σπανακοπιτάκια

3)πιτσάκια

4)πεινιρλί

5)μπουρεκάκια με τυρί

6)μπουρεκάκια με ζαμπόν τυρί

7)κολοκυθοκεφτέδες και κεφτεδάκια περασμένα σε καλαμάκι απο σουβλάκι

σαλάτα με κοτόπουλο, μακαρόνια πένες και μαγιονέζα(σπιτική)

9)ρώσικη (έτοιμη απο το σούπερ μάρκετ)

10)2 μπόμπες η μία με ζαμπόν και η άλλη με γαλοπούλα

11)κρέπες με τυρί ζαμπόν μπέικον και μανιτάρια

12)κανελόνια γεμιστά με κιμά

 

Από όλα αυτά εγώ έφτιαξα μόνο την κοτοσαλάτα, τις κρέπες και τα κανελόνια. Δυστυχώς δεν ήξερα και παρήγγειλα πολλά και σχεδόν μου έμειναν αρκετά. Σίγουρα του χρόνου δεν θα έχω τόσα πολλά, πχ τις μπόμπες δεν τις άγγιξαν καθόλου, κολοκυθοκεφτέδες και κεφτεδάκια δεν τα προτίμησαν πολύ καθώς και αντί για κανελόνια σίγουρα του χρόνου θα κάνω κάτι άλλο γιατί μου πήρε πολύ χρόνο να τα γεμίσω.

Επίσης πήγα και στον φωτογράφο της γειτονιάς και έκανα εκεί τις προσκλήσεις του παιδιού .Βγήκαν αρκετά καλές αλλά αν ήξερα να χρησιμοποιώ προγράμματα του υπολογιστή σίγουρα θα είχα κάνει εγώ πολύ καλύτερες αλλά δεν πειράζει και αυτή απο τον φωτογράφο βγήκε αρκετά καλή.

Τώρα για τα παιδάκια πήρα στο καθένα ένα δωράκι απο το jumbo (πχ κούπες με την ομάδα του καθένα, μολύβια και κασετίνες, αυτοκινητάκια, αυτό το μπουκαλάκι που κάνεις σαπουνόφουσκες-όλα περίπου 1 το πολύ 1,5 ευρώ-) και τους έβαλα μέσα μπαλόνια και έφτιαξα πουγκιά από χαρτί γκοφρέ και τους έβαλα μέσα σμαρτις ,γκοφρέτες μικρές, γλειφιτζούρια-στα lidl έχει σακούλα με πολλά γλειφιτζούρια και πολύ φθηνά καθώς και σοκολάτες πολύ φθηνές-και καραμελίτσες και τα έβαλα σε παιδικές τσαντούλες τις οποίες τους τις έδωσα καθώς έφευγαν.

Όσο για τη διακόσμηση του σπιτιού δεν το παραστόλησα το σπίτι γιατί ήταν χριστούγεννα τα γενέθλια του και ήταν ήδη στολισμένο με χριστουγεννιάτικα και δεν ήθελα να το παραφορτώσω.

Επίσης στο σκλαβενίτη στα είδη πάρτυ βρήκα ποτηράκια για παιδιά με καπάκι απο πάνω για να μην χύνεται το αναψυκτικό τους, πολύ πρακτικό

 

αυτό το αντέγραψα από άλλο θέμα που έχει τι έφτιαξα για τον μπουφέ-ή μάλλον καλύτερα τι αγόρασα έτοιμο για τον μπουφέ :lol: - ελπίζω νε σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

renik μου, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο και έκανες ανασκαφή σε παλία ποστ σου! Δε σου κρύβω πως τα είχα ήδη διαβάσει! όλες αυτές τις μέρες έχω ξεσκονίσει όλα τα ανάλογα θέματα του φόρουμ μας και όχι μόνο!!!

 

κι εγώ θα έχω καμιά 20ρια μεγάλους και καμιά 10ρια παιδάκια, από 10 μηνών μέχρι 10 χρονών!! Θα βγάλω τους μεγάλους στη βεράντα και τα πιτσιρίκια μέσα!! ο μπέμπης δεν ξέρω τι θα κάνει!! ευτυχώς με ευνοεί η εποχή γιατί και μένα το σπίτι μου 73τμ είναι... θα εκραγεί αν φέρω κι άλλους!

 

Για φαγητό έχω καταλήξει σε κατάσταση μπουφέ! όχι μόνο για να μην ψωφίσω... αλλά δεν έχω 30 θέσεις διαθέσιμες και αντίστοιχα σερβίτσια!!!

θα παραγγείλω μπινελικάκια από το φούρνο, μερικές πίτσες, μη σου που και τίποτα ζυμαρικά και σαλάτες από ντελίβερι!!!

Εγώ θα αναλλοθώ περισσότερο στο στολισμό και το ίδιο το πάρτυ!! τη νοικοκυροσύνη μου την ξέρουν! αν είναι να με κρινουν απο δαύτη τη μέρα... ας είναι!! Στα πρώτα γενέθλια του γιόκα μου δε θέλω να είμαι τελικά σαν πατημένο σύκο!!! :lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια... πήτε μια γνώμη ακόμη!

Είχα αποφασίσει για τα γεννέθλια θέμα "ο μικρός πρίγκιπας"...

ψάχνοντας τί φαγητά να φτιάξω, μου έφερε μια φίλη το βιβλίο της Αλεξίας Αλεξιάδου για παιδικά πάρτυ και έχει μέσα μια φανταστική τούρτα μπεμπέ... που γράφει γυρω-γυρω ΒΑΒΥ και επάνω είναι στολισμένη με μπιμπερό κλπ!!

Ε, να... σκέφτομαι μήπως τώρα που είναι τα πρώτα του γεννέθλια να έχω θέμα "μπεμπέ" και ο πρίγκιπας να περιμένει για του χρόνου;;;

αλλά, έχω & το εξείς πρόβλημα! Αν καταλήξω στο μπέμπε... τι σόι διακόσμηση να κάνω στο μπουφέ και στο σπίτι;;; ε;;;

Βοηθήστε... πείτε γνώμες...

ο άντρας μου με δουλεύει!! κοροϊδεύει που ψάχνω σόνι και καλά θέμα!! :lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σωστο!!!πρωτο σας παρτυ ειναι!!!!!!πολυ καλο και το θεμα μπεμπε :D

Αρα το παλευουμε με τον αριθμο ενα και.....πιπιλες,μπιμπερο κ.α.

στην διακοσμηση μπορει ενας μπαλονας να σου φτιαξει μπαλονια σε σχημα πιπιλας και μπιμπερο,(υπαρχει σε μπαλονι φοιλ αρκουδακι με μπιμπερο) και φυσικα το νουμερο 1.Ακομα υπαρχουν γλυφιτσουρακια-πιπιλες και μικρα μπιμπερο με καραμελες για δωρακια και στολισμο.Στον στολισμο αρκετα μπεμπε και χαριτωμενα ειναι τα αρκουδακια

μπορεις να γεμισεις τον κοσμο αρκουδια :lol: παρε απο το ιδιο ομως σχεδιο αρκουδιου ωστε να μην θυμιζει το σπιτι σου το τζαμπο!!

Μπορεις να στολισεις τον μπουφε γυρω-γυρω,να βαλεις στην βεραντα εναν δισκο με κερια και μπροστα να βαλεις καθιστο το γνωστο αρκουδι κ.λ.π,εμενα σε αρκουδι μου αρεσει το κλασικο καφε και θα του εβαζα καρω φιογκο!

Δεν μου αρεσουν τα forever friends μα ξερω πως αρεσουν σε πολυ κοσμο (τα εχω βαρεθει!)

Αυτα......αν σκεφτω κατι ακομα θα επανελθω.

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι πάλιιιιιιι!!! :)

Λοιπον ετοιμάζω την πρόσκληση για το παρτυ... καμιά ιδέα για μπεμπέ κείμενο;;;

Τελικά πήρα γαλάζια μπιμπερό και μέσα θα βάλω το χαρτάκι της πρόσκλησεις και καραμελίστες, θα το δέσω και με κορδελίστες...

ίσως βάλω και κανένα παιχνιδάλκι ή στολιδάκι!! θα δώ!

 

δε μου κατεβαίνει όμως καμία ιδέα για χαριτωμένο κειμενάκι...

για ξετυλιχτε το ταλέντο σας!!!

 

άντε... να κάνω κανένα προσχέδιο πριν σχολάσω! (εδώ μόνο μπορώ να το δω και εκτυπωμένο!!)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μιας που δε βλέπω να έχετε έμπνευση...

Μου βγήκε εμένα ένα ποιηματάκι...

 

Πέρασε κιόλας ένας χρόνος

και γίνομαι παιδάκι

τούρτα θα έχω κι εγώ

μ' ένα μόνο κεράκι!

 

"Φου" μου μαθαίνει τώρα η μαμά

στο κεράκι μου να κάνω...

να το σβήσω μονομιάς

και να σας ξετρελάνω!

 

Όλους λοιπόν σας προσκαλώ

στο πάρτυ που θα κάνω

να φάμε και να χορέψουμε

με το παραπάνω!!

 

Ελάτε να γιορτάσουμε μαζί

τα πρώτα μου γενέθλια

την Κυριακή 15 Ιουνίου 2008

και ώρα 19:00 στο σπίτι μου!

 

πώς σας φαίνεται;;; αλήθεια! ε!! :)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι πάλιιιιιιι!!! :)

Λοιπον ετοιμάζω την πρόσκληση για το παρτυ... καμιά ιδέα για μπεμπέ κείμενο;;;

Τελικά πήρα γαλάζια μπιμπερό και μέσα θα βάλω το χαρτάκι της πρόσκλησεις και καραμελίστες, θα το δέσω και με κορδελίστες...

ίσως βάλω και κανένα παιχνιδάλκι ή στολιδάκι!! θα δώ!

quote]

 

αγορασες κανονικά μπιμπερό?

φοβερη ιδεα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Επίσης.... βρήκα μηχάνημα που κάνει μπουρμπουλήθρες (είναι για το μπάνιο... αλλά μας κάνει!!) με 17 ευρώ! στο κατάστημα cartridge world, Σταθμός Μετρό Συγγρού Φιξ, T: 210 9239991 :)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

με το καλο λοιπον ολα.

τωρα που τελειωσα με τη βαφτιση τρωγομαι για τα γενεθλια που μαλλον θα γινουν στο εξοχικο μας οποτε και θα ερθουν παιδακια που δεν ηρθανε στη βαφτιση.

Ετσι να τους κανουμε κατι ξεχωριστο για όλα και για οσο μπορουν να καταλαβουν βεβαια.

 

Η ιδεα του μπιμπερο μου αρεσε πολύ (παιδακια που το εχουν κοψει μαλλον θα γινω η αιτια να το ξαναρχισουν :lol::lol: ) και επισης μια ιδεα που ειχε πει παλιοτερα η Νινεττα με το μπαλονι ήταν αψογη.

 

Σας ευχαριστώ πολυ. Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους... όχι μόνο εφτιαξα τα προσκλητήρια... αλλά μοίρασα και πολλά!!

για πείτε λοιπόν... σας αρέσουν;;;

 

fccr58725puqza1kva20.jpg

 

μπροστά φαίνεται το ποιηματάκι που του έγραψα!

 

531lfztb0upmxebs63p8.jpg

 

τα γέμισα με χρωματιστά χάρτινα κομφετί κομμένα σε καρδούλες, αστεράκια, κύκλους κλπ και έβαλα και καραμελίστες τυλιχτές σε διάφορες φρουτένιες γεύσεις!!

 

97lhj5fr7u7iq6lme1ad.jpg

 

εδώ φαίνονται και τα καρτελάκια που κρέμασα απ' έξω

με λεπτομέρειες για το πότε και πού γίνεται το πάρτυ!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...