Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ!!


Recommended Posts

Καλημέρα και πάλι!

Ήθελα να ρωτήσω... έχω ΠΗΤ 29/12/2008 και αρχές Νοέμβρη ξεκινά η άδεια κύησης. Το δώρο Χριστουγέννων θα το πάρω από το ΙΚΑ ή από τον εργοδότη μου;

 

Ευχαριστώ!

KATERINAL

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό !!!

 

Λογικά θα πάρεις και απο τους δύο. Μία αναλογία μάλλον την περισσότερη από την εργοδότη και το υπόλοιπο από το ΙΚΑ. Εμένα έτσι είχε γίνει το 2003 με το δώρο Πάσχα.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό !!!

 

Λογικά θα πάρεις και απο τους δύο. Μία αναλογία μάλλον την περισσότερη από την εργοδότη και το υπόλοιπο από το ΙΚΑ. Εμένα έτσι είχε γίνει το 2003 με το δώρο Πάσχα.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

KATERINAL

Link to comment
Share on other sites

To ΙΚΑ δεν καταβάλλει δωρο Χριστουγέννων ή Πάσχα μόνο τις 119 μέρες!

Το πληρώνεσαι κανονικά από τον εργοδότη σου λες και δεν έχεις σταματήσει ούτε μία μέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ναι ο εργοδοτης τα σκαει ολα :wink::wink: και εγω τοτε πηρα αδεια τοκετου τελος Νοεμβρη και μου το εδωσε ο εργοδοτης ατοφιο :P

Καλη λευτερια κουκλα :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου, γέννησα 3/6 η άδεια λοχείας μου έληξε στις 12/8, πήρα τις 20 μέρες από την ετήσια άδεια και απο 11/9 έχω πάρει την άδεια εξαμήνου την οποία θα διακόψω τον Νοέμβριο δηλαδή από το έξαμηνο έχω πάρει 1,5 μήνα. Το δώρο Χριστουγέννων υποθέτω οτι κάποιο ποσό παίρνω από τον εργοδότη, παίρνω κι από ΙΚΑ και Οαεδ ή όχι;Σας ευχαριστώ πολύ

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου, γέννησα 3/6 η άδεια λοχείας μου έληξε στις 12/8, πήρα τις 20 μέρες από την ετήσια άδεια και απο 11/9 έχω πάρει την άδεια εξαμήνου την οποία θα διακόψω τον Νοέμβριο δηλαδή από το έξαμηνο έχω πάρει 1,5 μήνα. Το δώρο Χριστουγέννων υποθέτω οτι κάποιο ποσό παίρνω από τον εργοδότη, παίρνω κι από ΙΚΑ και Οαεδ ή όχι;Σας ευχαριστώ πολύ

Δ.Χ θα παρεις απο οαεδ την αντιστοιχια για 1,5 μηνα

το υπολοιπο απο εργοδοτη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγω εχω Π.Η.Τ. 29/12/08 μαζι με την ΚATERINAL θα ηθελα να ρωρησω για την περιπτωση μου,εγω λογω προωρων συσπασεων μητρας εφυγα απο τη δουλει μου στις 11/9 και δεν ξαναπηγα καθολου.ΤΟ δωρο των Χριστουγεννων απο ποιον θα το παρω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω εχω Π.Η.Τ. 29/12/08 μαζι με την ΚATERINAL θα ηθελα να ρωρησω για την περιπτωση μου,εγω λογω προωρων συσπασεων μητρας εφυγα απο τη δουλει μου στις 11/9 και δεν ξαναπηγα καθολου.ΤΟ δωρο των Χριστουγεννων απο ποιον θα το παρω;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω Π.Η.Τ. 29/12/08 μαζι με την ΚATERINAL θα ηθελα να ρωρησω για την περιπτωση μου,εγω λογω προωρων συσπασεων μητρας εφυγα απο τη δουλει μου στις 11/9 και δεν ξαναπηγα καθολου.ΤΟ δωρο των Χριστουγεννων απο ποιον θα το παρω;

 

για το διαστημα που θα σε πληρωσει το ικα θα παρεις απο το ικα την αναλογια

 

για το υπολοιπο χρονο απο τον εργοδοτη δηλ και στην αδεια λοχεια -κυοφοριας το δωρο χριστουγεννων πληρωνει ο εργοδοτης

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειχα ξεχασει το δωρο Χρ. φετος γιατι εχω σταματησει απο τις 24/03/08 με αναρρωτικες απο τη δουλεια μου και εχω ΠΗΤ 12/11/08.Αλλα αν ειναι ετσι οπως τα λετε δικαιουμαι και εγω δωρο και μου το δινει ο εργοδοτης σωστα? :roll: ? :roll:Η μηπως καταλαβα λαθος? :roll:

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα και πάλι!

Ήθελα να ρωτήσω... έχω ΠΗΤ 29/12/2008 και αρχές Νοέμβρη ξεκινά η άδεια κύησης. Το δώρο Χριστουγέννων θα το πάρω από το ΙΚΑ ή από τον εργοδότη μου;

 

Ευχαριστώ!

 

κατερινα, απο τον εργοδοτη, ολο το δωρο!! σαν να δουλευες, θα εισαι σε αδεια , δεν παρετεισε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...