Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τρέμουλο στην κοιλιά


Recommended Posts

Μανουλίτσες καλημέρα.Ευχομαι σε ολες με το καλό να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας.εδω και λίγο καιρό συμβαίνει κα΄τι παράξενο με τις κινήσεις του μωρού και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας μήπως και ετυχε και σε κάποια απο εσας.Στην αρχή δεν έδινα τόση σημασία ίσως επειδή ηταν πιο μικρό το μωρό και δεν το ένιωθα τόσο.Τώρα όμως, στην 38η εβδομάδα, και με το μωρό να ζυγίζει 3600 εγινε ανησυχητικό.Δεξιά, στην πλευρά που εχει κατσει το μωρπάκι απο την αρχή της εγκυμοσύνης κια δεν λέει ν αλλάξει, σχεδόν κάθε βράδυ, νιώθω ένα τρέμουλο που κρατάει λίγα δευτερολεπτα και σταματάει.Συμβαίνει πάντα το βράδυ και όταν ξαπλώνω για να κοιμηθώ.Μοιάζει οπως όταν κανουμε επίπονη γυμναστική και μετά οι μύες συσπώνται τόσο που τρεμουν.Συσπαση της μήτρας δεν είναι γιατί δεν συνοδεύεται απο πόνο.Ούτε και λόξυγγας γιατί τον καταλαβαίνω και είναι διαφορετική αίσθηση.Μήπως εχει συμβεί σε κάποια ή κάτι έχει ακούσει?Αχ, είναι τόσο αυτά που αγχώνουν εμας τις εγκυούλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουλίτσες καλημέρα.Ευχομαι σε ολες με το καλό να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας.εδω και λίγο καιρό συμβαίνει κα΄τι παράξενο με τις κινήσεις του μωρού και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας μήπως και ετυχε και σε κάποια απο εσας.Στην αρχή δεν έδινα τόση σημασία ίσως επειδή ηταν πιο μικρό το μωρό και δεν το ένιωθα τόσο.Τώρα όμως, στην 38η εβδομάδα, και με το μωρό να ζυγίζει 3600 εγινε ανησυχητικό.Δεξιά, στην πλευρά που εχει κατσει το μωρπάκι απο την αρχή της εγκυμοσύνης κια δεν λέει ν αλλάξει, σχεδόν κάθε βράδυ, νιώθω ένα τρέμουλο που κρατάει λίγα δευτερολεπτα και σταματάει.Συμβαίνει πάντα το βράδυ και όταν ξαπλώνω για να κοιμηθώ.Μοιάζει οπως όταν κανουμε επίπονη γυμναστική και μετά οι μύες συσπώνται τόσο που τρεμουν.Συσπαση της μήτρας δεν είναι γιατί δεν συνοδεύεται απο πόνο.Ούτε και λόξυγγας γιατί τον καταλαβαίνω και είναι διαφορετική αίσθηση.Μήπως εχει συμβεί σε κάποια ή κάτι έχει ακούσει?Αχ, είναι τόσο αυτά που αγχώνουν εμας τις εγκυούλες...

 

 

Nαι μου έχει συμβεί και σε μενα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Δεν ειναι τίποτα μην ανησυχείς το μωρό ειναι ..και μάλιστα έλεγα μ'αρεσει που λενε ότι προς το τελος της εγκυμοσυνης το μωρο κινειται λιγότερο γιατι εχει λιγότερο χώρο στη μήτρα και εμένα με έχει ξεσκίσει σε διάφορα τινάγματα, μπουνίδια, κλωτσίδια. Η κοιλιά μου κατα καιρούς γινόταν στην κυριοεξία σε σχήμα ταψιού ορθογώνιου

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία σ ευχαριστώ πολύ για το εδιαφέρον.Τελικά μιλησα με τον γιατ΄ρο και μου είπε ότι είναι συσπάσεις των μυώ της κοιλιάς που προετοιμάζεται για την μεγάλη μέρα!Ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ... όπως επίσης παίζει να είναι και "τινάγματα" του μωρού ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...