Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ο στεργίου στην έχει 13 ευρώ το κιλό ενώ υπάρχουν και ζαχαροπλαστεία εργαστήρια που μπορείς να βρεις και με 11 ευρώ.... μπορείς να πάρεις μια οικονομική παράσταση από 3,50 ευρώ πχ barbie, dora, ben 10 κάπως έτσι θα ρίξεις το κόστος κοντά στα 50 ευρώ για μια τούρτα 4 κιλά, τώρα εάν την θέλεις πραγματικά οικονομική κάνεις δικό σου παντεσπάνι σε μεγάλο ταψι και αγοράζεις απευθείας την παράσταση από http://www.pandecor.gr/greek/index.htm ή από τον Kardasis (είχα ρωτήσει εάν μπορώ να αγοράσω απευθείας και μου είχαν πει ναι) να θυμάσαι η παράσταση αφού βγει από την ζελατίνα μπαίνει σε ολόφρεσκια τούρτα και πρέπει να την αφήσεις να ενσωματωθεί. Για να μην φαίνεται το περίγραμμα στολίζεις γύρω γύρω μπορείς να δεις στο you tube βιντεάκια printable image on cake http://www.youtube.com/watch?v=QwYJR5f872k

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο στεργίου στην έχει 13 ευρώ το κιλό ενώ υπάρχουν και ζαχαροπλαστεία εργαστήρια που μπορείς να βρεις και με 11 ευρώ....

Eπειδη πηρα πριν λιγες μερες τουρτα για την κορη μου απο τον Στεργιου ειναι 10,5 ευρω το κιλο + την παρασταση που θα διαλεξεις.

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως κάποια ξέρει που θα βρω διαφανή σακουλάκια, πήγα στο jumbo, και βρήκα στα είδη πάρτυ κάτι με νεραιδούλες αλλά εχώ ψαχνω τελείως διαφανή πχ. για να βάλω μέσα μπισκότο marshmallows κλπ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως κάποια ξέρει που θα βρω διαφανή σακουλάκια, πήγα στο jumbo, και βρήκα στα είδη πάρτυ κάτι με νεραιδούλες αλλά εχώ ψαχνω τελείως διαφανή πχ. για να βάλω μέσα μπισκότο marshmallows κλπ

 

 

Σε μαγαζια με ειδη βαπτισης και μπαλονια, εχω βρει εγω τετοια σακουλακια!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε μαγαζια με ειδη βαπτισης και μπαλονια, εχω βρει εγω τετοια σακουλακια!

 

πόσα τεμάχια έχει η συσκευασία και σε τι τιμή, ξεκίνησα να κάνω υποτίθεται οικονομικά δωράκια για τον παιδικό και μέχρι τώρα μου έχουν φύγει 20 ευρώ και δεν έχω κάνει τίποτα, το σακουλάκι που πήρα από το jumbo δείχνει μισοάδειο, σκέφτομαι λοιπόν να βάλω και κάποιο μπισκότο ή marshmallows. Δυστυχώς δεν τα υπολόγισα καλά. Θέλω περίπου 30 τεμάχια.

 

Βρε κορίτσι για την ονομαστική εορτή της κόρης μου θα στείλω στον παιδικό σακουλάκι με λιχουδιές, δεν θα έχουν μέσα δώρο, αλλά καραμέλες, γκοφρετούλα, smarties, εάν δεν στείλω ξεχωριστά κεράσματα λέτε να φανώ κάπως γύφτισσα....Lol, για τούρτα ούτε κουβεντα αλλά σκεφτόμουν κεράσματα από ζαχαροπλαστείο;; τι λέτε εσείς ;; προνήπιο και νήπιο είναι σχεδόν μαζί και η μικρή μου παίζει με όλα τα παιδάκια....δεν το θεωρώ σωστό να μην κάνω κάτι και για αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα beba09!!!! Για την ονομαστική γιορτη της δικης μου Κόρης σκεφτομαι να στειλω κερασματακια μονο στους συμμαθητες της στο δικο της τμημα....οχι σε ολο το νηπιαγωγειο!!! Δηλαδή για τα 25παιδιά και όχι τα 60-65!!!!

Δεν ξέρω αν κάπως ακούγεται αυτό, αλλά δεν βγαίνει αλλιώς το οικονομικό της υπόθεσης...

Σακουλάκια εγω που εχω ξαναγοράσει , τα πουλάνε με το τεμάχιο, όχι σε συσκευασια...δηλαδή πήρα όσα ηθελα... Επιπλεον μπορεις να παρεις και ετοιμα πουγκακια (οπως αυτα που βαζουν το ρυζι ή τις μπομπονιερες )....

Πέρσυ είχα παρει χαρτι ζελοφαν παλι απο το ίδιο μαγαζι (αυτα που τυλιγουν τα γλυκα) και ειχα βαλει μεσα καραμελες και σοκοφρετινακι (φθηνο απο σουπερ μαρκετ) και τα ειχα τυλιξει σε στυλ καραμελας το ζελοφαν με κορδελες!!!! Πολυ ομορφο και αρεσε στα παιδακια στον παιδικο σταθμο!

 

Σε γενεθλια της ειχα παρει τα σακουλακια δωρων για παρτυ στα τζαμπο και ειχα βαλει τα δωρακια των παιδιων που ειχαμε καλεσει στο σπιτι!

 

Εκτός απο καραμέλες και σοκολατακια ή σοκοφρετακια για κερασμα , μπορείς να τους βάλεις μεσα στο σακουλακι και ενα μπαλονι, αφουσκωτο και θα τα γλυκανεις πιο πολυ και ουτε θα ανεβει το κοστος πολυ!!!!

Εγω παντως δεν σκεφτομαι γλυκισμα απο ζαχαροπλαστειο γιατι θα κοστισει πολυ....Ή κατι τετοιο ξανα θα κανω με καραμελες και σοκολατακι απο σουπερ ή θα φτιαξω μπισκοτα με κουπατ στο σπιτι και θα στειλω απο ενα μπισκοτακι και καμια καραμελα!!!!

 

Α! και τα σακουλακια που εχεις ηδη παρει και σου φαινονται μεγαλα, δοκιμασε με ενα ψαλιδι κυματιστο ή και απλο να το ψαλιδισεις και να το μικρυνεις σε υψος, οποτε θα βαλεις τα κερασματα και θα το δεσεις σαν πουγκι και μια χαρα!!!!

 

Δεν στελνεις ενα πουγκι γεματο αλλα συμβολικο κερασμα κανεις!!!!!!!

Εγω ετσι το βλεπω..........

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα beba09!!!! Για την ονομαστική γιορτη της δικης μου Κόρης σκεφτομαι να στειλω κερασματακια μονο στους συμμαθητες της στο δικο της τμημα....οχι σε ολο το νηπιαγωγειο!!! Δηλαδή για τα 25παιδιά και όχι τα 60-65!!!!

Δεν ξέρω αν κάπως ακούγεται αυτό, αλλά δεν βγαίνει αλλιώς το οικονομικό της υπόθεσης...

Σακουλάκια εγω που εχω ξαναγοράσει , τα πουλάνε με το τεμάχιο, όχι σε συσκευασια...δηλαδή πήρα όσα ηθελα... Επιπλεον μπορεις να παρεις και ετοιμα πουγκακια (οπως αυτα που βαζουν το ρυζι ή τις μπομπονιερες )....

Πέρσυ είχα παρει χαρτι ζελοφαν παλι απο το ίδιο μαγαζι (αυτα που τυλιγουν τα γλυκα) και ειχα βαλει μεσα καραμελες και σοκοφρετινακι (φθηνο απο σουπερ μαρκετ) και τα ειχα τυλιξει σε στυλ καραμελας το ζελοφαν με κορδελες!!!! Πολυ ομορφο και αρεσε στα παιδακια στον παιδικο σταθμο!

 

Σε γενεθλια της ειχα παρει τα σακουλακια δωρων για παρτυ στα τζαμπο και ειχα βαλει τα δωρακια των παιδιων που ειχαμε καλεσει στο σπιτι!

 

Εκτός απο καραμέλες και σοκολατακια ή σοκοφρετακια για κερασμα , μπορείς να τους βάλεις μεσα στο σακουλακι και ενα μπαλονι, αφουσκωτο και θα τα γλυκανεις πιο πολυ και ουτε θα ανεβει το κοστος πολυ!!!!

Εγω παντως δεν σκεφτομαι γλυκισμα απο ζαχαροπλαστειο γιατι θα κοστισει πολυ....Ή κατι τετοιο ξανα θα κανω με καραμελες και σοκολατακι απο σουπερ ή θα φτιαξω μπισκοτα με κουπατ στο σπιτι και θα στειλω απο ενα μπισκοτακι και καμια καραμελα!!!!

 

Α! και τα σακουλακια που εχεις ηδη παρει και σου φαινονται μεγαλα, δοκιμασε με ενα ψαλιδι κυματιστο ή και απλο να το ψαλιδισεις και να το μικρυνεις σε υψος, οποτε θα βαλεις τα κερασματα και θα το δεσεις σαν πουγκι και μια χαρα!!!!

 

Δεν στελνεις ενα πουγκι γεματο αλλα συμβολικο κερασμα κανεις!!!!!!!

Εγω ετσι το βλεπω..........

 

Εμάς προνήπιο και νήπιο μαζί είναι 30 παιδιά το πολύ η τάξη της είναι 15. Τα παιδάκια είναι δίπλα δίπλα και κάνουν και κάποιοες δραστηριότητες μαζί. Πολλές φορές έρχεται σπίτι και μου λέει σήμερα φάγαμε τούρτα...(και μου λέει κάποιο όνομα από τα νήπια και όχι τα προνήπιο). Σήμερα πήγα και πήρα εξτρα καραμέλες και βρήκα τελικά και διάφανα σακουλάκια 30 τεμάχια μόνο 0,60 λεπτά όλα μαζί.....(για τις σακούλες πάρτυ από το jumbo, έδωσα πολύ παραπάνω), επίσης οι καραμέλες βγαίνουν φθηνότερα από μαγαζί πχ. 6,50 το κιλό (ζελεδάκια) και όχι τελικά 14,00 ευρώ που κάνει στο Jumbo (απλά είναι σε σακουλάκια των 2 ευρώ και δεν το καταλαβαίνεις). Επίσης ούτε η κορδέλα απο το jumbo μας έφτασε...!

 

Απλά σκεφτόμουν εκτός από το σακουλάκι να δώσω και ξεχωριστά γλυκά, για να κεραστούν και οι δασκάλες. Για δικά μου ούτε λόγος...όχι δεν κάνω καλά αλλά εάν είμαι κουρασμένη...βγαίνουν χάλια. Σκέφτομαι να βάλω και κάποιο δωράκι μέσα...η ιδέα με το μπαλόνι μου άρεσε....ή κάτι άλλο....απλά είναι τόσα τα παιδιά που πρέπει να σκεφτώ κάτι όμορφο και οικονομικά πχ. γόμα με μολύβι....

Link to comment
Share on other sites

πόσα τεμάχια έχει η συσκευασία και σε τι τιμή, ξεκίνησα να κάνω υποτίθεται οικονομικά δωράκια για τον παιδικό και μέχρι τώρα μου έχουν φύγει 20 ευρώ και δεν έχω κάνει τίποτα, το σακουλάκι που πήρα από το jumbo δείχνει μισοάδειο, σκέφτομαι λοιπόν να βάλω και κάποιο μπισκότο ή marshmallows. Δυστυχώς δεν τα υπολόγισα καλά. Θέλω περίπου 30 τεμάχια.

 

Βρε κορίτσι για την ονομαστική εορτή της κόρης μου θα στείλω στον παιδικό σακουλάκι με λιχουδιές, δεν θα έχουν μέσα δώρο, αλλά καραμέλες, γκοφρετούλα, smarties, εάν δεν στείλω ξεχωριστά κεράσματα λέτε να φανώ κάπως γύφτισσα....Lol, για τούρτα ούτε κουβεντα αλλά σκεφτόμουν κεράσματα από ζαχαροπλαστείο;; τι λέτε εσείς ;; προνήπιο και νήπιο είναι σχεδόν μαζί και η μικρή μου παίζει με όλα τα παιδάκια....δεν το θεωρώ σωστό να μην κάνω κάτι και για αυτά.

 

Σακουλάκια διαφανή που ζητάτε είχα βρη εγώ σε είδη συσκευασίας, όπως παστόκουτα ζαχαροπλαστικής κλπ χαρτιά περιτυλίγματος. Αυτές οι αποθήκες έχουν τέτοια πράγματα.:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Σακουλάκια διαφανή που ζητάτε είχα βρη εγώ σε είδη συσκευασίας, όπως παστόκουτα ζαχαροπλαστικής κλπ χαρτιά περιτυλίγματος. Αυτές οι αποθήκες έχουν τέτοια πράγματα.:) :) :)

 

ευχαριστώ έχουμε ένα τέτοιο μαγαζί κοντά στο σπίτι μου να ρωτήσω και εκεί γιατί το άλλο που πήρα ήταν μακριά (να ξέρω για μια επόμενη φορά).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...