Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τριήμερο στο ελατοχώρι πιερίας


Recommended Posts

κορίτσια, θα ήθελα τη γνώμη σας.Σχεδιάζουμε να πάμε στο ελατοχώρι πιερίας οικογενειακώς με 2 παιδιά (4 ετών και 9 μηνών).ξέρετε κανένα ξενώνα, ξενοδοχείο στο ελατοχώρι, σε προσιτές τιμές πάντα??και φιλικό προς τα παιδια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για φαγητό να πάτε στο Παλιό Σχολειό στο Ελατοχώρι (προτείνω κρασάτο κόκκορα) και για καφέ στο Σεμέλη πριν το Ελατοχώρι. Το Σεμέλη είναι φανταστικός ξενώνας.

Link to comment
Share on other sites

Για φαγητό να πάτε στο Παλιό Σχολειό στο Ελατοχώρι (προτείνω κρασάτο κόκκορα) και για καφέ στο Σεμέλη πριν το Ελατοχώρι. Το Σεμέλη είναι φανταστικός ξενώνας.

Το παλιο σχολειο απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ φαγητο , τωρα για ξενωνα δεν ξερω , εμεις ειχαμε μεινει μουσες αλλα τα λεφτα δεν αξιζαν σε καμια περιπτωση για τις παροχες .

Link to comment
Share on other sites

Το παλιο σχολειο απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ φαγητο , τωρα για ξενωνα δεν ξερω , εμεις ειχαμε μεινει μουσες αλλα τα λεφτα δεν αξιζαν σε καμια περιπτωση για τις παροχες .

 

Σοβαρά; Ήθελε να παει η αδερφη μου εκει οικογενειακως. Καλα που δεν πήγαν δηλαδη;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

απο φαγητο ετός απο το παλιο σχολειο προτεινω και το κοκκινο πιπερι, τωρα απο ξενώνα δεν ξερω αλλα ξενοδοχειο εμεις μειναμε στο VAELA PALLAS αλλα νομιζω εχει μονο δικλινα...και το αλλο ξενοδοχειο που φυσικα αξιζει με 1000 ειναι το ΣΕΜΕΛΗ αν δεν το θεωρείτε ακριβο

 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΜΕΙΝΕΤΕ! ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοβαρά; Ήθελε να παει η αδερφη μου εκει οικογενειακως. Καλα που δεν πήγαν δηλαδη;

Οταν λεω σε καμια περιπτωση ενοοω σε κ-α-μ-ι-α περιπτωση , ουτε απο καθαριοτητα ουτε απο παροχες , εδινα 250 αλλα δεν αξιζε για πανω απο 140. Την πρωτη μερα της διαμονης γεναρη μηνα εμειναν απο πετρελαιο τη νυχτα και το πρωι η θερμοκρασια στο δωματιο ειχε φτασει στους 16 βαθμους , απο τις 4 μερες που μειναμε καθαρισαν μονο την 1 και το πρωινο τυρι ζαμπον κεικ και δημητριακα .

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, θα ήθελα τη γνώμη σας.Σχεδιάζουμε να πάμε στο ελατοχώρι πιερίας οικογενειακώς με 2 παιδιά (4 ετών και 9 μηνών).ξέρετε κανένα ξενώνα, ξενοδοχείο στο ελατοχώρι, σε προσιτές τιμές πάντα??και φιλικό προς τα παιδια?

 

Απ΄ολα τα μέρη της Ελλάδας στο ελάτοχωρι βρηκες να ρθεις?????στην Πιερία είμαι και ουτε για καφε δεν πάω στο ελατοχωρι.

 

Αν δεν κανετε σκι καλύτερα να πάτε παλαιό παντελεημονα η Λιτόχωρο.

Link to comment
Share on other sites

Το Κόκκινο Πιπέρι υπάρχει ακόμα, σαν ταβέρνα? Αν ναι, τότε έχει αλλάξει διεύθυνση, γιατί ξέρω αυτόν που το είχε και τώρα έχει άλλο μαγαζί στην Πλατεία Δημαρχείου.

 

Με μωρό 9 μηνών, ούτε εγώ θα πήγαινα Ελατοχώρι, εκτός αν είχα τρέλα με το σκι, γιατί μόνο εκεί υπάρχει χιονοδρομικό στην Πιερία. Ωραία είναι για φαγητό και καφέ, αλλά δε θα έμενα. Το Σεμέλη είναι ωραίο αλλά ακριβό, εκτός αν αναπροσάρμοσαν τις τιμές τους, λόγω κρίσεως.

 

Νομίζω πως θα σε βολέψει περισσότερο ο Παλιός Παντελεήμωνας. Εμένα μου αρέσει πολύ και στους Παλιούς Πόρρους, είναι πολύ γραφικά και ήσυχα, αλλά δεν έχεις τόσες επιλογές από ξενώνες, ταβέρνες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω για 3μερο ειχα παει....ειχα μεινει στο atrion hotel.....εμεινα απολυτα ικανοποιημενη....απλα θα σου ελεγα να ξανασκεφτεις τον συγκεκριμενο προορισμο με παιδια!!! δεν εχεις επιλογες.....ειναι λιγο εγκαταλειψη!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω για 3μερο ειχα παει....ειχα μεινει στο atrion hotel.....εμεινα απολυτα ικανοποιημενη....απλα θα σου ελεγα να ξανασκεφτεις τον συγκεκριμενο προορισμο με παιδια!!! δεν εχεις επιλογες.....ειναι λιγο εγκαταλειψη!!!

Κι εγώ θα σου έλεγα να το ξανασκεφτεις αν θες να πας με τα παιδιά . Εμείς είχαμε πάει πέρσι μετα την Πρωτοχρονιά - χωρίς παιδί - και δεν ξέραμε τι να κάνουμε. Μας φάγανε οι διαδρομές μπας και βρουμε κάτι ενδιαφέρον .

Εμείς μέναμε στις Αλσηίδες στο Παλιό Ελατοχώρι .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

κορίτσια γεια σας! Είμαι απο την Κατερίνη και αγαπώ πολύ το Παλιό Ελατοχώρι.. Αξίζει να έρθετε!! Χθες όμως πήγα για φαγητό στο Παλιό Σχολειό και απογοητεύτηκα... Ενω Ο χώρος ειναι πολύ ζεστός και ο κύριος που είναι υπεύθυνος για τη σειρά προτεραιότητας πραγματικά πολύ ευγενικός. Σε αντίθεση με την ιδιοκτήτρια η οποία προφανώς την "έχει δει κάπως" αφού παρά την 45λεπτη αναμονή ώσπου να καθήσουμε σε τραπέζι και ενω παραγγείλαμε ποικιλία κρεάτων (από ότι είχε μείνει φυσικά) είπαμε να πάρουμε ακόμη ένα μπιφτέκι αγριογούρουνο το οποίο ήταν πεντανόστιμο και καλοψημμένο, ζουμερό. Όταν λοιπόν μας έφεραν ακόμη ένα τεμάχιο το έκοψα στη μέση και ο κιμάς ήταν ωμός!! για να μην μπω στη διαδικασία να το στείλω πίσω είπα μήπως είναι μόνο σε κάποιο σημείο και το αφαίρεσα με το μαχαίρι όμως κοιτώντας το άλλο μισό είδα πως δεν είχε ψηθεί καθόλου. Ετσι κάλεσα το σερβιτόρο και ευγενικά του το είπα. Όμως προφανώς η ιδιοκτήτρια θίχτηκε και μου επεστράφει ένα πιάτο ντροπής!!! μετάνιωσα που δεν το έβγαλα φωτογραφία να το δείτε όλοι σας!! μου είχαν φέρει το ίδιο μπιφτέκι έτσι με τα κομμάτάκια που τα πέταξαν σε τηγάνι(?) για να τα ψήσουν ακόμη και στο ίδιο πιάτο οπου είχαν αφήσει και τον ωμό κιμά από το πρώτο κομμάτι που είχα κόψει και τον είχα αφαιρέσει..!! Η παρέα δεν ήθελε να συνεχιστεί η ιστορία οπότε το αφήσαμε το θέμα. Όμως στο λογαριασμό μας το χρέωσαν κανονικά σαν μερίδα (11 ευρώ!!)..Φυσικά πήγα στον υπεύθυνο που είναι πολύ ευγενικός και κατευθείαν γύρισε στη μάρκα(την ιδιοκτήτρια...) και της είπε να αφαιρέσει το μπιφτέκι. Το έκανε, όμως όταν μας έφερε η ίδια τα ρέστα μου είπε με υφάκι ειρωνικό πως το κρέας του αγριογούρουνου είναι κόκκινο και πως δεν ήταν άψητο. Της είπα πως το πρώτο που μας φέρατε δεν ήταν κόκκινο και στο δεύτερο ο κιμάς ήταν ώμος. Όμως πριν προλάβω να ολοκληρώσω την πρότασή μου είχε φύγει. Δεν έχω λόγια για όλη αυτή τη συμπεριφορά, μόνο οτι είναι ντροπή να επιστρέφεις σε πελάτη ένα τέτοιο πιάτο και οτι είναι απαράδεκτο να θέλεις να του την πεις και απο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...