Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημερα και καλο μηνα κοριτσια!!

Εμενα δεν αρχισε πολυ καλα οπως καταλαβαινετε απο τον τιτλο...

την τελευταια βδομαδα εκει που λεγα εχω ξεμπερδεψει με τις ναυτιες κλπ αντε παλι απο την αρχη..,

Οτι και να πιω η να φαω με πιανουν αμεσως ναυτια και καψιμο στο στομαχι...Μιλαμε οσους εμετους γλιτωσα τις προηγουμενες 2-3 βδομαδες που ημουν οκ τους εκανα ολους μαζεμενους τωρα...Μου πε ο γιατρος και πηρα maalox μπας και καταφερω να κρατησω φαι στο στομαχι...

Χτες το απογευμα κι ενω ολη μερα ημουν καλα εκανα εμετο και ειδα λιγο αιμα πολυ λιγο ομως και γι αυτο δεν ανησυχησα ειπα θα χει ερεθιστει κατι εκει μεσα μαλλον...Τρωω το βραδυ ενα γιαουρτι με λιγα δημητριακα ολικης και κατα τις 5και μιση ξυπναω και χαλια παλι το στομαχι...με εκαιγε αφορητα και πηρα maalox(γτ παρολο που μου παν να το περνω προληπτικα εγω το περνω μονο αν δεν αντεχω αλλο)

Ηρεμισα καπως και ξανακοιμηθηκα αλλα το πρωι που ξυπνησα εκανα παλι εμετο και αυτη τη φορα μιλαμε για πολυ αιμα...Εχω φρικαρει δεν ξερω τι να κανω...δεν παιζει να παω στο εδω κ.υγειας αλλωστε δεν θα μπορουν να κανουν τιποτα και αυριο φευγω για Αθηνα ουτως η αλλως...

Εχει τυχει σε καμια?Να ειναι απο τους πολλους εμετους?Αν ηταν κατι αλλο σοβαρο δεν θα ποναγα?

Με εχει πιασει φοβια και ουτε νερο δεν θελω να πιω...

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φιλεναδα θα ελεγα να πας μια βολτα τουλαχιστον στο κεντρο υγειας αν και μαλλον προφανος απο τον εμετο εσπασε κανα μικρο τριχοειδες αγγειο στο λαιμο ετσι μου ειχε πει εμενα ο γιατρος αλλα ηταν πολυ λιγο το αιμα.

παντως τα γαλακτοκιμικα απαγορευονται σε τετοιες περιπτωσεις οπως και τα δημητριακα ολικής μονο ρυζακι για να ηρεμησει το στομαχι, και βασικα τιποτα για κανα δυο ωρες μετα τον εμετο

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να παω...στα 11 χρονια που μαι εδω 3 φορες χρειαστηκε να παω και τις 3 μου κανανε μεγαλη ζημια..Την τεταρτη που πηγα με βαρια καρδια γτ ποναγε πολυ το κεφαλι μου και δεν περναγε με τπτ θελανε να μου κανουν ενεση και δεν μου λεγανε τι φαρμακο θελουν να μου δωσουν ενω ημουν ηδη εγκυος και δεν δεχτηκα και τσακωθηκαμε κι εφυγα αρων αρων...θα δω αν ξανακανω ισως το παρω αποφαση αλλα και ο γιατρος μου που τον πηρα τωρα τηλ κατι τετοιο μου πε οτι μαλλον απο την πιεση θα ναι και να το παρακολουθησω

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ ρε ταττοο!

μηπως να εφευγες σημερα? τοσο αιμα?

καμια φρυγανιτσα σκετη θα απαλυνει την κατασταση. με τις καουρες εκανα κ αυτο! αλλα δεν ειχα ουτε καν εμετους.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν γινεται να φυγω σημερα...Εχω ξενερωσει...Αλλα με καθησυχασε ο γιατρος..επειδη με πιανει κατι σαν να θελω να κανω εμετο αλλα δεν βγαινει τπτ πολλες φορες(σορυ για την περιγραφη) ειναι μαλλον απο την πιεση λεει..και ειχα κανει και γαστροσκοπηση πριν μερικους μηνες και ηταν ολα τουμπανο δεν ειχα τπτ..

Τι να πω...το πολυ πολυ αν συνεχισει να πεταχτω μεχρι τη Συρο στο νοσοκομειο...

Απλα ηθελα να δω αν εχει τυχει σε καμια

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό νησί είσαι ? Μύκονο .?

Οι εμετοί ήταν και για εμένα μεγάλο θεμα και τα γαλακτοκομικά μου τσάκιζαν το στομάχι . Μονο τα φρούτα λίγο με δροσιζαν χωρίς να θελω να τα βγάλω . Για το αίμα και εγω δεν ξερω κάτι δεν μου έτυχε .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

για τα γαλακτοκομικα το ξερω σιγουρα οτι ειναι βαρια για το στομαχι, ακομα και στα μωρα αραιωνουν λιγο την φορμουλα αν εχουν πχ γαστρεντεριτιδα.

για μενα κανε λιγες μερες διαιτα απο τα γαλακτοκομικα.

http://huhs.harvard.edu/Resources/HealthInformationByTopic/GastrointestinalIllness/TreatmentForVomitingAndDiarrhea.aspx

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω!!Σ ευχαριστω πολυ!!

Με το ποστ μου θυμισες και το τζιντζερ!!Βοηθαει πραγματικα και το χα ξεχασει τελιως!!

Προς το παρον πινω λιγο λιγο νερο γτ φοβαμαι μην με πιασει παλι...

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βασικά στην μύκονο στο ιατρικό δουλεύουν μακρυνοί συγγενείς μου - και ή κοπέλα μαία και ο άντρας της -Φωτης και Ελένη λέγονται αλλά δεν ξερω τα επιθετα τους .....και είναι πολύ καλοί στην δουλειά τους .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

βασικά στην μύκονο στο ιατρικό δουλεύουν μακρυνοί συγγενείς μου - και ή κοπέλα μαία και ο άντρας της -Φωτης και Ελένη λέγονται αλλά δεν ξερω τα επιθετα τους .....και είναι πολύ καλοί στην δουλειά τους .

 

Τους ξερω με παρακολουθησε ο Φωτης στην αρχη αλλα λογω αλλων θεματων μου συστησε να παω σε νοσοκομειο πρωτης γραμμης για την εγκυμοσυνη...καλοι ανθρωποι και στη δουλεια τους αλλα δυστυχως δεν εχουν και πολλα μεσα για να βοηθησουν...οτι μπορουν κανουν βεβαια...

Απλα οτι αφορα εκτος εγκυμοσυνης εγω το ποδαρακι μου δεν το ξαναπαταω εκει μεσα για κανενα λογο...

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

:-P:razz:Οκ !! Οπότε ξερεις ήδη τι πρεπει να κάνεις ! Χαρηκα που τους ξέρεις !!!Αν τους δεις δωσε τους χαιρετίσματα !!(Σοφία εγω -Πέπη η μαμά....:P)

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Και εγω παρόλο που ήξερα το θεμα με τα γαλακτοκομικά λόγω λαιμαργίας το ξεχνούσα και η καταληξη ήταν πάντα η ίδια . Να το προσεξεις πάντως δεν παίζουμε με αυτά .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...