Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πιτζάμα παρτυ με θέμα την κουκουβάγια!!!!


Recommended Posts

Φέτος επελεξα να κανω πιτζάμα παρτυ για τα γενεθλια του γιου μου. Ετσι με ρυθμους χελώνας (οσες με γνωρίζουν, ξερουν πόσο καιρό παλευω για τα παρτυ του γιου μου) εχω ξεκινήσει καποιες ετοιμασίες. Φετος αν και είμαι τρελά ενθουσιασμενη γιατί θα είναι η πρώτη φορά που θα καλέσουμε παιδάκια από τον παιδικό ,οι δυναμεις μου δεν με ακολουθουν γιατί ειμαι πάλι έγκυος!!!!

Παντως στο μυαλό μου τα εχω όλα ετοιμα, μόνο στο μυαλό μου όμως...χαχαχα

Θεμα φέτος διαλεξα να είναι η κουκουβάγια ,η νύχτα, το δάσος ,αστεράκια, φεγγαράκια κλπ

Για δωράκια των παιδιών έχω φτιαξει κουκουβάγιες από τσόχα (μας βγήκαν τα χερια!!) και εχω σκεφτεί να τους βάλω ταμπελάκια με το όνομα της καθεμιας. Θα είναι μεσα σε σακουλίτσες που θα είναι επισης διακοσμημενες με κουκουβάγιες απεξω.

Εχουμε φτιαξει ηδη τις προσκλήσεις που είναι φακελοι ζελατίνες με χύμα αστεράκια και φεγγαράκια μεσα μια κουκουβάγια που γράφει στην κοιλιά της το κειμενο. Το όνομα καθε καλεσμενου κρέμεται απ εξω σε ένα αστεράκι.(θα βγαλω φωτό και θα την ανεβάσω την πρόσκληση!!)

Εννοειται οτι τα παιδάκια όλα θα είναι με πιτζάμες και αντι να τους βάλω καπελάκια θα τους δίνω σκουφάκια υπνου που εχουμε ήδη ράψει(ας είναι καλά η μανουλα μου και η μηχανή της). Μαλιστα σκεφτηκα να φτιαξω μια μπουγαδα ,δηλ να τα κρεμασω σε σκοινί με μανταλάκια και όποιος έρχεται να του φοράω ένα τα οποία θα τα παιρνουν φευγοντας.

Στον μπουφε θα μου κόψει ο άντρας μου ροδέλες απο ξύλο και θα δημιουργήσω επίπεδα. Γυρω θα βάλω moss και θα ρίξω χύμα αστερακια. Σκεφτηκα και την τραπεζαρία μου να την μετατρέψω σε κρεβάτι φτιαχνοντας δυο κεφαλαρια απο χαρτόνι αλλά δεν βρίσκω όυτε τόσο μεγαλο χαρτόνι ούτε τρόπο να τα στερεώσω.

Φτιαχνω αυτές τις μερες και το βιβλιο ευχών τιγκα στις κουκουβάγιες!!χαχα

Σκεφτηκα να κανω μια μινι τουρτα για να σβήσει τα κεράκια με ζαχαρόπαστα που ουτως ή αλλως δεν θα φαγωθεί και την υπόλοιπη σε ταψι κλασσική τουρτα. Για αυτή με τη ζαχαρόπαστα λεω να την κανω κρεβάτι και πανω να είναι η κουκουβάγια με σκουφο υπνου,δίπλα να εχει κομοδίνο κανονικά και στο πατωμα ριγμενα μαξιλάρια.

Αυτά κατέβασε το δικό μου μυαλό!! θελω να ακούσω και τις δικες ιδεες να το εμπλουτίσω όσο μπορώ ,όσο προλαβαίνω και όσο αντεχουν οι δυναμεις μου!!!

Επίσης θελω να μου δωσετε ιδέες για κανα παιχνιδακι που θα μπορουσα να οργανώσω.Μιλαμε για ηλικιες 4 και κάτω.

Τελος επειδή δεν έχω πολλές αντοχες θελω συνταγές απο ευκολα μεζεδάκια για μπουφε.

Περιμένω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Πάααρα πολύ ωραία και φανταστική ιδέα!!! Να θυμηθώ να σε συμβουλευτώ όταν αναρώσει η μικρή και κάνουμε το πάρτυ των ρεμαλίων...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

peny μου ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!! 1000000000000 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!! ξέρω τη δουλειά σου και δεν περίμενα τίποτα λιγότερο αλλά δυστυχώς όταν έκανα το πυτζάμα πάρτυ για την κόρη μου τα ετοίμασα όλα βιαστικά κια δεν σε συμβουλεύτηκα... anyway όμως θα τα πούμε τώρα... Λοιπόν οι προσκλήσεις σου καταπληκτικότατες αλλά περισσότερο μου άρεσε η ιδέα με τα σακουλάκια και τα σκόρπια αστεράκια μέσα σ' αυτές!!!! μ' άφησαν με το στόμα ανοιχτόοοοο Ακόμη θα θελα πάρα πολύ να δω τις κουκουβάγιες τσόχα αλλά ξετρελάθηκα τελείως όμως με την μπουγάδαααααα και τα σκουφάκιαααααα καλά που τα σκέφτηκες όλα αυτάααααααα Όσο γαι τον μπουφέ δεν πολύκαταλάβα αλλά σου έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη!!!! Θα θέλα όμως να σου πω για την τραπεζαρία.... μήπως είναι πολύ ψηλή για τα παιδάκια; Αντί για το κρεβάτι-τραπεζαρία δεν θα ήταν προτιμότερο να τους ετοιμάσεις σκηνές με σεντόνια στο δωμάτιο, με sleepingbags και φακούς; θα χουν και λίγη περιπέτεια!!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην τούρτα κουκουβάγια απο την οποία θα θελα να δω φωτο αλλά και από το ββλ των ευχών!!!! Όσο για τις δυνάμεις να μην σ' απασχολεί απλά να σκέφτεσαι ότι έχεις προχωρήσει τόοοοοσο πολύ στις ετοιμασίες σου. Τί να πω και γω που τα γεννέθλιά μας είναι σ' ένα μήνα περίπου και το μόνο που χω ετοιμάσει είναι το θέμα χαχαχαχα: καρουζέλ..... πότε θα τα προλάβω όλα; άσε που δεν πιάνουν τα χέρια μου!!!! τί θα κάνω θέε μου; βλέπω και τα δικά σου και ζηλεύω.... αν έχει χρόνο δώσε καμμιά ιδέα και για το δικό μας πάρτυ. Τώρα για τα παιχνίδια που ζητάς δεν μου ρχεται κάτι στο νου μου.... να ναι κάτι σε σχέση με κουκουβάγιες κ νύχτα αλλά τί; Λοιπόν άκου από Πέμπτη 9/2 θα μαι λίγο πιο άνετη σχετικά με τις υποχρεώσεις μου και θα τα ψάξω το θέμα... στο υπόσχομαι.... όπως και για τις συνταγές... αυτό που μου ρχεται έτσι γρήγορα γρήγορα στο νου είναι μάφινς που δεν θέλουν μίξερ απλά με το πιρούνι ενώνεις τα υργά και τα στερεά υλικά (τα οποία θα στα γράψω μετά τις 9/2), όπως τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια κατεψυγμένα, μπορέις ν' αγοράσεις έτοιμα σουβλάκια ή να κάνεις σαντουιτσάκια με πολλές παραλλαγές στη γέμιση, έχω και κάτι τέλεια μπιφτεκάκια, συνταγή Βέφας, τα οποία τα προσφέρεις με πιτούλες αράβικες και διάφορες σαλάτες: τζατζίκι, μελιτζάνα, ή σκέτο μαρούλι ντομάτα βλέπεις ανάλογα με τα γούστα μικρών-μεγάλων... και αυτό που ξεχωρίζει σ' όλα μας τα γεννέθλια -ακόμη και της μεγάλης που κλεισε τα 12- είναι παιδικό πόντσ!!! και μάλιστα θυμάμαι τα υλικά: 6 σόδες, 2 κούπες πορτοκαλάδα, το χυμό από 1 λεμόνι, παγάκια, και διακόσμηση φέτες πορτοκαλιού με κερασάκι μαρασκίνο-κομμένο στη μέση- για μύτη, γαρύφαλλα κλωναράκια για μάτια, τη φλούδα του υπόλοιπου πορτοκαλιού λεπτά κομμένο και γυρισμένο σε σχήμα χαμόγελο για στόμα, θα ξετρελαθούν!!!! εγγυημένα!!! και ας μην ξεχνάμε τα συνηθισμένα ποπκορν, πατατάκια, γαρυδάκια, καραμέλες, γλυφιτζούρια σε πιατέλες.... ελπίζω να σε βοήθησα λίγο... ίσως τα καταφέρω καλύτερα στις 9/2........ Καλό κουράγιο!!!! Να χαρείς ακι τη δεύτερή σου εγκυμοσύνη!!! Φαντάζομαι τί θα ετοιμάσεις για τον ερχομό του παιδιού σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Peny μου συγχαρητηρια!!!!!!!!! καταπληκτικα!!!!!!!!!! :D:D:D

και λιγα λεω , που τα βρισκεις τα κουραγια και την ορεξη βρε κοπελα μου????? :roll::roll::roll::roll:

μπραβο σου και παλι μπραβο σου, να κανεις τετοιες καλλιτεχνιες εσυ μπας και παρουμε και εμεις καμια ιδεα, που δεν σκαμπαζουμε τιποτα!!!:roll::roll::roll:

 

το πως θα απασχολησεις τα παιδακια...ε, ειναι ενα θεμα σοβαρο τωρα αυτο , και αυτης της ηλικιας κι ολας!!!:oops::oops::oops:

 

Θα σου ελεγα, καποιο παιχνιδι με καρτες , με ευκολες ερωτησεις ,κατι σαν χαμενος θησαυρος που να βρισκουν ζωα στην ζουγκλα , ή να βρουν τις κουκουβαγιες???:shock:

 

μηπως να φτιαξεις καμια πινατα για το τελος με κουκουβαγια απ εξω???:shock:

 

καποια χειροτεχνια κουκουβαγια, να το παρουν και στο τελος μαζι τους σαν δωρακι , να τους εχεις κοψει εσυ τα σχηματα και αυτα μονο να τα ζωγραφισουν ή να κολλησουν κατι πανω στρας, υφασμα κτλ.????:shock::shock:

 

δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα.......θα επανελθω αν σκεφτω:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι απλά υπέροχα όλα!

Είμαστε της ίδιας λογικής..... από τώρα αρχίζω τις διαδικασίες για αρχές Μαίου...!!!

Περιμένουμε φωτό!!!!

Για εύκολες συνταγές..... muffin με διαφορες γεύσεις, μπεικον, τυρια, ελιες και φέτα...κτλ. γελοία εύκολα!!!!! Αν θες σου στελνω συνταγή.

Πατζαροσαλάτα..... φοβερή και εύκολη!

Ζυμαρικά με πέστο και σαλάτα ζυμαρικών.

Κρέας σε μπουκίτσες κοκκινιστο έτσι ώστε να το συνοδεύουν με ρύζι, εύκολα και τα δύο.... επίσης ψητά λαχανικά με μπαλσάμικο και σκορδάκι.

Κροκέτες φούρνου για τα παιδια....πολύ υγιεινά και νόστιμα.

Και φυσικά πατατες....

Εκτυπωσε χρωμοσελίδες με το θέμα για τα παιδια.

Παρε ματακια και φτερα απο jumbo να τα προσθέτουν στην εκτυπωμένη κουκουβαγια που εχουν χρωματίσει και να γινει σαν χειροτεχνια.

.....και φυσικα....ΜΑΞΙΛΑΡΟΠΟΛΕΜΟ!!!!!

Πολύ ωραία η ιδεα με τις σκηνές!

Καλή επιτυχία!!!!!

bMZ0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε πιτζάμα πάρτυ, τί εννοείτε? Γιατί ακούγεται καλή ιδέα. Για ποιες ηλικίες συνίσταται και γενικά τί κάνουν τα παιδιά? Πχ. οι γονείς είναι μαζί? Μέχρι τί ώρα είναι? Penny, τέλεια είναι, μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσακια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλα σας λόγια. Απο όρεξη πολύ αλλά δεν τραβάει η μηχανή, δεν τραβαει....

Οι προετοιμασίες προχωρουν αλλά πολλες αναποδιες ρε γμτ. Τρουφακια που ελεγα να φτιαξω για κεράσματα στον παιδικο με τρίπατη βαση τελικά δεν πετυχαν. Βγηκαν πολύ νερουλά και όσο μπισκοτο και αν προσθεσα μολις μείνουν εκτος ψυγειου για λίγο γινονται λασπη. Δεν πειράζει τα τρώμε δυο δυο μονοι μας χαχαχα

Σημερα πηγα να φτιαξω τα παντεσπανια της τουρτας και το ένα κοπηκε στραβά και αναγκάστηκα και έκανα και δευτερο. Τελικά η κουκουβάγια η τρισδιαστατη στην αρχή έμοιαζε με ξωτικό μετά με γκαρφιλντ και τελος εγινε μια ρυτιδιασμενη παλιογρια!! Ετσι αντεγραψα το πατρόν της πρόσκλησης και βγηκε αρκετά καλη. Δεν είχα κουραγιο για δευτερη αποπειρα για τρισδιαστατη...

Αυριο ξεκινάει το δημιουργικό κομματι της υπόθεσης!!! Εχω παρει πολύχρωμα σερβίτσια παιδικά. Αλλο χρωμα πιατακια,αλλο τραπεζομαντηλα και αλλο μαχαιροπιρουνα!! Εχουν πολύ πλάκα!!!

Θα επανέλθω με φωτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε πιτζάμα πάρτυ, τί εννοείτε? Γιατί ακούγεται καλή ιδέα. Για ποιες ηλικίες συνίσταται και γενικά τί κάνουν τα παιδιά? Πχ. οι γονείς είναι μαζί? Μέχρι τί ώρα είναι? Penny, τέλεια είναι, μπράβο!

 

Κοιτα εγώ είπα τα πιαδάκια να ερθουν με τις πιτζαμες τους επειδή έιναι και αποκριες να εχουμε ένα θέμα!! Οι γονείς σίγουρα είναι μαζί γιατί δεν παιρνω ευθύνη για 15 πιτσιρίκια!! Ξεκινάμε στις 6 και όσο παει!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά υπέροχα όλα!

Είμαστε της ίδιας λογικής..... από τώρα αρχίζω τις διαδικασίες για αρχές Μαίου...!!!

χαχαχα

Δική μου είσαι εσύ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Peny μου συγχαρητηρια!!!!!!!!! καταπληκτικα!!!!!!!!!! :D:D:D

και λιγα λεω , που τα βρισκεις τα κουραγια και την ορεξη βρε κοπελα μου????? :roll::roll::roll::roll:

μπραβο σου και παλι μπραβο σου, να κανεις τετοιες καλλιτεχνιες εσυ μπας και παρουμε και εμεις καμια ιδεα, που δεν σκαμπαζουμε τιποτα!!!:roll::roll::roll:

 

το πως θα απασχολησεις τα παιδακια...ε, ειναι ενα θεμα σοβαρο τωρα αυτο , και αυτης της ηλικιας κι ολας!!!:oops::oops::oops:

 

Θα σου ελεγα, καποιο παιχνιδι με καρτες , με ευκολες ερωτησεις ,κατι σαν χαμενος θησαυρος που να βρισκουν ζωα στην ζουγκλα , ή να βρουν τις κουκουβαγιες???:shock:

 

μηπως να φτιαξεις καμια πινατα για το τελος με κουκουβαγια απ εξω???:shock:

 

καποια χειροτεχνια κουκουβαγια, να το παρουν και στο τελος μαζι τους σαν δωρακι , να τους εχεις κοψει εσυ τα σχηματα και αυτα μονο να τα ζωγραφισουν ή να κολλησουν κατι πανω στρας, υφασμα κτλ.????:shock::shock:

 

δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα.......θα επανελθω αν σκεφτω:roll:

 

ΑΧ από όρεξη πολυυυυυυυ από δυναμεις και αντοχες μηδέν φέτος. Εν τω μεταξύ φοβάμ αι γιατί ήδη εχω πιεστεί πολύ και με πιανει η μεση μου. Φοβαμαι μην κανω κανενα κακο στο μωρό!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λογια,χιλια συγχαρητηρια κοριτσακι!!!!φυσικα ξερεις οτι θα σε πρηξουμε σε λιγο καιρο χαχαχαχαχαχα!!!α κ εχω ηδη σταμπαρει πολλα πολλα πραγματακια ;)!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

peny μου ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!! 1000000000000 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!! ξέρω τη δουλειά σου και δεν περίμενα τίποτα λιγότερο αλλά δυστυχώς όταν έκανα το πυτζάμα πάρτυ για την κόρη μου τα ετοίμασα όλα βιαστικά κια δεν σε συμβουλεύτηκα... anyway όμως θα τα πούμε τώρα... Λοιπόν οι προσκλήσεις σου καταπληκτικότατες αλλά περισσότερο μου άρεσε η ιδέα με τα σακουλάκια και τα σκόρπια αστεράκια μέσα σ' αυτές!!!! μ' άφησαν με το στόμα ανοιχτόοοοο Ακόμη θα θελα πάρα πολύ να δω τις κουκουβάγιες τσόχα αλλά ξετρελάθηκα τελείως όμως με την μπουγάδαααααα και τα σκουφάκιαααααα καλά που τα σκέφτηκες όλα αυτάααααααα Όσο γαι τον μπουφέ δεν πολύκαταλάβα αλλά σου έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη!!!! Θα θέλα όμως να σου πω για την τραπεζαρία.... μήπως είναι πολύ ψηλή για τα παιδάκια; Αντί για το κρεβάτι-τραπεζαρία δεν θα ήταν προτιμότερο να τους ετοιμάσεις σκηνές με σεντόνια στο δωμάτιο, με sleepingbags και φακούς; θα χουν και λίγη περιπέτεια!!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην τούρτα κουκουβάγια απο την οποία θα θελα να δω φωτο αλλά και από το ββλ των ευχών!!!! Όσο για τις δυνάμεις να μην σ' απασχολεί απλά να σκέφτεσαι ότι έχεις προχωρήσει τόοοοοσο πολύ στις ετοιμασίες σου. Τί να πω και γω που τα γεννέθλιά μας είναι σ' ένα μήνα περίπου και το μόνο που χω ετοιμάσει είναι το θέμα χαχαχαχα: καρουζέλ..... πότε θα τα προλάβω όλα; άσε που δεν πιάνουν τα χέρια μου!!!! τί θα κάνω θέε μου; βλέπω και τα δικά σου και ζηλεύω.... αν έχει χρόνο δώσε καμμιά ιδέα και για το δικό μας πάρτυ. Τώρα για τα παιχνίδια που ζητάς δεν μου ρχεται κάτι στο νου μου.... να ναι κάτι σε σχέση με κουκουβάγιες κ νύχτα αλλά τί; Λοιπόν άκου από Πέμπτη 9/2 θα μαι λίγο πιο άνετη σχετικά με τις υποχρεώσεις μου και θα τα ψάξω το θέμα... στο υπόσχομαι.... όπως και για τις συνταγές... αυτό που μου ρχεται έτσι γρήγορα γρήγορα στο νου είναι μάφινς που δεν θέλουν μίξερ απλά με το πιρούνι ενώνεις τα υργά και τα στερεά υλικά (τα οποία θα στα γράψω μετά τις 9/2), όπως τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια κατεψυγμένα, μπορέις ν' αγοράσεις έτοιμα σουβλάκια ή να κάνεις σαντουιτσάκια με πολλές παραλλαγές στη γέμιση, έχω και κάτι τέλεια μπιφτεκάκια, συνταγή Βέφας, τα οποία τα προσφέρεις με πιτούλες αράβικες και διάφορες σαλάτες: τζατζίκι, μελιτζάνα, ή σκέτο μαρούλι ντομάτα βλέπεις ανάλογα με τα γούστα μικρών-μεγάλων... και αυτό που ξεχωρίζει σ' όλα μας τα γεννέθλια -ακόμη και της μεγάλης που κλεισε τα 12- είναι παιδικό πόντσ!!! και μάλιστα θυμάμαι τα υλικά: 6 σόδες, 2 κούπες πορτοκαλάδα, το χυμό από 1 λεμόνι, παγάκια, και διακόσμηση φέτες πορτοκαλιού με κερασάκι μαρασκίνο-κομμένο στη μέση- για μύτη, γαρύφαλλα κλωναράκια για μάτια, τη φλούδα του υπόλοιπου πορτοκαλιού λεπτά κομμένο και γυρισμένο σε σχήμα χαμόγελο για στόμα, θα ξετρελαθούν!!!! εγγυημένα!!! και ας μην ξεχνάμε τα συνηθισμένα ποπκορν, πατατάκια, γαρυδάκια, καραμέλες, γλυφιτζούρια σε πιατέλες.... ελπίζω να σε βοήθησα λίγο... ίσως τα καταφέρω καλύτερα στις 9/2........ Καλό κουράγιο!!!! Να χαρείς ακι τη δεύτερή σου εγκυμοσύνη!!! Φαντάζομαι τί θα ετοιμάσεις για τον ερχομό του παιδιού σου!!!

Και εγώ σε ξερω πολυυυυυυ καλα. Τα λεγαμε σε πολλά θεματα βάφτισης !!!!!!!

Ξετρελάθηκα εκτος των άλλων, μου εχουν πεσει τα σαλια,με το ποντς!!! Μακαρι να μπορέσω να το φτιαξω και εγώ!!!

Α!! Στις 9.2 θα εχουμε ήδη βαλει φωτό από το παρτυ μας στις 8.2 χαχαχαχα

Φιλια πολλά και σε ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λογια,χιλια συγχαρητηρια κοριτσακι!!!!φυσικα ξερεις οτι θα σε πρηξουμε σε λιγο καιρο χαχαχαχαχαχα!!!α κ εχω ηδη σταμπαρει πολλα πολλα πραγματακια ;)!!!!

 

Εμεις καημενη του χρονου τετοιο καιρό θα έχουμε στήσει ολοκληρη βάφτιση στα λόγια στο καφέ μας!!!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εμεις καημενη του χρονου τετοιο καιρό θα έχουμε στήσει ολοκληρη βάφτιση στα λόγια στο καφέ μας!!!!χαχαχα

 

χαχαχαχα σωστο αλλα κ νωριτερα εχουμε ευχολογια,αλμπουμ μμμμμμμ νομιζεις οτι δεν τα ειδαμε;);););)!!!μωρε εισαι χρυσοχερα!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κουράγιο peny μου σε λίγο καιρό τελειώνεις τις ετοιμασίες και είμαι σίγουρη θα μας ξετρελάνεις!!!! όπως επίσης είμαι σίγουρη ότι θα το καταφέρεις το ποντς δεν έχει καμμιά δυσκολία άλλωστε!!! και μην απογοητεύεσαι με τις αναποδιές....δοκιμασίες είναι για να καταφέρεις αριστουργήματα στο τέλος!!!

Link to comment
Share on other sites

α peny δώσε καμμιά ιδέα για το πάρτυ καρουζέλ...όταν μπορέσεις... και την συνταγή με τα τρίπατα τρουφάκια....

Μαλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Τα τρουφάκια κανονικά θα ήταν μονο που θα τα εβαζα σε τριπατη βαση που θα εφτιαχνα εγώ. Να σαν αυτή που εφτιαξα για τα γενεθλια του ανιψιου μου

http://4.bp.blogspot.com/-vwmXp6qIDpk/TgcglJGFAeI/AAAAAAAAD6U/-_CT1GYuQTY/s1600/CIMG2249.JPG

Link to comment
Share on other sites

κουράγιο peny μου σε λίγο καιρό τελειώνεις τις ετοιμασίες και είμαι σίγουρη θα μας ξετρελάνεις!!!! όπως επίσης είμαι σίγουρη ότι θα το καταφέρεις το ποντς δεν έχει καμμιά δυσκολία άλλωστε!!! και μην απογοητεύεσαι με τις αναποδιές....δοκιμασίες είναι για να καταφέρεις αριστουργήματα στο τέλος!!!

το ποντς θέλει φυσικό χυμο πορτοκάλι ,του εμποριου χυμου,fanta ή απο εκεινον που αραιώνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...